cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відмову в прийнятті
"10" грудня 2012 р.
Суддя господарського суду Френдій Н.А.
розглянувши матеріали позовної заяви (вх.№ 5642/12 від 07.12.2012р.) товариства з обмеженою відповідальністю «Нова-Трейд», вулиця Рибалка, 37, кв. 119, місто Харків, 61099, код ЄДРПОУ 25174072;
до Фрунзенського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, бульвар Богдана Хмельницького, 30, місто Харків, 61099 ;
про визнання дій неправомірними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Нова-Трейд» звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Фрунзенського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції про визнання дій Фрунзенського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції неправомірними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві за виконавчим провадженням № 31966900.
В обгрунтування позовних вимог заявник посилається на порушення Фрунзенським ДВС положень Закону України «Про виконавче провадження», а саме ст. 11 вказаного Закону та норми.ст. ст. 2, 9 КАС України.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність відмови у її прийнятті до розгляду, з огляду на наступне.
Заявником у даній позовній заяві фактично оскаржуються дії відділу Фрунзенського ВДВС ХМУЮ в межах здійснення виконавчого провадження за наказом господарського суду Харківської області у справі №5023/6870/11 від 11.11.2011р.
Також, суд враховує і те, що заявник звернувся саме з заявою про визнання дій Фрунзенського ДВС ХМУЮ неправомірними та скасування постанови державного виконавця, а не з відповідним позовом з урахуванням положень ст. 12 Господарського процесуального кодексу України , і не з відповідною скаргою у розумінні ст. 121-2 наведеного Кодексу.
Згідно з ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав і інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, орагнів місцевого самоврядування, їхніх суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, є завданням адміністративного судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративного судочинства - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори між суб'єктами владних повноважень, за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом. Пунктом вісім ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивачем у адміністративній справі також є суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду. За положеннями п.5 ч.4 ст.50 КАС суб'єкти владних повноважень можуть бути позивачами у справі у випадках, встановлених законом.
З аналізу зазначених вище процесуальних норм випливає, що до адміністративної юрисдикції також відносяться спори, позивачем у яких є суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до іншого суб'єкта владних повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу дано визначення суб'єкта владних повноважень, згідно з яким - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відтак, необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, причому ці функції повинні здійснюватися відповідним суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.
Даний спір не є спором про право, оскільки спором про право є спір між двома або більше суб'єктами, які заявляють свої права на відповідний об'єкт, а також заперечення наявності такого права у особи іншою особою.
Відповідно до п. 3 постанови Вищого господарського суду України від 24.10.2011 р. № 10 "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" у вирішенні питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у статті 3 Господарського кодексу України .
Так, господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов:
- участь у спорі суб'єкта господарювання;
- наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України , Господарським кодексом України , іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин;
- наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом;
- відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
В даному випадку, між сторонами відсутні договірні/господарські відносини, врегульовані Цивільним кодексом України , Господарським кодексом України , іншими актами господарського і цивільного законодавства.
Зі змісту ст. 121-2 ГПК випливає, що скарги на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських (арбітражних) судів розглядає виключно місцевий господарський суд, який розглянув відповідну справу у першій інстанції, оскільки виконання зазначених рішень судів є невід'ємною частиною судового процесу, про що зокрем зазначав і Пленум Верхового Суду України у своїй постанові "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" від 26 грудня 2003 року N 14. Тобто розгляд таких скарг не здійснюється в межах нового позовного провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
З огляду на вищевказане, суд відмовляє у прийнятті позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова-Трейд»до розгляду.
Крім того, судом встановлено, що заявником при поданні даного позову не надано квитанції про сплату судового збору, що підтверджується відповідним Актом від 07.12.2012р., складеним канцелярією господарського суду Харківської області.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Нова-Трейд» у прийнятті позовної заяви до Фрунзенського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, про визнання дій неправомірними та скасування постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві
2. Повернути позовну заяву та додані до неї матеріали на 6-ти аркушах Товариству з обмеженою відповідальністю «Нова-Трейд».
3. Акт про відсутність квитанції про сплату судового збору від 07.12.2012р. на одному аркуші направити Товариству з обмеженою відповідальністю «Нова-Трейд».
Суддя Френдій Н.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2012 |
Оприлюднено | 04.02.2013 |
Номер документу | 29036434 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Френдій Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні