cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 5011-35/17152-2012 23.01.13
За позовом Публічного акціонерного товариства "Банк "Національні інвестиції"
до Товариства з обмеженою відповідальністю НВП "Будкомплект"
про стягнення 949 364,14 грн.
Суддя Літвінова М.Є.
Представники сторін:
від позивача: Яворська Н.В. - предст. за довір.;
від відповідачів: Міхальський В.М. - директор.
У судовому засіданні 23.01.2013, на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Обставини справи:
На розгляд господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Банк "Національні інвестиції" до Товариства з обмеженою відповідальністю НВП "Будкомплект" про стягнення 949 364,14 грн., з яких 767 000,00 грн. - заборгованість по кредиту, 182 364,14 грн. - заборгованість по відсоткам, та стягнення судових витрат.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 30.11.2012 порушено провадження у справі №5011-35/17152-2012, розгляд справи призначений на 24.12.2012.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 24.12.2012, на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи відкладений на 23.01.2013.
У судовому засіданні 23.01.2013 представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача у судовому засіданні подав відзив на позов, в якому визнав позов у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
10.11.2010 між Публічним акціонерним товариством "Банк "Національні інвестиції" (далі - Банк, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Будкомплект" (далі - позичальник, відповідач) було укладено Кредитний договір №450-10 (далі - Кредитний договір).
Відповідно до пункту 1.1 Кредитного договору Банк відкриває Позичальнику кредитну лінію, що відновлюється, відповідно до якої надає Позичальнику кредит у гривні на умовах, передбачених Договором, а Позичальник зобов'язується одержувати кошти кредиту, а також повернути кошти кредиту у строки, визначені у графіку ліміту заборгованості за кредитною лінією (п.1.2 Договору), сплатити проценти за користування ними та виконати інші зобов'язання, передбачені Договором.
Згідно із п.п. 1.2.-1.5. Кредитного договору сума ліміту заборгованості за кредитною лінією у період з 10.02.2011 до 06.02.2012 встановлюється у розмірі 770 000 грн.; строк дії кредитної лінії: з 10.02.2011 до 06.02.2012 включно; процентна ставка за користування коштами кредиту - 18% річних; цільове призначення кредиту - поповнення обігових коштів.
Додатковою угодою № 1 до Кредитного договору від 07.07.2011 пролонговано строк дії Кредитного договору та встановлено строк повернення кредиту до 03 липня 2012 року.
Додатковою угодою № 2 до Кредитного договору від 03.07.2012 пролонговано строк дії Кредитного договору та встановлено строк повернення кредиту до 16 жовтня 2012 року, а також встановлено новий ліміт кредитної заборгованості у розмірі 767 000,00 грн.
Відповідно до пункту 3.1. Кредитного договору нарахування Банком відсотків здійснюється на дату сплати відсотків за фактичну кількість календарних днів користування кредитом, починаючи з дня надання кредиту (траншу) до дня повного його погашення на суму фактичного залишку заборгованості за кредитом. При цьому, порушення строків погашення кредиту не є підставою для припинення нарахування відсотків.
Згідно із п. 3.2. Кредитного договору розрахунок процентів здійснюється за фактичну кількість календарних днів користування траншем (траншами) кредиту, виходячи із фактичної кількості днів у місяці та фактичної кількості днів у році, тобто метод "факт/факт". До періоду розрахунку процентів включається день надання і не включається день повернення кредиту.
Згідно з пунктом 4.1 Кредитного договору кошти кредиту, одержані Позичальником за Договором, повертаються ним у валюті кредиту на рахунок для обліку наданого кредиту (підпункт 2.1.1 Договору) з додержанням строків, визначених у графіку ліміту заборгованості за кредитною лінією (п. 1.2 Договору). Позичальник може у будь-який час протягом строку дії кредитної лінії повертати кошти кредиту до настання термінів погашення (зменшення лімітів заборгованості), передбачених п. 1.2 Договору. Відсутність заборгованості за кредитом у будь-який період часу протягом строку дії кредитної лінії не є ознакою припинення дії Договору.
Відповідно до пункту 4.2 Кредитного договору Позичальник щомісячно сплачує проценти за користування кредитом у валюті кредиту в останній робочий день місяця, за який сплачуються проценти, або разом з повним поверненням суми кредиту, якщо таке погашення відбувається раніше останнього робочого дня місяця.
На виконання умов Кредитного договору та підставі заяв відповідача позивач надав відповідачеві кредит у розмірі 905 000,00 грн.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач посилається на те, що в порушення умов Кредитного договору відповідач не виконав належним чином свої зобов'язання в частині повернення кредиту та сплати процентів за користування кредитом, що призвело до виникнення заборгованості за Кредитним договором, розмір якої станом на 12.11.2012 складає 949 364,14 грн.
У поданому відзиві на позов відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статей 11, 626 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (ст. 626 Цивільного кодексу України).
Згідно з частиною 1 статті 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. Відповідно до частини 2 цієї ж статті до відносин за кредитним договором застосовуються положення про позику, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Відповідно до частини 1 статті 1048 Цивільного кодексу України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Частиною 1 статті 1049 Цивільного кодексу України передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).
Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Зазначене також кореспондується із положеннями ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, якими передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як пояснив позивач та свідчать матеріали справи, відповідачем були порушені договірні зобов'язання в частині своєчасного повернення суми кредиту за Кредитним договором у розмірі 767 000,00 грн. та зобов'язання по сплаті процентів за користування кредитом у розмірі 182 364,14 грн.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В ході розгляду справи відповідач не надав доказів сплати заборгованості за кредитом та заборгованості зі сплати відсотків за користування кредитом у встановлені договором строки та обсягах, у поданому відзиві на позов заявлені вимоги визнав у повному обсязі.
Як передбачено ч. 5 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право визнати позов повністю або частково, а також має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати зустрічний позов.
Згідно із ст. 78 Господарського процесуального кодексу України відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем і умови мирової угоди сторін викладаються в адресованих господарському суду письмових заявах, що долучаються до справи. Ці заяви підписуються відповідно позивачем, відповідачем чи обома сторонами.
Відповідно до ч. 5 ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Суд, розглянувши письмову заяву відповідача та дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить законодавству та не порушує чиїх-небудь прав та охоронюваних законом інтересів.
З урахуванням викладених вище обставин, наявних у матеріалах справи письмових доказів, наданих представниками сторін пояснень, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у загальній сумі 949 364,14 грн.
З урахуванням викладених вище обставин, наявних у матеріалах справи письмових доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
З огляду на задоволення позову судові витрати відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 32, 33, 49, 75, 82-85 ГПК України, Господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю НВП "Будкомплект" (03186, м. Київ, вул. Антонова, буд. 5, ідентифікаційний код 22891595) на користь Публічного акціонерного товариства "Банк "Національні інвестиції" (01601, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 54, ідентифікаційний код 20017340) 767 000,00 грн. (сімсот шістдесят сім тисяч гривень 00 коп.) - заборгованості по кредиту, 182 364,14 грн. (сто вісімдесят дві тисячі триста шістдесят чотири гривні 14 коп.) - заборгованості по сплаті відсотків за користуванням кредитом, 18 987,28 грн. (вісімнадцять тисяч дев'ятсот вісімдесят сім гривень 28 коп.) - судового збору.
3. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Дата підписання
повного тексту рішення: 28.01.2013
Суддя М.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2013 |
Оприлюднено | 31.01.2013 |
Номер документу | 28987784 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні