Справа № 0112/5477/2012
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" лютого 2013 р. Красноперекопський міськрайонный суд АР Крим
у складі: судді Стародуб Г.А.
при секретарі Бєлковій Н.М.
за участю представників
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красноперекопську справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим про визнання протиправним рішення відповідача і його відміну,
ВСТАНОВИВ:
17.12.2013 р. позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим про визнання протиправним рішення відповідача і його відміну.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся - ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина у вигляді грошових вкладів та недоотриманої пенсії в розмірі 2290,92 грн.
Спадкоємцем першої черги був її син - ОСОБА_5, який приходився йому батьком, помер ІНФОРМАЦІЯ_2
Згідно чинного законодавства йому, як спадкоємцю, відповідно до прийняття права представлення, державним нотаріусом Сакської міської державної нотаріальної контори 13.10.2011 р. було видане свідоцтво про право на спадщину за законом, після смерті бабусі, у вигляді грошових вкладів та недоотриманої пенсії в розмірі 2290,92 грн.
07.11.2012 р. він звернувся до начальника Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим про виплату недоотриманої пенсії, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом, але 14.11.2012 р. йому було відмовлено, посилаючись на ст. 46 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно якої нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії.
Відмову відповідача у виплаті недоотриманої пенсії він отримав поштою 20.11.2012 р.
З даною відмовою він не згоден, оскільки вимоги вищевказаного Закону стосуються безпосередньо пенсіонера але не його, як спадкоємця за законом.
Вважаючи дане рішення незаконним, просить суд визнати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим від 14.11.2012 р. про відмову йому у виплаті недоотриманої пенсії в розмірі 2290,92 грн., в порядку спадщини за законом, після смерті його бабусі - ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, протиправним та скасувати його.
У судовому засіданні позивач і його представник ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримали у повному обсязі і наполягають на їх задоволенні.
Представник Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим ОСОБА_2 позовні вимоги позивача не визнав і вважає їх такими. які не підлягають задоволенню, посилаючись на чинне законодавство, зокрема, на ст. 46 і п.п.1, 2 ст. 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно яких, ст. 46 - нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії;
- ч. 1,2 ст. 52 - сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у т.ч. непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у частині другій ст. 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим чи не проживали.
Члени сім'ї, зазначені в частині першій цієї статті, повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
А тому вважає, що право на виплату суми пенсії, яка належала пенсіонеру і залишилася недоотриманою, у зв'язку з його смертю, визначається на дату звернення за недоотриманою пенсією. Оскільки позивач звернувся із заявою 07.11.2012 р. за недоотриманою пенсією своєї бабусі - ОСОБА_4, після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини, яке було видане 13.10.2011 р., то враховуючи вимоги чинного законодавства і період звернення позивача за недоотриманою пенсією - пропущеного ним встановленого Законом строку, підстави для виплати позивачу недоотриманої пенсії в сумі 2290,92 грн. відсутні.
Окрім того, вважає, що у відповідності до ч. 2 ст. 99 КАС України позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав.
Враховуючи вищевикладене в позовних вимогах позивачу просить відмовити.
Вислухавши позивача і його представника ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся позивача - ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина у вигляді грошових вкладів та недоотриманої пенсії в розмірі 2290,92 грн. ( а.с. 43).
Спадкоємцем першої черги після її смерті був її син - ОСОБА_5, який приходився позивачу батьком, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с. 44 ).
Як спадкоємцю, відповідно до ст. 1266 ЦК України про спадкування за правом представлення, державним нотаріусом Сакської міської державної нотаріальної контори, 13.10.2011 р. позивачу було видане свідоцтво про право на спадщину за законом, після смерті бабусі, у вигляді грошових вкладів та недоотриманої пенсії в розмірі 2290,92 грн. ( а.с. 5).
07.11.2012 р. позивач звернувся до начальника Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим про виплату йому недоотриманої бабусею пенсії, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом, але 14.11.2012 р. у виплаті даної пенсії йому було відмовлено, посилаючись на ст. 46 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ( а.с. 6).
Відмову відповідача у виплаті недоотриманої пенсії позивач отримав поштою 20.11.2012 р.
Як встановлено судом 09.09.2008 р. позивач звертався до Красноперекопського міськрайсуду АР Крим про встановлення факту родинних відносин між померлою бабусею -ОСОБА_4 і його померлим батьком - ОСОБА_5, оскільки нотаріусом Сакської міської державної нотаріальної контори йому в прийнятті спадщини було відмовлено ( а.с. 31 -32 справи № 2 - о - 151/2008 р.).
Лише після вияснення нотаріусом кола спадкоємців, 13.10.2011 р. позивачу було видане свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті його бабусі - ОСОБА_4, яке складалося з грошових вкладів та недоотриманої пенсії за період з 01.12.2007 р. по 28.02.2008 р. в розмірі 2290,92 грн. ( а.с. 5).
У зв'язку з тяжкою хворобою його матері - ОСОБА_6, яка померла 17.12.2011 р. і збором документів для прийняття спадщини після її смерті, і будучи поставленим нотаріусом до відому, що на підставі отриманого ним свідоцтва про право на спадщину за законом він має можливість в любий час прийняти вищезазначену спадщину ( а.с. 41-42).
Посилання відповідача на те, що на позивача, як члена сім'ї померлої ОСОБА_4 поширюються вимоги ч. 1, 2 ст. 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд вважає неспроможними.
Судом встановлено, що позивач зареєстрований і мешкає за адресою: АДРЕСА_1. ( а.с. 3).
Померла його бабуся - ОСОБА_4 була зареєстрована і мешкала за адресою: АДРЕСА_2. ( а.с. 39 ).
Як пояснив суду позивач ніколи членом сім'ї бабусі він не був, а підтримував з нею лише родинні стосунки, у зв'язку з чим, суд вважає, що вимоги ч. 1, 2 ст. 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на позивача не поширюються.
Частина третя вищезазначеного Закону передбачає , що у разі відсутності членів сім'ї , зазначених у частині першій цієї статті, або у разі незвернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.
Таким чином, свідоцтво про право на спадщину за законом, що видане позивачу державним нотаріусом Сакської міської державної нотаріальної контори 13.10.2011 р., є законним і відповідає чинному законодавству.
Що ж стосується строку звернення позивачем до адміністративного суду, то відповідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи те, що про відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим у виплаті недоотриманої пенсії в розмірі 2290,92 коп. на підставі свідоцтва про прийняття спадщини за законом, позивачу стало відомо 14.11.2012 р., а дата його звернення до суду за захистом своїх прав - 17.12.2012 р., то згідно чинного законодавства строк звернення його до адміністративного суду позивачем не пропущений.
Оцінивши надані докази у їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги позивача задовольнити.
Судові витрати відшкодуванню не підлягають, оскільки позивачем вони не заявлені.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. ст.ст. 11, 17, 18 п.4, 19 ч.2, 71, 99, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства, ст. 1266 ч.1 ЦК України, ст. 52 ч.3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р., суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим про визнання протиправним рішення відповідача і його скасування, задовольнити.
Визнати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим від 14.11.2012 р. про відмову ОСОБА_3 у виплаті спадкового майна у вигляді недоотриманої пенсії в розмірі 2290,92 грн., протиправним та скасувати його.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Саки і Сакському районі АР Крим, що розташований в м. Саки, АР Крим, вул. Будівельна, буд. 6- а (розрахунковий рахунок 2560570446812 КРУ Державний Ощадний банк України, м. Сімферополь, МФО 384180, ОКПО 22300346), виплатити спадкоємцю ОСОБА_3, проживаючому в АДРЕСА_1, спадкове майно у вигляді недоотриманої пенсії, померлої 03.02.2008 р. ОСОБА_4, в розмірі 2290,92 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Севастопольського адміністративного апеляційного суду через Красноперекопський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя: Г. А. Стародуб
Суд | Красноперекопський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2013 |
Оприлюднено | 14.02.2013 |
Номер документу | 29196563 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Красноперекопський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Стародуб Г. А.
Адміністративне
Красноперекопський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Стародуб Г. А.
Адміністративне
Красноперекопський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Стародуб Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні