Ухвала
від 08.02.2013 по справі 339/78/13-ц
БОЛЕХІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №339/78/13-ц

26

2/339/57/13

У Х В А Л А

про забезпечення позову

08 лютого 2013 року м. Болехів

Суддя Болехівського міського суду Івано-Франківської області Головенко О.С.

розглянувши заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства "Ретро" про вжиття заходів забезпечення позову,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до П.П. "Ретро", в якому просить стягнути з ПП «Ретро» борг за договором позики у зв'язку з невиконанням договірних зобов'язань. За твердженням позивача, між ним та ПП «Ретро» укладено договір позики від 20.06.2012 року, у відповідності до якого відповідач отримав у тимчасове безоплатне користування грошові кошти в сумі 400 000,00 гривень.

Крім того, ОСОБА_1 подав заяву, в якій просить суд з метою забезпечення позову на час розгляду судового спору вжити заходи забезпечення позову шляхом надкладення арешту на майно та грошові кошти ПП. «Ретро», яка знаходиться за юридичною адресою: Івано-Франківська область, Болехів, вул.. Коновальця,7 в межах суми позовних вимог.

В обґрунтування заяви ОСОБА_1 посилається на те, що вжиття заходів забезпечення позову є необхідним, так як у випадку відчуження відповідачем належного майна будь-яким способом, позбавить його фактичної можливості скористатись наявними правами на повернення грошових коштів.

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Клопотання ОСОБА_1 підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 151 ЦПК суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до роз'яснень пп. 2, 3 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006року " Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" , вирішуючи питання щодо застосування певного виду забезпечення позову, суди повинні виходити з того, що наведений у ч. 1ст.152 ЦПК перелік видів такого забезпечення не є вичерпним, тому за наявності відповідного клопотання можуть бути застосовані й інші його види, але з урахуванням обмежень, установлених ч. 4 зазначеної статті.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст.152 ЦПК позов майнового характеру допускається забезпечувати шляхом накладання арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.

Встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до П.П. "Ретро" про стягнення грошових коштів в сумі 400 000,00 гривень та заявив клопотання, оплачене судовим збором, про накладення арешту на майно та грошові кошти відповідача, посилаючись на те, що відповідач ухиляється від виконання умов договору позики від 20.06.2012 року щодо повернення грошових коштів і вжиття таких заходів необхідне для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду.

Зазначена заява є мотивованою і містить обґрунтування щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та грошові кошти відповідача.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач вимагає стягнення з відповідача на його користь значної грошової суми. Відповідач не визнає боргу і заперечує наявність у нього такої грошової суми.

Тому, накладення арешту, на належне відповідачу майно та грошові суми, є єдинним засобом забезпечити, у разі доведеності, вимог позивача. Невжиття такого заходу забезпечення може утруднити чи, взагалі, зробити неможливим виконання рішення суду по даній справі

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України, -

УХВАЛИЛА:

Задовольнити заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства "Ретро" про вжиття заходів забезпечення позову.

Накласти арешт на майно та рахунки Приватного підприємства "Ретро" (код ЄДОПОУ 20540922, юридична адреса: Івано-Франківська область .Болехів, вул.. Коновальця,7) в межах суми позову- 400000 ( чотириста тисяч )гривень.

Копію ухвали для виконання направити відділу Державної виконавчої служби Болехівського міського управління юстиції.

Копію ухвали суду після її виконаня направити ОСОБА_1.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Івано-Франківської області через Болехівський міський суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.

У разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається в той же строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя Головенко О.С.

СудБолехівський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення08.02.2013
Оприлюднено13.02.2013
Номер документу29218592
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —339/78/13-ц

Ухвала від 26.02.2013

Цивільне

Болехівський міський суд Івано-Франківської області

Головенко О. С. О. С.

Ухвала від 17.04.2013

Цивільне

Болехівський міський суд Івано-Франківської області

Головенко О. С. О. С.

Ухвала від 08.04.2013

Цивільне

Болехівський міський суд Івано-Франківської області

Головенко О.С. О. С.

Ухвала від 09.04.2013

Цивільне

Болехівський міський суд Івано-Франківської області

Головенко О.С. О. С.

Ухвала від 08.02.2013

Цивільне

Болехівський міський суд Івано-Франківської області

Головенко О.С. О. С.

Ухвала від 08.02.2013

Цивільне

Болехівський міський суд Івано-Франківської області

Головенко О.С. О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні