cpg1251
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2013 р. Справа №804/445/13-а 9 год. 40 хвил. Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіВерба І.О. при секретарі судового засіданняЧмоні А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «РОСАВА» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, -
ВСТАНОВИВ :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 9 січня 2013 року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «РОСАВА» з позовними вимогами про надання дозволу на погашення податкового боргу платника податків у розмірі 1532,09 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
В обґрунтування позову зазначено, що у порушення вимог Податкового кодексу України відповідач має податкову заборгованість на загальну суму 1532,09 грн., яка не погашена та не списана, у зв'язку із чим позивач вимушений звернутися до суду із позовною заявою про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги, зазначив, що просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач, Приватне підприємство «РОСАВА», у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повісткою з поштовим повідомленням, яке направлялось за офіційним місцезнаходженням.
Згідно статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Суд вважає, що відсутність відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд дійшов наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що Приватне підприємство «РОСАВА» (код ЄДРПОУ 30012429) є платником податків та обов'язкових платежів та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби з 11 вересня 1998 року за №89.
Судом встановлено, що станом на час розгляду справи ПП «РОСАВА» має заборгованість перед бюджетом на загальну суму податкового боргу 1532,09 грн., яка виникла у зв'язку із несплатою визначених податковим органом податкових зобов'язань відповідно до податкового повідомлення-рішення від 22 лютого 2010 року №0001521502/0, винесеного на підставі акту перевірки від 22 лютого 2010 року №866/15-232/30012429; рішенням визначено відповідачу до сплати суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1870 грн. За рахунок переплати у сумі 337,91 грн., несплачена сума податкового боргу складає 1532,09 грн.
Наявність заборгованості підтверджується роздруківкою картки особового рахунку платника податків по кожному податку окремо.
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (пункт 57.3 статті 57 Податкового кодексу України).
Згідно пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку із виникненням податкового боргу до набрання чинності Податковим кодексом України, вимоги були сформовані та направлялись з урахуванням положень Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ.
Так, з метою погашення податкового боргу ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська було сформовано у відношенні відповідача податкові вимоги:
- від 30 червня 2010 року №1/338 про сплату суми податкового боргу в розмірі 1532,09 грн. Вимогу розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено довідку від 30 червня 2010 року №1/30012429;
- від 6 серпня 2010 року №2/411 про сплату суми податкового боргу в розмірі 1532,09 грн. Вимогу розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено довідку від 30 червня 2010 року №1/30012429.
Відповідно до підпункту 14.1.155 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкова застава це спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом.
З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу (пункт 88.1 статті 88 Податкового кодексу України).
Згідно пункту 89.1 статті 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі якщо на момент складення акта опису майно відсутнє або його балансова вартість менша від суми податкового боргу, право податкової застави поширюється на інше майно, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому до погашення податкового боргу в повному обсязі.
З урахуванням вимог пункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України, податковим керуючим Швець О.М. складено акт опису майна ПП «РОСАВА» від 17 жовтня 2012 року №17103/10/19-015, яким підтверджено відсутність на день складення акту майна, що може бути описано у податкову заставу.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З матеріалів позовної заяви вбачається закриття розрахункових рахунків відповідача, що унеможливлює стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Враховуючи викладене, з урахуванням наявності у відповідача податкового боргу, відсутності розрахункових рахунків, суд доходить висновку про обґрунтованість вимог позивача та їх задоволення.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «РОСАВА» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі - задовольнити повністю.
Надати дозвіл Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби на погашення усього податкового боргу Приватного підприємства «РОСАВА» (код ЄДРПОУ 30012429) у розмірі 1532,09 грн. (одна тисяча пятсот тридцять дві грн. 09 коп.) за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 4 лютого 2013 року.
Суддя І.О. Верба
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2013 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 29079118 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Верба Ірина Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Верба Ірина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні