cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
01.02.2013№02-09/901/396/13-г
Суддя І.К. Бєлоглазова, розглянувши матеріали
За заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегаком-Плюс», м. Сімферополь
про порушення справи про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Мегаком-Плюс», м. Сімферополь, звернулося до Господарського суду Автономної Республіки Крим із заявою про визнання його банкрутом у порядку статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Заява мотивована тим, що 12.11.2012 учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегаком-Плюс» було прийнято рішення про початок процедури припинення Товариства шляхом його ліквідації, створено ліквідаційну комісію та ліквідатору було доручено провести ліквідацію згідно з діючим законодавством. Станом на дату звернення боржника до суду його кредиторська заборгованість становить 536 456,38 грн., непокритий збиток Товариства з обмеженою відповідальністю «Мегаком-Плюс» становить мінус 561 тис. грн., відповідно до акту інвентаризації та оцінки від 18.01.2013 майнові активи (основні та оборотні засоби), за рахунок яких Товариство мало б змогу погасити кредиторську заборгованість відсутні, що і стало підставою для звернення боржника до суду.
Частиною 1 статті 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Частиною 3 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Частиною 1 статті 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити, зокрема, виклад обставин, що є підставою для звернення до суду. Проте, у заяві боржника на має посилань рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили, та відповідну постанову органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора, що не відповідає вимогам статей 10, 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Згідно частини 1 статті 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду.
Крім того, пунктом 3 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.
За вказаних обставин позовна заява підлягає поверненню на підставі частини 1 статті 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та пункту 3 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Згідно частини 2 статті 44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду, зокрема, в разі повернення заяви (скарги).
На підставі викладеного, керуючись частиною 1 статті 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та пунктом 3 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву про порушення провадження у справі про банкрутство повернути боржнику без розгляду.
2. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Мегаком-Плюс» (вул. Набережна, б. 77, кв. 31, м. Сімферополь, АР Крим, 95026, Україна; код ЄДРПОУ 36478702) з Державного бюджету України (УДКСУ у м. Сімферополі АРК код ЄДРПОУ 38040558, р/р 31211206783002, відкритий за кодом класифікації доходів бюджету 22030001 в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Автономній Республіки Крим, м. Сімферополь, код банку 824026) судовий збір в сумі 5 735,00 грн., сплачений за платіжним дорученням №1 від 24 січня 2013 року.
Додаток: заява про визнання банкрутом вих.. №1 від 29.01.2013 з доданими до неї документами на 33 аркушах.
Суддя І.К. Бєлоглазова
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2013 |
Оприлюднено | 04.02.2013 |
Номер документу | 29007949 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
І.К. Бєлоглазова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні