Ухвала
від 09.01.2013 по справі 2а-6172/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2013 р.Справа № 2а-6172/12/2070 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Калитки О. М.

Суддів: Бенедик А.П. , Калиновського В.А.

за участю секретаря судового засідання Дерев'янко А.О.

за участю представника відповідача: Орлової Т.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Комунального підприємства "Міський архів" на Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2012р. по справі № 2а-6172/12/2070

за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до Комунального підприємства "Міський архів"

про стягнення адміністративно-господарських санкцій,

ВСТАНОВИЛА:

Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Міський архів" (далі - відповідач), в якому просив стягнути з відповідача на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів, в сумі 8039,29 грн., та пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій в розмірі 46,29 грн..

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2012 року адміністративний позов Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства "Міський архів" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити в повному обсязі.

Стягнено з Комунального підприємства "Міський архів" (61200, м. Харків, майдан Конституції, 7, код ЄДРПОУ 34466941, МФО 351931, р/р 26002301117707 в АТ "Банк Золоті Ворота" у м. Харкова) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (61022, м. Харків, Держпром, 1 під., 1 пов, к. 16, код ЄДРПОУ 14070760, одержувач: р/р 31219230700003, МФО 851011, код одержувача: 37999654, УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова) адміністративно-господарські санкції за не зайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у сумі 8039,29 грн., та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 46,29 грн., всього у розмірі 8085 (вісім тисяч вісімдесят п'ять) гривень 98 копійок.

Відповідач, не погодившись із судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2012 року та прийняти нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, відповідач посилається на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також на доводи та обгрунтування, викладені в апеляційній скарзі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що КП "Міський архів" перебуває на обліку в Харківському обласному відділенні фонду соціального захисту інвалідів.

Згідно форми 10-ПІ "Звітність про зайнятість та працевлаштування інвалідів" за 2011 рік, відповідачем було надано до Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт №10-ПІ за 2011 рік.

Як вбачається з зазначеного звіту відповідача, дата його надходження до позивача - 14.02.2012 року. Кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до встановленого нормативу повинна складати у 2011 році - 1 робоче місце, оскільки середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу товариства у 2011 році складала 14 осіб.

За даними звіту з них середньооблікова кількість фактично працюючих осіб, яким встановлено інвалідність - 1 осіб.

Також, судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, як вбачається зі списку працюючих інвалідів-штатних працівників, які мали інвалідність та були зайняті на підприємстві у 2011 році зазначено ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка має інвалідність підтверджену довідкою МСЕК від 09.11.2011 року за № 642207, з позначкою "вперше". Зазначена особа працює у відповідача з 01.06.2007 року. Представник відповідача у судовому засіданні у суді першої інстанції, зазначив, що вищезазначена особа довгий час перебувала на лікарняних, що стали підставою для присвоєння інвалідності, а тому на думку представника відповідача КП "Міський архів" виконані вимоги Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" в повному обсязі.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі 8039,29 грн., у термін сплати, встановлений частиною 4 статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". У зв'язку з несплатою відповідачем в добровільному порядку адміністративно-господарських санкцій до встановленої законом дати, позивачем правомірно нараховано пеню у розмірі 46,69 грн..

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Згідно ч. 3 ст.18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року за № 875-XII, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року за № 875-XII, Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів за рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"зобов'язує відповідача, відповідно до 4-х відсоткового нормативу, створити робочі місця для праці інвалідів, зазначити їх у колективному договорі і інформувати центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів, а органи працевлаштування - підібрати робоче місце і працевлаштувати інваліда.

Згідно зі статтею 20 цього Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою ст. 19 цього Закону.

До правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених вищезазначеним Законом, не застосовуються строки, визначені ст. 250 Господарського кодексу України.

Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі 8039,29 грн., що дорівнює середньорічній заробітній платі двох працівників за 2011 рік, зазначеній у Звіті, та пеню за прострочення сплати адміністративно-господарських санкцій на 29 днів в розмірі 46,69 грн..

Інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів роботодавці щомісяця подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за формою затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 № 420 „Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення" затверджено, зокрема, форму №3-ПН "Звіт про наявність вакансій" та інструкцію щодо заповнення форми звітності N 3-ПН "Звіт про наявність вакансій".

Вищезазначеним Наказом встановлено, що форма використовується для інформування населення про наявність вакансій, сприяння працевлаштуванню громадян, зареєстрованих у центрах зайнятості як такі, що шукають роботу, для підбору персоналу на замовлення роботодавців, для оцінки поточної потреби в кадрах та організації професійної підготовки населення відповідно до потреб ринку праці.

Колегія суддів зазначає, що одним з обов'язків роботодавців стосовно забезпечення прав інвалідів на працевлаштування, визначених ч. 3 ст. 18 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", є надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для працевлаштування інвалідів.

Як свідчать письмові докази, а саме з листа Харківського міського центру зайнятості від 07.05.2012 р. № 9445 відповідач не подавав до центру зайнятості за місцем реєстрації інформацію про наявність вільних робочих місць для інвалідів протягом 2011 року, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за формою затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Останнім днем сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 8039,29 грн. є 18 квітня 2012 року. Сума пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за період з 18.04.2012 року по 16.05.2012 року включно (29 днів), склала 46,69 грн.. Таким чином, всього сума боргу відповідача становить 8085,98 грн..

Враховуючи наведене, колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача, оскільки відповідач не виконав нормативи щодо створення одного робочого місця по працевлаштуванню інвалідів у 2011 році, чим порушив вимоги ст. ст. 18, 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Також, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що наявність у працівника Комунального підприємства "Міський архів" лікарняних листів, що стали підставою, на його думку, для встановлення інвалідності не звільняє відповідача від наведеного законодавчо встановленого обов'язку та не кореспондується з датою присвоєння зазначеної інвалідності, а саме з 09.11.2011 року.

Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Колегія суддів вважає, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2012 р. відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог апелянта, відповідача у справі.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 199,, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Міський архів" залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2012р. по справі № 2а-6172/12/2070 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Калитка О. М. Судді (підпис) (підпис) Бенедик А.П. Калиновський В.А. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Калитка О. М.

Повний текст ухвали виготовлений 14.01.2013 р.

СудХарківський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2013
Оприлюднено08.02.2013
Номер документу29148604
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6172/12/2070

Ухвала від 09.01.2013

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Калитка О. М.

Ухвала від 01.11.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Калитка О. М.

Ухвала від 16.08.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Калитка О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні