Ухвала
від 15.02.2013 по справі 919/217/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

15 лютого 2013 року справа № 919/217/13

Суддя господарського суду міста Севастополя Харченко І.А, розглянувши матеріали заяви товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТЕР ЕГО ЛТД" (50069, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, площа Горького, 2; код ЄДРПОУ 20301175) про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ОЙЛ-КР" (99005, м.Севастополь, вул. Леніна, 19, код ЄДРПОУ 34031432),

ВСТАНОВИВ:

13.02.2013 товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬТЕР ЕГО ЛТД" (далі - заявник-кредитор) звернулося до господарського суду міста Севастополя (далі - суд) із заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ОЙЛ-КР" (далі - боржник).

Відповідно до частини другої статті 4 1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Частиною першою статті 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо:

- заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено;

- заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі;

- не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі;

- заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом;

- заявник-кредитор не надав доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів;

- з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною першою статті 56 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Проте, заявником-кредитором до заяви про порушення провадження по справі про банкрутство не додано належних доказів виконання вищевказаних вимог законодавства.

Так, опис вкладення у цінний лист, який поданий заявником-кредитором в якості доказу відправлення боржнику копії заяви і доданих до неї документів, не містить в собі інформацію про надсилання боржнику додатків до заяви. Згідно переліку документів, зазначених в опису, заявником-кредитором боржнику була відправлена лише заява про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Аналогічна позиція викладена у абзаці 7 пункту 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18, відповідно до якого у разі коли до позовної заяви додано докази надсилання відповідачеві копії лише самої заяви, але відсутні докази надсилання йому копій доданих до неї документів, така заява підлягає поверненню на загальних підставах згідно з пунктом 6 частини першої статті 63 ГПК України.

Суд вважає за необхідне звернути увагу заявника-кредитора на те, що відповідно до частини першої статті 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" cправи про банкрутство підвідомчі господарським судам і розглядаються ними за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або місцем проживання фізичної особи - підприємця.

Як вбачається з наданих заявником-кредитором матеріалів, виконавче провадження відкрито відділом державної виконавчої служби Криворізького районного управління юстиції Дніпропетровської області, проте заяву про порушення справи про банкрутство подано до господарського суду міста Севастополя, в той час як у постанові про відкриття виконавчого провадження від 22.07.2011 вказана адреса боржника: с.Новопілля, вул. Теплична, 17.

Частиною першою статті 20 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. У разі якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за місцезнаходженням його постійно діючого органу або майна. Право вибору місця виконання між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії з виконання рішення на території, на яку поширюються їх функції, належить стягувачу.

У зв'язку з чим заявнику-кредитору необхідно визначити чи вірно зазначено місце проведення виконавчих дій щодо виконавчого напису № 1450, виданого 22.07.2011 приватним нотаріусом Убієних Л.М. про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ОЙЛ-КР" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТЕР ЕГО ЛТД" боргу у розмірі 550 452 грн., або місце подання заяви про порушення справи про банкрутство, оскільки місце платежу боргу за Законом України "Про вексельний обіг" не є тотожним з місцем знаходження юридичної особи.

Згідно з частиною другої статті 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

Аналогічні положення містить частина третя статті 63 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", частиною першою статті 56, пунктом 2 частини першої статті 57, пунктом 6 частини першої статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТЕР ЕГО ЛТД" про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ОЙЛ-КР" - повернути без розгляду.

Суддя І.А. Харченко

Розсилка рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням:

ТОВ "АЛЬТЕР ЕГО ЛТД"

(площа Горького, 2, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50069)

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення15.02.2013
Оприлюднено15.02.2013
Номер документу29342335
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —919/217/13-г

Ухвала від 15.02.2013

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Харченко Ігор Арсентійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні