Постанова
від 23.01.2013 по справі 2а/2470/3174/12
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2013 р. Справа № 2а/2470/3174/12

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях до товариства з обмеженою відповідальністю "РК" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

Управління Пенсійного фонду України в м.Черівцях (далі - позивач або УПФУ) звернулось до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "РК" (далі - відповідач або ТОВ "РК") про стягнення недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 4011,98 грн.

Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4011,98 грн. Оскільки, заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення вказаної заборгованості.

Представник позивача надав суду клопотання, відповідно до змісту якого позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу у порядку письмового провадження. Відповідач про день, час та місце розгляду справи по суті був повідомлений належним чином, зокрема на його адресу зазначену в Єдиному державному реєстру підприємств та організацій України відправлено ухвалу про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду. Однак конверт із зазначеною ухвалою повернутий до суду із відміткою "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Враховуючи вищевикладене та на підставі ч.4,6 ст.128 КАС України, суд визнав за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Відповідно до змісту позову та додатків до нього, вимоги позивача обґрунтовуються наступними обставинами.

Згідно із Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон №2464) ТОВ "РК" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). Згідно із ч.8, ст.9 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. ТОВ "РК" надано звіти за січень-травень 2012 р., згідно яких безспірні зобов'язання підприємства по єдиному внеску до Пенсійного фонду загалом складають 3848,78 грн. Згідно карток особового рахунку за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску, у т.ч. за січень-травень 2012 р. у сумі 3848,78 грн. Крім цього, за відповідачем рахується борг по фінансовим санкціям, який виник внаслідок несвоєчасної сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2011 року ( рішення №106 від 07.02.2012р. на суму 775,51), 29.12.11р. відбулося часткова сплата заборгованості згідно Рішення №106 в сумі 612,31 грн. Відповідно до п. 6.4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.10.12р. за №994/18289, якщо платник на день надсилання йому органом Пенсійного фонду вимоги не повідомив в установленому порядку про зміну місця знаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином врученою, навіть у разі її повернення, як такої, що не знайшла адресата. На адресу відповідача направлялась виставлена УПФУ вимога про сплату боргу від 03.09.2012 р., №Ю-87/478, однак вжиті заходи не призвели до погашення наявної заборгованості.

Отже заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на 27.11.2012р. в сумі 4011,98 грн. рахується узгодженою та є не сплаченою.

Відповідач про свою правову позицію у справі суд не повідомив.

Дослідивши наявні документи та матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи з наступного.

Законом № 2464 визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно із положеннями Закону №2464 та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Крім того, йому надано право стягувати у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів. Відповідно до положень ст. 25 Закону №2464, недоїмка по єдиному внеску може стягуватись у судовому порядку після спливу 10 робочих днів з дня отримання боржником вимоги про сплату боргу. Враховуючи, що така вимога отримана відповідачем 11.10.2012 року, УПФУ має право звертатись до адміністративного суду з позовом про стягнення недоїмки по єдиному внеску.

Платники єдиного внеску визначені ст. 4 Закону №2464. Зокрема, до них відносяться юридичні особи утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами. Виходячи із змісту ч. 4, ст. 5 Закону №2464 обов'язки юридичних осіб як платників єдиного внеску виникають з моменту їх державної реєстрації. Юридичні особи-роботодавці є страхувальниками для платників єдиного внеску, зазначених у пунктах 2, 3, 6 - 14 частини першої ст. 4 Закону №2464. Крім цього, відповідно до ч. 9, ст. 9 Закону №2464 обчислення і сплата єдиного внеску за платників, зазначених у пунктах 2, 3, 6, 7, 8, 9 та 11 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюються платниками, зазначеними у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, за рахунок сум, на які внесок нарахований. Таким чином, до обов'язків юридичних осіб-роботодавців входить своєчасне нарахування та сплата нарахованого єдиного внеску до Пенсійного фонду на суми, що виплачуються ними найманим працівникам та які є базою для нарахування єдиного внеску відповідно до зазначеного Закону.

ТОВ "РК" зареєстроване як юридична особа та відповідно до ст.5 Закону №2464 перебуває на обліку в УПФУ та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Згідно наданих звітів у електронному вигляді за базові звітні періоди січень-травень 2012 р. ТОВ "РК" використовує найману працю. Таким чином, відповідач зобов'язаний нараховувати та сплачувати до Пенсійного фонду суми єдиного внеску, нараховані ним на суми виплаченої заробітної плати та інших винагород, які він виплачує найманим працівникам відповідно до законодавства та які є базою нарахування єдиного внеску. Розмір єдиного внеску, що підлягає сплаті відповідачем до Пенсійного фонду за січень-травень 2012 р., згідно карток особового рахунку становить 3848,78 грн.

Крім цього, УПФУ, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону №2464, рішенням №106 від 07.02.2012р., до відповідача за несвоєчасну сплату єдиного внеску за листопад 2011 р., застосовано штрафну санкцію у розмірі 718,07 грн. та нараховано пеню 57,44 грн. Зазначене рішення власноручно отримав директор ТОВ "РК" Чорний І.В., що підтверджується його підписом на рішенні. З матеріалів справи вбачається, що відповідачем рішення УПФУ №106 від 07.02.2012р. не оскаржувалось. Згідно картки особого рахунку 29.12.11р. відбулося часткова сплата заборгованості по рішенню №106 від 07.02.2012 р. у сумі 612,31 грн. На момент розгляду справи у суді заборгованість по вищезазначеному рішенню складає 163,20 грн., з них 151,11 грн. заборгованість по штрафним санкціям, 12,09 грн. заборгованість по пені.

Згідно із п. 1, ч. 2, ст. 6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. При цьому, ч. 8, ст. 9 Закону №2464 встановлено базовий звітний період - календарний місяць. Відповідно до ч. 8, ст. 9 цього ж Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Однак, всупереч положенням вищевказаних норм, відповідач вчасно не сплатив суми єдиного внеску, про що свідчать картки особового рахунку, а також розрахунки заборгованості відповідача. Виходячи з цього та на підставі п. 6, ст.1 Закону № 2464 несплачені відповідачем вчасно суми єдиного внеску визнаються недоїмкою.

Відповідно до ст.25 Закону №2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У цьому разі, боржник протягом десяти робочих днів з дня її отримання повинен або узгодити суму зобов'язання з органом Пенсійного фонду, або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи до суду, або сплатити борг. У іншому разі, УПФУ надсилає вимогу для стягнення боргу до органу державної виконавчої служби або звертається з позовом про стягнення боргу до суду.

УПФУ на адресу відповідача направлялась вимога від 03.09.2012 року, №Ю-87/478 щодо сплати наявної суми заборгованості, однак вжитті заходи не призвели до її погашення. Згідно матеріалів справи зазначена вимога відповідачем не оскаржена.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів належними та допустимими доказами відсутності або погашення ним в добровільному порядку заборгованості по платежах перед Пенсійним фондом України.

За таких обставин, суд вважає, що відповідачем порушено вимоги Закону №2464 в частині порушення строку сплати єдиного внеску, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Чернівцях до товариства з обмеженою відповідальністю "РК" про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 4011,98 грн. (чотири тисячі одинадцять гривень дев'яносто вісім копійок) задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "РК" (ідентифікаційний код 34853332) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 4011,98 грн. (чотири тисячі одинадцять гривень дев'яносто вісім копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.В. Анісімов

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.01.2013
Оприлюднено06.02.2013
Номер документу28987736
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2470/3174/12

Ухвала від 18.12.2012

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Анісімов Олег Валерійович

Постанова від 23.01.2013

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Анісімов Олег Валерійович

Ухвала від 18.12.2012

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Анісімов Олег Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні