Рішення
від 31.01.2013 по справі 368/65/13- ц
КАГАРЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 368/65/13- ц

провадження 2/368/98/13

Рішення

Іменем України

(Заочне)

"31" січня 2013 р. Кагарлицький районний суд Київської області в складі:

Головуючого: судді Закаблук О.В.

При секретарі: Галабурда В.О.

Представника: ОСОБА_1

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Кагарлицького районного суду Київської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особи, - Кагарлицьке бюро технічної інвентаризації, Управління держкомзему у Кагарлицькому районі Київської області про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування, суд, -

В С Т А Н О В И В :

На адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особи, - Кагарлицьке бюро технічної інвентаризації, Управління держкомзему у Кагарлицькому районі Київської області про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування, в якій позивач просить суд винести рішення, яким:

- визнати за ним, - ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину житлового будинку з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, який належав ОСОБА_5;

- Визнати за ним, - ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 3,0261 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Переселенської сільської ради Кагарлицького району Київської області, кадастровий номер 3222286000:03:009:0014.

- Визнати за ним, - ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 3,0684 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Переселенської сільської ради Кагарлицького району Київської області, кадастровий номер 3222286000:03:009:0015.

В судове засідання позивач ОСОБА_2 не з»явився, з»явився його представник, - ОСОБА_1

В судовому засіданні представник позивача, - ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі, не заперечувала проти винесення заочного рішення по справі.

Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з»явилася, хоча була повідомлена судом належним чином про день, час та місце слухання справи.

Представник третьої особи, - Кагарлицького бюро технічної інвентаризації в судове засідання не з»явився, проти на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла письмова заява, в якій третя особа проти позову не заперечує, просить суд слухати справу у відсутності представника.

Представник третьої особи, - Управління держкомзему у Кагарлицькому районі в судове засідання не з»явився, хоча був повідомлений судом належним чином про день, час та місце слухання справи.

Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку щодо задоволення позову шляхом винесення заочного рішення, обґрунтовуючи своє рішення наступним.

Що стосується винесення заочного рішення, то суд при цьому керувався наступними нормами процесуального права.

Згідно ст.. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який повідомлений судом належним чином і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Згідно ст.. 225 ЦПК України про заочний розгляд справи суд постановляє ухвалу, розгляд справи і ухвалення рішення проводяться за загальними правилами з винятками і доповненнями, вста новленими цією главою.

Згідно ст.. 226 ЦПК України за формою і змістом заочне рішення повинно відповідати вимогам, встановленим статтями 213 і 215 цього Кодексу і, крім цього, у ньому має бути зазначено строк і порядок подання заяви про його перегляд.

Згідно ст 227. Повідомлення про заочне рішення відповідачам, які не з'явилися в судове засідання, направляється рекомендованим листом із повідомленням копія заочного рішення не пізніше п'яти днів з дня його проголошення.

Що стосується фактичним обставинам справи, то судом в судовому засіданні встановлено наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_6.

За життя ОСОБА_6 належав житловий будинок за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується технічним паспортом від 05.11.2012 р., в якому зона проживала до та на час смерті.

Заповіт на своє майно та зазначений житловий будинок ОСОБА_6 складений не був.

Після смерті ОСОБА_6 спадщину прийняла його дружина ОСОБА_4, яка проживала з ним на час смерті.

Однак, за життя ОСОБА_4 не встигла вступити в свої спадкові права та отримати свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_2 померла (копія свідоцтва про смерть додається).

Тому, після ОСОБА_4 залишився житловий будинок, який вона успадкувала від чоловіка ОСОБА_6

Крім цього, ОСОБА_4 належали земельні ділянки площею 3,0261 га та 3,0684 га, що розташовані на території Переселенської сільської ради Кагарлицького району, що підтверджується державним актом на право власності серія ЯА №498130 від 20.07.2005 р.

Отже, після смерті ОСОБА_4 залишилась вищезазначені житловий будинок та земельні ділянки.

Згідно ч. 2 ст. 1223 Цивільного кодексу України у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право, на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

Згідно ст. 1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Після ОСОБА_4 із спадкоємців першої черги залишились її діти ОСОБА_2 далі-Позивач) та ОСОБА_3. Інших спадкоємців спадщини ОСОБА_4 не має, оскільки інших дітей не було, а батьки та чоловік померли ще до її смерті.

Отже, Позивач та ОСОБА_3 як спадкоємці за законом успадковують всю спадщину ОСОБА_4 в рівних частках.

У зв'язку з відкриттям спадщини Позивач у встановлений ст. 1270 Цивільного кодексу України шестимісячний строк не звертався до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини ОСОБА_4 Однак, відповідно до ч. З ст. 1268 Цивільного кодексу України прийняв спадщину шляхом проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини, що підтверджується довідкою Переселенської сільської ради №746 від 30.10.2012 р.

05.11.2012 р. Кагарлицьким бюро технічної інвентаризації було виготовлено технічний паспорт на вищезазначений житловий будинок.

З метою оформлення спадщини Позивач звернулась до Кагарлицького бюро технічної інвентаризації для отримання витягу з реєстру прав на нерухоме майно. Однак, посадові особи Кагарлицького БТІ повідомили, що у зв'язку з тим, що правовстановлюючий документ, який би посвідчував право власності ОСОБА_4 на житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 відсутній та не зареєстрований в БТІ, витяг з реєстру прав на нерухоме майно не може бути виданий. Тому, питання визнання права власності на житловий будинок необхідно вирішувати Позивачу в судовому порядку.

В зв'язку з чим, Позивачу було рекомендовано звернутись до суду щодо визнання за ним в порядку спадкування права власності на 1/2 частину житлового будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1, який належав ОСОБА_6 та був успадкований її пружиною ОСОБА_4

Отже, за умов відсутності правовстановлюючого документа на житловий будинок на ім'я ОСОБА_4, Позивач не може у встановленому порядку оформити через нотаріальну контору та прийняти у спадщину житловий будинок, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1.

Що стосується земельних ділянок ОСОБА_4, то Позивач не може оформляти свідоцтво про право на спадщину за законом на земельні ділянки, оскільки Позивач не може надати нотаріусу зригінал державного акту на право власності на земельні ділянки на ім'я ОСОБА_4 Вказаний пержавний акт Позивач не зміг надати, тому що у Позивача відсутній оригінал такого державного акгу.

В зв'язку з чим, Позивачу також було рекомендовано звернутись до суду щодо визнання за ним з порядку спадкування права власності на 1/2 частину земельних ділянок площею 3,0261 га та 3,0684 га, по розташована на території Переселенської сільської ради, які належали ОСОБА_4

Отже, за умов відсутності правовстановлюючого документа на земельні ділянки на ім'я ОСОБА_4, Позивач також не може у встановленому порядку оформити через нотаріальну контору та прийняти у спадщину земельні ділянки площею 3,0261 га та 3,0684 га, що розташовані на території Переселенської сільської ради.

Згідно ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не оборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання Іого права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Враховуючи вищевикладене, керуючись Постановою Пленуму Верховного суду України №6 від 50.05.2007 р. «Про судову практику у справах про спадкування», Постановою Пленуму Верховного суду України №20 від 22.12.1995 р. «Про судову практику у справах за позовами про захист права зласності», Постановою Пленуму Верховного суду України №7 від 04.10.1991 р. «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право власності громадян на жилий будинок», ст. ст. 528, 392, 1223, 1261, 1267, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, ст. ст. 118, 119, 215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особи, - Кагарлицьке бюро технічної інвентаризації, Управління держкомзему у Кагарлицькому районі Київської області про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування, - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину житлового будинку з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, який належав ОСОБА_5.

Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 3,0261 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Переселенської сільської ради Кагарлицького району Київської області, кадастровий номер 3222286000:03:009:0014.

Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину земельної ділянки площею 3,0684 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Переселенської сільської ради Кагарлицького району Київської області, кадастровий номер 3222286000:03:009:0015.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути по дано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст.223 ЦПК України.

Суддя: О. В. Закаблук

СудКагарлицький районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення31.01.2013
Оприлюднено04.02.2013
Номер документу28970249
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —368/65/13- ц

Рішення від 31.01.2013

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Ухвала від 21.01.2013

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Ухвала від 08.08.2014

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Ухвала від 31.07.2014

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Ухвала від 14.08.2014

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Рішення від 31.01.2013

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні