ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
31 січня 2013 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/2798/12
11 год. 33 хв.
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скакун О.П.
за участю
секретаря судового засідання Кривохижі Н.В.
представника позивача Пецентія І.В.
представника відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Риф" про стягнення коштів з банківських рахунків,-
СУТЬ СПОРУ:
Сокирянська об'єднана державна податкова інспекція Чернівецької області звернулась з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Риф" про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 1454.18 грн. з банківських рахунків.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що у Товариства з обмеженою відповідальністю "Риф" рахується заборгованість з податку на додану вартість в сумі 879 грн., з податку на прибуток в сумі 446.49 грн. Дана заборгованість підтверджується розрахунком податкового боргу станом на 19.11.2012 р. та обліковою карткою боржника. Позивач зазначає, що за відповідачем рахуються два відкритих розрахункових рахунка у банківських установах.
У зв'язку з цим, як стверджує позивач, сума заборгованості підлягає стягненню з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків в судовому порядку.
Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про дату і час розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причину неявки суду не повідомив.
На адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Поштове відправлення з повідомленнями про розгляд справи, яке було адресоване відповідачу за його юридичною адресою, двічі повернулося з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
У відповідності до ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців", в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи. Стаття 19 вказаного Закону регламентує положення про обов'язок виконавчого органу юридичної особи повідомляти державного реєстратора про внесення змін до відомостей про юридичну особу.
У відповідності до ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
У відповідності до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Крім того, відповідача 21.01.2013р. та 22.01.2013р. було повідомлено про дату, час та місце судового розгляду справи телефонограмами.
У відповідності до ч.4 ст128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
У зв'язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Риф" зареєстроване виконавчим комітетом Новодністровської міської ради Чернівецької області 17.05.2006 р. та перебуває на обліку в органах Державної податкової служби України.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, з історії виникнення податкового боргу за даними на 19.11.2012 р., відповідач має заборгованість з податку на додану вартість в сумі 879 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 446.49 грн. Сума боргу виникла в результаті несвоєчасної та неповної сплати податкового зобов'язання нарахованої суми відповідно до поданих податкових декларацій з податку на прибуток та податку на додану вартість (а.с. 13-22, 27,28).
З метою примусового погашення податкового боргу відповідачу було надіслано податкові вимоги №1/102 від 20.09.2009 р., відповідно до якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 20 серпня 2009 р. становила 11451.58 грн. та №2/110 від 21.09.2009 р., відповідно до якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 21 вересня 2009 р. становила 5706.16 грн.
Позивачем складено акт №140/15/21444646 від 27 березня 2012 р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності плати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету, яким встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Риф" терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по податку на прибуток, визначеного п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України. (а.с. 29).
Податковим органом було винесено податкове повідомлення-рішення №0001041500 від 27 березня 2012 р. про застосування штрафу в розмірі 20%, що становить 370 грн., за платежем податок на прибуток (а.с. 30).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно вимог п. 16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби України мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з п. 4.1.1 ст. 4 Податкового кодексу України, кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положенням цього Кодексу.
Відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Пункт 31.1 ст. 31 Податкового кодексу України, визначає, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно з п.95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем доведено ті обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Риф" про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 1454.18 грн. з банківських рахунків підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Риф" (код ЄДРПОУ 21444646) у банках, обслуговуючих такого платника податків, кошти у розмірі суми податкового боргу 1454.18 грн.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У судовому засіданні 31 січня 2013 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено в повному обсязі 05 лютого 2013 року. Сторони можуть отримати копію постанови безпосередньо в суді 06 лютого 2013 року.
Суддя О.П. Скакун
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2013 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 29062460 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Скакун Оксана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні