cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2013 р. Справа № 5010/1592/2012-8/62
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шіляк М. А.,
при секретарі судового засідання Феденько Н. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго"
вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ларіо"
вул. Тролейбусна, 9/35, м. Івано-Франківськ, 76008
про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 1 403 грн. 67 коп.
За участю представників сторін:
від позивача: Понайда Р. І. - юрисконсульт по обслуговуванню філії ПАТ "Калуський РЕМ", (довіреність № 574 від 10.10.12);
від відповідача представники не з'явилися.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Івано-Франківської області подано позов Публічним акціонерним товариством "Прикарпаттяобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ларіо" про стягнення 1 134 грн. 81 коп. заборгованості за спожиту електроенергію та 268 грн. 86 коп. заборгованості по сплаті додаткового нарахування за перевищення договірної величини споживання електроенергії.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 19.12.12 порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 17.01.13.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 17.01.13 розгляд справи відкладено на 07.02.12.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги викладені в позовній заяві підтримав в повному обсязі, посилаюсь на те, що відповідачем порушено умови укладеного з позивачем договору, в частині оплати за спожиту електроенергію, в результаті чого утворилася заборгованість.
Представник відповідача в судові засідання жодного разу не з'явився, причин неприбуття суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.
Судом самостійно здійснено витяг стосовно відповідача та відповідно до спеціального витягу станом на 17.01.13 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "Ларіо", реєстраційний номер 10056815967, ідентифікаційний код 36733997, де зазначено місцезнаходження відповідача - 76008, Івано-Франківська обл., місто Івано-Франківськ, вулиця Тролейбусна, будинок 9, квартира 35, тобто адреса, яка вказувалась в позовній заяві та ухвалах суду, що направлялись відповідачу (а.с. 29-30).
Отже, як встановлено судом, ухвали по справі направлялись відповідачу за адресою місцезнаходження, яке зазначене в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) у разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
За таких обставин, згідно ст. 75 ГПК України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за можливе розглянути справу без участі повноважного представника відповідача за наявними в ній матеріалами, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази у відповідності до ст. 43 ГПК України, суд встановив, що 07.06.12 між Публічним акціонерним товариством "Прикарпаттяобленерго" (надалі - Постачальник), в особі а філії "Калуський РЕМ" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ларіо" (надалі - Споживач) уклали Договір № 1746 про постачання електричної енергії (надалі - Договір), (а.с. 9-12) та Додатки до Договору 1, 2, 5, 9 (а.с. 13-14).
Відповідно до розділу 1 Договору Постачальник (позивач) продає електричну енергію Споживачу (відповідачу) для забезпечення потреб електроустановок Споживача (відповідача) з дозволеною потужністю 21,0 кВА (кВт), а Споживач (відповідач) оплачує Постачальнику (позивачу) вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору. Точка продажу електричної енергії: Заправна станція № 1 - Між Постачальником та Споживачем; Заправна станція № 2 - Між Основним споживачем та Субпоживачем; Заправна станція № 3 - Між Постачальником та Споживачем.
У п. 2.3.3 Договору визначено, що Споживач (відповідач) зобов'язується оплачувати Постачальнику (позивачу) вартість електричної енергії згідно з умовами додатку 2 "Порядок розрахунків" та додатку 9 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".
Розрахунки за спожиту електроенергію відповідачем проводяться у відповідності до п. 3 Додатку 2, де зазначено, що Споживач (відповідач) здійснює попередню оплату у терміни, визначені Договором на наступний розрахунковий період у сумі вартості 100 % обсягу постачання електроенергії, вказаного у Додатку 1 на поточний рахунок із спеціальним режимом використання. Розрахунковим періодом вважається період, який починається з 25 числа поточного місяця та триває до 24 числа (включно) наступного місяця. Назва розрахункового періоду, вказана у додатку 1 "Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу" визначається назвою календарного місяця, у якому закінчився розрахунковий період.
Щомісячно Споживач (відповідач) проводить остаточний розрахунок по всіх платежах, передбачених даним Договором, протягом 10 операційних днів з дня отримання рахунку.
01.10.12 відповідачем подано до Калуського РЕМ заяву № 148/12 про розірвання договору в зв'язку із припиненням діяльності у м. Калуш (а.с. 16).
23.10.12 припинено постачання електроенергії відповідачу, а також з метою остаточних розрахунків інспектором Калуського РЕМ в присутності представника відповідача знято контрольні показники на 2-х об'єктах відповідача, про що було складено завдання-акти № 1253 та № 1254 (а.с. 19-20).
З врахуванням даних показників встановлено, що за період з 25.09.12 по 23.10.12 відповідачем спожито 2284 кВт/год. та сформовано рахунок за спожиту електроенергію № 1746/1 від 29.10.12 на суму 1 134 грн. 81 коп. із врахуванням переплаченої та оплаченої сум (а.с. 21). Доказ направлення міститься матеріалах справи (а.с. 22).
Крім того, відповідно до п. 2.3.2. Договору Споживач (відповідач) зобов'язався дотримуватись встановленого режиму споживання електроенергії. Однак, в порушення договірних зобов'язань відповідач не дотримувався величин споживання алектроенергії.
Так, Додатковим правочином про зміни до Договору про постачання електричної енергії № 1746 від 07.06.12 (укладеним між сторонами) договірна величина споживання електроенергії для відповідача на жовтень 2012 року (розрахунковий період з 25.09.12 по 24.10.12) визначена у розмірі 2000 кВт, а фактично спожито 2284 кВт/год. Відповідачем допущено перевищення договірної величини споживання електроенергії в жовтні 2012 року, що склало 284 кВт/год. (а.с. 23-24).
Відповідно до п. 4.2.2. Договору за перевищення договірних (граничних) величин споживання електричної енергії та потужності, визначено згідно із вимогами розділу 5 цього Договору, Споживач (відповідач) сплачує Постачальнику (позивачу) двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної (граничної) величини. Дане положення кореспондується з нормою прописаною в ч. 5 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", згідно якої Споживачі у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
Про перевищення відповідачем договірної величини споживання електроенергії в жовтні 2012 року останньому було доведено письмовим повідомленням, про що свідчить список згрупованих поштових відправлень № 1305 та фіскальний чек № 2567 від 05.11.12.
Проте, відповідачем не проведено в повній мірі розрахунки за електроенергію спожиту за жовтень 2012 року (за період з 25 вересня по 23 жовтня 2012 року), заборгованість відповідача перед позивачем за спожиту електроенергію складає 1 134 грн. 81 коп. та 268 грн. 86 коп. додаткового нарахування за перевищення договірної величини споживання електроенергії.
Матеріали справи не містять доказів сплати заборгованості.
В силу ст. ст. 11, 202, 509 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) між сторонами у справі виникли зобов'язальні відносини.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом; зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Отже, беручи до уваги матеріали справи, керуючись вищезазначеними нормами законодавства, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 1 403 грн. 67 коп.
За правилами, встановленими ст. 49 ГПК України, судовий збір по справі слід покласти на відповідача.
На підставі вищевикладеного, у відповідності до ст. 124 Конституції України, ст. ст. 11, 202, 509, 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України та керуючись с. 43, 49, 64, 75, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ларіо" про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію в сумі 1 403 грн. 67 коп. задовольнити.
Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Ларіо" (вул. Тролейбусна, 9/35, м. Івано-Франківськ, 76008; код ЄДРПОУ 36733997) на користь позивача Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" (вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76014; код ЄДРПОУ 00131564) на р/р № 26038302130 в Івано-Франківському обласному управлінні "Ощадбанку", МФО 336503 - 1 134 грн. 81 коп. (одна тисяча сто тридцять чотири гривні 81 коп.) - заборгованості за спожиту електроенергію, 268 грн. 86 коп. (двісті шістдесят вісім гривень 86 коп.) - заборгованості по сплаті додаткового нарахування за перевищення договірної величини споживання електроенергії та 1 609 грн. 50 коп. (одна тисяча шістсот дев'ять гривень 50 коп.) - судового збору.
Наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 12.02.13
Суддя М. А. Шіляк
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2013 |
Оприлюднено | 12.02.2013 |
Номер документу | 29253229 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шіляк М. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні