Cправа № 807/117/13-а
Рядок статзвітності № 10.1
Код 2
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2013 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді - Гебеш С.А.
при секретарі судового засідання - Приходько Т.В.
сторони у судове засідання не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України у м. Ужгород Закарпатської області до Спільного підприємства «Техніка» про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України у м. Ужгород(далі по тексту - позивач, УПФУ у м.Ужгород) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Спільного підприємства «Техніка» (далі - відповідач, СП «Техніка»), яким просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 3040,34 грн. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча про дату час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, однак надіслав на адресу суду клопотання, яким просив суд дану адміністративну справу розглянути без участі представника, позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві та просив суд стягнути з відповідача заборгованість у сумі 3040,34 грн.
Відповідач своїх заперечень з приводу даного адміністративного позову суду не надав, явку свого представника в судове засідання не забезпечив повторно, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча повідомлявся судом про відкриття провадження в адміністративній справі, про дату, час і місце розгляду даної справи.
Згідно наданої позивачем позовної заяви, СП «Техніка» зареєстроване за адресою: 88000, Закарпатська обл., м.Ужгород, вул. Паризької Комуни,4, ідентифікаційний код - 20449280, і на вказану адресу судом направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справу розглянуто за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Спільне підприємство «Техніка» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у м.Ужгород Закарпатської області і згідно з ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»№ 400/97 - ВР від 26.09.1997 року є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2004 року є платником страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№ 1058 від 09.07.2003 року.
Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за ставкою 100 відсотків від об'єкта оподаткування.
Порядок нарахування збору на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в період до 01.01.2004 р. визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати підприємствами установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування інших платежів, а також обліку надходження до Пенсійного фонду України від 19.10.2001 р. № 16-6 та зареєстрованою в Мінюсті України від 29.11.2001 р. за №998/6189.
Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 від 09.07.03 р., який набрав чинності з 01.01.04 р. встановлено, що зберігається порядок покриття фактичних витрат на виплату та доставку пенсій. Відповідно до п.п. 6.9 п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (затвердж. постановою Правління ПФУ від 19.12.2003 р. №21-1 та зареєструю в Мінюсті України 16.01.2004 р. за №64/8663) не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій стягуються відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21.12.2000 року.
Відшкодуванню пенсійному фонду, крім суми виплаченої пенсії, підлягають і витрати на доставку пенсії, які згідно змін до граничних тарифів на основні послуги зв'язку, затверджених наказом Держкомзв'язку та інформації України №166 від 22.07.2004 року становлять для міста 0,79%, а для села-1,56%.
Так, як вбачається з матеріалів справи, управлінням Пенсійного фонду України у м. Ужгород громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 призначено пенсію за віком на пільгових умовах по списку №2 відповідно до п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в розмірі, що вказані у витягах зі справ, копії яких наявні в матеріалах справи.
Підставою призначення пенсії за віком на пільгових умовах вказаним громадянам стало те, що вони працювали в шкідливих і особливо важких умовах праці повний робочий день на атестованих робочих місцях за професією, яка включена до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 11.03.1994 за № 162 (втратила чинність згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2003 року за № 36, та даною Постановою КМ затверджено Списки №1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах).
У відповідності до Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 р. за № 1451/11731) при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.
Так, за період з 01.10.2012 року по 31.12.2012 року управлінням Пенсійного фонду України у м. Ужгород вищезазначеним громадянам проведено виплату пільгових пенсій по списку №2 на загальну суму 3040,34 грн., що підтверджується копією зведеного реєстру відшкодування пільгових пенсій по списку №2 по СП «Техніка»
Відповідно до п. 6.8 Інструкції №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до ст.. 6 п. 6.4 Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.
Відповідач, СП «Техніка» в добровільному порядку не здійснило відшкодування управлінню Пенсійного фонду України у м. Ужгород сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах, в зв'язку з чим у нього виникла заборгованість перед позивачем по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, які призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" у сумі 3040,34 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Матеріалами справи доведено заборгованість відповідача у сумі 3040,34 грн. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, правомірність звернення до суду з зазначеним позовом, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у м. Ужгород Закарпатської області до Спільного підприємства «Техніка» про стягнення заборгованості в сумі 3040,34 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Спільного підприємства «Техніка» (88000, Закарпатська обл., м.Ужгород, вул. Паризької Комуни,4, ідентифікаційний код - 20449280) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Ужгород заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених згідно Списку №2 та відповідно до п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в сумі 3040,34 грн. (три тисячі сорок гривень тридцять чотири копійки).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя Гебеш С.А.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2013 |
Оприлюднено | 14.02.2013 |
Номер документу | 29317253 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гебеш С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні