10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 лютого 2013 року Справа № 812/295/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Тріфанової С.С.
секретаря судового засідання: Нестеровської Ю.В.
за участю:
представника позивача: Мінаєва Р.В. (довіреність №167/07-20),
представника відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до об'єднаного житлово-будівельного кооперативу «Луч» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, -
ВСТАНОВИВ:
10 січня 2013 року Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська (далі - Позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до об'єднаного житлово-будівельного кооперативу «Луч» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне. Відповідно ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464) підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками єдиного внеску. Згідно ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.
В порушення вищевказаних норм Закону відповідач не сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим у нього за період з жовтня 2011 року по березень 2012 року виникла заборгованість, яка становить 10282,70 грн., в тому числі: недоїмка - 3467,22 грн., пеня - 3278,44 грн., штрафні санкції - 3537,04 грн..
Згідно ч.4 ст.25 Закону № 2464 Управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська на адресу відповідача 06.04.2012 була направлена вимога на загальну суму 10282,70 грн. Уповноваженою особою відповідача отримано вимогу 13.04.2012, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні.
До цього часу в добровільному порядку суму заборгованості до ПФУ не перерахував. Тому позивач просив стягнути з відповідача суму заборгованості з урахуванням штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 10282,70 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Так, 04 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду повернулося поштове відправлення, направлене на адресу відповідача із зазначенням причини повернення - «організація вибила» (а.с.33).
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З у рахуванням вищевикладеного, а також того, що поштове відправлення направлено судом на адресу відповідача зазначену у ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, суддя вважає, що ухвалу про відкриття провадження та призначення справи до судового розгляду у відкритому судовому засіданні вручено відповідачу належним чином..
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.
Судом встановлено, та підтверджується матеріалами справи, що об'єднаний житлово-будівельний кооператив «Луч» є юридичною особою та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська (а.с.7,8).
У відповідача утворилась заборгованість перед ПФУ по сплаті несплачених сум страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з жовтня 2011 року по березень 2012 року у розмірі 10282,70 грн., що підтверджується звітами відповідача (а.с.12-17).
Згідно п.1 ч.1 ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до ч. 8 ст.9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Відповідно до зазначеної норми Закону на адресу відповідача була направлена вимога № Ю-478 від 06.04.2012 року, з повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.10). Уповноваженою особою відповідача отримано вимогу 13.04.2012 року, але відповідач не оскаржив її та не узгодив з органами Пенсійного фонду суму боргу.
Зазначена вимога отримана уповноваженою особою відповідача, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення, відповідачем у встановлені законодавством строки не оскаржена, сума заборгованості ним до УПФУ не перерахована.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор та позивач звільнені від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до об'єднаного житлово-будівельного кооперативу «Луч» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,- задовольнити повністю.
Стягнути з об'єднаного житлово-будівельного кооперативу «Луч» (код 21830208) на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 10282,70 грн. (десять тисяч двісті вісімдесят дві грн. 70 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 11 лютого 2013 року.
Суддя С.С. Тріфанова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2013 |
Оприлюднено | 15.02.2013 |
Номер документу | 29290250 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
С.С. Тріфанова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні