Рішення
від 15.01.2013 по справі 232/2631/12
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 232/2631/12

Провадження № 2/127/87/13

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.01.2013 Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Саблук С. А.,

при секретарі Храновській І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Вінниця-Реставрація», за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 відділу ДВС Вінницького міського управління юстиції про припинення права власності на нерухоме майно та про визнання права власності на рухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, який мотивовано тим, що 12 квітня 2012 року Вінницькою філією Приватного підприємства «Спеціалізоване підприємство «Юстиція»були проведені прилюдні торги з реалізації нерухомого майна, а саме: будівлі столярного цеху літ. «Б», загальною площею 576 кв.м. з прибудовами: пилорама літ. «Б 1», сушильня літ. «Б II», сушильня літ. «БІІІ», вбиральня літ. «Д», майданчик для заправки ПММ, огорожа № 1 з воротами № 2 - № 4. Згідно протоколу № 07/039/12/А-1 від 12.04.2012 року переможцем даних прилюдних торгів визнано ОСОБА_1, яка придбала зазначене нерухоме майно за 244 000,00 грн.

В подальшому, головним державним виконавцем Ленінського відділу Державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції ОСОБА_3 складений Акт державного виконавця про проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна від 18.04.2012 року.

Відповідно до п. 6.5. Положення, зазначений акт є підставою для видачі свідоцтва нотаріусом, проте, 19.04.2012 року приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу ОСОБА_4 відмовлено позивачці у видачі свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів у зв'язку з тим, що право власності ТОВ «Вінниця-Реставрація»на зазначене нерухоме майно не внесено до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

У ОСОБА_2 відділі Державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції з приводу реалізації даного нерухомого майна позивачці повідомили, що воно належить ТОВ «Вінниця-Реставрація», але останнє не оформило право власності на дане майно у встановленому порядку.

Таким чином, ОСОБА_1, одержавши майно, набуте в порядку виконання судового рішення у відповідності до вимог ст. 62 Закону України «Про виконавче провадження», як добросовісний набувач, не може скористуватись своїми правами власника на набуте майно. Вказані обставини й стали підставою звернення ОСОБА_1 до суду з вказаним позовом.

В судове засідання представник позивача не з’явився, проте надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

В судове засідання представник відповідача не з’явився, проте надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій зазначив, що позов не визнає в повному обсязі.

В судове засідання представник третьої особи ОСОБА_2 відділу ДВС Вінницького міського управління юстиції, що не заявляє самостійних вимог не з’явився, проте надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій зазначив, що при вирішенні судом справи покладається на розсуд суду.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до переконання в тому, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

12 квітня 2012 року Вінницькою філією Приватного підприємства «Спеціалізоване підприємство «Юстиція»були проведені прилюдні торги з реалізації нерухомого майна, а саме: будівля столярного цеху літ. «Б», загальною площею 576 кв.м. з прибудовами: пилорама літ. «Б 1», сушильня літ. «Б II», сушильня літ. «БІІІ», вбиральня літ. «Д», майданчик для заправки ПММ, огорожа № 1 з воротами № 2 - № 4. Згідно протоколу № 07/039/12/А-1 від 12.04.2012 року, переможцем даних прилюдних торгів визнано ОСОБА_1, яка придбала зазначене нерухоме майно за 244 000,00 грн.

В подальшому, головним державним виконавцем Ленінського відділу Державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції ОСОБА_3, відповідно до положень ст. 62, 63 Закону України «Про виконавче провадження»та п. 6.1. Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 жовтня 1999 року № 68/5 , складений Акт державного виконавця про проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна від 18.04.2012 року.

Відповідно до п. 6.5. Положення, зазначений акт є підставою для видачі свідоцтва нотаріусом. Проте, 19.04.2012 року приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу ОСОБА_4 позивачці, в порядку п. 247 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (втратила чинність 07.03.2012 року) та передбаченої гл. 13 розділу 2 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (чинний з 07.03.2012 року), відмовлено у видачі свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів у зв'язку з тим, що право власності ТОВ «Вінниця-Реставрація»на зазначене нерухоме майно не внесено до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Таким чином, ОСОБА_1, одержавши майно, набуте в порядку виконання судового рішення у відповідності до вимог ст. 62 Закону України «Про виконавче провадження», як добросовісний набувач, не може скористуватись своїми правами власника на набуте майно.

Так, право власності на нерухоме майно, а саме: будівля столярного цеху літ. «Б», загальною площею 576 кв.м. з прибудовами: пилорама літ. «Б 1», сушильня літ. «Б II», сушильня літ. «БІІІ», вбиральня літ. «Д», майданчик для заправки ПММ, огорожа № 1 з воротами № 2 - № 4., яке знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Вишнева, буд. 4, було зареєстровано за організацією орендарів Вінницької міжобласної спеціальної науково-реставраційної проектно-виробничої майстерні згідно Свідоцтва про власність від 12.08.1993 року № 4, виданого на підставі Договору купівлі-продажу № 5 від 08.07.1993 року, а також акту прийому-передачі від 12.08.1993 року з Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Вінницькій області згідно з Законом України «Про приватизацію майна державних підприємств»від 04.03.1992 року.

В подальшому, відповідно до розпоряджень Регіонального відділення Фонду державного майна України у Вінницькій області, організація орендарів Вінницької міжобласної спеціальної науково-реставраційної проектно-виробничої майстерні перетворена на Акціонерне товариство закритого типу «Вінниця-Реставрація», згідно Рішення установчих зборів засновників Товариства від 31.08.1994 року. Дані зміни зареєстровані рішенням Виконавчого комітету ОСОБА_2 районної ради народних депутатів м. Вінниця № 12-А від 20.10.1994 року, реєстраційний номер запису про державну реєстрацію 1381, видано свідоцтво № 05724903.

Протоколом Загальних зборів учасників № 1 від 01.12.2004 року створено Товариство з обмеженою відповідальністю «Вінниця-Реставрація», номер запису 1174 123 0000 000975 від 10.02.2005 року. Відповідно до п. 1.1. ст. 1 Статуту ТОВ «Вінниця-Реставрація», Товариство «... створене в результаті реорганізації (перетворення) Закритого акціонерного товариства Вінниця-Реставрація» ... До Товариства з обмеженою відповідальністю «Вінниця-Реставрація»перейшли усе майно, усі права та обов'язки Закритого акціонерного товариства «Вінниця-Реставрація».

Таким чином, ТОВ «Вінниця-Реставрація»є створеним в результаті реорганізації ЗАТ «Вінниця-Реставрація», яке, в свою чергу, створено в результаті приватизації Вінницької міжобласної спеціальної науково-реставраційної проектно-виробничої майстерні.

Згідно ч. 2 ст. 108 Цивільного кодексу України, «у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно ... попередньої юридичної особи». Зазначене положення кореспондується зі ст. 59 Господарського кодексу України: «у разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання».

Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю «Вінниця-Реставрація»є фактичним власником наступного вказаного нерухомого майна, однак воно ухиляється від добровільного проведення реєстрації права власності на нерухоме майно в Реєстрі прав власності на нерухоме майно.

Правова природа процедури реалізації майна на прилюдних торгах полягає у забезпеченні переходу права власності (продаж) на майно боржника, на яке звернено стягнення, до покупця-часника прилюдних торгів.

Отже, як учасник прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, належного ТОВ «Вінниця-Реставрація», проведених 12.04.2012 року Приватним підприємством Спеціалізоване підприємство «Юстиція», ОСОБА_1 на законних підставах придбала спірне нерухоме майно.

Ст. 650 Цивільного кодексу України передбачає, що особливості укладення договорів купівлі-продажу на біржах, аукціонах, конкурсах тощо встановлюються відповідними актами цивільного законодавства

Відповідно до ч. 4 ст. 656 ЦК України, до договору купівлі-продажу на біржах, конкурсах, - аукціонах (публічних торгах) застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено законом про ці види договорів купівлі-продажу або не випливає з їхньої суті.

Пунктом 5.12 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 15.12.1999 року № 74/5 (чинна на момент проведення прилюдних торгів), передбачена реалізація арештованого майна. При цьому зазначено, що реалізація арештованого майна, за винятком майна, вилученого за законом з обігу та зазначеного в пункті 2 цієї Інструкції, здійснюється спеціалізованими організаціями, які залучаються на тендерній (курсній) основі, на підставі договорів між Державною виконавчою службою та спеціалізованими організаціями шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах.

Згідно п. 6.1. Тимчасового положення, «після повного розрахунку покупців за придбане майно, на підставі протоколу про проведення прилюдних торгів та копії документів, що підтверджують розрахунок за придбане майно, державний виконавець складає акт про проведені прилюдні торги і подає його на затвердження начальнику відповідного органу державної виконавчої служби». «На підставі цього акта нотаріус видає покупцеві свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів»(п. 6.4. Тимчасового положення).

Однак, у зв'язку із тим, що існує невизнання права власності на нерухоме майно з боку нотаріуса (органу, що посвідчує право власності на придбане майно), ОСОБА_1 не може скористатись своїми законними правами та зареєструвати набуте право власності на нерухоме майно, що є підставою для задоволення позову в повному обсязі.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 3, 391, 392 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 213, 215, 224-226 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Вінниця-Реставрація», за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 відділу ДВС Вінницького міського управління юстиції про припинення права власності на нерухоме майно та про визнання права власності на рухоме майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 (м. Погребище Вінницької обл., вул. Н.Присяжнюк, буд. 20-А, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) право власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: м. Вінниця, вул. Вишнева, буд. 4, а саме: будівля столярного цеху літ. «Б», загальною площею 576 кв.м. з прибудовами: пилорама літ. «Б 1», сушильня літ. «БІІ», сушильня літ. «БІІІ», вбиральня літ. «Д», майданчик для заправки ПММ, огорожа № 1 з воротами № 2 - № 4, яке придбане ОСОБА_1 у відповідності із ст.ст. 62, 63 Закону України «Про виконавче провадження»у порядку придбання майна з прилюдних торгів, згідно Акту державного виконавця про проведені прилюдні торги від 18.04.2012 року, винесеної головним державним виконавцем Ленінського відділу Державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції ОСОБА_3 та затвердженої в.о. начальника ОСОБА_2 відділу Державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції ОСОБА_5

Припинити право власності ТОВ «Вінниця-Реставрація»(м. Вінниця, вул. Соборна, буд. 72, код ЄДРПОУ 05724903) на , розташоване за адресою: м. Вінниця, вул. Вишнева, буд. 4, а саме: будівля столярного цеху літ. «Б», загальною площею 576 кв.м. з прибудовами: пилорама літ. «Б 1», сушильня літ. «БІІ», сушильня літ. «БІІІ», вбиральня літ. «Д», майданчик для заправки ПММ, огорожа № 1 з воротами № 2 - № 4.

Судові витрати залишити за позивачем.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення15.01.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу29143428
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —232/2631/12

Ухвала від 19.02.2013

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Шемета Т. М.

Ухвала від 10.12.2012

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Саблук С. А.

Ухвала від 11.03.2013

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Шемета Т. М.

Рішення від 15.01.2013

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Саблук С. А.

Ухвала від 06.12.2012

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Король О. П.

Ухвала від 19.11.2012

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Король О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні