Рішення
від 07.02.2013 по справі 5011-4/18419-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-4/18419-2012 07.02.13

За позовомПриватного підприємства «БК-БУДРЕММОНТАЖ» До Управління житлово-комунального господарства Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації Простягнення 98 923,87 грн.

Суддя Борисенко І.І.

Представники:

Від позивача Висотюк Є.П, Кондрацький М.І. - директор

Від відповідача не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача - Управління житлово-комунального господарства Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації 96 481,44 грн. основного боргу, 2442,43 грн. 3% річних, а всього 98 923,87 грн. заборгованості за договором підряду № 44 від 30.11.2011р.

Представник Відповідача в засідання суду не з'явився.

Відповідач Ухвали суду не виконав. Письмового відзиву та письмових заперечень по суті заявлених вимог не надав.

Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду, про час і місце його проведення.

Про поважні причини неявки в судове засідання повноважного представника відповідача суд не повідомлений. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило

Таким чином, відповідно до ст. 75 ГПК України суд розглядає спір за наявними матеріалами у справі

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

30.11.2011 року між Приватним підприємством «БК-БУДРЕММОНТАЖ» та Управлінням житлово-комунального господарства Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації та було укладено договір підряду № 44.

Відповідно до умов договору Позивач взяв на себе зобов'язання здійснити роботи по капітальному ремонту сходових клітин та влаштувати освітлення під'їзду № 1 житлового будинку на Харківському шосе, 2/1, м. Київ, а Відповідач взяв на себе зобов'язання прийняти виконані Позивачем роботи та оплати їх в порядку та на умовах визначених договором.

Так, у відповідності до п. 5.1., п. 5.2. договору та додатку № 4 до договору Позивач приступив до виконання робіт зазначених в договорі та виконав взяті на себе зобов'язання, про що свідчить Акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2011 року (форма № КБ-2в) (додаток № 2) та довідка про вартість виконаних будівельних робіт за грудень 2011 року (форма № КБ-3).

У відповідності до Розділу 4 договору розрахунки за виконані роботи здійснюються на підставі актів та довідок виконаних робіт (форма КБ-2в, КБ-3) підписаними уповноваженими представниками сторін, які оформлюються належним чином та подаються Замовнику на розгляд. Замовник на протязі З (трьох) робочих днів з моменту надання цих документів підписує їх або надає вмотивовану письмову відмову від їх підписання.

У разі погодження та прийняття вищевказаних актів, Замовник, не пізніше 5 (п'яти) банківських днів з дня підписання довідок та актів сплачує їх вартість.

Як вбачається з акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2011 року (форма № КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт за грудень 2011 року (форма № КБ-3) Відповідач прийняв але не оплатив виконані Позивачем роботи зазначені в договорі.

За розрахунком Позивача, враховуючи акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2011 року (форма № КБ-2в) та довідку про вартість виконаних будівельних робіт за грудень 2011 року (форма № КБ-3), станом на 14 листопада 2012 p., заборгованість по договору у Відповідача перед Позивачем становить 96 481, 44 грн. (дев'яносто шість тисяч чотириста вісімдесят одну) гривню 44 копійки.

Крім того, у відповідності до п.п. 4.2. та 4.3. договору Акти ф. КБ-2в та довідки ф. КБ-3 оформлюються належним чином та подаються Замовнику на розгляд. Замовник на протязі 3 (трьох) робочих днів з моменту надання цих документів підписує їх або надає вмотивовану письмову відмову від їх підписання. У разі погодження та прийняття вищевказаних актів, Замовник, не пізніше 5 (п'яти) банківських днів з дня підписання довідок та актів сплачує їх вартість

Тобто, Відповідач (замовник по договору) зобов'язаний був розрахуватись з Позивачем (підрядник по договору) до 11 січня 2012 року.

Однак, матеріали справи свідчать, що в порушення умов договору Відповідач прострочив виконання свого зобов'язання по договору, щодо оплати виконаних Позивачем робіт, а саме: - по довідці ф. КБ-3 за грудень 2011 р. - 308 календарних днів.

Пунктом 7.1. договору передбачено, що у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену законами та цим Договором.

Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджуючи в судовому засіданні докази, Господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ч. 1 ст. 837 ЦК України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Частиною 2 ст. 837 ЦК України визначено, що договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовнику.

В ч. 1 ст. 838 ЦК України зазначено, що підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник.

Згідно ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 ГК України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку

Статтею 525 Цивільного кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися - належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином та відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Частиною 2 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для неналежного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.

Факт наявності боргу у Відповідача за договором підряду №44 у сумі 96 481,44 грн. Позивачем належним чином доведений, документально підтверджений і Відповідачем не спростований, і тому ця сума має бути стягнута з відповідача.

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

З огляду на наявність прострочення грошового зобов'язання, позивач також правомірно нарахував відповідачу суму боргу з урахуванням 3% річних від простроченої суми за весь час прострочення, відповідно до ст. 625 ЦК України.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений за договором або законом.

Згідно здійсненого позивачем розрахунку з відповідача підлягає стягненню 2442,43 грн. 3% річних, відповідно до ст. 625 ЦК України, з яким суд погоджується та вважає обґрунтованим.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Виходячи з вищенаведених норм закону, відповідачем належним чином протягом розгляду справи не було надано належних доказів по справі на спростування позовних вимог.

В судовому засідання, допустимими доказами, які знаходяться в матеріалах справи позивач довів, що його вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Витрати по оплаті судового збору згідно ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Управління житлово-комунального господарства Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації (02094, м. Київ, бульвар Праці, 1/1, код ЄДРПОУ 37397242) на користь приватного підприємства «БК-БУДРЕММОНТАЖ» (08290, Київська область, смт. Гостомель, вул.. Рекунова, 1, кв. 28, код ЄДРПОУ 34023649) 96 481 (дев'яносто шість тисяч чотириста вісімдесят одну) грн.. 44 коп. основного боргу, 2 442 (дві тисячі чотириста сорок дві) грн.. 43 коп. 3% річних, 1 978 (одну тисячу дев'ятсот сімдесят вісім) грн.. 49 коп. судового збору.

Наказ видати відповідно до ст.. 116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя І.І.Борисенко

Повне рішення складено: 08.02.2013р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.02.2013
Оприлюднено15.02.2013
Номер документу29315590
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-4/18419-2012

Рішення від 07.02.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 21.12.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні