cpg1251
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2013 р. Справа № 804/150/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Озерянської С.І. при секретаріМізері А.В. за участю: представника позивача представника відповідача Журавльова О.С. Кисельової Д.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест - Партнер Трейдинг» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування рішення № 5332/10/28-219 від 08.02.2010року
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвест-Партнер Трейдінг" (далі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби (далі - відповідач, ДПІ Жовтневого району), в якому просить: скасувати рішення ДПІ Жовтневого району м. Дніпропетровська від 08.02.2010 за № 5332/10/28-219 про не визнання податковою декларацію ТОВ «Інвест-Партнер Дніпро» з податку на прибуток підприємств за 2009 рік; зобов'язати ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська визнати декларацію ТОВ «Інвес-Партнер Дніпро» » з податку на прибуток підприємства за 2009 рік такою, що подана 01.02.2010 року; зобов'язати ДПІ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська відобразити показники податкової декларації з податку на прибуток за 2009 рік з додатками в електронних базах даних податкової звітності, в тому числі в картці особового рахунку ТОВ «Інвест-Партнер Трейдінг»; зобов'язати ДПІ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська у десятиденний строк з дня отримання судового рішення у даній справі, яке набрало законної сили, подати звіт про виконання судового рішення у даній справі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.01.2013 відкрито провадження в адміністративній справі №804/150/13-а та призначено до судового розгляду.
В обґрунтування позову зазначено, що ДПІ в Жовтневому районі неправомірно прийняла рішення про невизнання декларації з податку на прибуток підприємства за 2009 рік податковою звітністю, оскільки декларація складена у відповідності до вимог чинного законодавства, а підстави зазначені податковим органом в обґрунтування невизнання податкової декларації не передбачені законодавством та не значні. Окрім того, зазначене рішення не було належним чином направлене позивачу, в наслідок чого не отримане останнім, що позбавило можливості його адміністративного оскарження.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити адміністративний позов в повному обсязі з підстав зазначених в ньому.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, просив відмовити в його задоволенні з підстав, наведених в письмових запереченнях.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Інвес-Партнер Трейдінг" було створене як товариство з обмеженою відповідальністю «Інвест-Партнер Дніпро», зареєстроване виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 08.05.2009 року.
Протоколом загальних зборів учасників ТОВ «Інвест-Партнер Дніпро» №02/12-1 від 2 грудня 2011 року назву було змінено на товариство з обмеженою відповідальністю «Інвест-Партнер Трейдінг».
В січні 2010 року товариством з обмеженою відповідальністю «Інвест-Партнер Дніпро» на адресу відповідача надіслано поштою податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2009 рік, яка була отримана останнім 01.02.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення з особистим підписом працівника податкового органу та не заперечувалось представником відповідача в судовому засіданні.
Згідно листа Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська від 08.02.2010 року за №5332/10/28-219, податкова декларація Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвес-Партнер Дніпро» » за 2009 рік не визнана податковою звітністю.
Підставою для прийняття зазначеного рішення від 08.02.2010 став той факт, що при заповненні декларації позивачем не була зазначена повна назва підприємства, а саме, замість Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвест-Партнер Дніпро» зазначено ТОВ «Інвест-Партнер Дніпро».
Вирішуючи позовні вимоги по суті спору, суд між іншим, керується нормами Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та положеннями Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України (що були чинними в період прийняття рішення) та Податковим Кодексом України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.1.11 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова декларація - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу).
Відповідно до п.п.4.1.2 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків.
Згідно п.4.5 Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України, податкова звітність, надана органу ДПС платником податків, заповнена всупереч правилам, визначеним у затвердженому порядку її заповнення, то вона може бути не визнана органом ДПС як податкова звітність. Підставою для невизнання податкової звітності є: відсутність підпису відповідних посадових осіб, відсутність скріплення печаткою підписів платника податків, відсутність обов'язкових реквізитів податкового документу, відсутність обов'язкових додатків до податкової звітності, передбачених порядком заповнення відповідної звітності, неможливість прочитати текст або цифри, внаслідок пошкодження, наявність порваних аркушів, підчищень, помарок, виправлень, дописок і закреслювань, подання ксерокопії звітних документів, порушення загальних вимог оформлення документів податкової звітності.
Аналіз наведених правових норм дає підстави вважати, що підставою для відмови податкового органу визнати податкову декларацію як податкову звітність є такі дефекти її заповнення, що впливають на адміністрування податку органом державної податкової служби.
В судовому засіданні встановлено, що повним найменуванням підприємства позивача, на час подання декларації за 2009 рік, є Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвест-Партнер Дніпро», а скороченим ТОВ «Інвест-Партнер Дніпро», що підтверджується статутом позивача. У графі 3 «Повна назва платника податку» декларації за 2009 рік, позивач зазначив ТОВ «Інвест-Партнер Дніпро».
З огляду на зазначене, суд вважає, що скорочення назви організаційно-правової форми товариства та відображення у декларації з податку на прибуток підприємства за 2009 рік, найменування товариства у вигляді ТОВ «Інвест-Партнер Дніпро» не можна розцінювати, як порушення форми та змісту декларації. Зазначене позивачем у деклараціях найменування та інша обов'язкова інформація дозволяла податковому органу чітко ідентифікувати юридичну особу.
Отже, зазначення в податковій декларації з податку на прибуток підприємств за 2009 рік скороченої назви організаційно-правової форми підприємства не можуть бути підставою для не визнання декларації податковою звітністю.
Аналогічна правова позиція зазначена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 08 лютого 2012 року №К/9991/68291/11.
Отже, суд доходить висновку про неправомірність дій відповідача щодо відмови у визнанні декларації, поданої ТОВ «Інвест-Партнер Дніпро» , податковою звітністю за 2009 рік.
Однак, обраний позивачем спосіб захисту порушеного права не є вірним.
Відповідно до п.1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень стосовно оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
При цьому обов'язковою ознакою нормативно-правового акту чи правового акту індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків.
Відмова у прийнятті податкової декларації призводить до виникнення юридичних наслідків для платника податків у вигляді накладення на такого платника штрафу за несвоєчасне подання декларації, така відмова має бути предметом розгляду в адміністративному суді.
Згідно п.49.13 статті 49 Податкового Кодексу України, у разі якщо у встановленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою в день її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Вимоги позову спрямовані на відновлення прав платника податків, порушених внаслідок відмови у прийнятті податкової декларації, а отже предметом розгляду даної справи є фактично протиправність такої відмови. Задоволення позовних вимог про визнання протиправною відмови прийняти податкову декларацію, означає, що відповідне рішення не створило жодних правових наслідків, а податкова декларація є поданою вчасно на підставі п.49.13 статті 49 Податкового Кодексу України.
Згідно п.10 частини 2 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може прийняти іншу постанову яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що належним захистом прав позивача є визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у визнанні податковою звітністю податкову декларацію , а податкова декларація відповідно буде вважатись поданою платником податків у день її фактичного отримання органом державної податкової служби, тому позов підлягає частковому задоволенню.
Що стосується позовної вимоги про зобов'язати ДПІ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська відобразити показники податкової декларації з податку на прибуток за 2009 рік з додатками в електронних базах даних податкової звітності, в тому числі в картці особового рахунку ТОВ «Інвест-Партнер Трейдінг», суд зазначає наступне.
Відповідно до Інструкції «Про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби», затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації від 18.07.2005 року №276, облік, контроль і складання звітності щодо платежів, що надходять до бюджету, здійснюється органами державної податкової служби з використанням автоматизованої інформаційної системи, що забезпечує єдиний технологічний процес уведення.
З метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. Форми карток особових рахунків мають лицьову та зворотну сторону.
Дані про надходження платежів до бюджету відображаються органами державної податкової служби в особових рахунках платників і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державного казначейства України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.
У картках особових рахунків платників податків на дату проведення останньої облікової операції підбиваються підсумки за всіма графами карток особових рахунків з початку місяця (крім граф, що відображають сальдо розрахунків з бюджетом). На кінець місяця після проведення останньої операції здійснюється запис указаних підсумкових рядків до особового рахунку.
Не менше ніж раз на квартал працівником підрозділу адміністрування облікових показників та звітності проводиться вибіркова перевірка правильності проведення операцій в особових рахунках платників.
Податковий борг платника податків, зборів (обов'язкових платежів) обліковується в картках особових рахунків, що ведуться підрозділом адміністрування облікових показників та звітності органу державної податкової служби у порядку, визначеному цією Інструкцією.
Для контролю за погашенням податкового боргу та застосуванням передбачених нормативно-правовими актами заходів з його ліквідації за запитами підрозділів органу державної податкової служби підрозділом адміністрування облікових показників та звітності формуються відомості про платників, що мають податковий борг. Зазначені відомості формуються на дату запиту для подальшої передачі вказаним підрозділам в електронному вигляді.
На суми податкового боргу підрозділом забезпечення податкових зобов'язань органами державної податкової служби формуються податкові вимоги засобами програмного забезпечення на підставі облікових даних карток особових рахунків платників податків та реєструються у реєстрі виданих податкових вимог за кожним боржником окремо.
Таким чином, наведені положення законодавства дають підставу для висновку про наявність у платника податків правового інтересу в тому, щоб дані карток особових рахунків правильно відображали фактичний стан платежів до бюджету.
Отже, позовні вимоги, щодо зобов'язання відповідача внести зміни до особового рахунку позивача, відобразивши в обліковій картці особового рахунку відповідні дані, які містяться у поданій позивачем звітності, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Аналогічна правова позиція відображена в постанові Вищого адміністративного суду України від 13.11.2012 року К/9991/16139/11.
Відповідно до ст.267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Приймаючи до уваги зазначене, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест-Партнер Трейдінг» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська щодо відмови у визнанні податковою звітністю декларації ТОВ «Інвест-Партнер Трейдінг» з податку на прибуток підприємств за 2009 рік.
Визнати декларацію ТОВ «Інвест-Партнер Трейдінг» (код за ЄДРПОУ 36494258) з податку на прибуток підприємства за 2009 рік такою, що подана 01.02.2010 року.
Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби (код за ЄДРПОУ 20288799) відобразити показники (дані) податкової декларації з податку на прибуток за 2009 рік з додатками в електронних базах даних податкової звітності, у тому числі в картці особового рахунку ТОВ «Інвест-Партнер Трейдінг» (код за ЄДРПОУ 36494258).
Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби (код за ЄДРПОУ 20288799) у десятиденний строк з дня отримання судового рішення у даній справі, яке набрало законної сили, подати звіт про виконання судового рішення у даній справі.
Стягнути з Державного Бюджету України на користь ТОВ «Інвест-Партнер Трейдінг» (код за ЄДРПОУ 36494258) витрати по сплаті судового збору у розмірі 32,19 грн.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 04.02.2013 року.
Суддя С.І. Озерянська
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2013 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 29071552 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Світлана Іванівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Озерянська Светлана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні