Постанова
від 11.02.2013 по справі 811/339/13-а
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2013 року Справа № 811/339/13-а

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Пасічник Ю.П., в порядку письмового провадження розглянув адміністративну справу

за поданнямОлександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області ДПС доТовариства з обмеженою відповідальністю «Імобільяре» простягнення заборгованості; - ВСТАНОВИВ: Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція Кіровоградської області ДПС звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імобільяре» про стягнення заборгованості у сумі 12 821,00 грн.

Подання мотивовано тим, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 12 821,00 грн. У строки визначені Податкових кодексом України зобов'язання не сплачено, що дає підстави для звернення до суду з поданням про стягнення грошового зобов'язання за рахунок коштів відповідача у банках, які здійснюють обслуговування відповідача.

Ухвалою від 31 січня 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі за поданням, розгляд справи призначено на 04 лютого 2013 року. Повідомити відповідача про дату, час та місце розгляду справи не вдалося, в зв'язку з чим розгляд справи було відкладено на 08 лютого 2013 року.

Як передбачено ч.7 ст.183-3 КАС України, у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню. Розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

В судове засідання представники сторін не з'явилися про час, дату та місце розгляду справи повідомлялися поштою, що підтверджується зворотними повідомленнями про вручення (а.с.23, 24).

Відповідно до ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України в разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи, адміністративний суд приходить до висновку про задоволення подання з наступних підстав.

Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Олександрійської міської ради Кіровоградської області 12.10.2005 року як суб'єкт підприємницької діяльності відповідно до відомостей з ЄДРПОУ (а.с.6) та взятий на облік як платник податків в Олександрійській ОДПІ Кіровоградської області ДПС, що підтверджується довідкою (а.с.7).

Статтею 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи;

Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Порядок адміністрування податку на додану вартість врегульований розділом V Податкового кодексу України.

Як визначено пп. 14.1.179 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання для цілей розділу V цього Кодексу - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді.

За визначеннями, наданими пп. 14.1.39, 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію є грошовим зобов'язанням платника податків. Водночас, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Відповідач є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом платника податку на додану вартість (а.с.7).

Відповідачем 21.03.2013 року подано до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2012 року №9085641494 (а.с.12-13), в якій відповідачем самостійно задекларовано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього періоду суму 12821,00 грн. Таким чином, відповідач повинен був до 30 січня 2013 року сплатити податок на додану вартість за грудень 2012 року.

У відповідності п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, а сума, самостійно визначена платником податків податковій декларації, є узгодженою з дня подання такої декларації.

Пунктом 59.5 статті 59 передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Як вбачається з матеріалів справи податковим органом сформовано податкову вимогу №468 від 01.11.2011 року, яка була направлена поштою та отримана особисто директором відповідача 22.11.2011 року (а.с.14).

Згідно з пунктами 95.1, 95.2, 95.3 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Підпунктом 20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи доведеність наявності обставин, що зумовлюють звернення органу державної податкової служби до суду з поданням про стягнення з відповідача коштів за податковим боргом, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, а з відповідача на користь Державного бюджету України належить стягнути кошти за податковим боргом у сумі 12821,00 грн. з його рахунків у банках.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 158-163, 183-3, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Подання задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Імобільяре» (код ЄДРПОУ 33650379) на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість за грудень 2012 року в сумі 12821,00 грн. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Ю.П. Пасічник

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.02.2013
Оприлюднено18.02.2013
Номер документу29345187
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —811/339/13-а

Постанова від 11.02.2013

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 31.01.2013

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні