ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 вересня 2012 р. Справа №2а-7848/12/0170/17
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Папуша О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим
до Приватного підприємства "Абсолют - 2007"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
17.07.12р. до суду надійшов названий адміністративний позов, яким позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2010р. сумою 352,00грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, в порушення вимог пенсійного законодавства, будучи платником страхових внесків, не здійснив своєчасних розрахунків з Пенсійним фондом України, що призвело до виникнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що рахується за ним в зазначеній сумі.
За поданим позовом, ухвалою суду від 18.07.12р., відкрито провадження в адміністративній справі, проведено підготовче провадження, за результатами закінчення якого справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 20.09.12, сторін повідомлено про місце, день і час судового розгляду (а.с.16-18).
20.09.12 позивачем до канцелярії суду подано клопотання про розгляд адміністративної справи за відсутності повноважного представника, позовні вимоги підтримано у повному обсязі, а також зазначено, що заборгованість не погашено.
Відповідач, повідомлений належним чином про місце, день і час судового розгляду, явку вповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про поважність причин неявки свого повноважного представника не повідомив, заперечення на адміністративний позов суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, клопотання позивача, зважаючи на приписи статті 122 КАС України, суд не знаходить перешкод для розгляду справи та вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, без участі повноважних представників сторін відповідно до приписів частини шостої статті 128 КАС України за наявними в ній матеріалами.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, аналізуючи обставини, якими обґрунтовувались вимоги та докази, якими вони підтверджуються, враховуючи правові норми, які належить застосовувати до цих спірних правовідносин, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
З досліджених судом матеріали справи у їх сукупності, з'ясовано, що позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим на підставі ст.ст. 20, 23, 106 та частини 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.03р. № 1058-VI "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якою органи Пенсійного фонду України наділені правом на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки, у тому числі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги у разі, якщо її не оскаржено страхувальником.
Позивач просить суд стягнути з відповідача страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за своєчасно не сплачені ним страхові внески за жовтень 2010 року сумою 352,00 грн.
З набранням чинності Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" внесено зміни до Закону України від 09.07.2003р. № 1058-VI "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який до 01.01.11р. визначав принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, порядок та умови стягнення страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Проте, з положень абзаців 4 та 5 пункту 7 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що Приватним підприємством "Абсолют-2007", ідентифікаційний код юридичної особи 34946547, що перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим, реєстраційний номер 1503 5502 (а.с.7,8), на виконання вимог загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, подано до територіального органу Пенсійного фонду України розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за 10 місяць 2010 року, яким узгоджено розмір страхових внесків сумою 352,00 грн. (а.с.4,5,9,10).
Стаття 3 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає, що Пенсійний фонд, підприємства, установи, організації та фізичні особи, що здійснюють перерахування внесків до системи накопичувального пенсійного забезпечення, а також підприємства, установи, організації (далі - організації), що здійснюють виплату і доставку пенсій, є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Згідно ч. 2 ст. 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до п. 4, п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в редакції що діяла на час виникнення спірних правовідносин, страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, а також нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої Постановою правління ПФУ від 19.12.03р.№ 21-1, підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання проводять щомісячне нарахування страхових внесків на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу).
Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Частиною 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкції. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Внаслідок несвоєчасної сплати (перерахування) страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у страхувальника перед територіальним органом Пенсійного фонду України утворилась недоїмка сумою 352 грн., внаслідок чого позивачем виставлено відповідачу вимогу від 11.01.2011р. № Ю-170 (а.с.7), яка направлена відповідачу та отримана ним 13.01.11р. (а.с.7).
Належних доказів, на підтвердження того, що страхувальник у разі незгоди із розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгодив її з органами пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами пенсійного фонду, страхувальник скористався правом на оскарження вимоги в судовому порядку, матеріали справи не містять.
Згідно п. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Оцінивши зібрані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем як страхувальником не сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за осіб, пов'язаних з ним трудовими правовідносинами, за жовтень 2010 року, сумою 352 грн., тому позов підлягає задоволенню, а заявлена до відшкодування органом Пенсійного фонду України сума - стягненню.
У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити адміністративний позов повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "Абсолют-2007", ідентифікаційний код юридичної особи 334946547, на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2010 року сумою 352 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя підпис О.В. Папуша
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2012 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 29013668 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Папуша О.В.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Папуша О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні