cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
11.02.2013Справа № 901/232/13-г
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Технології гідроочищення», м. Київ
До відповідача Відділу освіти Кіровської райдержадміністрації, смт. Кіровське
про стягнення 94 374,00 грн.
Суддя Н.С. Пєтухова
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача - Нєцкін А.М., довіреність № б/н,від 11.01.13, представник
Від відповідача - не з'явився
Суть спору: Позивач звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим із позовом у якому просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 94374,00 грн., а також витрати пов'язані з сплатою судового збору.
Позивні вимоги позивач обгрунтовуває тим, що відповідачем не виконані умови договору №622 на виконання підрядних робіт від «07» жовтня 2011 року у частині плати за виконані роботи.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач повторно явку свого представника у судове засідання не забезпечив, витребувані документи не надав. Про день слухання справи був сповіщений належним чином. Ухвала суду була направлена на його юридичну адресу рекомендованою кореспонденцією. Причина не явки представника відповідача суду не відома.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача, оскільки у матеріалах справи є достатньо документів для розгляду справи. Крім того, у відповідача було достатньо часу для надання документів, необхідних за його думкою, для розгляду спору.
Справа розглядається на підставі наявних у неї| матеріалів у|в,біля| порядку|ладу| ст. 75 Господарського процесуального| кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, а також додатково надані сторонами документи, заслухавши пояснення представника позивача, суд -
В с т а н о в и в:
Згідно ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів розповсюджується на всі правовідносини, що виникають в державі. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Суд вважає необхідним дотримуватися принципів судочинства, що встановлені ст. 129 Конституції України, нормами якої вказано, що основними засідками судочинства є зокрема, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Тобто суд вважає потрібним застосувати принцип змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів.
«07» жовтня 2011 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Технології гідроочищення» (Підрядник, Позивач) та Відділом освіти Кіровської райдержадміністрації, (Замовник, Відповідач) укладено Договір №622 на виконання підрядних робіт.
Згідно з пунктом 1.1. Договору Замовник доручив, а Підрядник прийняв на себе зобов'язання виконати поточний ремонт системи опалення (гідрохімічне очищення) приміщення центру дитячого та юнацького мистецтва по вул. Рози Люксембург, 46, смт. Кіровське Автономної Республіки Крим .
Позивач виконав покладені на нього Договором зобов'язання, що підтверджується підписаними Сторонами та скріпленими печатками Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (КБ-3) та Актом приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в) на суму 94374грн.
У відповідності з пунктом 3.1. Договору, за надання послуг з виконання робіт згідно п.1.1 Договору Замовником сплачується Підряднику сума, яка буде обумовлена актами виконаних робіт.
Позивач свої договірні зобов'язання виконав належним чином, однак, відповідач оплату за виконані роботи не провів повністю, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість у сумі 94374,00грн.
Згідно з частиною 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічне положення стосовно господарських зобов'язань міститься в частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України, якою визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ч. 1 ст. 854 Цивільного кодексу України: «...замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи, за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк...».
Згідно до ч. 1 ст. 853 Цивільного кодексу України, замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.
Частиною 2 статті 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Оскільки договором не ухвалений конкретний строк оплати за виконані роботи по договору, позивачем 29.11.2012 була направлена на адресу відповідача вимога щодо сплати заборгованості у розмірі 94374,00 грн., проте вказана вимога залишена відповідачем без відповіді.
При таких обставинах, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Витрати по оплаті судового збору відносяться на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні 11.02.2013р. були оголошені тільки вступна та резолютивна частини рішення.
Повний текст рішення оформлений відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України і підписаний 12.02.2013 р.
Керуючись ст. ст. 32, 33, 34, 49, 75, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ|розв'язав|:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відділу освіти Кіровської райдержадміністрації (97300, Автономна Республіка Крим, смт. Кіровське, вул. Рози Люксембург, 28, ЄДРПОУ 02144329) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Технології гідроочищення» (01133, Україна, м. Київ, пров. Лабораторний, 1, оф. 177, ЄДРПОУ 35634715) заборгованість у розмірі 94374,00 грн. та 1887,48 грн. судового збору.
Наказ видати після|потім| набрання судовим рішенням|розв'язання,вирішення,розв'язування| законної чинності.
Суддя Н.С. Пєтухова
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2013 |
Оприлюднено | 12.02.2013 |
Номер документу | 29253162 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Н.С. Пєтухова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні