ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
31 січня 2013 р. Справа № 15/82/2011/5003
за заявою : Могилів - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області, м. Могилів-Подільський Вінницької області
про визнання банкрутом
Суддя Лабунська Т.І.
В С Т А Н О В И В :
21 вересня 2011 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/82/2011/5003 за заявою Могилів-Подільської ОДПІ Вінницької області, м. Могилів-Подільський Вінницької області до ПАТ "Могилів-Подільський приладобудівний завод", м. Могилів-Подільський Вінницької області про визнання банкрутом.
Ухвалою про порушення провадження у справі, зокрема, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Марковського С.С.
04 жовтня 2011 року відбулось підготовче засідання.
28 лютого 2012 року винесено ухвалу попереднього засідання.
Постановою господарського суду від 22 травня 2012 року ПАТ "Могилів -Подільський приладобудівний завод", м. Могилів-Подільський Вінницької області визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Марковського С.С.
31 січня 2013 року арбітражним керуючим (ліквідатором) Марковським С.С. подано до суду клопотання про звільнення активів банкрута з податкової застави, накладеної Могилів-Подільською ОДПІ Вінницької області (реєстраційний номер обтяження 109.00841, реєстраційний номер заяви 37205656, контрольна сума 8Б01Е58724).
Суд розглянув подане клопотання, матеріали справи № 15/82/2011/5003, проаналізував норми чинного законодавства України і дійшов висновку про необхідність звільнення активів банкрута з податкової застави, враховуючи той факт, що ПАТ "Могилів-Подільський приладобудівний завод", м. Могилів-Подільський Вінницької області постановою господарського суду від 22 травня 2012 року визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та з огляду на наступне.
З 19 січня 2013 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року, який визначив новий порядок застосування Закону про банкрутство. Відповідно до ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону (в редакції Закону від 02 жовтня 2012 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Оскільки провадження у справі № 15/82/2011/5003 порушено і постанова про визнання боржника банкрутом прийнята до 19 січня 2013 року, у даній справі застосуванню підлягають положення Закону про банкрутство до внесення вищевказаних змін.
Так, положеннями ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Отже, з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження його активів підлягають скасуванню.
Це пов'язано з тим, що у процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої в установленому порядку реалізації майна банкрута. Тому майно банкрута повинно бути вільним від будь-яких обтяжень.
При цьому зняття заборон та арештів з майна боржника в порядку ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в тому рахунку і звільнення активів з податкової застави, є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб та не потребує сплати ніяких коштів (Постанова Вищого господарського суду України № 25/23/10 від 01 вересня 2010 року).
Відповідно до підпункту 14.1.155 пункту 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податкова застава - це спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом. У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.
Однак у пункті 1.3. ст. 1 Податкового кодексу України зазначено, що він не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Пунктом 87.10. ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що з моменту винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок погашення грошових зобов'язань, які включені до конкурсних кредиторських вимог контролюючих органів до такого боржника, визначається згідно із Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" без застосування норм цього Кодексу.
Водночас підпунктом 93.1.3. пункту 93.1. ст. 93 Податкового кодексу України передбачено, що майно платника податків звільняється з податкової застави з дня набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства.
Підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з подій, визначених підпунктами 93.1.1. - 93.1.5. пункту 93.1. ст. 93 Податкового кодексу України (пункт 93.2. ст. 93 Податкового кодексу України).
До того ж, згідно п. 2.1. Рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 04 червня 2004 року № 04-5/1193 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", цей закон слід розглядати як законодавчий акт, що містить спеціальні норми, які мають пріоритет стосовно до норм загальних щодо врегулювання порядку провадження у справах про банкрутство, відновлення платоспроможності боржника тощо.
Таким чином, після визнання боржника банкрутом, майно боржника не може бути обтяженим податковою заставою, погашення грошових вимог кредитора у вигляді суми податкових зобов'язань боржника здійснюється, відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З огляду на викладене та керуючись пунктом 1.3. ст. 1, підпунктом 14.1.155. пункту 14.1. ст. 14, пунктом 87.10. ст. 87, підпунктом 93.1.3. пункту 93.1. ст. 93, пунктом 93.2. ст. 93 Податкового кодексу України, ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В :
Звільнити активи Публічного акціонерного товариства "Могилів-Подільський приладобудівний завод" (м. Могилів-Подільський Вінницької області, вул. Володимирська, 9; ідентифікаційний код 00225638) з податкової застави, накладеної Могилів-Подільською ОДПІ Вінницької області (реєстраційний номер обтяження 109.00841, реєстраційний номер заяви 37205656, контрольна сума 8Б01Е58724).
Зобов'язати Вінницьку філію державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України виключити з реєстрів відповідні записи про обтяження активів боржника податковою заставою, накладеною Могилів-Подільською ОДПІ Вінницької області (реєстраційний номер обтяження 109.00841, реєстраційний номер заяви 37205656, контрольна сума 8Б01Е58724).
Ухвала набирає чинності з дня прийняття.
Ухвалу надіслати згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. 3 прим.:
1 - до справи
2 - арбітражний керуючий Марковський С.С.
3 - Вінницька філія ДП "Інформаційний центр" МЮУ - 21050, м. Вінниця, вул. Пирогова, 154а
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2013 |
Оприлюднено | 01.02.2013 |
Номер документу | 29000692 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні