ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про повернення заяви
про порушення справи про банкрутство
25.01.13 № 910/1202/13. Суддя Чеберяк П.П., розглянувши
заяву Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Київміськбуд-Інвест» (код ЄДРПОУ 32455875)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника з урахуванням особливостей, передбачених ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Абзац 6 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає, що заява про порушення справи про банкрутство повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможність - це неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Положеннями абзацу 8 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що безспірними вимогами кредиторів є вимоги, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви кредитора додаються відповідні документи: рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копія неоплаченого рахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із закінченням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.
Стаття 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає особливості банкрутства відсутнього боржника, а саме: заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Однак зазначена стаття не передбачає можливості порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника за відсутністю доказів безспірності вимог кредитора (кредиторів).
Вказаної правової позиції дотримується також Вищий господарський суд України, зокрема у постановах № Б18/227-08 від 04.03.2009р., Б29/24-09 від 21.04.2009р., 11/Б-1093 від 17.06.2009р. та № 44/265-б від 20.03.2012р.
До заяви про порушення справи про банкрутство ТОВ «Київміськбуд-Інвест» заявник не додав жодних доказів, які б підтверджували безспірність його вимог до боржника.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено, що місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або осіб, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням , про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 3 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Отже, лише наявність у Єдиному державному реєстрі відомостей про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням може слугувати доказом відсутності боржника. Зазначене відповідає правовій позиції Вищого господарського суду України, викладеній, зокрема, у постановах Вищого господарського суду України у справі № 23/443-б від 04.03.2008 р. та у справі № 24/93-б від 04.11.2008р.
В підтвердження відсутності боржника за його місцезнаходженням заявник посилається на витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 17.01.2013р., проте з вказаного витягу вбачається, що статус відомостей про юридичну особу «підтверджено».
Частина 1 статті 54 Господарського процесуального кодексу України встановлює, що позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено, що господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи та додані до неї документи без розгляду, якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Заява про порушення справи про банкрутство ТОВ «Київміськбуд-Інвест» подана до Господарського суду м. Києва за підписом представника заявника Назарчука С.М., разом з тим, до поданої заяви додана копія наказу голови Державної податкової служби України № 2082-О від 13.11.2012р. з якої вбачається, що Назарчук С.М. призначений начальником державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби, проте вказане посилання на посадове становище особи, яка підписала заяву про порушення справи про банкрутство відсутнє.
Крім того, у заяві про порушення справи про банкрутство, заявник вказує назву боржника - ТОВ «Київміськбуд-Інвест», проте подаючи вказану заяву до суду, заявник відповідно до закону, зобов'язаний вказати повне найменування сторін.
За наведених обставин, заява про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику без розгляду на підставі ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
Заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя П.П.Чеберяк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2013 |
Оприлюднено | 31.01.2013 |
Номер документу | 28972345 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чеберяк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні