ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2013 р. Справа № 2а/0470/14072/12 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кучма К.С., розглянувши у місті Дніпропетровську в письмовому провадженні справу за позовом Криворізької північної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діса-Нафта» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до адміністративного суду з вищезазначеним позовом, в якому просив стягнути кошти, які перебувають у власності відповідача в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 23 929, 18 грн. на бюджетний рахунок 33219812700022, код платежу 13050200, одержувач ВДК у Жовтневому районі м.Кривого Рогу, код 24237505, Банк УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012. В обґрунтування позову зазначив, що відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 23 929, 18 грн., який виник внаслідок несплати в установлені законом строки суми узгоджених податкових зобов'язань з земельного податку та який на момент розгляду справи добровільно не сплачений.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити та зазначив, що надав суду всі докази в обґрунтування заявлених позовних вимог та просив суд подальший розгляд справи проводити в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, частина 6 статті 128 КАС України, надає суду можливості проводити подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Діса-Нафта» (податковий номер 32974703), зареєстроване виконавчим комітетом Криворізької міської ради 11.06.2004 року та включено до ЄДРПОУ та перебуває на обліку в Криворізькій північній міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області з 22.06.2004 року, як платник податків.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що податковим органом за результатами проведеного аналізу платника податку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства було встановлено порушення п.п.16.1.4. п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України, що підтверджується актом №92/153/32974703 від 17.07.2012 року камеральної перевірки про несвоєчасну сплату орендної плати за землю ТОВ «Діса-Нафта» (код ЄДРПОУ 32974703). Податковий борг виник у травні 2012 року з орендної плати юридичних осіб в розмірі 23917,41 грн.
У відповідності до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Згідно ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно ст.286 Податкового кодексу України, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно зі ст.285 ПК України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року.
За умовами п.287.3. ст.287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки з податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Суми податкових зобов'язань із земельного податку з юридичних осіб задекларовані платником податку у податкових розрахунках земельного податку самостійно, а отже є узгодженими.
П.57.1. ст.57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який відповідно до п.14.1.175. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п.14.1.162. п.14.1. ст.14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
За умовами ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з несплатою відповідачем податкових зобов'язань боржнику надіслано податкову вимогу від 05.05.2011 року за №217.
Крім того, відповідно до ст.126 ПК України, платника податків за порушення правил сплати притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу при затримці сплати грошового зобов'язання до 30 календарних днів включно - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу, при затримці більше 30 календарних днів - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Прийнято податкове повідомлення-рішення від 30.07.2010 року №0001041540, яким визначено суму штрафної санкції в розмірі 2 198, 06 грн.
Відповідно до ст.129 Податкового кодексу України, платнику податків нараховано пеню в розмірі 11, 77 грн. після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу.
Загальна сума боргу ТОВ «Діса-Нафта» перед бюджетом становить 23 929, 18 грн.
Так судом встановлено, що відповідачем у позивача обліковуються розрахункові рахунки.
Відповідно до п.п.20.1.18., 20.1.28., п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду, щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.
У відповідності до п.95.3. ст.95 Податкового кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п.95.1., 95.3. ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В силу п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь бюджету загальну суму податкового боргу з
орендної плати з юридичних осіб у розмірі 23 929, 18 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути кошти, які перебувають у власності Товариства з обмеженою відповідальністю «Діса-Нафта» (податковий номер 32974703) в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 23 929, 18 грн. (двадцять три тисячі дев'ятсот двадцять дев'ять гривень вісімнадцять копійок) на бюджетний рахунок 33219812700022, код платежу 13050200, одержувач ВДК у Жовтневому районі м.Кривого Рогу, код 24237505, Банк УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя К.С. Кучма
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2013 |
Оприлюднено | 05.02.2013 |
Номер документу | 28904183 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кучма Костянтин Сергійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кучма Костянтин Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні