cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
24.01.13р. Справа № 19/5005/10765/2012
За позовом Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго", м. Павлоград
до Приватного вищого навчального закладу "Західнодонбаський інститут економіки і управління", м. Павлоград
про стягнення 51 199,59 грн.
Суддя Петренко І.В.
при секретарі: Пономарьові Є.О.
Представники:
Від позивача:Шевчук А.В. - дов. від 03.01.13р.
Від відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач - Комунальне підприємство "Павлоградтеплоенерго" звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до відповідача - Приватного вищого навчального закладу "Західнодонбаський інститут економіки і управління" про стягнення з останнього заборгованість за спожиту теплову енергію у сумі 52199,59 грн. та судові витрати в повному об'ємі.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав зобов'язання належним чином та в установлений строк.
Представник позивача надав у судовому засідання витребувані документи, в тому числі
довідку про заборгованість, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав факсимільно клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача, позов визнає повністю, у зв'язку з чим справа розглядалась за наявними в ній документами (ст. 75 ГПК України).
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
18.10.11р. між позивачем та відповідачем було укладено Договір №329 на відпуск теплової енергії для потреб опалення.
Відповідно до предмету договору, виконавець зобов'язується відпустити Споживачу своєчасно і відповідної якості теплову енергію для потреб опалення, а Споживач зобов'язується своєчасно сплачувати надану теплову енергію по встановленим тарифам.
Згідно п.4.1. Договору, ціна за 1 Гкал складає 1082,33 (одна тисяча вісімдесят дві грн. 33 коп.) включая ПДВ, відповідно до Постанови НКРРКУ України №10 від 30.09.11р., вступає у силу з 01.10.11р.
Загальна розрахункова вартість за опалювальний період 691110 гривень, в тому числі ПДВ, з наданням розрахунку вартості послуг щомісячно. Рахунки на відпуск теплової енергії надаються по факту виробітки тепла за кожен місяць в опалювальний період (п.4.2. Договору).
Відповідно до п.4.3. Договору, ціна на теплову енергію, яка визначена в п.4.1. Договору встановлена на день підписання даного Договору та може змінюватись за рішенням місцевих органів влади. Сторони домовились, що у випадку зміни цін чи умов розрахунку за теплову енергію нові ціни чи умови розрахунку є обов'язковими для сторін Договору та оформлюються у вигляді додаткових угод до даного Договору.
Пунктом п.5.1. Договору встановлено, що передплата за теплову енергію здійснюється щомісячно грошовими засобами шляхом перерахування на розрахунковий рахунок Постачальника 100 % вартості теплової енергії, яка необхідна для споживання ( у відповідності до п.2.1. Договору), не пізніше ніж за 7 (сім) календарних днів до початку постачання тепла.
Згідно п.5.3. Договору, оплата за теплову енергію здійснюється по рахункам-фактурам. Рахунок-фактура та акт виконаних робіт виписується після поставки товару (теплової енергії) та є накладною, яка направляється при постачанні товару (теплової енергії).
Відповідно до п.5.5. Договору, при наявності у Споживача боргу за спожиту теплову енергію усі наступні платежі зараховуються як погашення боргу.
Позивач свої зобов'язання виконав належним чином, поставивши відповідачу теплову енергію відповідно до умов договору.
Відповідач в свою чергу систематично порушував умови договору, оскільки не проводив повний розрахунок за спожиту теплову енергію.
Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем станом на 01.11.12р. складає 52 199, 59 грн.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).
Відповідно із п. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Згідно п. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).
Згідно ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно ст. 692 Цивільного кодексу України у разі прострочення сплати за товар продавець має право вимагати сплати товару.
Згідно ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання.
Суму заборгованості за спожиту теплову енергію Відповідач визнав шляхом підписання акту звіряння взаєморозрахунків від 10.10.12р.
Відповідно до Листа Державного казначейства України №3.4-04/648-3015 від 25.02.2008р., підписання акта звірки взаємних розрахунків вважається дією, яка свідчить про визнання боргу та є підставою для переривання строку позовної давності.
Дії відповідача, виражені в утворенні заборгованості за спожиту теплову енергію, призводять до зменшення обігових коштів у паливно-енергетичному комплексі, що наносить істотну шкоду інтересам держави у виробництві, постачанні передачі та використанні теплової енергії, негативно впливає на забезпечення життєдіяльності регіону та економіки держави.
Докази сплати заборгованості сторонами не представленні.
На підставі вищевикладеного господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки зобов'язання повинні виконуватись належним чином та в установлені строки.
Судові витрати слід віднести на відповідача, оскільки позовні вимоги задоволені. Керуючись ст.ст. 509, 525, 526, 527, 530, 599, 610, 625, 692 Цивільного кодексу України, ст. 173, 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 1,2,12,21,32,36,44,49,75,82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовільнити повністю.
Стягнути з Приватного вищого навчального закладу "Західнодонбаський інститут економіки і управління", 51400, м. Павлоград, вул. Дніпровська, 400/1 (код ЄДРПОУ 20302418) на користь комунального підприємства „Павлоградтеплоенерго", 51413, м. Павлоград, вул. Промислова, 13А (р/р № 2603633041401 у ВАТ "Ощадбанк", МФО 306298, код ОКПО 03342250) суму 52 199 (п'ятдесят дві тисячі сто дев'яносто дев'ять) грн. 59 коп. заборгованості за спожиту теплову енергію та суму 1609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору, про що видати наказ.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області набирає законної сили через 10 днів з дня його прийняття відповідно до ст. 85 ГПК України.
Суддя І.В. Петренко Повне рішення складено 25.01.13р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2013 |
Оприлюднено | 28.01.2013 |
Номер документу | 28863661 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні