cpg1251
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2013 р. Справа № 5376/12/2170 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пекного А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби до Фермерського господарства "Вечірок" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Каховська об'єднана державна податкова інспекція Херсонської області Державної податкової служби (далі - позивач, ОДПІ) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до фермерського господарства « Вечірок» (далі- відповідач, ФГ «Вечірок»), у якому просить стягнути податковий борг по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку в розмірі 464,32 грн. та по сплаті податку на додану вартість в розмірі 2258,41 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 23.11.2012р. за відповідачем рахується борг по податку на додану вартість та по фіксованому сільськогосподарському податку в загальному розмірі 2722,73 грн., який самостійно визначений останнім у податкових деклараціях податку на додану вартість за лютий-травень 2012 рік та податковому розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку за 2012 рік. На підставі зазначених декларацій та розрахунку позивачем за несвоєчасну сплату суми самостійно задекларованих зобов`язань по податку на додану вартість, відповідачу нараховано штрафні санкції у розмірі 2258,41грн.; по фіксованому сільськогосподарському податку податку заборгованість становить464,32 грн.
Представники сторін у судове засідання не з'явились, хоча були належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Крім цього, про причини неявки в суд не повідомили, відповідач заперечень на позов не надав.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, наданого на запит позивача, фермерське господарство «Вечірок» зареєстроване як юридична особа 22.10.2008р., крім того, згідно із довідкою від 24.10.2008р. № 157/28-314, відповідача взято на облік до ДПІ у м. Херсоні 23.10.2008р. № 8572.
Як видно з матеріалів справи, станом на 23.11.2012 року відповідач має податковий борг по податку на додану вартість та по фіксованому сільськогосподарському податку в загальному розмірі 2722,73 грн.
За несвоєчасну сплату суми самостійно задекларованих зобов`язань по податку на додану вартість відповідачу податковим повідомленням-рішенням №0001401500 від 24.05.2012 року нараховано штраф у розмірі 170 грн., податковим повідомленням-рішенням №0001691500 від 08.06.2012 року нараховано штраф у розмірі 2040грн. та податковим повідомленням-рішенням №0001901500 від 27.06.2012 року нараховано штраф у розмірі 1020 грн.
На погашення сум податкового зобов`язання відповідачем сплачено 1000,00 грн.
За несвоєчасну сплату податкового зобов`язання позивачем нараховано відповідачу пеню в сумі 28,41 грн.
Таким чином, борг по податку на додану вартість становить 2258,41 грн., що підтверджується витягом з облікової картки платника податку за платежем податок на додану вартість, довідкою про заборгованість з податків та зборів по ФГ «Вечірок».
Борг по фіксованому сільськогосподарському податку виник внаслідок несплати ФГ «Вечірок» суми фіксованого сільськогосподарському податку, самостійно визначеної ним у податковому розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку за 2012 рік та податковій декларації від 31.01.2012р. № 9002602985, що підтверджується наявними матеріалами справи.
Відповідно до декларації №9002602985 від 31.01.2012р. за липень-вересень 2012 року, відповідачем визначена сума податкового зобов'язання у розмірі 464,32 грн.
Таким чином, загальна сума податкового боргу з фіксованого сільськогосподарського податку становить 464,32грн.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу).
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
На час розгляду справи судом доказів сплати вказаної суми податкового боргу відповідачем не надано.
Пунктом 57.3 зазначеної статті Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно із пунктом 54.5 статті 54 Податкового кодексу України, якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
В силу п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також
Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результатами розгляду скарг.
Так, на виконання зазначеної норми ОДПІ виставлено відповідачу першу податкову вимогу за № 59 від 15.06.2012р. Вказана податкова вимога відповідачем залишена без виконання.
Відповідно до п.п. 95.1 -95.3 ст. 95 Податкового кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
09.07.2012р. заступником начальника Каховської ОДПІ прийнято рішення про опис майна у податкову заставу.
Податковим органом вжито всіх необхідних заходів щодо стягнення податкової заборгованості відповідно до Податкового кодексу України, але вона не погашена.
Заходами проведеними Каховською ОДПІ встановлено, що за ФГ «Вечірок» майно, яке належить йому на праві приватної власності та сільськогосподарська техніка не зареєстрована.
Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У відповідності до п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Статтею 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків.
Відповідно до статтей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Заперечень стосовно сум заборгованості по оплаті за користування надрами для видобування корисних копалин підприємством не подавалися, тобто сума боргу є узгодженою.
Крім того, з матеріалів справи видно, що суму заборгованості відповідачем не сплачено.
Наявність у відповідача податкового боргу підтверджується також копією витягу з облікової картки платника податків та копією розрахунку про наявність податкової заборгованості, що додані позивачем до позову.
Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Частиною 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владний повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фермерського господарства "Вечірок", ідентифікаційний код юридичної особи 35837002 в дохід місцевого бюджету Заозерненської сільської ради на р/р 31416530700204 в УДК у Херсонській області, МФО 852010, код платежу 5219040112 суму боргу по сплаті фіксованого сільськогсподарського податку в розмірі 464,32 грн. (чотириста шістдесять чотири гривні тридцять дві копійки).
Стягнути з фермерського господарства "Вечірок", ідентифікаційний код юридичної особи 35837002 в дохід державного бюджету Каховського району на р/р 31117029700199 в УДК у Херсонській області, МФО 852010, код платежу 3014010100 суму боргу по сплаті податку на додану вартість в розмірі 2258,41 грн. (дві тисячі двісті п'ятдесят вісім гривень сорок одна копійка).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Пекний А.С.
кат. 8.1.5
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2013 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 29025583 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Пекний А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні