УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа №0618/2-891/12 Головуючий у 1-й інст. Волощук В.В.
Категорія 20 Доповідач Худяков А. М.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2013 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого судді: Худякова А.М.,
суддів: Широкової Л.В.,
Снітка С.О.,
при секретарі судового засідання Ходаківській О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Олевського районного суду Житомирської області від 02 листопада 2012 року по цивільній справі за позовом приватного підприємства "Сільськогосподарського підприємства "Зубковицьке" до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору недійсним, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення коштів у відшкодування майнової шкоди,
в с т а н о в и л а:
У січні 2012 року приватне підприємство "Сільськогосподарського підприємство "Зубковицьке" (далі - ПП "Зубковицьке") звернулось в суд з даним позовом. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що між ним, як орендарем, та ОСОБА_4, як орендодавцем, були укладені п'ять договорів оренди землі від 01.06.2009 року загальною площею приблизно 12,0 га.
Посилаючись на те, що укладаючи 26.08.2011 року з ОСОБА_3 договір купівлі-продажу хмелешпалер, хмелекомплексу та хмелепресу ОСОБА_2 порушив права позивача і з його вини на всіх земельних ділянках були розкомплектовані хмелешпалери, які входили до складу об'єкту оренди, чим була заподіяна підприємству майнова шкода у розмірі 52700 грн., позивач за вказаних підстав просив задовольнити позовні вимоги.
Рішенням Олевського районного суду Житомирської області від 02 листопада 2012 року позов задоволено. Визнано договір купівлі-продажу хмелешпалер, хмелекомплексу та хмелепресу, укладений 26.08.2011 року між головою спілки власників майна СТОВ «Уборть» ОСОБА_2 та фізичною особою ОСОБА_3 - недійсним. Зобов'язано ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, повернути ПП "Зубковицьке" хмелешпалери у стані, не гіршому порівняно з таким у якому вони були до демонтажу.
Стягнуто з ОСОБА_2, працюючого лісником ДП «Олевський лісгосп АПК» на користь ПП "Зубковицьке", с.Зубковичі Олевського району Житомирської області, ІПН № 34546859, на р/р 26003105289, код 34546859, МФО 380805, що у ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» м.Київ, 52700 грн. у відшкодування завданої майнової шкоди.
У апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на недоведеність обставин, що мають значення для справи та порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постановлене рішення та ухвалити нове про відмову в задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги та вивчивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив із того, що укладаючи 26.08.2011 року з ОСОБА_3 договір купівлі-продажу хмелешпалер, хмелекомплексу та хмелепресу ОСОБА_2 порушив права позивача як орендаря та землекористувача і, внаслідок чого, заподіяв майнову шкоду підприємству, а тому відповідно до ч.1 ст.215 ЦК України та ч.1 ст.203 ЦК України вказаний договір підлягає визнанню недійсним з покладенням на відповідача обов'язку по відшкодуванню збитків.
З даним висновком не погоджується колегія суддів, оскільки він зроблений всупереч ст.213,214 ЦПК України без дотримання судом вимог щодо повного з'ясування обставин справи, обґрунтовування рішення належними доказами.
Відповідно до чинного цивільно-процесуального законодавства (ст.3) у справах позовного провадження об'єктом судового захисту є порушене або оспорюване право.
Судом встановлено, що 26.08.2011 року ОСОБА_2, діючи в інтересах спілки власників майна СТОВ «Уборть», уклав з ОСОБА_3 договір купівлі-продажу цілісного майнового фонду для вирощування хмелю: хмелешпалер, хмелекомплексу та хмелепресу.
Вирішуючи спір, суд не взяв до уваги, що сторонами за вказаною угодою є спілка власників майна СТОВ «Уборть» та ОСОБА_3 Позивач не має права вимоги щодо визнання її недійсною, оскільки не є стороною за цією угодою, а лише орендарем частини земельних ділянок, а відтак немає ніякого відношення до хмелешпалер (згідно п.3 договорів вони передавались в оренду із земельною ділянкою), хмелекомплексу та хмелепресу і докази про порушення його суб'єктивного права в результаті укладення вказаного договору відсутні.
Крім того, суд першої інстанції не дав належної оцінки тій обставині, що договори оренди з позивачем вже були розірвані 12.03.2010 року загальними зборами пайовиків в односторонньому порядку.
Таким чином, вимоги позивача щодо визнання договору купівлі-продажу, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення коштів у відшкодування майнової шкоди є безпідставними і задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, рішення суду відповідно до ст.309 ЦПК України підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення.
Керуючись ст.ст.303,304,307,309,314-316 ЦПК України, колегія суддів, -
в и р і ш и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Рішення Олевського районного суду Житомирської області від 02 листопада 2012 року скасувати. Ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову приватного підприємства "Сільськогосподарського підприємства "Зубковицьке" до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору недійсним, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення коштів у відшкодування майнової шкоди - відмовити.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і з цього ж дня на протязі двадцяти днів може бути оскаржено в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Головуючий Судді
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2013 |
Оприлюднено | 07.02.2013 |
Номер документу | 29098850 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Житомирської області
Худяков А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні