9465-2008
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 322
РІШЕННЯ
Іменем України
20.01.2009Справа №2-27/9465-2008
За позовом ВАТ "Крименерго", м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6 в особі структурного підрозділу Бахчисарайського району електричних мереж, м. Бахчисарай, вул.. С. Чекальна, 3.
до відповідача - ТОВ Агро-промислового комплексу "Бентокрим", с.Холмівка, Бахчисарайського району, вул. 70 років Октября, 5, корп. 15; м. Сімферополь, вул.. Фрунзе, 43/2.
Про стягнення 5284,61 грн.
Суддя Н.В.Воронцова
представники:
Від позивача – Гурова, дор. у справі.
Від відповідача – Цирцан, дор. у справі.
Сутність спору: ВАТ "Крименерго" звернулось в суд з позовом до відповідача- ТОВ Агро-промислового комплексу "Бентокрим" про стягнення вартості недорахованої електроенергії у розмірі 5284,61 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що під час проведення перевірок на об'єкті відповідача було виявлено самовільне підключення до мереж позивача з порушенням процедури оформлення, в наслідок чого і було складено відповідні акти і проведено розрахунок обсягу електричної енергії, недоврахованої в наслідок порушення користувачем Правил користування електричною енергією.
На підставі викладеного, просить позов задовольнити.
Відповідач у відзиві на позов вказав, що підключення електроприладів, що використовуються на промислової базі відповідача не є самовільним, оскільки між позивачем і відповідачем 22.08.2007 р. було укладено договір про приєднання до електричних мереж позивача. Договір було укладено на підставі технічних умов розроблених позивачем 19.06.2007 р., що підтверджується довідками, виданими представниками структурного підрозділу позивача про те, що технічні умови по підключенню мереж споживача до мереж позивача виконані у повному обсязі. також вказав, що споживання електроенергії з його боку не було безобліковим, оскільки системи електроспоживання відповідача приєднані до облікового вимірювального приладу - електролічильнику типу СТ – ЕА 0, заводський номер 004564, опломбованому РЕС ( номер пломб 17715561 ).
На підставі викладеного, просить у позові відмовити.
Позивач у поясненнях по справі повідомив про те, що вважає доводи відповідача повністю безпідставними.
Відповідач проти позовних вимог заперечував. Також клопотанням від 20.01.2009 р. просив суд надсилати всю кореспонденцію для нього на адресу: м. Сімферополь, вул.. Фрунзе, 43/2.
Справа слуханням відкладалася, в порядку ст. 77 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд
встановив:
Посадовими особами позивача було складено акт №102255 від 22.11.2007 р. «Про порушення правили користування електричною енергією для юридичних і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності».
Об'єктом перевірки виступала промислова база, що знаходиться за адресою: Бахчисарайський район, с. Холмовка, вул.. 70 років Жовтня, 5, кв. 15, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Агро - Промисловий комплекс "Бентокрим".
В ході проведення перевірки було встановлено порушення відповідачем Правил користування користувачами електричної енергії шляхом самовільного підключення до мереж «Крименерго» з порушенням процедури оформлення.
Вказаний акт перевірки був вручений представнику відповідача гр. Коровай В. П. під розпис.
Вказаним актом було запропоновано представнику відповідача з'явитися в енергонагляд ВАТ «Крименерго» для розгляду даного акту. Час роботи комісії було зазначено на 19.12.2007 р. з 09 г. 00 хв. по 12 г. 00 хв. При цьому відповідача було попереджено, що у разі не явки акт буде розглянути без присутності представника відповідача.
Відповідно до п. 6.42 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики від 31.07.1996 р. №28, на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.
19.12.2007 р. відбулося засідання комісії по розгляду акті по порушенню правил користування користувачами електричної енергії.
По результатам засідання комісії було складено протокол №2081 від 19.12.2007 р.
Розглянувши акт № 102255 від 22.11.2007 р., комісія дійшла висновку про те, що вказаний акт перевірки вимагає проведення перерахунку обсягу споживаної електроенергії і її вартості у відповідності до «Методики вирахування обсягу електричної енергії, недорахованої внаслідок порушення споживачем – юридичною особою правил користування електричною енергією».
Комісією було перераховано обсяги недорахованої електричної енергії за період з 07.08.2007 р. по 22.11.2007 р. Всього за вказаний період було нараховано 2802,31 грн.
Також посадовими особами позивача було складено акт №103578 від 19.02.2008 р. «Про порушення правили користування електричною енергією для юридичних і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності».
Об'єктом перевірки виступала промислова база, що знаходиться за адресою: Бахчисарайський район, с. Холмовка, вул.. 70 років Жовтня, 5, кв. 15, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Агро - Промисловий комплекс "Бентокрим".
В ході проведення перевірки було встановлено порушення відповідачем правил користування користувачами електричної енергії шляхом самовільного підключення до мереж «Крименерго» з порушенням процедури оформлення.
Вказаний акт перевірки був вручений представнику відповідача гр. Коровай В. П. під розпис.
Вказаним актом було запропоновано представнику відповідача з'явитися в енергонагляд – Бахчисарайську РЕС для розгляду даного акту. Час роботи комісії було зазначено на 20.02.2008 р. з 09 г. 00 хв. по 12 г. 00 хв. При цьому відповідача було попереджено, що у разі не явки акт буде розглянути без присутності представника відповідача.
20.02.2008 р. відбулося засідання комісії по розгляду акті по порушенню правил користування користувачами електричної енергії.
По результатам засідання комісії було складено протокол №103578 від 20.02.2008 р.
Розглянувши акт № 103578 від 19.02.2008 р., комісія дійшла висновку про те, що вказаний акт перевірки вимагає проведення перерахунку обсягу споживаної електроенергії і її вартості у відповідності до «Методики вирахування обсягу електричної енергії, недорахованої внаслідок порушення споживачем – юридичною особою правил користування електричною енергією».
Комісією було перераховано обсяги недорахованої електричної енергії за період з 22.11.2007 р. по 09.01.2008 р. Всього за вказаний період було нараховано 2482,33 грн.
При таких обставинах справи суд дійшов висновку позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до преамбулу Закону України «Про електроенергетику» цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України «Про електроенергетику» споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
Відповідно до п. 1.3 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж приєднання електроустановки замовника здійснюється власником електричних мереж на підставі договору про приєднання, який укладається за взаємною згодою між власником електричних мереж та замовником. Технічні умови приєднання до електричної мережі електроустановки замовника, що будується або реконструюється чи технічно переоснащується, є невід'ємним додатком до договору про приєднання і містять вихідні дані для проектування.
Відповідно до п. 1.2 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж договір про приєднання - письмова домовленість про взаємні зобов'язання сторін, яка встановлює зміст та регулює правовідносини між сторонами під час отримання та виконання технічних умов приєднання електроустановки замовника до електричних мереж власника.
Приєднання електроустановки - надання власником мереж послуги замовнику із створення технічної можливості здійснення передачі в точку приєднання до електроустановки замовника відповідної потужності електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням її якості та надійності.
Допуск на підключення електроустановки - комплекс заходів, необхідних для забезпечення безпечної та безаварійної подачі напруги та спрямованих на запобігання випадків подачі напруги з порушенням вимог Правил користування електричною енергією.
Відповідач вказує на той факт, що між сторонами по справі було укладено договір про приєднання до електричних мереж.
Як встановлено, судом дійсно між сторонами по справі було укладено договір №239 про приєднання до електричних мереж від 22.08.2007 р.
Відповідно до п.п. 1.1 вказаного договору позивач здійснює приєднання і підключення електроустановок відповідача до своїх електричних мереж після виконання технічних умов, сплати вартості приєднання, укладення замовником договору на постачання електричної енергії/або договору купівлі - продажу електричної енергії.
Відповідно до п. 2.1 вказаного договору позивач забовязаний підключити електроустановки відповідача до власних електричних мереж на протязі 5 робочих днів після виконання вимог п. 2.2. вказаного договору, прийняття обладнання і оформлення акту допуску на підключення електроустановки відповідача.
Відповідно до п. 2.2 вказаного договору відповідач по справі забовязаний, зокрема, до підключення електроустановки до електричної мережі позивача укласти договір про поставку електричної енергії, а при необхідності, інші договори, передбачені Правилами електричної енергії.
Факт не укладання сторонами по справі договору про постачання електричної енергії підтверджується матеріалами справи та відповідачем по справі не заперечується.
Таким чином, відповідачем не було виконано вимоги п. п. 2.1 і 2.2 №239 договору про приєднання до електричних мереж від 22.08.2007 р., а значить позивач не підключав електроустановки відповідача до власних електричних мереж.
Таким чином, факт самовільного приєднання відповідача до електричних мереж позивача суд вважає доведеним.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» правопорушеннями в електроенергетиці є, зокрема, крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Факт виявлених порушень підтверджується актами №102255 від 22.11.2007 р., №103578 від 19.02.2008 р. та протоколами №2081 від 19.12.2007 р. і №103578 від 20.02.2008 р.
Відповідно до п. п. 7 п. 2.1 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. №562 ( з наступними змінами і доповненнями ), методики застосовуються у разі виявлення таких порушень правил користування електричної енергії, зокрема, самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів до мережі електропередавальної організації (субспоживачем до мереж основного споживача).
Відповідно до п. 2.6 вищевказаної Методики у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 7 пункту 2.1 цієї Методики, та за умови відсутності Договору, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (W, кВт х год), розраховується за доб.с.п. формулою W = P х t , (2.7) доб.с.п. с.п вик.с.п.
Відповідач наполягає на тому, що розмір неврахованої електроенергії повинно бути визначено відповідно до показань лічильника Ст. –ЕА 01, заводський номер №004564, який був встановлений на промислової базі, що перевірялася. Відповідно до наявного в матеріалах справи акту №4237 від 07.12.2007 р. вказаний електронний лічильник пройшов державну перевірку.
Таким чином, відповідач наполягає на тому, що обсяг неврахованої електричної енергії повинно було розрахувати у відповідності до його показань.
Однак суд не може погодитися з твердженнями відповідача, оскільки відповідно до п. 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики від 31.07.1996 р. №28 договір про постачання електричної енергії - домовленість двох сторін (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом і споживач), що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між сторонами під час продажу постачальником за регульованим тарифом електричної енергії споживачу за тарифами, які регулюються відповідно до законодавства України.
Відповідно до п. 1.3 вказаних Правил постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Відповідно до п. 1.6 вказаних Правил Договір про постачання електричної енергії на основі типового договору (додаток 3) укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами та субспоживачами (крім населення), які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.
Як вже встановлено судом, договір на постачання електричної енергії, якій би встановлюв зміст та регулював правовідносини між сторонами, між сторонами по справі по справі не укладався. А вказане свідчить про те, що нарахування неврахованої електричної енергії повинно бути здійснено на підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. №562 ( з наступними змінами і доповненнями ).
Також самі акти №102255 від 22.11.2007 р., №103578 від 19.02.2008 р. не містять яких – небудь заперечень або зауважень з боку представника відповідача – директора Коровай В. П., що свідчить про визнання відповідачем встановлених порушень.
Відповідно до ст.. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Однак, в супереч вищевикладеному, відповідач неправомірність заявлених до нього позовних вимог належним чином не довів.
При таких обставинах справи, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
У відповідності до ст.. 49 ГПК України судові витрати покласти на відповідача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.49, 82 - 84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-промислового комплексу "Бентокрим", с.Холмівка, Бахчисарайського району, вул. 70 років Октября, 5, корп. 15; м. Сімферополь, вул.. Фрунзе, 43/2, ( ідентифікаційний код 32148731, банківські реквізити не відомі ) на користь відкритого акціонерного товариства "Крименерго", м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6, в особі структурного підрозділу Бахчисарайського району електричних мереж, м. Бахчисарай, вул.. С. Чекальна, 3, ( р/р 260393081142 в філії КРУ ВАТ «Ощадбанк», м. Бахчисарай, МФО 324805, ЗКПО 00131400 ) заборгованість за використання неврахованої електричної енергії у розмірі 5284,61 грн.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-промислового комплексу "Бентокрим", с.Холмівка, Бахчисарайського району, вул. 70 років Октября, 5, корп. 15; м. Сімферополь, вул.. Фрунзе, 43/2, ( ідентифікаційний код 32148731, банківські реквізити не відомі ) на користь відкритого акціонерного товариства "Крименерго", м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6, в особі структурного підрозділу Бахчисарайського району електричних мереж, м. Бахчисарай, вул.. С. Чекальна, 3, ( р/р БРЕС 26008301323880 в КЦО ПІБ Б/О №3, м. Бахчисарай, МФО 324430, ЗКПО 00131400 ) судові витрати по сплаті держмита у сумі 102,00 грн., а також витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу у сумі 118,00 грн.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Воронцова Н.В.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2009 |
Оприлюднено | 11.02.2009 |
Номер документу | 2897524 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Воронцова Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні