5/402-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2006 р. Справа № 5/402-06
за адміністративним позовом: Барської МДПІ у м. Вінниці
до: Малого колективного підприємства “Досвід”, м. Бар Вінницької області
про припинення юридичної особи
Суддя Бенівський В.І.
При секретарі: Т.Лабунська
Представники
позивача - Мельник А.П., доручення від 04.09.06 р.
відповідача - не з'явився.
місце розгляду справи: приміщення суду к. 1102
В С Т А Н О В И В:
Подано позов про припинення юридичної особи Малого колективного підприємства “Досвід” (код ЄДРПОУ 20105126).
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання. Матеріали направлені на адресу відповідача повернулись з відміткою про відсутність останнього за місцезнаходженням.
Відповідно до ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши надані докази, судом встановлено, що рішенням Барської районної ради народних депутатів № 60 від 23.03.92 р. зареєстровано статут малого колективного підприємства “Досвід”, м. Бар Вінницької області (рішення № 60 ) .
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати ЇЇ зберігання у терміни встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до пп. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Згідно пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий звітний період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового кварталу.
В порушення вказаних норм відповідачем з 01.01.1995 року не подається податкова звітність, що підтверджується довідкою Барської міжрайонної державної податкової інспекції № 6499/15 від 03.10.2006 року.
Згідно довідки № 6455/19 від 29.09.2006 року мале колективне підприємство "Досвід" не має заборгованості з податків і зборів.
Відповідно до п. 8 ст.19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Згідно ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи є неподання нею протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до п.17 ст. П Закону України "Про державну податкову службу в Україні " органам ДПС надано права звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Статтею 51 Господарського кодексу України передбачено припинення підприємницької діяльності на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Керуючись розділом 9 ГК України, ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування, ст.ст.49,51,87,94,99,160,161,162,163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Припинити юридичну особу - мале колективне підприємство “Досвід” (м. Бар Вінницької області вул. Кривоноса, 57 р/р 26001317003 в ВФ ВАТ “Державний Ощадний банк України” МФО 302076 код ЕДРПОУ 20105126).
Копію даної постанови надіслати Державному реєстратору при Барській райдержадміністрації для виконання вимог встановлених ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково.
Відповідно до ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ст. 254 КАС України :
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова складена в повному обсязі відповідно до ст. 163 КАС України – 16 листопада 2006 р.
Суддя Бенівський В.І.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2006 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 291176 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Бенівський В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні