Рішення
від 06.02.2013 по справі 0514/7418/2012
ДОБРОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

06.02.2013

0514/7418/2012

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2013 року м. Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Мамалуй М.В.

при секретарі Коверченковій М.О.

за участю позивача ОСОБА_1,

що діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2

представника третьої особи Ковальової Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Добропільського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області, третя особа: управління Держземагенства у Добропільському районі Донецької області про визнання правовстановлюючих документів недійсними в частині розміру площі землі та плану зовнішніх меж, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 звернулась до Добропільського міськрайонного суду з позовом до Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області, третя особа: управління Держземагенства у Добропільському районі Донецької області про визнання правовстановлюючих документів недійсними в частині розміру площі землі та плану зовнішніх меж. Обґрунтовує свій позов тим, що на підставі рішення Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області від 15 вересня 2001 року та Державного акта на право приватної власності на землю серії III-ДН № 016597 від 06 лютого 2002 року її батькові ОСОБА_5 надана у приватну власність земельна ділянка, що розташована на території Октябрьської сільської ради.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_5 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1.

Згідно заповіту від 06 вересня 2011 року ОСОБА_5 заповів належну йому земельну ділянку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, - сину позивачки ОСОБА_1, який є неповнолітнім.

У 2012 році ОСОБА_2 вирішив документально оформити спадкове майно та одержати свідоцтво про право на спадщину. При зверненні до нотаріальної контори за вчинення нотаріальних дій йому було повідомлено, що для отримання свідоцтва на спадкове майно (земельну ділянку) необхідний витяг з поземельної книги. В зв'язку з чим він звернувся до відділу Держкомзему в Добропільському районі Донецької області з проханням надати такий витяг. Для отримання такого витягу необхідно, щоб дана земельна ділянка мала кадастровий номер. На час отримання ОСОБА_5 державного акта на право приватної власності на земельну ділянку в 2002 році кадастрових номерів не присвоювалось. При виготовленні витягу з поземельної книги було встановлено, що при розрахунку площа земельної ділянки згідно кадастрового плану складає 11,0107 га, а не 11,01 га, як вказано у державному акті, а також встановлено, що в плані зовнішніх меж земельної ділянки в державному акті на право приватної власності на землю III-ДН № 016597 від 06 лютого 2002 року невірно показана довжина зовнішніх меж точками повороту. Підтвердженням цьому є план зовнішніх меж земельної ділянки кадастровий номер 1422087700:03:000:0011 виданий відділом Держкомзему у Добропільському районі Донецької області.

Позивач ОСОБА_1, що діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2, як його мати, що підтверджено наданими суду документами, у відкритому судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримала повністю, просила визнати недійсним державний акт на право приватної власності на землю серії III-ДН № 016597 від 06 лютого 2002 року в частині зазначення площі та плану зовнішніх меж земельної ділянки, яка розташована на території Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області; зобов'язати відділ Держкомзему в Добропільському районі Донецької області внести запис про визнання недійсним Державного акту на право приватної власності на землю серії III-ДН № 016597 від 06 лютого 2002 року в частині зазначення площі та плану зовнішніх меж земельної ділянки у відповідні реєстри.

В судове засідання представник відповідача Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області не з'явився, хоча своєчасно та належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

Представник третьої особи: управління Держземагенства у Добропільському районі Донецької області Ковальова Л.А., яка діє на підставі довіреності, у відкритому судовому засіданні проти задоволення позову не заперечувала.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача на підставі ст.224 ЦПК України та ухвалити заочне рішення.

Вислухавши думку позивача, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області від 15.09.2001 року із земель колективної власності були вилучені земельні ділянки сільськогосподарських угідь та надані в приватну власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.5).

Державний акт на право приватної власності на землю серії III-ДН № 016597 від 06 лютого 2002 року посвідчує, що ОСОБА_5 надана у приватну власність земельна ділянка, що розташована на території Октябрьської сільської ради, площею 11,01 га, відповідно до плану зовнішніх меж земельної ділянки (а.с.6).

Згідно зі свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.7).

Відповідно до заповіту, зареєстрованому у реєстрі за № 2346, бланк серії ВРЛ №964756, ОСОБА_5 заповів ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, дві земельні ділянки, площею 11,01 га кожна, що зареєстровані в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №7 та №11, розташовані на території Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області (а.с.8).

Згідно плану зовнішніх меж земельної ділянки кадастровий номер 1422087700:03:000:0011, виданого відділом Держкомзему у Добропільському районі Донецької області, що площа земельної ділянки складає 11,0107 га, та уточнений відповідно до розміру план зовнішніх меж (а.с.9).

Викопіюванням з плану розташування земельних часток (паїв) Октябрьської сільради Добропільського району підтверджено площу земельної ділянки - 11,0107 га, та визначений відповідний план зовнішніх меж земельної ділянки (а.с.10).

Згідно зі ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого майнового або немайнового права та інтересу.

Відповідно до статей 17, 22, 23 Земельного кодексу України (в редакції на дату прийняття рішення органом місцевого самоврядування): передача земельних ділянок у колективну та приватну власність провадиться Радами народних депутатів, на території яких розташовані земельні ділянки. Зазначені земельні ділянки передаються у власність на підставі заяви громадянина і матеріалів, що підтверджують її розмір (земельно-кадастрова документація, дані бюро технічної інвентаризації, правлінь товариств і кооперативів тощо). Право власності на землю або право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право.

Згідно зі статями 125, 126 Земельного кодексу України (в редакції на дату видачі державного акту): право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.

Стаття 81 Земельного кодексу України передбачає, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, в тому числі, прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 152 Земельного кодексу України , власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Пунктом 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року №7 "Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ" роз'яснено, що згідно зі ст. 158 ЗК суди розглядають справи за спорами про межі земельних ділянок, що перебувають у власності чи користуванні громадян-заявників, які не погоджуються з рішенням органу місцевого самоврядування чи органу влади з питань земельних ресурсів.

У випадку встановлення невідповідності встановлених меж земельної ділянки позивача в натурі межам та промірам, зазначеним у Державному акті на право власності на землю, ці межі підлягають відновленню.

Оскільки із поданих до суду документів вбачається, що виявлені розбіжності у технічній документації, перешкоджають реалізацією спадкоємцем своїх прав, суд вважає позовні вимоги у частині визнання недійсним Державного акту на право приватної власності на землю серії III-ДН № 016597 від 06 лютого 2002 року у зазначенні площі земельної ділянки у розмірі 11,01 га та в частині плану зовнішніх меж земельної ділянки такими, що підлягають задоволенню.

Стосовно позовних вимог щодо зобов'язання відділу Держкомзему в Добропільському районі Донецької області внести запис про визнання недійсним вказаного державного акту, суд відмовляє, оскільки судове рішення є підставою для внесення відповідних змін.

Керуючись ст.ст. 3, 11 , 60 , 212 - 215 , 218, 224 ЦПК України , суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області, третя особа: управління Держземагенства у Добропільському районі Донецької області про визнання правовстановлюючих документів недійсними в частині розміру площі землі та плану зовнішніх меж - задовольнити частково.

Державний акт на право приватної власності на землю серії III-ДН № 016597 від 06 лютого 2002 року в частині зазначення площі земельної ділянки у розмірі 11,01 га та в частині плану зовнішніх меж земельної ділянки, яка розташована на території Октябрьської сільської ради Добропільського району Донецької області - визнати недійсним.

В інших вимогах відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Копію заочного рішення направити за місцем мешкання відповідачів для відома.

Повний текст рішення надруковано власноручно у нарадчій кімнаті 08 лютого 2013 року.

Головуючий суддя М.В.Мамалуй

06.02.2012

СудДобропільський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення06.02.2013
Оприлюднено13.02.2013
Номер документу29213370
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —0514/7418/2012

Ухвала від 06.02.2013

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мамалуй М. В.

Ухвала від 06.02.2013

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мамалуй М. В.

Рішення від 06.02.2013

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мамалуй М. В.

Ухвала від 06.02.2013

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мамалуй М. В.

Ухвала від 23.08.2012

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мамалуй М. В.

Ухвала від 17.09.2012

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мамалуй М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні