cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
Про повернення позовної заяви без розгляду
29.01.2013№02-21/901/374/13-г
Суддя Господарського суду Автономної Республіки Крим С.І. Чонгова, розглянувши матеріали позовної зави
За позовом Приватного підприємства «Тєхнопроект»
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Червоний мак»
про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява підлягає поверненню позивачу без розгляду за наступними підставами.
Як встановлює стаття 63 Господарського процесуального кодексу України - суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо: не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивачем до позовної заяви не додані належні докази надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Пунктом 2 частини 1 статті 57 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Стаття 56 Господарського процесуального кодексу України визначає, що позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку від 05.03.2009 №270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно пунктам 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку від 05.03.2009 № 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Доданий позивачем до позовної заяви фіскальний чек від 23.01.2013 підтверджує лише факт здійснення поштовим відділенням операції з пересилання кореспонденції, однак яка саме кореспонденція направляється адресату вбачається лише з опису вкладення поштового відправлення.
Відтак, позивачем не надано доказів направлення відповідачу копії позовної заяви № б/н від б/д та доданих до неї документів.
Заявнику також слід врахувати, що додані до позову копії документів не засвідчені належним чином.
Так, відповідно до вимог статті 36 Господарського процесуального Кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Документи, які належним чином не засвідчені, такими доказами не являються.
Пунктом 5.27. Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. N 55, передбачено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Однак, жодна сторінка додана до позовної заяви документів не засвідчені належним чином.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до частини 3 статті 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Беручи до уваги викладене, керуючись пунктом 6 статті 63, ст.. 86 Господарського процесуального Кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву повернути позивачу без розгляду.
Повернути з Державного бюджету України (УДКСУ у м. Сімферополі АРК код ЄДРПОУ 38040558, рахунок № 31211206783002, відкритий за кодом класифікації доходів бюджету 22030001 в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Автономній республіці Крим, м. Сімферополь, код банку 824026) на користь Приватного підприємства «Тєхнопроект» (вул. Турецька, 23, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95011, Україна; ідентифікаційний код 30692175, інші реквізити та банківські рахунки не відомі) судовий збір в розмірі 1 147,00 грн. сплачений за квитанцією № ПН58 від 24.01.2013.
Повернення судового збору здійснюється на підставі даної ухвали, підписаної та засвідченої гербовою печаткою господарського суду.
Додаток: матеріали позову на 20 аркушах, у тому числі оригінал квитанції № ПН58 від 24.01.2013 на сплату судового збору в розмірі 1 147,00 грн.; поштовий конверт.
Суддя С.І. Чонгова
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2013 |
Оприлюднено | 30.01.2013 |
Номер документу | 28912980 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
С.І. Чонгова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні