Постанова
від 04.09.2012 по справі 2а-1490/11/0170
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

м. Сімферополь

04 вересня 2012 р. (10:32) Справа №2а-1490/11/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Маргарітова М.В., при секретарі Фурлетовій Г.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м.Керч АР Крим

до Автокооперативу «Железнодорожний»

про стягнення заборгованості у розмірі 14152,52 грн.,

за участю:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - Пудовкіна Л.І., довіреність № б/н від 04.09.2012р.;

Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Керч АР Крим (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Автокооперативу «Железнодорожний» (далі - відповідач) про стягнення 14152,52 грн. заборгованості.

Позов мотивовано наявністю у відповідача податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Ухвалами суду від 14.02.2011р. відкрито провадження по справі та закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 19.04.2011р. провадження по справі зупинено до набрання судовим рішенням по справі №2а-4601/11/070, яка знаходиться в провадженні Окружного адміністративного суду АР Крим, законної сили.

Ухвалою суду від 14.08.2012р. провадження по справі поновлено.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи у його відсутності за наявними у справі матеріалами, на задоволенні позовних вимог наполягав та уточнив позовні вимоги - просив стягнути з відповідача заборгованість у сумі 1475,38 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні, яке відбулось 04.09.2012р., позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представника позивача на підставі наявних у справі матеріалів.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника відповідача, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Автокооператив «Железнодорожний» є юридичною особою, державну реєстрацію якої здійснено виконавчим комітетом Керченської міської ради, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію, довідкою з ЄДРПОУ № 09/2-6-19/2807 від 10.11.2003 року, ідентифікаційний код 26441836 (а.с. 6, 8).

Згідно довідки ДПІ в м. Керч АРК № 363 від 20.12.2005 року Автокооператив «Железнодорожний», взятий на податковий облік в органах державної податкової служби 20.12.2005 р. за №363 (а.с. 9)

Судом встановлено, що автокооператив «Железнодорожний» є платником орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності у ДПІ в м.Керчі АРК.

У період декларування відповідачем податкового зобов'язання, був чинний Закон України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251), яким встановлювалися принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників, а також Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (Далі Закон №2181), що був спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Пунктом 3 частиною 1 статті 9 Закону України №2151 встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом строки.

Згідно ст. 13 Закону України №2151 в Україні справляються: загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі); місцеві податки і збори (обов'язкові платежі).

До загальнодержавних податків і зборів належать, у тому числі, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності (ч. 1 ст. 14 Закону України №2151).

Згідно із пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Водночас граничні строки сплати податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлені не Законом №2181, а статтею 17 Закону України від 03.07.1992 року №2535-ХІІ "Про плату за землю" (чинного до 01.01.2011 року), згідно із якою податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

З метою дослідження правильності сплати позивачем податкових зобов'язань судом в судовому засіданні досліджено документи податкової звітності позивача, платіжні документи на перерахування до бюджету сум податку, дані картки особового рахунку.

Відповідно до ст.17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пункт 5.4.1. ст. 5 Закону України № 2181 встановлює, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Правила оподаткування товарів або послуг, що переміщуються через митний кордон України, визначаються цим Кодексом, крім оподаткування ввізним (імпортним) митом або вивізним (експортним) митом, які встановлюються Митним кодексом України та іншими законами з питань митної справи.

Відповідно до положень ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Згідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пункт 14.1.175. Податкового кодексу встановлює, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

01.02.2010 року Автокооператив «Железнодорожний» до ДПІ в м. Керчі АРК надав податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2010 рік № 3211 із зазначенням суми податкового зобов'язання 15105,49 гривень (за січень - 1258,80 грн., лютий - грудень- 1258,79 грн. щомісячно).

Таким чином, відповідач зобов'язаний щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, сплачувати податкове зобов'язання з орендної плати, визначене ним в податковій декларації.

Позивач зазначає, що заборгованість утворилась в результаті донарахування до наданої Автокооперативом «Железнодорожний» декларації 7552,74 грн., з даної суми боржник самостійно сплатив 650,73 грн., таким чином заборгованість складає 6902,01 грн., а також згідно з особовими рахунками.

Судом встановлено, що посадовими особами позивача було проведено невиїзну документальну перевірку з питання несвоєчасності сплати податкових зобов'язань по орендній платі за землю за 2009 рік, січень - лютий 2010 року, за результатами якої складено акт №1663/15-3/26441836 від 23.11.2010р. (а.с.28).

Згідно акту, перевіркою встановлено порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України №2181-III, а саме несвоєчасна сплата відповідачем узгоджених податкових зобов'язань по орендній платі за землю в сумі 14365,64 грн.

Відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі вказаного акту прийнято податкові повідомлення-рішення про визначення позивачу суми податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності:

- №0003221503/0 від 30.11.2010 року на суму 6608,62 грн.;

- №0003211503/0 від 30.11.2010 року на суму 29,34 грн.;

- №0003201503/0 від 30.11.2010 року на суму 100,18 грн.

Таким чином, сума заборгованості по штрафним санкціям складає 6738,14 грн.

Але, як вбачається з матеріалів справи, відповідачем були оскарженні зазначені податкові повідомлення - рішення до Окружного адміністративного суду АР Крим.

Так, постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.07.2011р. по адміністративній справі № 2а-4601/11/0170/4, яка набрала законної сили, суд задовольнив позовні вимоги відповідача, а саме зазначені податкові повідомлення - рішення визнані протиправними та скасовані.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгодженої суми податкових зобов'язань на підставі даних облікової картки платника податків відповідачу нарахована пеня в сумі 512,37 грн.

Отже, з урахуванням уточнених позовних вимог, заборгованість відповідача з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності становить 1475,38 грн.

На виконання вимог ст.ст. 6, 8 Закону №2181-III, відповідачу були виставлені перша податкова вимога від 03.04.2009р. №1/122 на суму 346,71 грн., яка отримана останнім 03.04.2009р., та друга податкова вимога № 2/154 від 06.05.2009р., яка отримана останнім 06.05.2009р. (а.с.23).

Крім того, 09.06.2009р. позивач прийняв рішення №19 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.16).

Згідно статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

З уточненої розшифровки податкового боргу Автокооперативу «Железнодорожний» станом на 28.08.2012р. вбачається, що податкова заборгованість з орендної плати складає 1475,38 гривень.

Відповідно до ч. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно до положень п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості перед бюджетом з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та комунального податку у загальній сумі 1475,38 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

У судовому засіданні, яке відбулось 04.09.2012р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 10.09.2012р.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з банківських рахунків Автокоперативу «Железнодорожний» в дохід Державного бюджету України податковий борг по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 1475,38 грн. (р/р 33215812700019 в УДК в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, одержувач - Місцевий бюджет м. Керч, код платежу 13050200, ОКПО 34740946).

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Маргарітов М.В.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення04.09.2012
Оприлюднено11.02.2013
Номер документу29192612
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1490/11/0170

Постанова від 04.09.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Маргарітов М.В.

Ухвала від 19.04.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Маргарітов М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні