Постанова
від 15.01.2013 по справі 2а-10378/12/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 січня 2013 року справа № 2а-10378/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Крутько О.В., за участю секретаря судового засідання: Процько Ю.В., розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до Обчислювального центру інституту регіональних досліджень НАНУ про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова звернулося до суду з позовом до Обчислювального центру інституту регіональних досліджень НАНУ про стягнення заборгованості в сумі 7155,79 грн. по відшкодуванню різниці між сумою пенсії призначеної згідно з Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.

Позовні вимоги мотивовані тим, що трьом науковим працівникам Обчислювального центру інституту регіональних досліджень НАНУ за період роботи на підприємстві призначено пенсію відповідно до вимог Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність". За період з 01.07.2012 р. до 30.07.2012 р. різниця між сумою пенсії, призначеної згідно з Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів виплачених пенсій науковим працівникам, становить 7155,79 грн. На виконання вимог ст. 24 згаданого вище Закону, а також постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 р. № 372, відповідачу направлено два повідомлення на відшкодування УПФУ у Галицькому районі м. Львова цієї суми. Відповідач добровільно не відшкодував суму заборгованості, тому позивач вважає, що таку слід стягнути в примусовому порядку.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, 14.01.2013 року (вх.№1170) подано клопотання про слухання справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, однак на адресу суду повернувся конверт з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Згідно ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової, науково-технічної, науково-педагогічної, науково-організаційної роботи на державних підприємствах, в установах, організаціях пенсії на рівні, який забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Різниця між сумою призначеної пенсії за цим законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право дана особа, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ПІ - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Такий Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 року № 372, який визначає механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - різниця у розмірі пенсії).

Пунктом 2 Порядку визначено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Згідно п.3 Порядку, фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

При цьому, пунктом 5 цього ж Порядку встановлено, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів Ш-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення, які щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулих та поточному роках.

Судом встановлено, що за період роботи в Обчислювальному центрі інституту регіональних досліджень НАНУ право на призначення пенсії отримали наукові працівники: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 Пенсія вищевказаним пенсіонерам призначена на підставі довідок про підтвердження наукового стажу.

Вказані особи працювали у відповідача на посадах, які, відповідно до Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників державних підприємств, установ, організацій, перебування на яких дає право на призначення пенсій та виплати грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", затв. постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2001 року № 1571.

Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова були призначені та виплачені пенсії науковим працівникам Обчислювального центру інституту регіональних досліджень НАНУ (ЄДРПОУ: 03534417) за період з 01.07.2012 року по 30.11.2012 року, а саме: ОСОБА_3 у розмірі 2787,18 грн., ОСОБА_2 у розмірі 974,60 грн. та ОСОБА_1 у розмірі 3394,01 грн.

На виконання ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та зазначеного вище Порядку, відповідачу були направлені повідомлення про суми витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за період з 01.07.2012 року по 30.11.2012 року, зокрема: №1331-04-32 від 26.01.2012 р. та №5991/04-16 від 11.06.2012 р.

Проте відповідачем витрати на фінансування різниці між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законів, Управлінню не відшкодовувались.

Згідно з розрахунком сум відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику і сумою пенсій, обчисленої на загальних підставах за період з 01.07.2012 року по 30.11.2012 року заборгованість відповідача становить 7155,79 грн. Виплата зазначених пенсій підтверджена долученими позивачем до матеріалів справи довідками.

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів в розмірі 7155,79 грн. підлягають задоволенню, оскільки на відповідача законодавцем покладений обов'язок відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Частиною 1 ст. 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність правових підстав для задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 71, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Обчислювального центру інституту регіональних досліджень НАНУ (код ЄДРПОУ: 03534417) на користь Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м.Львова (код ЄДРПОУ: 20847365) 7155 (сім тисяч сто п'ятдесят п'ять) грн. 79 коп. заборгованості.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Крутько О.В.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21.01.2013 року.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.01.2013
Оприлюднено07.02.2013
Номер документу29110859
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-10378/12/1370

Постанова від 15.01.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

Ухвала від 11.12.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні