cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
01.02.13 № 910/2013/13. Суддя Жагорнікова Т.О., розглянувши
позовну заявуПриватної фірми «Катарх», м. Житомир до 1) Житомирської обласної ради в особі робочої групи з питань використання майна Житомирської обласної ради, м. Житомир 2) Комунального підприємства «Агенція з питань регіонального розвитку» Житомирської обласної ради, м. Житомир 3) Товариства з обмеженою відповідальністю «Крігер енергія», м. Житомир провизнання протиправними дії робочої групи, визнання недійсним рішення робочої групи, визнання недійсним пункту рішення робочої групи, визнання недійсним договору оренди ВСТАНОВИВ:
Приватна фірма «Катарх» звернулась до господарського суду міста Києва із позовом до 1) Житомирської обласної ради в особі робочої групи з питань використання майна Житомирської обласної ради, 2) Комунального підприємства «Агенція з питань регіонального розвитку» Житомирської обласної ради, 3) Товариства з обмеженою відповідальністю «Крігер енергія» про визнання протиправних дії робочої групи, визнання недійсним рішення робочої групи, визнання недійсним пункту рішення робочої групи, визнання недійсним договору оренди.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду з огляду на наступне:
Згідно до п. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Згідно з ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява підписується повноваженою посадовою особою позивача або його представником.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України представниками юридичних осіб можуть бути особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Від імені позивача позовна заява підписана «Директором» О.В. Нікітчуком, однак серед документів, доданих до позовної заяви, відсутні докази, які б станом на день подання позову до суду підтверджували посадове становище О.В. Нікітчука, як директора Комунального підприємства по утриманню та експлуатації житлового фонду «Липкижитлосервіс», як-то: довідка з ЄДРПОУ - виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, де було б зазначено керівника позивача (Протокол про обрання вказаної особи директором позивача, наказ про призначення тощо).
Виходячи із зазначеного, суд не може дійти однозначного висновку, що позовна заява підписана уповноваженою особою.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приписами ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п. п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст. ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України.
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
В силу Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р., розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.
Приписами ст. 34 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем в якості доказу відправлення відповідачу копії позовної заяви №1/02 від 01.02.2013 р. та доданих до неї документів подано опис вкладення у цінний лист без фіскального чеку , що не є належним доказом надіслання відповідачам копії позовної заяви.
Також, позивачу при наступному зверненні слід врахувати, що відповідно ч 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі, або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
За умовами пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затв. Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 р. № 55) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту «підпис». Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.
Додані позивачем до позовної заяви документи належним чином не засвідчені, а саме: не зазначено назви посади, прізвище та ініціали особи, що засвідчувала дані документи та дати їх засвідчення.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Керуючись п. п. 1, 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Повернути позовну заяву Приватній фірмі «Катарх» (ідентифікаційний код 32177102) без розгляду.
Суддя Т.О. Жагорнікова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2013 |
Оприлюднено | 06.02.2013 |
Номер документу | 29108475 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Жагорнікова Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні