Постанова
від 05.02.2013 по справі б-13/106-б-24/15
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" лютого 2013 р. Справа № Б-13/106-Б-24/15 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Головуючого судді:Запорощенка М.Д. - доповідач, суддів:Алєєвої І.В. Владимиренко С.В., розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Приватні інвестиції" на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 09.08.12р. на постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 06.11.12р. у справі№Б-13/106-Б-24/15 господарського суду Івано-Франківської області за заявою Приватного підприємства "Прод-трейд" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гурман-Плюс" провизнання банкрутом за участю представників сторін: від кредитора:Найдьонов Є.В., за довіреністю від боржника:не з'явився від скаржника:Халімон А.В., за довіреністю

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 09.08.2012р. у справі № Б-13/106-Б-24/15 (суддя Ткаченко І.В.) про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Гурман-Плюс", м.Івано-Франківськ затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, боржника ліквідовано та припинено провадження у справі про банкрутство.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 06.11.12р. ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 09.08.2012р. у справі № Б-13/106-Б-24/15 залишено без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Не погодившись з ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 09.08.2012р. та постановою Львівського апеляційного господарського суду від 06.11.12р. у справі №Б-13/106-Б-24/15, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Приватні інвестиції" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою.

В обґрунтування заявлених вимог , скаржник посилається на те , що ліквідатором вжито недостатньо заходів щодо розшуку, виявлення та повернення майна банкрута. Крім того, вважає, що судами попередніх інстанцій при новому розгляді справи жодним чином не надано належної правової оцінки поданому ПАТ "КРЕДОБАНК" клопотанню щодо включення до складу ліквідаційної маси підприємства-боржника майнових активів осіб, які відповідають за зобов'язаннями неплатоспроможного боржника відповідно до закону.

В призначене судове засідання представник боржника не з'явився. Поважних причин нез'явлення суду не повідомлено. Про час та місце розгляду касаційної скарги учасники процесу були сповіщені належним чином.

Розглянувши матеріали справи, касаційну скаргу, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як було встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджується матеріалами, наявними у справі, 17 грудня 2010р. ПП "Прод-Трейд" звернулось до господарського суду Івано-Франківської області із заявою про визнання ТОВ "Гурман-Плюс" банкрутом .

Постановою господарського суду Івано-Франківської області (суддя Шкіндер П. А.) від 14 червня 2011р. у справі №Б-13/106 ТОВ "Гурман-Плюс" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Швеця О. Я.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 29 вересня 2011р. у справі №Б-13/106, залишеною без змін Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 17 листопада 2011 р., відмовлено в задоволенні клопотання кредитора ПАТ "Кредобанк" щодо продовження ліквідаційної процедури на шість місяців та включення до складу ліквідаційної маси боржника майнових активів осіб, які відповідають за зобов'язаннями неплатоспроможного боржника, затверджено ліквідаційний баланс і звіт ліквідатора, ТОВ "Гурман-Плюс" як юридичну особу ліквідовано і провадження у справі припинено .

Постановою Вищого господарського суду України від 23 лютого 2012 р. постанову Львівського апеляційного господарського суду від 17 листопада 2011 р. та ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 29 вересня 2011 р. скасовано, а справу передано на новий розгляд до господарського суду Івано-Франківської області .

Скасовуючи ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 29 вересня 2011 р. та посилаючись на приписи ч. 2 ст. 213 Господарського кодексу України, Вищий господарський суд України вказав на те, що установчі документи ТОВ "Гурман-Плюс" в матеріалах справи відсутні, відповідно, вони не досліджувались судом першої інстанції з метою з'ясування питання щодо включення до ліквідаційної маси майнових активів осіб, які відповідають за зобов'язаннями неплатоспроможного боржника відповідно до установчих документів боржника .

Враховуючи приписи ст. 111 12 ГПК України, під час нового розгляду даної справи судом був досліджений Статут Товариства з обмеженою відповідальністю "Гурман-Плюс" (т. 5 а. с. 9) та встановлено, що учасником ТОВ "Гурман-Плюс" є ОСОБА_7, статутний капітал Товариства складає 16 500 грн. (вклад учасника) .

На підставі даних свідоцтва від 15 липня 2009 р. (т. 5 а. с. 106) судами встановлено, що указаний внесок був повністю сплачений учасником до статутного капіталу Товариства. У ході ліквідаційної процедури ліквідатор з'ясував, що цей вклад був використаний боржником у своїх господарських цілях.

Відповідно до п. 3.14 Статуту ТОВ "Гурман-Плюс", учасники Товариства не відповідають за його зобов'язаннями і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю Товариства, у межах вартості своїх вкладів, що відповідає вимогам ст. 50 Закону України "Про господарські товариства".

Також, судами попередніх інстанцій на підставі змісту звіту ліквідатора, а також долучених до нього документів, встановлено, що згідно з вимогами ч. 1 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з метою розшуку, виявлення та повернення майна банкрута, вжиття заходів щодо захисту майна банкрута, здійснення нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням його майном, забезпечення збереження та ефективного використання майнових активів та формування ліквідаційної маси, ліквідатором були отримані повідомлення від Івано-Франківського ОБТІ, Івано-Франківської інспекції держтехнагляду, МРЕВ ДАІ в Івано-Франківської області, ДЗК в м. Івано-Франківську, Держгірпромнагляду, ГУ статистики в Івано-Франківській області, Івано-Франкіської митниці, Прикарпатського територіального відділення Національної комісії з цінних паперів та Фондового ринку про відсутність у банкрута зареєстрованих транспортних засобів, земельних ділянок та нерухомості.

Кредиторами боржника визнані: ТОВ "Фінансова компанія "Приватні інвестиції" з вимогами в сумі 7 645 853 грн 42 коп., ДПІ в м. Івано-Франківську з вимогами в сумі 957 661 грн 73 коп., ПП "Прод-Трейд" з вимогами в сумі 296 566 грн 81 коп., фізична особа-підприємець ОСОБА_8 з вимогами в сумі 13 922 169 грн 21 коп., ТОВ "Штраус-Україна" з вимогами в сумі 702 571 грн 44 коп.

В ході ліквідаційної процедури ліквідатором було проведено інвентаризацію майна банкрута та здійснено його експертну оцінку. Після чого, було проведено реалізацію цього майна на біржових торгах, а також реалізовано дебіторську заборгованість банкрута.

Отримані кошти ліквідатором були спрямовані на оплату послуг Івано-Франківської аграрної товарної біржі, аудитора, експерта оцінника за проведення експертної оцінки, обласного архіву за здачу документів, ліквідатора та його витрат.

12 червня 2012 р. комітетом кредиторів було прийнято рішення (Протокол № 8) про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу та звіту про витрати і оплату послуг ліквідатора, а також зобов'язано ліквідатора подати згадані документи на затвердження суду.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 09.08.2012р. у справі № Б-13/106-Б-24/15, залишено без змін Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 06.11.12р., затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, боржника ліквідовано та припинено провадження у справі про банкрутство.

Приймаючи оскаржені судові акти, суди попередніх інстанцій виходили з того, що ліквідатором вжито усіх необхідних заходів по виявленню майнових активів та можливих кредиторів банкрута, в зв'язку з чим звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підлягає затвердженню.

Колегія суддів Вищого господарського суду України погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій з оглядом на наступне.

Згідно зі ст.4 1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .

Провадження у справах про банкрутство регулюється ГПК у випадках, коли його норми безпосередньо визначають правила даного провадження (статті 2, 41, 12 та 15) або мають універсальний характер для будь-якої стадії судового процесу , або процесуальної дії (статті, вміщені в розділах I, V, VI, VII, XII, XIII), з урахуванням встановлених Законом особливостей.

Згідно з п. 1 ст. 32 України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( в редакції, що діяла на момент прийняття оскаржених судових актів) після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Як це вірно встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджується матеріалами справи, ліквідатором були здійснені відповідні запити та отримані на них відповіді. В ході ліквідаційної процедури ліквідатором було проведено інвентаризацію майна банкрута та здійснено його експертну оцінку. Після чого, було проведено реалізацію цього майна на біржових торгах, а також реалізовано дебіторську заборгованість банкрута. Отримані кошти ліквідатором були спрямовані на оплату послуг Івано-Франківської аграрної товарної біржі, аудитора, експерта оцінника за проведення експертної оцінки, обласного архіву за здачу документів, ліквідатора та його витрат.

Звіт ліквідатора був затверджений 12 червня 2012 р. комітетом кредиторів (Протокол № 8).

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 32 Закону (в редакції, що діяла на момент прийняття оскаржених судових актів), якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

У разі затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 вищевказаного закону, господарський суд на підставі ст. 40 Закону припиняє провадження у справі про банкрутство боржника.

Оскільки ліквідатором були проведені всі необхідні дії по ліквідації банкрута, заперечень від кредиторів проти затвердження звіту та ліквідаційного балансу до суду подано не було, господарський суд дійшов обґрунтованого висновку про можливість затвердження звіту та ліквідаційного балансу банкрута та припинення провадження у справі.

Таким чином , доводи скаржника про те, що ліквідатором вжито недостатньо заходів щодо розшуку, виявлення та повернення майна банкрута, є безпідставними, необґрунтованими, такими що спростовуються матеріалами справи та встановленими судами попередніх інстанцій фактами.

Доводи скаржника щодо не надання судами при новому розгляді належної правової оцінки поданому ПАТ "КРЕДОБАНК" клопотанню щодо включення до складу ліквідаційної маси підприємства-боржника майнові активи осіб, які відповідають за зобов'язаннями неплатоспроможного боржника відповідно до закону, судова колегія також вважає безпідставними, оскільки під час касаційного провадження встановлено дотримання судами приписів ст. 111 12 Господарського процесуального кодексу України та виконання вказівок Вищого господарського суду України, викладених у постанові від 23.02.12р., про що наведено вище.

У відповідності до ст.111 7 Господарського процесуального кодексу України перегляд у касаційному порядку судового рішення здійснюється касаційною інстанцією на підставі встановлених фактичних обставин справи, зі здійсненням перевірки застосування попередніми судовими інстанціями норм матеріального і процесуального права. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що прийняті у справі судові акти про затвердження звіту та ліквідаційного балансу, відповідають нормам матеріального та процесуального права.

Доводи касаційної скарги не спростовують висновків судів попередніх інстанцій. Крім того, пов'язані з переоцінкою доказів, що виходить за межі повноважень суду касаційної інстанції та містять заперечення, які були предметом дослідження господарськими судами і яким дана належна правова оцінка при постановленні оскаржуваної постанови. У зв'язку з чим відсутні підстави для скасування оскаржених судових актів.

Керуючись ст.ст. 111 5 , 111 7 , 111 9 - 111 11 , 111 13 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,

П О С Т А Н О В И В :

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Приватні інвестиції" залишити без задоволення.

Ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 09.08.2012р. та Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 06.11.12р.у справі №Б-13/106-Б-24/15 залишити без змін.

Головуючий суддя:М. Запорощенко Судді: І. Алєєва С. Владимиренко

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення05.02.2013
Оприлюднено06.02.2013
Номер документу29082561
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-13/106-б-24/15

Ухвала від 04.07.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 17.05.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 19.04.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 16.03.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 24.07.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 03.04.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Постанова від 05.02.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Запорощенко M.Д.

Ухвала від 28.01.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Запорощенко M.Д.

Ухвала від 09.08.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

Ухвала від 12.12.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Міщенко П.K.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні