ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
по справі про банкрутство
29.01.13 р. Справа № 5006/38/35б/2012
за заявою кредитора (заявника) Фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Донецьк
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС», м. Донецьк
про банкрутство
арбітражний керуючий Карпенко А.А.
Суддя Лейба М.О.
Представники:
від кредитора: не з'явився
від боржника: не з'явився
арбітражний керуючий: Карпенко А.А.
Господарським судом Донецької області ухвалою від 14.09.12 за заявою Фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Донецьк порушена справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС», м. Донецьк у зв'язку з його фінансовою неспроможністю, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою господарського суду від 01.10.12 за результатами підготовчого засідання, введена процедура розпорядження майном боржника та розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Маліка А.В.
В газеті «Голос України» №193 (5443) від 13.10.12 опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС», м. Донецьк.
Ухвалою господарського суду від 15.11.12 затверджено реєстр вимог кредиторів.
23.11.12 проведені загальні збори кредиторі по справі №5006/38/35Б/2012, на яких обраний комітет кредиторів у складі 1 кредитора.
Постановою суду від 29.11.12 боржник визнаний банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на 2 місяці до 29.01.13 та ліквідатором призначений арбітражний керуючий Карпенко А.А.
За результатами ліквідаційної процедури ліквідатор надав до суду для затвердження звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс банкрута, які призначені до розгляду в судовому засіданні на 29.01.13.
В доповнення до поданого звіту, 29.01.13 від ліквідатора надійшло клопотання «про долучення до матеріалів справи додаткових документів».
Надані додаткові документи долучені до матеріалів справи.
Господарський суд, розглянувши в судовому засіданні 29.01.13 дані звіту та ліквідаційного балансу, а також додані до них документи, перевіривши наявні матеріали справи, встановив:
Відповідно до звіту ліквідатора та доданих до нього документів, ліквідатором на виконання вимог ст.25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в ході ліквідаційної процедури проведені необхідні дії з ліквідації банкрута, а саме: здійснено оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (газета «Голос України» №237 (5487) від 13.12.12)); проведено інвентаризацію майна боржника, відповідно до якої встановлено відсутність майнових активів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС», що підтверджується актом інвентаризації основних засобів станом на 05.01.13. Для перевірки результатів інвентаризації ліквідатором були здійснені необхідні заходи щодо уточнення наявності майна та майнових активів, належних підприємству-банкрута шляхом направлення запитів до КП «БТІ м. Донецька», управління земельних ресурсів, інспекції державного технічного нагляду, управління ДАІ щодо наявності у боржника рухомого та нерухомого майна. На зазначені запити надійшли відповіді про відсутність зареєстрованого за боржником майна. Разом з тим, в матеріалах справи містяться докази звернення ліквідатора до учасників (засновників) боржника про передачу фінансової документації з метою встановлення наявності або відсутності майнових активів Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС» для подальшого задоволення вимог кредиторів в процесі ліквідації. Будь-яка бухгалтерська та інша документація щодо фінансово-господарської діяльності боржника, печаті та штампи підприємства боржника арбітражному керуючому передані не були. За результатами виходу за юридичною адресою боржника встановлено факт відсутності керівних органів боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС», за вказаною адресою, що підтверджується актом обстеження місцезнаходження від 04.01.13.
Також, ліквідатором було направлено запит до відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції у м. Донецьку та отримано відповідь за вих. про відсутність на виконанні виконавчих документів відносно банкрута.
Відповідно до витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна станом на 30.11.13 інформація щодо майна банкрута відсутня. Згідно інформації наданої ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби у банкрута відсутні відкриті розрахункові рахунки в установах банків.
В результаті здійснених заходів щодо виявлення майна банкрута, встановлено, що в ході ліквідаційної процедури майна боржника (дебіторську заборгованість, товарно-матеріальні цінності, основні засоби та інш.), що підлягає включенню до ліквідаційної маси не виявлено.
За результатами ліквідаційної процедури ліквідатором складено ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю в сумі 363350,00грн.
У зв'язку з відсутністю майнових активів боржника кредиторські вимоги залишилися не задоволеними і вважаються погашеними відповідно до приписів п.6 ст.31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Комітетом кредиторів на засіданні 11.01.13 прийнято рішення клопотати перед господарським судом Донецької області про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута (протокол засідання комітету кредиторів від 11.01.13).
Зауважень та заперечень стосовно проведення ліквідаційної процедури до суду не надходило.
Щодо наявного в матеріалах справи клопотання ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби господарський суд зазначає наступне:
Відповідно до частини 2 ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.
За змістом вказаних нормативних актів господарський суд приймає судові рішення (ухвали, постанови) у межах провадження у справі про банкрутство у випадках та порядку прямо передбачених Законом.
Системний аналіз норм діючого законодавства свідчить, що приписами ст.79 Господарського процесуального кодексу України, які містять вичерпний перелік підстав для зупинення провадження по справі та Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.92 №2343-XII (в редакції Закону від 30.06.99 №784-XIV) не передбачено винесення в межах провадження у справі про банкрутство судових рішень про зупинення провадження у справі про банкрутство.
Разом з тим, норми Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Податкового кодексу України не містять положень про те, що підприємство не може бути визнано господарським судом банкрутом чи ліквідоване за рішенням суду, у зв'язку з необхідністю проведення позапланової документальної перевірки підприємства банкрута податковим органом.
Зазначений висновок збігається з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеній у постанові від 29.03.12 по справі №45/30Б.
Крім того, листом №б/н від 14.11.12 «про відсутність первинних документів, проведення перевірки» ліквідатором було письмо повідомлено ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби про порушення справи про банкрута ТОВ «ЛЕВАДА ПЛЮС», що підтверджується фіскальним чеком №2696 від 14.11.12. В наданому листі ліквідатор наголосив на тому, що керівні органи боржника відсутні за місцезнаходженням та неможливість, у зв'язку з цим, надати податковому органу первинні документи щодо фінансово-господарського стану ТОВ «ЛЕВАДА ПЛЮС».
Матеріали справи №5006/38/35Б/2012 також містять дані про те, що Державна податкова інспекція була обізнана про здійснення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС» починаючи з дня порушення провадження у даній справі. Ухвала про порушення провадження у справ №5006/38/35Б/2012 була надіслана на адресу Інспекції, про що свідчить штамп канцелярії господарського суду Донецької області на зворотньому боці ухвали.
Проте, податковим органом починаючи з 14.09.12, не було подано ані до господарського суду, ані до ліквідатора будь-яких доказів щодо результатів проведення позапланової перевірки підприємства боржника та як наслідок доказів, які свідчили б про встановлення місцезнаходження керівника боржника, документів підприємства та можливість в зв'язку з цим проведення позапланової документальної перевірки підприємства боржника.
Відповідно до ст.75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Ст.78 Податкового кодексу України передбачено, що документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється органами державної податкової служби, якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
У свою чергу контролюючі органи, у тому числі орган державної податкової служби, в силу своїх повноважень мають документи фінансової звітності боржника, у тому числі відомості щодо наявності або відсутності у нього майна.
Враховуючи положення Податкового кодексу України, зокрема ст.ст. 78 та 82, щодо призначення та строків проведення перевірки, ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби, користуючись наданим їй правом, та на виконання визначених Законом України «Про державну податкову службу в України» завдань, як після отримання ухвали господарського суду про порушення справи про банкрутство, так і після отримання повідомлення ліквідатора беззаперечно мала можливість провести передбачену Податковим кодексом України перевірку.
Аналогічна правова позиція висловлена Вищим господарським судом України у постанові від 04.10.12 у справі №5006/42/26Б/2012, від 30.10.12 у справі №5006/5/5Б/2012.
За таких обставин, суд не вбачає встановлених законодавством підстав для зупинення провадження по справі або відмови у затверджені звіту та ліквідаційного балансу, оскільки ліквідатором здійснені усі необхідні заходи у ході ліквідаційної процедури, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», щодо виявлення майнових активів боржника.
За приписами статті 32 вказаного закону звіт ліквідатора та поданий ним ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх заходів ліквідаційної процедури, повне вжиття ним заходів по виявленню активів боржника, за результатом розгляду яких суд приймає рішення про можливість відновлення платоспроможності боржника або його ліквідацію та припинення провадження у справі.
Враховуючи викладене, за результатами розгляду в судовому засіданні звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу суд дійшов висновку, що ліквідатором відповідно до ст.ст. 22-34 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», виконані усі необхідні дії по ліквідації банкрута: вжито всіх заходів спрямованих на пошук, виявлення, повернення майна боржника, здійснено запити щодо виявлення майнових активів до спеціалізованих державних установ, які здійснюють реєстрацію та облік рухомого та нерухомого майна.
Згідно з п.1 ст.32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
В силу п.2 ст.32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», якщо за результатами ліквідаційного балансу не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
З огляду на викладене суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника.
Керуючись п.1 ст.5, ст.ст.22-32, п.6 ст.40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.92 №2343-XII (в редакції Закону від 30.06.99 №784-XIV), ст.ст.4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
У Х В А Л И В :
Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 33280390), що зареєстроване за адресою: 83049, Донецька область, м. Донецьк, Куйбишевський район, вул. Декабристів, буд. 25).
Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЕВАДА ПЛЮС», м. Донецьк (код ЄДРПОУ 33280390).
Провадження по справі №5006/38/35Б/2012 припинити.
Копію ухвали направити органу, який здійснив державну реєстрацію банкрута, органу державної статистики для виключення підприємства - банкрута з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, власнику, органу державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута, державному реєстратору та органу ДВС.
Суддя Лейба М.О.
Вик тел.
Надруковано примірників - :
господарському суду Донецької області - ,
сторонам - ,
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2013 |
Оприлюднено | 31.01.2013 |
Номер документу | 28943310 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Лейба М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні