cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2013 р. Справа № 902/99/13-г
Провадження № 10/902/4/13
за заявою :ПП "Мешканець" 21037, м. Вінниця, вул. Келецька, 41
про визнання банкрутом
Господарський суд Вінницької області у складі:
Головуючий суддя Даценко М.В.
Секретар судового засідання Грушецька Г.В.
Представники сторін:
ПП "Мешканець", Степанова С.М., довіреність № 9 від 16.01.13, ;
Вінницька міська рада, Лісовська О.О., довіреність № б/н від 04.01.13,
В С Т А Н О В И В :
18 січня 2013 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 902/99/13-г про банкрутство Міського комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №13" м. Вінниця за заявою ПП "Мешканець" м. Вінниця в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон про банкрутство).
З 19 січня 2013 року набрав чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року, який визначив новий порядок застосування Закону про банкрутство. Відповідно до ч. 1 Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону (в редакції Закону від 02 жовтня 2012 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Оскільки провадження у справі № 902/99/13-г порушено до 19 січня 2013 року, у даній справі застосуванню підлягають положення Закону про банкрутство до внесення вищевказаних змін, оскільки в новій редакції Закону про банкрутство відсутні аналогічні норми, які б регулювали спрощену процедуру банкрутства відсутнього боржника.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому ГПК України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство (ст. 4-1 ГПК України).
В поданій до суду заяві ініціюючим кредитором, зокрема, повідомлено, що 05.01.2009 року між ПП «Мешканець» та МКП «Житлово - експлуатаційна контора №13» укладено договір підряду на перевірку димових та вентиляційних каналів.
Відповідно до п. 1 договору боржник доручає, а кредитор приймає на себе зобов'язання виконати перевірку димових та вентиляційних каналів в житлових будинках. Боржник зобов'язується прийняти та оплатити виконані роботи.
Строк дії договору з 05 січня 2009 року до 31 грудня 2009 року.
За період з січня по квітень 2009 року кредитором було надано боржнику послуги на загальну суму 25 565 грн., що підтверджується актами виконаних робіт за січень - квітень 2009 року.
Заборгованість перед кредитором в розмірі 25 565 грн. визнана боржником, що підтверджується актом звірки взаєморозрахунків від 01.07.2009 року.
До цього часу (16.01.13р.) боржником не оплачені виконані роботи.
30.12.2010 року за № 423 на адресу боржника була надіслана претензія.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 21.09.2012 року внесено запис «щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою».
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника ініціюючого кредитора, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд приходить до висновку про банкрутство боржника на підставі наступного.
Згідно зі ст. 12 ГПК України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам. На підставі положень ч. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону про банкрутство суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Ст. 1 Закону про банкрутство зазначає, що кредитором може бути юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Ст. 52 Закону про банкрутство передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Законодавець, порівняно із загальними процедурами провадження у справах про банкрутство встановив у ст. 52 Закону про банкрутство особливості застосування процедур банкрутства щодо відсутнього боржника.
Суб'єктом права, що ліквідується в порядку, визначеному ст. 52 Закону про банкрутство є будь-який підприємець, який відповідно до законодавства України є суб'єктом банкрутства.
У відповідності до ст. 52 Закону про банкрутство у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
За змістом даної норми встановлено, що суб'єктом, до якого застосовуються особливості, передбачені цією статтею є дві категорії боржників: громадянин-підприємець - боржник та боржник - юридична особа.
Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Отже кредитор, набуває процесуального права та може здійснити дії, які зазначені вище лише при наявності хоча б однієї з умов: громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням; ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності; за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
За змістом ч. 3 ст. 6 та ч. 1, 8 ст. 7 Закону про банкрутство справа про банкрутство порушується господарським судом лише у разі підтвердження кредитором своєї вимоги до боржника документами, що свідчать про їх безспірність.
За приписами Закону про банкрутство для порушення справи про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.
У відповідності до ст. 1 Закону про банкрутство безспірними являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до матеріалів справи заявлені ініціюючим кредитором вимоги до Міського комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №13" в сумі 25565 грн. визнані боржником.
Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі, що розглядається господарським судом, є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги.
За положеннями ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Таким чином, відповідно до матеріалів справи боржник заборгованість перед ініціюючим кредитором не сплачує, відсутній за вказаною адресою, що є підставою для визнання боржника банкрутом відповідно до положень ст. 52 Закону про банкрутство.
Згідно ч. 2 ст. 52 Закону про банкрутство господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.
Ініціюючий кредитор - ПП "Мешканець" не дав згоду на призначення його ліквідатором Міського комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №13".
Арбітражний керуючий Лещенко А.М. дав згоду на призначення його ліквідатором Міського комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора №13".
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1, 3-1, 5, 22 - 25, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 32 -34,36, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати боржника - Міське комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора №13" м. Вінниця, вул. Р. Скалецького, 29 код ЄДРПОУ 1334347 банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Призначити ліквідатором Міського комунального підприємство "Житлово-експлуатаційна контора №13" м. Вінниця, вул. Р. Скалецького, 29 код ЄДРПОУ 1334347 арбітражного керуючого Лещенка Анатолія Михайловича (ліцензія серії АВ № 547993 від 19 січня 2011 року; м. Вінниця, вул. Червонохрестівська, 4, кв. 3. ідентифікаційний номер 3062012368).
Ліквідатору виконати вимоги розділу ІІІ та ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постанову направити згідно переліку.
Суддя Даценко М.В.
віддрук. 10 прим.:
1 - до справи
2 - ПП "Мешканець" 21037, м. Вінниця, вул. Келецька, 41,
3- Міському комунальному підприємству "Житлово-експлуатаційна контора №13" м. Вінниця, вул. Р. Скалецького, 29,
4- Головному управлінню економіки Вінницької обласної державної адміністрації,
5- Головному управлінню статистики Вінницької області,
6- ДВС у Ленінському районі м. Вінниці,
7- державному реєстратору Вінницького міськвиконкому,
8- фонду державного майна у Вінницькій області,
9- Головному управлінню юстиції у Вінницькій області м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7,
10- арбітражному керуючому Лещенку А.М. м. Вінниця, вул. Червонохрестівська, 4, кв. 3.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2013 |
Оприлюднено | 11.02.2013 |
Номер документу | 29213569 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Даценко М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні