УХВАЛА
Справа № 118/8623/12
01.02.2013 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кулішова А.С., при секретарі судового засідання Синельщікові О.А., за участі представника заявника - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Сімферопольського районного центру зайнятості на постанову державного виконавця Центрального ВДВС Сімферопольського МУЮ ОСОБА_2, -
ВСТАНОВИВ:
Сімферопольський районний центр зайнятості звернувся до Сімферопольського районного суду АР Крим зі скаргою на постанову державного виконавця Центрального ВДВС Сімферопольського МУЮ ОСОБА_2 від 22.03.2011 року про закінчення виконавчого провадження; в якій просить визнати незаконною і скасувати вказану постанову повернути виконавчий лист 2-1908/2008 про стягнення надмірно отриманої допомоги в розмірі 118,65 грн. з ОСОБА_3 на користь Сімферопольського районного центру зайнятості на виконання до Центрального ВДВС Сімферопольського МУЮ; зобов’язати відновити виконавче провадження та стягнути з ОСОБА_3 на користь Сімферопольського районного центру зайнятості 118,65 грн.
В судовому засіданні представник заявника скаргу підтримав, надав пояснення по суті спору.
Державний виконавець в судове засідання 01.02.2013 року не з'явився, в судовому засіданні 22.01.2013 року проти задоволення скарги заперечував, посилаючись на те, що заборгованість перераховано у повному обсязі.
Заслухавши заявника, дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Оскаржуваною постановою державного виконавця завершено виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа 2-1908/2008, виданого Сімферопольським районним судом АР Крим 30.07.2008 року про стягнення надмірно отриманої допомоги в розмірі 118,65 грн. з ОСОБА_3 на користь Сімферопольського районного центру зайнятості у зв’язку із стягненням заборгованості у повному обсязі.
За даними довідки стягувача станом на 13.12.2012 року заборгованість не погашено.
Відповідно до листа Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі від 30.11.2012 року заборгованість ОСОБА_3 перед стягувачем утримано і перераховано на рахунки Центрального ВДВС Сімферопольського МУЮ.
Втім жодного доказу перерахування заборгованості на рахунок стягувача, вказаний у виконавчому листі (№37170030200120 в Управлінні ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20708712) державним виконавцем не надано.
Доводи стягувача щодо неперерахування заборгованості державним виконавцем у встановленому законом порядку не спростовані.
Згідно із пунктом 8 частини першої статті 49 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає завершенню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом. У такому випадку, виконавчий документ надсилається до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав.
Згідно із статтею 45 вказаного Закону стягувачу - юридичній особі стягнуті грошові суми перераховуються державним виконавцем у встановленому порядку на визначені стягувачем належні йому рахунки. Не допускається виплата стягувачу стягнутих сум готівкою або виплата стягнутих сум іншим особам, які не є стягувачами (крім виплати грошових сум заставодержателю, який не є стягувачем, згідно із статтею 54 цього Закону). Забороняється використовувати стягнуті з боржників грошові суми, що підлягають виплаті стягувачам, на цілі, не передбачені цією статтею, а також звертати на них стягнення для виплати іншим особам, які не є стягувачами за виконавчими документами, під час примусового виконання яких ці суми стягнуто (крім випадків, коли стягувач є одночасно боржником у іншому виконавчому провадженні).
Згідно із статтею 51 Закону України «Про виконавче провадження» у разі якщо постанова державного виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу визнана судом незаконною чи скасована начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або керівником відповідного органу державної виконавчої служби або якщо до державного виконавця надійшло рішення суду про скасування заходів до забезпечення позову, а також у разі повернення виконавчого документа з іншого відділу державної виконавчої служби, виконавче провадження підлягає відновленню протягом трьох робочих днів з дня надходження рішення суду, виконавчого документа чи постанови керівника відповідного органу державної виконавчої служби.
У разі відновлення виконавчого провадження стягувач, суд або орган (посадова особа), якому повернуто виконавчий документ, зобов'язаний у тримісячний строк з дня надходження відповідної постанови пред'явити його до виконання.
За вказаних обставин скарга підлягає частковому задоволенню: постанову державного виконавця ВДВС Сімферопольського МУЮ ОСОБА_2 від 22.03.2011 року про закінчення виконавчого провадження слід визнати незаконною (як передбачено статтею 51 Закону України «Про виконавче провадження»), зобов’язавши державного виконавця відновити виконавче провадження; оригінал виконавчого листа належить повернути державному виконавцю.
Керуючись статтями 383-387 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Скаргу Сімферопольського районного центру зайнятості на постанову державного виконавця ВДВС Центрального МУЮ ОСОБА_2 задовольнити частково.
2. Визнати незаконною постанову державного виконавця ВДВС Центрального МУЮ ОСОБА_2 від 22.03.2011 року про закінчення виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа 2-1908/2008, виданого Сімферопольським районним судом АР Крим 30.07.2008 року про стягнення надмірно отриманої допомоги в розмірі 118,65 грн. з ОСОБА_3 на користь Сімферопольського районного центру зайнятості.
3. Зобов’язати Центральний ВДВС Сімферопольського МУЮ відновити виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа 2-1908/2008, виданого Сімферопольським районним судом АР Крим 30.07.2008 року про стягнення надмірно отриманої допомоги в розмірі 118,65 грн. з ОСОБА_3 на користь Сімферопольського районного центру зайнятості.
4. Повернути виконавчий лист 2-1908/2008, виданий Сімферопольським районним судом АР Крим 30.07.2008 року про стягнення надмірно отриманої допомоги в розмірі 118,65 грн. з ОСОБА_3 на користь Сімферопольського районного центру зайнятості до Центрального ВДВС Сімферопольського МУЮ.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим.
Суддя
Суд | Сімферопольский районний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 29103501 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сімферопольский районний суд Автономної Республіки Крим
Кулішов А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні