Постанова
від 09.01.2013 по справі 2270/7732/12
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2270/7732/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 січня 2013 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Тарновецького І.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Віньковецького відділення Дунаєвецької міжрайоної державної податкової інспекції до Селянського фермерського господарства "Оріон" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Селянського фермерського господарства "Оріон", в якому просить у відповідності до вимог Податкового кодексу України стягнути 3771,05 грн. кошти платника податків з рахунків у банках, обслуговуючих платника та за рахунок готівки, що належить платнику податків для погашення податкового боргу.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. 09.01.2013 року подав до суду заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить справу розглянути без участі представника позивача.

Відповідач в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.

Згідно ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Згідно частин 4, 6 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що позивач та відповідач були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, представник позивача подав заяву про розгляд справи без його участі, зважаючи на відсутність визначених ст.128 КАС України перешкод для розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити з підстав, наведених нижче.

Суд встановив, що відповідач - Селянське фермерське господарство "Оріон", ідентифікаційний код 31424872, зареєстроване 28.12.2001 року державним реєстратором Віньковецької РДА, як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа та внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Селянське фермерське господарство "Оріон" у 2009 р. та 2010 р. подало до Віньковецького відділення Дунаєвецької міжрайоної державної податкової інспекції податковий розрахунок орендної плати за землю та фіксованого сільськогосподарського податку.

За відповідачем рахується податковий борг в загальній сумі 3771грн. 05 коп., в тому числі : по фіксованому сільськогосподарському податку в сумі 779,22 грн. (778,14 грн. основний платіж, 0,00 грн. штрафні санкції та 1,08 грн. - пеня) та по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі 3182,46 грн.

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 року податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з частиною 1 статті 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до статті 27 Закону України "Про плату за землю" контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" від 17.12.1998 року № 320-XIV платники податку визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених цим Законом, і подають розрахунок органу державної податкової служби за місцем знаходження платника податку до 1 лютого поточного року. Сплата податку проводиться щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку.

Статтею 7 Закону України № 320-XIV встановлено, що органи державної податкової служби у районах ведуть облік нарахування і сплати сум фіксованого сільськогосподарського податку за формою і в порядку, затвердженими Державною податковою адміністрацією України. Контроль за своєчасним і повним надходженням сум фіксованого сільськогосподарського податку здійснюють органи державної податкової служби

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з п. п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 вказаного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011 року, також визначено, що сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків є податковим боргом.

Із облікових карток платника податків вбачається, що податкове зобов`язання з орендної плати за землю в сумі 3771грн. 05 коп. та податкове зобов`язання з фіксованого сільськогосподарського податку в розмірі 779 грн. 22 коп. Селянське фермерське господарство "Оріон" не сплатило, у зв`язку з чим виникла відповідна сума податкового боргу.

Відповідно до норм чинного законодавства Віньковецьким відділенням Дунаєвецької міжрайоної державної податкової інспекції сформовано та вручено першу та другу податкові вимоги від 06.07.2009 року та 16.09.2012 року.

Відповідачем вищевказану заборгованість не сплачено.

Згідно з пп. 20.1.18 п. 20 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.

Беручи до уваги вищевикладені обставини, суд вважає, що позовні вимоги Віньковецького відділення Дунаєвецької міжрайоної державної податкової інспекції до Селянського фермерського господарства "Оріон" про стягнення податкового боргу по орендній платі за землю та фіксованому сільськогосподарському податку обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 17, 27 Закону України "Про плату за землю", ст.ст. 5, 7 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок", ст.ст. 14, 20, 56, 59 Податкового кодексу України, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Віньковецького відділення Дунаєвецької міжрайоної державної податкової інспекції до Селянського фермерського господарства "Оріон" про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з Селянського фермерського господарства "Оріон" (код ЄДРПОУ 31424872) на користь Віньковецького відділення Дунаєвецької міжрайоної державної податкової інспекції податковий борг в сумі 3771 (три тисячі сімсот сімдесят одна) грн. 05 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя /підпис/І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2013
Оприлюднено06.02.2013
Номер документу29075864
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2270/7732/12

Постанова від 09.01.2013

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Тарновецький І.І.

Ухвала від 18.12.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Тарновецький І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні