cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"21" січня 2013 р.Справа № 10/Б-921/1438/2013 Іменем України
Постанова
У складі судді Півторака М.Є.
За участю секретаря судового засідання Клим Т.П.
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу
За заявою кредитора: Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі, м. Підгайці вул. Шевченка ,20 Тернопільської області
до боржника: сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30156049
про визнання банкрутом
За участю представників:
Кредитора: Трахановського Т.Я.- головного спеціаліста-юрисконсульта УПФ в Підгаєцькому районі , довіреність № 2/39/04 від 12.12.12 року;
Боржника: не прибув
Представнику кредитора роз'яснено його процесуальні права та обов'язки сторони відповідно до статей 20,22,81-1 Господарського процесуального кодексу України.
У зв'язку з відсутністю клопотання фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється .
Суть справи: Кредитор - Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі, м. Підгайці звернулося до господарського суду з заявою № 2184/04 від 24.12.2012 року ( вх. № 24 від 03.01. 2013 року ) про порушення справи про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30156049, в порядку статті 52 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", стверджуючи, що СГ ТОВ неспроможне погасити заборгованість в сумі 26 956,66 грн.; відсутністю за місцем реєстрації ; припиненням підприємницької діяльності; не поданням звітності до ДПІ більше року .
Ухвалою господарського суду від 04 січня 2013 року порушено провадження у справі №10/Б-921/1438/2013 та проведення судового засідання призначено о 10 годині 40 хвилин 18 січня 2013 року. В судовому засіданні оголошено перерву до 11 год.00 хвилин 21 січня 2013 року.
Ухвала господарського суду від 04.01.2013 року про порушення справи про банкрутство № 10/Б-921/1438/2012 була направлена сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Вербівське" " за адресою , вказаною кредитором , а саме с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області рекомендованою кореспонденцією .
Боржник не надав суду заперечень щодо заявлених грошових вимог кредитора, його представник не прибув у судове засідання, хоча про судове слухання був повідомлений відповідно до статті 64 ГПК України, а тому суд розглядає заяву за наявними в ній документами в порядку статті 75 ГПК України.
Представник кредитора у судовому засіданні 21.01.2013 року підтримав заявлені вимоги повністю , з підстав , викладених у заяві № 2184/04 від 24.12.2012 року .
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, суд встановив наступне:
Боржник: сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Вербівське", місцезнаходження органів управління якого с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області є юридичною особою, яка зареєстрована у встановленому законом порядку Підгаєцькою районною державною адміністрацією 03.03.2000 року і включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 30156049, що підтверджується Довідкою № 210 від 07.12.2012 року Відділу статистики у Підгаєцькому районі та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АЖ № 304158 , виданого Державним Реєстратором Підгаєцької РДА Заставецька В.М.( належним чином засвідчені копії знаходиться в матеріалах справи ) .
Статтею 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " встановлено, що у разі, якщо громадянин - підприємець або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язання.
Господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.
Отже , підстави для подання кредитором заяви про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника настають як у разі наявності будь-якої з ознак , передбачених цією статтею , так і в разі їх сукупності .
Такої ж правової позиції дотримується Вищий господарський суд України , зокрема , у своїй постанові від 13 грудня 2011 року , справа № 18/122.
У поданій до суду заяві Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі підставами для порушення вказало всі три обставини , а саме : відсутністю органів управління за місцем реєстрації ; не поданням боржником звітності до ДПІ більше року ; припиненням підприємницької діяльності СГ ТзОВ
У судовому засіданні встановлено, що боржник: CГ ТОВ "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області станом на час подання заяви до суду заборгувало перед Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі, м. Підгайці 26 956,66 грн.
Згідно статті 18 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " страхові внески до Пенсійного Фонду України є цільовим загальнообов'язковим платежем , який сплачується платниками щомісячно не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення відповідного звітного періоду .
11 жовтня 2007 року господарський суд Тернопільської області у справі № 2/223-4061 виніс рішення , яким стягнув з Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району, Тернопільської області (і.к. 30156049) на користь Управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі, вул. Шевченка, 20, м.Підгайці, Підгаєцького району, Тернопільської області (і.к. 21156387) суму 23874 (двадцять три тисячі вісімсот сімдесят чотири) грн. 55 коп. - витрат по сплаті і доставці пільгових пенсій.
На виконання рішення Господарського суду 23 жовтня 2007 року господарський суд видав наказ № 2/223-4061.
26.11.2007 року на адресу начальника ДВС в Підгаєцькому районі було направлено заяву Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі № 655/04 про примусове виконання рішення господарського суду Тернопільської області № 2/223-4061 та відкриття виконавчого провадження .
25.01.2012 року головним державним виконавцем державної виконавчої служби Підгаєцького районного управління юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження серії ВП №30859628.
14.06.2012 року старшим державним виконавцем Відділу ДВС Підгаєцького районного управління юстиції Матвійців Г.М. було складено Акт про неможливість стягнення при примусовому виконанні Виконавчого листа № 2/223-4061, та вимоги, оскільки СТОВ не здійснює господарської діяльності на протязі вісім років ; не має будь-якого рухомого та нерухомого майна , на р/рахунки накладені арешти.
Отже, грошові вимоги Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі є безспірними та підтверджені виконавчими документами .
Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості перед кредитором сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області суду не представило, а тому у відповідності до статті 33 ГПК України, суд вважає, що на час розгляду заяви в суді борг не сплачений і грошові вимоги в сумі 26 956,66 грн. підтверджені документально.
Посилання Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі м. Підгайці про відсутність органів управління боржника по місцю їх знаходження не знайшло свого підтвердження у судовому засіданні з огляду на наступне .
Пунктом 1 статті 1 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців " встановлено , що місцезнаходження юридичної особи - місцезнаходження постійно діючого виконавчого органу юридичної особи , а в разі його відсутності - місцезнаходження іншого органу чи особи , уповноваженої діяти від імені юридичної особи без довіреності ( далі виконавчий орган ) , за певною адресою , яка вказана засновниками ( учасниками ) в установчих документах і за якою здійснюється зв'язок з юридичною особою .
УПФ в Підгаєцькому районі надало суду копію Статуту сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю " Вербівське " , затвердженого зборами учасників ТзОВ ( протокол № 2 від 02 серпня 2000 року ) та зареєстрованого в Підгаєцькій районній державній адміністрації 01 листопада 2000 року . Пунктом 2.3. Статуту товариства вказано місцезнаходження товариства : Тернопільська область , Підгаєцький район , с. Вербів .
У поданому суду Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, виданого Державним реєстратором Підгаєцької районної державної адміністрації Тернопільської області Заставецькою В.М. станом на 21.01.2013 року у графу " Місцезнаходження " внесено запис : " 48022, Тернопільська область, Підгаєцький район, село Вербів".
Відповідно до ч. 5 статті 17 Закону відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців .
Положеннями ч. 1 статті 18 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців " , яка визначає статус відомостей Єдиного державного реєстру , передбачено , що якщо відомості , які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру , були внесені до нього , то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою , доки до них не внесені відповідні зміни .
При цьому ч. 3 статті 18 цього Закону встановлено , що у випадку , якщо відомості , які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені , вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою , крім випадків , коли третя особа знала або могла знати ці відомості .
Згідно статті 19 пункт 7 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців " юридична особа щорічно , починаючи з дати її державної реєстрації , протягом одного місяця зобов'язана подати ( надіслати рекомендованим листом ) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу .
Вказаним пунктом на державного реєстратора покладено виконання певних повноважень , зокрема , щодо внесення до Єдиного державного реєстру запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу .
Разом з тим, згідно із ч. 8 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.
У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Отже, запис про не підтвердження відомостей про юридичну особу свідчить про те, що юридична особа отримала повідомлення державного реєстратора, але протягом встановленого строку не подала реєстраційну картку державному реєстратору.
В свою чергу запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням вноситься до Єдиного державного реєстру лише у випадку повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за її адресою .
В силу ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Таким чином, Державний Реєстратор наділений повноваженнями щодо підтвердження чи спростування знаходження постійно діючого виконавчого органу юридичної особи за вказаною адресою .
У зв'язку з чим при встановленні факту відсутності керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням як ініціюючий кредитор , так і суд мають керуватися відомостями , які містяться в Єдиному державному реєстрі .
Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі надало суду Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців , виконаного Державним реєстратором Заставецькою В.М. станом на 21.01.2013 року , в якому в графі " Статус відомостей про юридичну особі : зазначено : " не підтверджено " .
Отже , в Єдиному державному реєстрі зазначається про не підтвердження Статусу відомостей про юридичну особу , а не вказано про відсутність органів управління юридичної особи сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вербівське" по їх місцю знаходження , а саме с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області.
Процесуальне право на звернення до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою відсутнього боржника виникає у заявника лише за наявності підстав, передбачених ст. 52 Закону про банкрутство, а також у разі внесення до Єдиного державного реєстру запису про відсутність боржника за його місцезнаходженням.
Основними та належними доказами відсутності боржника за його місцезнаходженням у даному випадку є відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі. Проте, такі докази ініціюючим кредитором до заяви не додано .
Згідно довідки Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції № 2967/9/18 від 18.12.2012 року сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Вербівське" подало останню податкову звітність 28.02.2005 року;
Виходячи з статей 10,11,11-1 Закону України " Про державну податкову службу " встановлення факту неподання платником податків у встановлений строк , протягом року податкових декларацій відноситься виключно до компетенції органів державної податкової служби , яка , з вказаних підстав може бути ініціюючим кредитором у справі про банкрутство відсутнього боржника .
В даному випадку , з вказаної підстави з заявою про порушення справи про банкрутство за межами своєї компетенції звернулося УПФ в Підгаєцькому районі , яке не наділене повноваженнями на звернення за кваліфікуючою ознакою неподання боржником податкової звітності у встановлений строк протягом року , в силу закону .
Таким чином , у суду немає правової підстави для порушення справи за заявою Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі м. Підгайці про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вербівське" за неподання звітності більше року до податкового органу .
Такої ж правової позиції дотримується і Вищий господарський суд України у своїй постанові від 30 вересня 2010 року у справі № di_507300 .
Статтею 42 Господарського кодексу України визначено , що Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Припинення господарської діяльності та відсутність прибутку є ознаками нездатності підприємства здійснювати підприємницьку діяльність.
Кредитор стверджує , що сільськогосподарське товариство з обмеженою діяльністю " Вербівське" не здійснює господарську діяльність , в підтвердження чого надало суду документи :
- Довідку управління держкомзему у Підгаєцькому районі Тернопільської області № 1-1-16/97 від 10.12.2012 року , згідно якої земельної ділянки у СГ ТзОВ " Вербівське " не має ;
- Довідку відділення державної автомобільної інспекції Підгаєцького РВ УМВС від 18.12.2012 року , згідно якої за боржником зареєстровано автомобілі УАЗ-31512, д.н.з. 9815 ТЕА , ГАЗ-5312 , д.н.з. 2023 ТЕП , ВАЗ 21213 , д.н.з. 9861 ТЕА ;
- Довідку Інспекції Держтехнагляду ОДА по Підгаєцькому районі № 49 від 17.12.2012 року , згідно якої за боржником сільськогосподарська техніка не зареєстрована;
- -довідку Підгаєцького районного БТІ від 28.12.2012 № 858, згідно якої за ТзОВ " Вербівське " зареєстрованого майна немає .
-довідку Бережанської МР ДПІ № 2967/9/18 від 19.12.2012 року , у якій зазначається , що останню податкову звітність СГ ТОВ подало 28.02.2005 року.
Надані Управлінням Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі, м. Підгайці документи свідчать, що боржник сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю " Вербівське " с. Вербів не здійснює господарську діяльність.
З огляду на наведене, вимоги кредитора:Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі м. Підгайці про визнання його грошових вимог відносно боржника сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю" Вербівське " с. Вербів Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30156049 в сумі 26956,66 грн. та винесення постанови про визнання банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури в порядку статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " у зв'язку з відсутністю господарської діяльності - є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
У поданій до суду заяві Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі, м. Підгайці внесло господарському суду пропозицію про призначення ліквідатором у справі № 10/Б-921/ 1438/2013 - Бесараба Василя Івановича , жителя м. Підгайці вул. Вузька ,12 Тернопільської області (заява Бесараба В.І. на участь у справі про банкрутство в матеріалах справи вх.. № 18060(н) від 14.12.2012 року ).
Заяв від інших арбітражних керуючих ( розпорядників майна ) про участь у справі № 10/Б-921/1438/2013, до суду не поступало.
У відповідності із ст. 4 1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство в порядку провадження, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом, які превалюють, як спеціальні норми права, у застосуванні над загальними нормами ГПК України.
Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених розділом VI цього Закону (п.п. 1, 3 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").
За визначенням ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", розпорядником майна є фізична особа, на яку у встановленому цим Законом порядку покладаються повноваження щодо нагляду та контролю за управлінням та розпорядженням майном боржника на період провадження у справі про банкрутство в порядку, встановленому цим Законом. Розпорядник майна призначається господарським судом із числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражні керуючі.
За приписами ч. 3 ст. 3 1 та ч. 5 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.
У поданій до суду заяві на участь у справі про банкрутство Бесараб В.І. вказує, що управління боржником раніше не здійснював , не є заінтересованою особою відносно боржника, судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має.
Клопотання Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі, м. Підгайці підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 1,3-1,13, 23, 52 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", Законом України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців " , ст.ст. 4-1,12,34 Господарського процесуального кодексу України , господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Боржника: сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30156049- визнати банкрутом.
2.Визнати грошові вимоги Управління Пенсійного Фонду України в Підгаєцькому районі, м. Підгайці вул. Шевченка ,35 Тернопільської області відносно сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30156049 в сумі 26 956,66 грн.
3.Відкрити ліквідаційну процедуру банкрута: сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 04539977.
4.Призначити ліквідатором сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вербівське" с. Вербів, Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30156049 Бесараба Василя Івановича , жителя м. Підгайці вул. Вузька ,12 , Тернопільської області ; Ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серія АВ № 347260 , видана 25.10.2007 року .
Покласти на ліквідатора Бесараба В.І. обов'язки, передбачені статтею 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
5.Припинити повноваження органів управління банкрута та власників його майна щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
6. Ліквідатору банкрута здійснити опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах ( газети " Голос України " чи " Урядовий кур'єр " м. Київ ) у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови.
7.Бережанській міжрайонній державній податковій інспекції ( Підгаєцькому відділенню ) м. Підгаці розглянути питання щодо проведення позапланової перевірки своєчасності , достовірності , повноти нарахування та сплати податків і зборів ( обов'язкових платежів ) сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю " Вербівське " с. Вербів Підгаєцького Тернопільської області, ідентифікаційний код 30156049 . Матеріали за результатами перевірки направити господарському суду для долучення до матеріалів справи.
8.Постанову надіслати банкруту, кредитору, ліквідатору ; Відділу ДВС Підгаєцького районного управління юстиції, м. Підгайці ; Бережанській міжрайонній державній податковій інспекції ( Підгаєцькому відділенню ) м. Підгайці ; Державному Реєстратору Підгаєцької районної державної адміністрації, м. Підгайці ; Сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8.
Суддя М.Є. Півторак
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2013 |
Оприлюднено | 01.02.2013 |
Номер документу | 29000948 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Півторак М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні