cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29.01.13р. Справа № 18/5005/11006/2012
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармпланета", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю лікувально-оздоровчий медичний
центр "Ескулап", м. Дніпропетровськ
про стягнення заборгованості за договором поставки
Суддя Петрова В.І.
Представники:
від позивача: Петренко А.Ф., дов. від 25.12.12р.
від відповідача: не з"явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фармпланета" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю лікувально-оздоровчий медичний центр "Ескулап" про стягнення заборгованості в розмірі 11 920,07грн., 983,16грн. - пені, 303,71грн. - 3% річних.
29.01.2013р. позивач подав до суду заяву про уточнення позовних вимог, в якій просив стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 11 920,07грн., 982,04грн. - пені, 302,70грн. - 3% річних.
Позовні вимоги обгрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №127/К/04 від 25.01.2012року, укладеного між сторонами, в частині повної та своєчасної оплати поставленого товару, у зв"язку з чим у відповідача виникла заборгованість у розмірі 11 920,07грн. Враховуючи, що відповідач заборгованість у добровільному порядку не погасив, позивач за захистом свого порушеного права звернувся до суду.
Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, відзив на позов та витребувані судом документи не подав, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
29.01.2013року по даній справі оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ст. 85 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
25.01.2012року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фармпланета" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю лікувально-оздоровчий медичний центр "Ескулап" (покупець) було укладено договір поставки №127/К/04, за умовами якого постачальник зобов'язався в порядку та на умовах, визначених договором, поставляти та передавати у власність покупця, а покупець - приймати та оплачувати лікарські засоби та вироби медичного призначення (далі - товар), асортимент, кількість та ціна якого зазначені в накладних, які є його невід"ємною частиною.
Згідно п.9.2. договору договір набирає чинності з моменту підписання його обома сторонами і діє до 31.12.2013р., а в частині розрахунків - до повного виконання умов договору. У разі, якщо жодна із сторін за 1 (один) календарний місяць до закінчення терміну дії договору не надішле письмове повідомлення про розірвання договору - він вважається продовженим (пролонгованим) ще на один календарний рік на тих самих умовах. Така пролонгація строку можлива лише один раз.
Відповідно до п.2.1. договору поставка товару здійснюється окремими партіями, кількість та асортимент товару в яких визначається сторонами шляхом оформлення заявок відповідно до умов, викладених в розділі 3 ("Умови поставки") цього договору.
За п.3.1. договору поставка товару здійснюється окремими товарними партіями, відповідно до поданих покупцем та погоджених постачальником заявок на поставку товару. Асортимент, кількість, ціну товару, строк придатності, умови оплати кожної партії товару та умови поставки (DDР чи EXW) з вказівкою адреси поставки покупець вказує в заявці на поставку відповідної партії товару (п.3.1.1. договору).
Відповідно до п.3.1.2. договору заявка на поставку відповідної партії товару подається покупцем за допомогою електронних або факсимільних засобів зв'язку, або телефоном. Постачальник в строк, що не перевищує 2 робочих днів від дати отримання заявки покупця на поставку відповідної партії товару розглядає направлену заявку та погоджується на поставку (часткову поставку) відповідної партії товару або відхиляє заявку (п.3.1.3. договору).
За п.3.2. договору продукція відвантажується покупцю на умовах DDР (постачальник зобов'язаний власними силами за свій рахунок доставити товар покупцю) згідно з ІНКОТЕРМС 2010 (в редакції Міжнародної Торгової Палати 2010р.) або на умовах EXW (покупець зобов'язаний отримати товар на складі постачальника шляхом самовивезення).
Згідно п.3.6. договору при здійсненні оплати товару з відстроченням платежу, поставка та передача замовленого товару постачальником покупцю здійснюється не пізніше чотирьох робочих днів від дати погодження заявки покупця постачальником, за умови наявності такого замовленого товару на складі постачальника.
Відповідно до п.3.8. договору датою поставки товару є дата отримання відповідної партії товару покупцем. Місцем поставки є місце поставки товару, вказане покупцем в заявці на поставку відповідної партії товару. Доказом передачі товару покупцю є накладна на поставку окремої партії товару, що підписана уповноваженою особою покупця (п.3.9. договору).
Згідно п.3.10. договору передача товару уповноваженій особі покупця здійснюється постачальником на підставі довіреності, виданої покупцем на ім'я такої уповноваженої особи.
Відповідно до ч.1 ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов"язується передати у встановлений строк товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов"язаних з особистими, сімейними, домашніми або іншим подібним використанням, а покупець зобов"язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно ч.2 ст. 712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Позивач свої зобов"язання за договором виконав, поставивши відповідачу товар на загальну суму 13 033,89 грн., що підтверджується товарно-транспортними накладними (а.с.19-48).
Згідно ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов"язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Відповідно до п.5.4. договору оплата покупцем товару за договором здійснюється шляхом попередньої оплати або з відстроченням платежу. При цьому порядок оплати товару за цим договором (попередня оплата чи оплата з відстроченням платежу) обирається покупцем при поданні заявки на поставку.
Згідно п.5.5. договору при здійсненні покупцем оплати товару за договором з відстроченням платежу строк, протягом якого покупець зобов'язаний здійснити оплату за товар на користь постачальника, вказується постачальником у накладній на товар, який поставляється. При цьому перебіг такого строку починається від дати поставки товару покупцю, що вказана у накладній.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач частково розрахувався за поставлений товар на суму 1 113,82грн. Станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача перед позивачем становить 11 920,07грн.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).
Згідно статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов"язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов"язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов"язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки (ст. 611 Цивільного кодексу України).
Статтею 546 Цивільного кодексу України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися, зокрема, неустойкою. Одним із видів неустойки є пеня, яка обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
За ч.6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Відповідно до п.6.3. договору у випадку несвоєчасної оплати товару покупець за вимогою постачальника, сплачує останньому пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми за кожен день прострочки.
За розрахунком позивача пеня за період з 15.02.2012р. по 25.08.2012р. складає 982,04грн.
Зробивши розрахунок за допомогою нормативно-довідкових таблиць системи "Законодавство", господарський суд встановив, що пеня за вказаний період становить 978,94грн. Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині стягнення пені в повному обсязі, як необгрунтовано нараховану.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов"язання, на вимогу кредитора зобов"язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача 3% річних за період з 15.02.2012р. по 05.12.2012р. складають 302,70грн.
Зробивши розрахунок за допомогою нормативно-довідкових таблиць системи "Законодавство", господарський суд встановив, що 3% річних за вказаний період становлять 301,81грн. Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині стягнення 3% річних в повному обсязі, як необгрунтовано нарахованих.
На підставі викладеного, враховуючи, що відповідач докази сплати заборгованості до суду не надав, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню - стягненню з відповідача на користь позивача заборгованості в розмірі 11 920,07грн., 978,94грн. - пені, 301,81грн. - 3% річних.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю лікувально-оздоровчий медичний центр "Ескулап" (юридична адреса: 49101, м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 59, кв. 122, фактична адреса: 49008, м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, 172/19, р/р26008114495001 в ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 305299, ЄДРПОУ 24228989) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармпланета" (юридична адреса: 03148, м. Київ, вул. Картвелішвілі, б. 7/2, фактична адреса: 08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. Валентини Чайки, б.4, п/р26008001355952 в АТ "ОТП Банк", МФО 300528, ЄДРПОУ 36852896) заборгованість в розмірі 11 920,07грн. (одинадцять тисяч дев"ятсот двадцять грн. 07коп.), 978,94грн. (дев"ятсот сімдесят вісім грн. 94коп.) пені, 301,81грн. (триста одна грн. 81коп.) 3% річних та 264,02грн. (двісті шістдесят чотири грн. 02коп.) судового збору.
В іншій частині позову відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя В.І. Петрова Повне рішення складено 04.02.2013р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2013 |
Оприлюднено | 08.02.2013 |
Номер документу | 29146105 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні