Постанова
від 17.01.2013 по справі 1570/5704/2012
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 1570/5704/2012

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2013 року м. Одеса

17год.20хв.

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

Розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Підприємства «Динаміка» у вигляді ТОВ про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ

До суду надійшла адміністративна позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси, в якій позивач просить суд стягнути з Підприємства «Динаміка» у вигляді ТОВ заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 4579,36грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неповну сплату відповідачем узгоджених сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно поданих позивачем розрахунків та відповідно до направлених на його адресу вимог про сплату боргу.

Відповідач що про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, однак кореспонденція, що направлялась на адресу відповідача, поверталась із відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання». Відповідно ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. У судові засідання представник відповідача не з'явився, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів.

17.01.2013р. до суду надійшло клопотання позивача про розгляд справи без участі його представника.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Підприємство «Динаміка» у вигляді ТОВ перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за №Ц2650 з 07.02.1997р.

Підприємством «Динаміка» у вигляді ТОВ до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси подавалися розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період з травня по вересень 2009р., в яких Підприємством «Динаміка» у вигляді ТОВ самостійно визначено суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті в наступних розмірах: за травень 2009р. - 1664,96грн., за червень 2009р. - 1664,96грн., за липень 2009р. - 535,04грн., за серпень 2009р. - 443,52грн., за вересень 2009р. - 448,52грн.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003р. (надалі - Закон №1058) платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь.

Згідно з п.1 ч.1 ст.14 вказаного Закону страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Відповідно до ст.19 Закону №1058 страхові внески до солідарної системи нараховуються для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України „Про працю", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Пунктом 6 ч.2 ст. 17 зазначеного Закону передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 12 ст.20 Закону встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Згідно з п. 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1, платники страхових внесків, зазначені в п.п.2.1.10 та п.п.2.1.2 п.2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в якому зазначають самостійно обчислені суми грошових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.

Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, але не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у п.п.1-4 ст.11 Закону є календарний місяць. Таким чином, відповідач згідно з ч.1 ст.14 Закону є роботодавцем, використовує працю фізичних осіб та повинно сплачувати нараховані страхові внески за найманих працівників до 20 числа кожного місяця за минулий місяць.

Згідно з ч.2 ст.106 Закону №1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до ч.3 ст.106 вказаного Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Так, на адресу відповідача Управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси була надіслані вимоги про сплату недоїмки по страховим внескам №Ю-564 від 07.07.2009р. на суму 6883,29грн., від 07.08.2009р. на суму 8422,25грн., від 07.09.2009р. 5593,05грн., від 07.10.2009р. на суму 5763,57грн., від 06.11.2009р. на суму 5492,905грн. Вказані вимоги направлялися на адресу відповідача, однак були повернуті із відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

У спірний період Підприємством «Динаміка» у вигляді ТОВ на рахунки УПФУ сплачено 913,59грн.

Станом на день подання позову за Підприємством «Динаміка» у вигляді ТОВ обліковується заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 4579,36грн., що вбачається також з наявних у матеріалах справи карток особового рахунку Підприємства «Динаміка» у вигляді ТОВ та не оспорено відповідачем.

Приймаючи до уваги вищевикладене, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси є обґрунтованими, відповідають закону і підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ч.6 ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Підприємства «Динаміка» у вигляді ТОВ про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Підприємства «Динаміка» у вигляді ТОВ (вул.Новосельського, 35, кВ.5, м.Одеса, 65021, код ЄДРПОУ 23214330) на користь Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси (пров.Світлий, 8, м.Одеса, 65009, код ЄДРПОУ 26302649) заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 4579 (чотири тисячі п'ятсот сімдесят дев'ять)грн.36коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя /підпис/ М.М. Аракелян

З оригіналом згідно:

Суддя М.М. Аракелян

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Підприємства «Динаміка» у вигляді ТОВ про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Підприємства «Динаміка» у вигляді ТОВ (вул.Новосельського, 35, кВ.5, м.Одеса, 65021, код ЄДРПОУ 23214330) на користь Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси (пров.Світлий, 8, м.Одеса, 65009, код ЄДРПОУ 26302649) заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 4579 (чотири тисячі п'ятсот сімдесят дев'ять)грн.36коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя М.М. Аракелян

17 січня 2013 року

.

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.01.2013
Оприлюднено28.01.2013
Номер документу28833902
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1570/5704/2012

Постанова від 17.01.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Аракелян М. М.

Ухвала від 28.09.2012

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Аракелян М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні