Вирок
від 11.02.2013 по справі 1-0629/11/0121
ФЕОДОСІЙСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Справа № 1-0629/11/0121

Справа № 1-119/1/13

ВИРОК

іменем України

11 лютого 2013 р. м. Феодосія

Феодосійський міській суд Автономної Республики Крим у складі:

головуючого судді: Гаврилюка І.І.

при секретарях: Бардиної О.Є., Гайдук Є.І., Самойлової О.О.

с участю прокурорів : Колтирина А.О., Лесина С.Л. , Бубен К.В.

захисників : ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_3 , 8 серпня 1965 р.н, уродж. ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, неодруженого , ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого заступником голови правління приватного акціонерного товариства «Національна будівельна компанія» м. Києва, прож. за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 , раніше не судимого ,

- за ч.1 ст. 255, ч.5 ст. 27- ч.3 ст. 212, ч.3 ст. 27- ч. 2 ст. 366 КК України, ч.3 ст. 27 - ч.3 ст. 369 КК України ( у ред. 2011 р.) ,

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродж. ІНФОРМАЦІЯ_5 АР Крым, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_6, працюючого слюсарем в ТОВ «Трансінвест» м. Судака , прож. : м. Судак, с.Дачне, вул. Лісна, буд. 27 , раніше не судимого

- за ч.5 ст. 27 - ч.3 ст. 212 , ч.2 ст. 366, УК України ч.1 ст. 369 КК України ( у ред. 2001 г. ) ,

ВСТАНОВИВ :

У другій половині 2002 року невстановлені слідством особи спільно з ОСОБА_3 з метою отримання комерційної вигоди вирішили зайнятися злочинною діяльністю з використанням механізму фіктивного підприємництва - фіктивного експорту товарів з багаторазово завищеною вартістю.

Метою зазначеної діяльності, основу якої складали фіктивні експортні операції поставок підприємствами псевдоекспортерами псевдоконтрагентам товарів по багаторазово завищеній вартості, було отримання грошових коштів, здобутих злочинним шляхом у результаті недонадходження від підприємств псевдоекспортеров до бюджету держави України податку на додану вартість в особливо великих розмірах.

При плануванні своєї діяльності ОСОБА_3 та невстановлені слідством особи розробили злочинний механізм фіктивного експорту товарів із завищеною вартістю таким чином, щоб у псевдоекспортера з'являлася створена шляхом службового підроблення можливість незаконно застосовувати при складанні податкової декларації за звітний період нульову ставку з податку на додану вартість згідно п.6.2 ст. 6 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 3 квітня 1997 року.

Відповідно до пункту 2.1 «Порядку відшкодування податку на додану вартість», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України № 209/72 від 2 липня 1997 року, коли за результатами звітного періоду різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду існує від'ємне значення, то така сума підлягає (як надмірно сплачена) відшкодуванню платнику податку з Державного бюджету України.

Згідно з вимогами пункту 2.3 цього ж Порядку, за добровільним рішенням платника податку сума експортного відшкодування може бути повністю або частково зарахована в рахунок платежів з податку на додану вартість або інших податків, зборів (обов'язкових платежів), які зараховуються до Державного бюджету України.

Реалізуючи вказані наміри ,ОСОБА_3 , у другій половині 2002 року, запропонував 1-шій іншій особі (відповідальному працівнику Кримської регіональної митниці, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та оголошено розшук), за хабарі взяти участь в реалізації фіктивних експортних операцій по вивезенню за межі митної території України товарів з багаторазово завищеною вартістю, в якій митній службі відводилася головна роль - проведення незаконних митних оформлень та видача зацікавленим особам завідомо неправдивих офіційних документів, оформлених зовні правильно і маючих юридичне значення для подальшого використання при вчиненні ухилення підприємствами-псевдоекспортерамі від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах.

Погодившись з пропозицією ОСОБА_3 1-ша особа, відповідальний працівник Кримської регіональної митниці, у другій половині 2002 року, зловживаючи своїм службовим становищем, створив злочинну організацію з числа підлеглих йому по службі посадових осіб Кримської регіональної митниці та митного поста «Феодосія» для систематичного вчинення незаконних митних оформлень з метою отримання грошових коштів, здобутих злочинним шляхом.

Діючи цілеспрямовано, 1-ша інша втягнула у створювану ним злочинну організацію заступника начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5, начальника митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці ОСОБА_6, головного інспектора цього ж митного поста ОСОБА_7, старшого інспектора цього ж поста ОСОБА_8 - посадових осіб, в результаті чиїх узгоджених дій міг наступити злочинний результат - здійснення незаконних митних оформлень експортних вантажів з багаторазово завищеною вартістю товарів, заявленої експортерами у вантажних митних деклараціях.

ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 за вказані дії були визнані винними і засуджені вироком Феодосійського міського суду АР Крим від 27 квітня 2012 року ( т. 77 а.с. 195-250).

Крім зазначених вище осіб митниці в цю злочинну організацію з тими ж цілями добровільно вступив ОСОБА_3 і ще ряд невстановлених слідством осіб, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження.

Члени вказаної злочинної організації скоїли ряд особливо тяжких, тяжких та інших злочинів ..

Згода 1-шої особи взяти участь у злочинній діяльності, його гарантія організувати здійснення митних оформлень і вивіз оформлюваних товарів за межі митної території України, мало вирішальне значення для ОСОБА_3 а також для невстановлених слідством осіб і послужило основною умовою організації псевдогосподарських експортних поставок товарів з багаторазово завищеною вартістю. При цьому 1-ша особа віддавала собі звіт в тому, що, зазначена злочинна діяльність по реалізації зазначених планів була б неможливою без дій посадових осіб митних органів, оскільки проведення належного митного контролю при зазначених оформленнях вантажів виключало б саму можливість скоєння даних злочинів.

Втягнення у злочинну діяльність співробітників митниці було необхідно ОСОБА_3 і невстановленим слідством особам для отримання оформлених зовні правильно завідомо неправдивих офіційних документів, а саме п'ятих примірників вантажних митних декларацій (ВМД), які б підтверджували вивіз псевдоекспортерамі за межі митної території України товарів з багаторазово завищеною вартістю. Зазначені оформлення ВМД давали можливість підприємствам псевдоекспортерам застосовуючи при експорті передбачених законом нульову ставку податку на додану вартість, безпідставно формувати податковий кредит та незаконно занижувати податкові зобов'язання за звітний період в частині податку на додану вартість, і, тим самим , ухилятися від сплати зазначеного податку в особливо великих розмірах.

Тому з цією метою в один із днів другої половини 2002 року ОСОБА_3 , перебуваючи в АР Крим, зустрівся з 1-шою особою, запропонувавши останньому за хабарі, використовуючи всупереч інтересам служби свої службові повноваження, організувати митні оформлення в експортному режимі різних товарів, вартість яких буде багаторазово завищена, і видачу представникам ОСОБА_3 завідомо неправдивих офіційних документів, якіб підтверджували вивезення товарів за митну територію України.

1-ша особа дала згоду організувати всупереч інтересам служби за хабарі виконання юридично значних дій по оформленню експортних товарів з багаторазово завищеною вартістю і видачу в інтересах хабародавців і псевдоекспортеров оформлених зовні правильно завідомо неправдивих офіційних документів.

В один із днів лютого, а потім в один з днів червня 2003 року по вказівці ОСОБА_3 гр-н ОСОБА_9 (засуджений за ці дії вироком Феодосійського міського суду АР Крим від 27 квітня 2012 р. ( т. 77 а.с. 195-250)). зустрічався з 1-шою особою в службовому кабінеті останнього (за адресою:м.Сімферополь, аеропорт «Центральний») для визначення розміру хабарів. При цих зустрічах 1-ша особа передавала ОСОБА_9 записки для ОСОБА_3 з розмірами хабарів за кожне оформлення в доларах США в відсотковому співвідношенні від сум завищеної вартості експортних вантажів, зазначених у вантажних митних деклараціях, а саме: по 2,5%. - у випадках, якщо місце оформлення «фіктивного експорту» буде знаходитися в зоні дії Кримської регіональної митниці, а пункт пропуску вантажу буде перебувати поза її зони , і 5% - у випадках, якщо місце оформлення «фіктивного експорту» і пункт пропуску вантажу буде перебувати в зоні дії Кримської регіональної митниці.

ОСОБА_3 прийняв умови 1-шої особи в частині розміру хабарів і зобов'язався їй передавати хабарі через своїх представників ОСОБА_9 і підсудного ОСОБА_4 , які повинні були одночасно представляти інтереси підприємств псевдоекспортеров та виступати комісіонерами при оформленні фіктивних експортних контрактів з постачання іноземним псевдоконтрагентам товарів з багаторазово завищеною вартістю.

Важливим етапом в організації зазначених злочинів було задіяння у злочинній схемі підприємств, яким відводилася роль псевдоекспортеров і господарська діяльність яких зовні не повинна була суперечити чинному законодавству України. Такими підприємствами стали ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ». Згідно розробленої злочинної схеми для ухилення від сплати податку на додану вартість ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ» повинні були під виглядом експортних операцій здійснювати фіктивні операції з продажу іноземним контрагентам різних товарів з високою вартістю. Насправді товари, які в подальшому мали вивозяться на експорт, фактично не мали товарної вартості і були, як правило, утилізованим, непридатним для експлуатації обладнанням промислового призначення.

Вигода ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ» полягала у здійсненні фіктивного експорту товарів з багаторазово завищеною вартістю, що створювало можливість безпідставно формувати податковий кредит, занижувати податкові зобов'язання перед бюджетом за звітні періоди під виглядом законного застосування нульової ставки податку на додану вартість, і , тим самим , ухилятися від сплати податків.

Після втягнення у злочинну діяльність співробітників митних органів та повноважних представників підприємств псевдоекспортерів ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами сформували як на території України, так і за її межами мережу фіктивних фірм для легалізації ланцюга товарних угод купівлі-продажу, що підтверджували зовні високу товарну вартість майбутніх предметів псевдоекспортних операцій.

Діяльність фіктивних фірм та здійснення між ними поставок товарів в Україні, переслідувало мету конспірації тіньової діяльності псевдоекспортеров ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ» і створення умов для митних оформлень псевдо експортних товарів по багаторазово завищеній вартості, а також для безпечного проходження планових та позапланових документальних перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств-псевдоекспортеров податковими органами.

З цією метою ОСОБА_3 спільно з невстановленими слідством особами в різних регіонах країни організували створення та придбання ряду фірм: ПП «Інна ТТ», ТОВ «Хіменергоінвест», ТОВ «Пеліком», ПП «Стар-Трейд», ПП «Нойс», ТОВ «Прайс», ПП «Інтер'єр і Ко», ПП «Асторія-2003», ПП «Колар», ПП «Нерман».

Після чого ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами через зазначені вище фірми організували укладення ланцюга фіктивних договорів купівлі-продажу нібито дорогого високотехнологічного обладнання, яке насправді не мало реальної товарної вартості.

Фіктивні підприємства першої ланки в зазначеному ланцюгу фіктивних угод, а саме ПП «Інна ТТ», ПП «Стар-Трейд», ПП «Нойс», ПП «Інтер'єр і Ко», ПП «Асторія-2003» здійснювали псевдопоставки товару підприємствам другої ланки , таким як ТОВ «Хіменергоінвест», ТОВ «Пеліком», ПП «Колар» по багато завищеній вартості.

У свою чергу, підприємства другої ланки реалізованої злочинної схеми «фіктивного експорту» здійснювали псевдопоставки задіяним у вказаній схемі підприємствам третьої ланки , таким як ТОВ «Прайс» та ПП «Нерман».

В якості четвертої ланки псевдогосподарських операцій поставок виступали безпосередньо підприємства в подальшому псевдоекспортери ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ», повноважні представники яких в якості комітентів укладали фіктивні угоди з представ- никами підприємств-комісіонерів ТОВ «Енерго-Сервіс», ТОВ «Енергофорум » та ТОВ «Нафтапродукт », що виконували в злочинній схемі роль п'ятої ланки , яка зводилася до укладення від імені псевдекспортерів фіктивних договорів постачання з іноземними контрагентами з Сполучених Штатів Америки, а саме з фірмами «Profitmax LLC» , «Transway LLC », « Geoplanet LLC », що представляли собою шосту ,заключну ланку , в розробленій вищевказаними особами схемі реалізації псевдоекспортних операцій з метою ухилення від сплати податку на додану вартість.

При цьому фіктивні фірми першої ланки ПП «Інна ТТ», ПП «Стар-Трейд», ПП «Нойс», ПП «Інтер'єр і Ко», ПП «Асторія-2003», за задумом ОСОБА_3 і невстановлених слідством осіб, були необхідні для створення видимості законної обгрунтованості формування податкового кредиту для фірм, що брали участь в ланцюгу і в кінцевому підсумку для фірм четвертої ланки, а саме псевдоекспортерів ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ».

У результаті експорту товару за кордон України (останньої угоди в ланцюгу) у псевдоекспортерів ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ» з'являлося право застосувати нульову ставку оподаткування у звітному періоді, тим самим ухилятися від сплати податку на додану вартість на суму необгрунтовано сформованого податкового кредиту, легалізованого шляхом проведення цілої низки фіктивних угод між фіктивними фірмами всередині держави. Таким чином, злочинній схемі було надано вид легітимної господарської діяльності.

Підприємства-комісіонери були введені в ланцюг угод для конспірації злочинної діяльності підприємств-псевдоекспортеров, що мало на меті вивести з-під загрози притягнення до кримінальної відповідальності основних співучасників злочинної діяльності у сфері оподаткування - посадових осіб підприємств-псевдоекспортеров (ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ »).

Для цього ОСОБА_3 в один з днів у період часу кінець вересня - початок жовтня 2002 року, вводячи в злочинну схему легітимні підприємства-комісіонери в цілях конспірації злочинної діяльності, звернувся до директора ТОВ «Енергофорум» ОСОБА_9 (який згодом став також директором ТОВ «Енергосервіс») і директора ТОВ «Нафтапродукт» ОСОБА_10 з пропозицією , зробленою кожному окремо, взяти участь у реалізації раніше розробленого ним і невстановленими особами механізму здійснення псевдоекспортних операцій в інтересах юридичних осіб - псевдоекспортерів, на що ОСОБА_9 і ОСОБА_10 дали свою згоду. Після чого ОСОБА_3 ознайомив їх з планом злочинних дій, пообіцявши матеріальну винагороду за їх участь у скоєнні злочинів, на що зазначені особи дали згоду. При цьому ОСОБА_3 роз'яснив, що їм доведеться складати завідомо неправдиві офіційні документи: договори комісії, контракти про постачання товару, вносити неправдиві відомості в вантажні митні декларації, інвойси і видавати вказані документи посадовим особам митниці.

Крім цього , ОСОБА_3 запропонував ОСОБА_9 та ОСОБА_4 в інтересах псевдоекспортерів взяти участь у дачі хабарів посадовим особам Кримської регіональної митниці за проведення незаконних митних оформлень псевдоекспортних вантажів із завищеною митною вартістю та видачу завідомо неправдивих офіційних документів - п'ятих примірників вантажних митних декларацій. При цьому ОСОБА_3 зобов'язався організувати зустрічі ОСОБА_9 та ОСОБА_4 з посадовими особами , в чию компетенцію входило вирішення питань в інтересах хабародавців , а такж зобов'язався забезпечувати ОСОБА_9 та ОСОБА_4 необхідними для дачі хабарів грошовими коштами, передаючи їх в іноземній валюті. На цю пропозицію ОСОБА_3 ОСОБА_9 та ОСОБА_10. також погодилися.

Протягом 2003 року ОСОБА_3 спільно з директорами ТОВ «Енергофорум» , ТОВ «Енергосервіс» ОСОБА_9 та ТОВ «Нафтапродукт» ОСОБА_10 , а також з невстановленими слідством особами була реалізована злочинна схема по експорту товарів з багаторазово завищеною вартістю з метою ухилення від сплати сум податку на додану вартість підприємствами ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ». Завищення вартості псевдоекспортних операцій істотно знижувало податкові зобов'язання підприємств псевдоекспортерів перед бюджетом і становило 20% від задекларованої у вантажних митних деклараціях завищеної вартості вантажів , які вивозилися за межі митної території України . В результаті вищезгаданої злочинної діяльності державному бюджету була заподіяна шкода у розмірі 29 248 464 грн.

Місцем проведення зазначених митних оформлень псевдоескпортних товарів 1-ша особа обрала митний пост «Феодосія» Кримської регіональної митниці, розташований в м.Феодосії по вул.Горького , 20-а. При цьому була врахована особиста відданість підлеглого йому по службі начальника митного поста «Феодосія» ОСОБА_6

Діючи цілеспрямовано , 1-ша особа особисто залучила до злочинної організації заступника начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил КРМ ОСОБА_5 , начальника митного поста «Феодосія» ОСОБА_6В , головного інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_7 , які за вказівкою 1-шої особи втягнули старшого інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_8

Вступивши в злочинну організацію , всі її учасники віддавали собі звіт в тому, що вони пов'язані загальною метою спільного і неодноразового вчинення тотожних злочинів протягом тривалого часу.

Безпосереднім об'єктом для здійснення своїх злочинних посягань злочинна організація обрала правильну діяльність державного апарату, а саме підрозділів Державної митної служби України - Кримської регіональної митниці.

При цьому всі учасники злочинної організації віддавали собі звіт в тому, що, зазначена злочинна діяльність була б неможливою без узгоджених дій посадових осіб митних органів, оскільки проведення належного митного контролю при зазначених оформленнях вантажів виключало б саму можливість скоєння даних злочинів.

В порушення вимог Митного кодексу України та чинного законодательтства 1-ша особа, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, діючи умисно, з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах і в інтересах третіх осіб , використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, не виконували покладені на них обов'язки по неухильному дотриманню чинного митного законодавства України в межах відповідно визначеної для кожного сфери службової діяльності, а також по виконанню покладених на них завдань, не здійснили кожен у своїй сфері належний контроль за проведенням митних оформлень псевдоекспортних товарів, не вжили необхідних і достатніх заходів для виявлення їх незаконного характеру.

Ролі членів злочинної організації-посадовців Кримської республіканської митниці були розподілені наступним чином:

1-ша особа - організував і координував всі дії посадових осіб Кримської регіональної митниці та митного поста «Феодосія»,

Начальник митного поста «Феодосія» ОСОБА_6 (визнаний винним і засуджений вироком Феодосійського міського суду АР Крим від 27 квітня 2012 року ( т. 77 а.с. 195-255) ) координував дії посадових осіб на митному посту «Феодосія» при оформленні фіктовного експорту в цілях конспірації протиправної діяльності злочинної організації, направляв за своїм підписом в Кримську регіональну митницю звіти про те , що оформлення в режимі «Експорт-10» на митному посту «Феодосія» не проводилися, безпосередньо отримував хабарі від декларантів комісіонерів в цілях подальшої передачі 1-шій особі, яка згодом розподіляла хабарі між членами злочинної організації.

Ці функції ОСОБА_6 виконував на посаді начальника митного поста «Феодосія», а також після переведення його з 13 жовтня 2003 року в м.Керч на посаду начальника митного поста «Керч» (наказ № 459-к від 9 жовтня 2003 р.). продовжуючи за планом 1-шої особи забезпечувати безпеку вчинення злочинів для учасника злочинної організації ОСОБА_8 , а також продовжуючи безпосередньо отримувати хабарі від представників псевдоекспортерів ОСОБА_9 та ОСОБА_10 за налагодженою схемою для передачі їх 1-шій особі .

Старший інспектор митного поста «Феодосія» ОСОБА_8 (визнаний винним і засуджений вироком Феодосійського міського суду АР Крим від 27 квітня 2012 року ( т. 77 а.с. 195-255)) під керівництвом головного інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_7 - безпосередньо займався оформленням фіктивного експорту.

Головний інспектор митного поста «Феодосія» ОСОБА_7 (визнаний винним і засуджений вироком Феодосійського міського суду АР Крим від 27 квітня 2012 року ( т. 77 а.с. 195-255)) керував та координував дії старшого інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_8 при оформленні фіктивного експорту.

Заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил КРТ ОСОБА_5В (визнаний винним і засуджений вироком Феодосійського міського суду АР Крим від 27 квітня 2012 року ( т. 77 а.с. 195-255)) на виконання вказівок 1-шої особи, забезпечував невтручання підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в оформлення зазначених ВМД, а також у процедуру митного контролю, які проводилися формально.

Крім зазначених вище осіб митниці в цю злочинну організацію з тими ж цілями добровільно вступив ОСОБА_3 і ще ряд невстановлених слідством осіб, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження.

ОСОБА_3 спільно з невстановленими слідством особами в різних регіонах країни організували створення та придбання ряду фірм: ПП «Інна ТТ», ТОВ «Хіменергоінвест», ТОВ «Пеліком», ПП «Стар-Трейд», ПП «Нойс», ТОВ «Прайс», ПП «Інтер'єр і Ко», ПП «Асторія-2003», ПП «Колар», ПП «Нерман».Після чого вони через зазначені вище фірми організували укладення ланцюга фіктивних договорів купівлі-продажу нібито дорогого високотехнологічного обладнання, яке насправді не мало реальної товарної вартості.Крім того , ОСОБА_3Л у злочинну схему втягнув ОСОБА_11 та ОСОБА_10, направляв та координував їх дії.

У результаті скоєних злочинів у складі злочинної організації під керівництвом 1-шої особи її учасниками ОСОБА_3 , ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_8 в період часу з 26 лютого по 31 жовтня 2003 року в містах Сімферополі та Феодосії АР Крим були реалізовані зазначені вище злочинні наміри, всупереч інтересам служби було проведено 11 оформлень в режимі «Експорт-10» ряду товарів з багаторазово завищеною вартістю в інтересах псевдоекспортеров ТОВ « Мего» і ВАТ« ЛуАЗ ».

При цьому учасники злочинної організації 1-ша особа , ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 сприяли ухиленню зазначеними псевдо-експортерами від сплати до державного бюджету податку на додану вартість в особливо великих розмірах у сумі 29 248 464 грн , в результаті чого, державі завдано матеріальної шкоди на загальну суму 29 248 464 грн.

За здійснення незаконних митних оформлень псевдоекспортних вантажів з багаторазово завищеною вартістю керівник злочинної оргназаціі - 1-ша особа та її учасники ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 , ОСОБА_8 отримали хабарі в особливо великому розмірі на загальну суму 1 142 224 долара США , що за курсом національного банку України в національній валюті на момент їх отримання склали в загальній сумі 6 090 588 грн.

Злочинні діяння зазначених осіб при 11 оформленнях в режимі «Експорт-10» товарів з багаторазово завищеною вартістю в інтересах псевдоекспортеров ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ» були здійснені при наступних обставинах.

1-2 оформлення

Реалізуючи розроблений ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами, план злочинної діяльності ОСОБА_9 в період часу з 20 по 25 лютого 2003 року, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енергофорум» у відсутності уповноваженого представника ТОВ «Мего» підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом директора та печаткою ТОВ «Мего» текст договору комісії № 1-01-03 від 16 січня 2003 року, згідно за яким ТОВ« Енергофорум» від імені ТОВ «Мего» має реалізувати за межі митної території України комплекси кліматичні 1К22 без вмісту хладогена в кількості 8 штук і реле електромеханічне ПЕ- 37 в кількості 29 500 штук. Згідно із зазначеним договором, комісіонер зобов'язувався також здійснити митне оформлення експортованого вантажу.

У той же період часу, продовжуючи виконання злочинного плану, ОСОБА_9, у м.Судаку, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енергофорум» у відсутності уповноваженого представника іноземного контрагента підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом від імені директора та печаткою фірми «Profitmax LLC», Оклахома, США, текст контракту № 001/1/ВД від 21 січня 2003 року на поставку комплексів кліматичних 1К22 без вмісту хладогена в кількості 8 шт. і реле електромеханічного ПЕ-37 в кількості 29 500 штук. Після цього ОСОБА_9 26 лютого 2003 р. отримав від ОСОБА_3 електронний носій з неправдивими даними, які необхідно було внести в бланки вантажних митних декларацій. У той же день для подання вантажної митної декларації на митний пост «Феодосія» ОСОБА_9, звернувся в брокерську контору ТОВ «Факт-9» в м.Федосіі, робітники якої не були присвячені в його злочинні наміри. Перебуваючи в брокерській конторі, розташованій за адресою: м.Феодосія, вулиця В. Коробкова, 2-А, та використовуючи надані брокерами типові бланки вантажних митних декларацій, ОСОБА_9 з робітниками брокерської фірми (не присвяченими в злочинні наміри) вніс у відповідні графи завідомо неправдиві відомості , надані йому ОСОБА_3 , в частині вартості переміщуваного за митну територію України товару,.

Зазначені примірники ВМД із прикладеним комплектом документів ОСОБА_9 передав митному брокеру ТОВ «Факт-9» ОСОБА_12 (не присвяченому в злочинні наміри) для подачі до оформлення на митний пост «Феодосія», що той і виконав.

Таким чином, ОСОБА_9 були складені завідомо неправдиві офіційні документи - вантажні митні декларації № 60006 \ 3 \ 000124 від 26 лютого 2003 року та №60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року в п'яти примірниках про надання їм від імені ТОВ «Мего» для митного оформлення вивезення 8 штук комплексів кліматичних 1К22 без вмісту хладогена та реле електромеханічних ПЕ-37 в кількості 29 500 штук із зазначенням у цих деклараціях багаторазово завищеної вартості зазначеного товару - відповідно 8082114, 48 грн. і 12128581, 62 грн.

У той же день, 26 лютого 2003 року, в службовому кабінеті начальника митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці ОСОБА_6 в приміщенні митного поста «Феодосія» за адресою: м. Феодосія, вул. Горького, 20-А, ОСОБА_9 , діючи згідно з розробленим планом, передав ОСОБА_6 в якості хабара (з розрахунку 2.5% від заявленої у ВМД вартості експортного вантажу згідно з попередньою вказівкою 1-шої особи) надані йому ОСОБА_3 гроші в іноземній валюті - 94 716, 93 долара США, які в національній валюті України сладають 505 267, 40 грн., за виконання в інтересах ТОВ «Мего» і ОСОБА_9 дій, що входять в компетенцію співробітників Кримської регіональної митниці, а саме за митне оформлення вантажу з багаторазово завищеною вартістю - комплексів кліматичних 1К22 без вмісту хладогена в кількості 8 штук (вартістю 8082114, 48 грн.) і реле електромеханічних ПЕ-37 в кількості 29 500 штук (вартістю 12128581, 62 грн.), а також видачу 5-х примірників ВМД декларанту.

Вказану суму хабара ОСОБА_6 згодом передав 1-шій особі, яка її розподілила на свій розсуд між собою та рештою членів злочинної організації - ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 , ОСОБА_5

Одночасно ОСОБА_6 запропонував ОСОБА_9 звернутися до головного інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_7, який спільно з ОСОБА_8 повинен був згідно злочинної домовленості оформити екземпляри вантажних митних декларацій, у які ОСОБА_9, були внесені завідомо неправдиві відомості.

У той же день начальник митного поста «Феодосія» ОСОБА_6 спільно з головним інспектором Кириловим І.О. і старшим інспектором Кравченко О.І. отримали від 1-го особи вказівку про прийняття до оформлення ВМД № 60006/3/000124 та №60006/3/000125, які були подані на митний пост «Феодосія» 26 лютого 2003 брокером ТОВ «Факт-9» ОСОБА_13 (не посвяченим у злочинний план) за дорученням комісіонера ОСОБА_9 , спрямовану на незаконне оформлення переміщуваних через митний кордон України експортних вантажів, вартість яких у дійсності не відповідала вартості, зазначеної у ВМД.

В цей же час згідно з розробленим планом, заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 отримав і виконував вказівку від 1-го особи забезпечити невтручання підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в формально проведену ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 процедуру митного контролю. У разі вимоги проведення комісійного огляду співробітниками вказаного підрозділу ОСОБА_5 повинен був відкликати підлеглих йому посадових осіб, забезпечивши учасникам злочинної організації ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 можливісті безперешкодно реалізувати злочинний план по оформленню псевдоекспортних вантажів.

Достовірно знаючи про те, що зазначені ВМД містять завідомо неправдиві відомості в частині вартості експортного вантажу, ОСОБА_6 спільно з ОСОБА_7 на виконання незаконного розпорядження 1-шої особи, 26 лютого 2003 року, о 19 год. 30 хв. , після закінчення робочого часу, перебуваючи в приміщенні митного посту «Феодосія», розташованого за адресою: м. Феодосія, вулиця Горького, 20-А, проконтролювали прийняття до оформлення вантажної митної декларації № 60006/3/000124 інспектором Кравченко О.І.

На виконання незаконного розпорядження 1-шої особи, під контролем ОСОБА_6 і ОСОБА_7, старший інспектор Кравченко О.І. у вказаний час, перебуваючи на митному посту «Феодосія», прийняв до оформлення від митного брокера ТОВ «Факт-9» ОСОБА_13 (якому не було відомо про скоєні злочини) ВМД № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року. Про те, що вартість вантажу в цій декларації завищена ОСОБА_8 було достовірно відомо.

На лицьовій стороні вантажної митної декларації № 60006/3/000124 ОСОБА_8 проставив відбиток штампа «Під митним контролем № 141» від 26 лютого 2003 року і розписався на ньому, а також відбиток особистої номерної печатки № «167» від 26 лютого 2003 року і розписався на ньому, тим самим, завіривши внесення комісіонером ОСОБА_9А . у вантажні митні декларації дані, що не відповідали дійсності, тобто склав завідомо неправдивий офіційний документ, оформивши його зовні правильно.

Після проходження ВМД № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року всіх етапів митного оформлення, ОСОБА_8 видав представнику підприємства псевдоекспортера ТОВ «Мего» ОСОБА_9 через митного брокера ОСОБА_13, (якому не було відомо про злочинні плани), п'яті примірники вантажної митної декларації № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року з прикладеним комплектом документів (оригіналів товаро - супровідних та товаро - транспортних документів, магнітний носій з електронною копією цієї декларації).

При митному оформленні ВМД № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року, реалізуючи план конспірації злочинної діяльності, розроблений спільно з керівником злочинної організації 1-шою особою, ОСОБА_6 і ОСОБА_7 визнали за необхідне задіяти в незаконному оформленні вантажної митної декларації № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_14М.( не утаємниченого в злочинні задуми учасників злочинної організації) . Із цією метою ОСОБА_6 спільно з ОСОБА_7 26 лютого 2003 після закінчення робочого часу, о 19 год 50 хв., доручили підлеглому їм по службі інспектору Кондурову І.М. прийняти до оформлення вантажну митну декларацію № 60006/3/000125.

ОСОБА_7 передав ОСОБА_14 п'ять екземплярів ВМД № 60006/3/000125 для здійснення останнім лише формальної сторони митного оформлення, тобто для проставлення в п'яти примірниках із зазначеною декларацією особистого підпису, особистої номерної печатки № « 215» та відбитка особистого штампа «Під митним контролем № 059».

Разом з тим ОСОБА_6 разом з ОСОБА_7 заборонив ОСОБА_14 проводити огляд заявленого в декларації вантажу, ініціювати участь в його проведенні співробітників підрозділів Кримської регіональної митниці, в тому числі підрозділу по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил, а також направляти за власною ініціативою запит з метою підтвердження високої вартості задекларованого товару та правильності його кодування в відділ номенклатури та митної вартості Кримської регіональної митниці. Це розпорядження ОСОБА_6 мотивував тим, що всі етапи митного контролю, в тому числі і огляд оформлюваного вантажу доручено проводити інспектору Кравченко О.І. При цьому головний інспектор Кирилов І.О. власноручно зробив запис у листку контролю про те, що огляд вантажу повинен бути проведений інспектором Кравченко О.І.

Виконуючи вказівки своїх прямих і безпосередніх начальників ОСОБА_6 та ОСОБА_7 і не знаючи про намір учасників злочинної організації незаконно оформити задекларований комісіонером ОСОБА_9 псевдоекспортних товар з багаторазово завищеною вартістю, інспектор Кондуров І.М., перебуваючи після закінчення робочого часу за особистим розпорядженням ОСОБА_6 на митному посту «Феодосія» прийняв до оформлення зазначену декларацію у 19 годин 50 хвилин 26 лютого 2003 року.

На лицьовій стороні прийнятої до оформлення декларації ОСОБА_14 проставив відбиток особистого штампа «Під митним контролем № 059», дату « 26 лютого 2003 року», відбиток особистої номерної печатки № « 215» з проставленням зазначеної дати і розписався на них.

Виконуючи свою частину злочинного плану, ОСОБА_7 віддав розпорядження ОСОБА_14 завершити митне оформлення декларації № 60006/3/000125, поставивши його до відома про те, що огляд і логічний контроль оформлюваного вантажу нібито був здійснений ОСОБА_8 У свою чергу ОСОБА_8 підтвердив, що оглянутий з його участю вантаж у повній мірі відповідає зазначеному в декларації опису, класифікації та коду, а також що вартість вантажу підтверджується технічною документацією, товаросупровідними та товаро-транспортними документами. Згідно отриманим розпорядженням, ОСОБА_14, проставив на зворотньому боці примірників декларації особисту печатку № «215» і розписався в ній. При цьому ОСОБА_14 сумлінно помилявся в частині того, що процедура митного контролю була дотримана ОСОБА_8 належним чином згідно з чинним митним законодавством.

П'яті екземпляри ВМД № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року з прикладеним комплектом документів були видані ОСОБА_9 інспектором Кондуровим І.М. (якому не було відомо про злочинні плани).

Згідно злочинному плану ОСОБА_8 отримав від ОСОБА_7 вказівку ??на проведення митного огляду оформлюваного вантажу по ВМД № 60006/3/000124 та ВМД № 60006/3/000125, про що ОСОБА_15 справив відповідний запис у листках контролю до зазначених ВМД. Фактично ОСОБА_7 дав зазначене завдання ОСОБА_8 виключно з метою створення зовнішньої видимості дотримання законності при здійсненні оформлення, свідомо знаючи, що ОСОБА_8 огляд проводити не буде.

ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_8 діючи в рамках розробленого плану навмисно не залучили до участі в огляді співробітників відділу тарифів та митної вартості, номенклатури та класифікації товарів, а також по контролю за класифікаційною роботою та прийняттям рішень по визначенню коду товарів з метою уникнути виявлення факту явного завищення вартості вантажу.

З цією ж метою вони навмисне не ініціювали проведення митного огляду (за наявності достатніх підстав для такого огляду) за участю співробітників винесеного на митний пост «Феодосія» сектора по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці.

Надалі у вантажних митних деклараціях № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року та № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року головним інспектором відділу контролю за доставкою вантажів Кримської регіональної митниці ОСОБА_16, (якому також не було відомо про злочинні наміри учасників злочинної організації), була проставлена ??відмітка про надходження вантажу в митницю призначення у повному обсязі та про випуск псевдоекспортного вантажу за межі митної території України, а також його особиста номерна печатка і підпис.

Згодом під виглядом дотримання вимог законної процедури видачі офіційних документів, 1-ша особа через загальний відділ Кримської регіональної митниці, розташованої за адресою: м. Сімферополь, аеропорт "Центральний", організувала видачу ОСОБА_9 зазначених декларацій, завірених гербовою печаткою і підписом заступника начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_17, якому не було відомо про скоєні злочини.

Після чого, ОСОБА_9 передав зазначені п'яті екземпляри ВМД № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року і ВМД № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року ОСОБА_3 , а той, у свою чергу, з невстановленими особами надав їх посадовим особам ТОВ « Мего», які використовуючи їх, незаконно зменшили податкові зобов'язання з податку на додану вартість за рахунок погашення податкових зобов'язань перед бюджетом, застосувавши нульову ставку податку на додану вартість при здійсненні псевдоекспортних операцій з продажу товару з багаторазово завищеною вартістю, безпідставно сформувавши податковий кредит при фіктивній угоді купівлі-продажу з фірмою постачальником - ТОВ «Пеліком».

Посадові особи ТОВ «Мего» при пособництві ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, за рахунок придбання у постачальника товару ТОВ «Пеліком» 8 комплексів кліматичних 1К22 без вмісту хладогена та реле електромеханічних ПЕ-36 в кількості 29 500 штук незаконно сформували для зазначеної юридичної особи податковий кредит, свідомо знаючи, що вартість товару багаторазово завищена.

Завищення вартості товару, згідно злочинному задуму було необхідно для створення умов для ухилення від сплати податку на додану вартість ТОВ «Мего» на суму, що становила 20% від вартості 8 комплектів комплексу кліматичних 1К22 без вмісту хладогена і реле електромеханічних ПЕ-36 в кількості 29 500 штук, задекларованих у вантажних митних деклараціях № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року та №60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року, тобто на 3999615, 00 грн.

Тим самим, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ТОВ «Мего» в лютому 2003 року була занижена на суму 3999615, 00 грн., внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту фіктивною фірмою ПП «Інна ТТ», у якій товар був придбаний ТОВ «Хіменергоінвест», у якого товар придбав ТОВ «Пеліком», а потім у якого товар був придбаний ТОВ «Мего», реалізуючи по ланцюгу попередні етапи злочинної діяльності.

15 січня 2003 ТОВ «Мего» оформило договір № 1-03Т з ТОВ «Пеліком» на поставку товару - 8 комплектів комплексу кліматичного 1К22 без вмісту хладогена і реле електромеханічних ПЕ-36 в кількості 29 500 штук на загальну суму 24007800, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4001300, 00 грн.

24 січня 2003, виступаючи згідно договору постачальником товару, ТОВ «Пеліком» виставило ТОВ «Мего» рахунок № 8 від 24 січня 2003 року за 8 комплектів комплексу кліматичного 1К22 без вмісту хладогена і реле електромеханічних ПЕ-36 в кількості 29 500 штук на загальну суму 24007800, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4001300, 00 грн.

У той же день за накладною № 8 від 24 січня 2003 року ТОВ «Пеліком» відпустило ТОВ «Мего» 8 комплектів комплексу кліматичного 1К22 без вмісту хладогена і реле електромеханічних ПЕ-36 в кількості 29 500 штук на загальну суму 24007800, 00 грн ., в тому числі ПДВ на суму 4001300, 00 грн.

24 січня 2003 була видана податкова накладна № 8 від 24 січня 2003 року продавцем - ТОВ «Пеліком» покупцеві - ТОВ «Мего» на 8 комплектів комплексу кліматичного 1К22 без вмісту хладогена і реле електромеханічних ПЕ-36 в кількості 29 500 штук на загальну суму 24007800, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4001300, 00 грн.

Зазначена податкова накладна № 8 від 24 січня 2003 року була зареєстрована в книзі обліку придбання товарів (робіт, послуг) ТОВ «Мего» під № 188 і № 188/1.

Насправді зазначені договори носили формальний характер і не мали наміру створити юридичні наслідки, що випливають з їх змісту

22 серпня 2003 рішенням Святошинського районного суду м. Києва визнано недійсними первинні документи ПП «Інна ТТ» з моменту їх складання.

27 жовтня 2003 рішенням виконавчого комітету Судакської міської ради № 519 державна реєстрація ТОВ «Пеліком» була скасована.

Таким чином, всі операції купівлі - продажу на території України та при псевдо-експорті були реалізацією злочинних намірів ОСОБА_9 під керівництвом ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, фіктивними по своїй суті і не мали на меті здійснити поставку нібито високотехнологічного обладнання американській фірмі «Profitmax LLC», Оклахома, США.

Метою всіх псевдо-господарських операцій було створення для юридичної особи ТОВ «Мего» можливості під виглядом нібито законної господарської діяльності - постачання обладнання за завищеною митною вартістю, сформувати податковий кредит на суму 3999615, 00 грн. для подальшого заниження податкових зобов'язань на вказану суму кредиту перед бюджетом України, підтвердженням чого для податкових органів України за місцем реєстрації підприємства служили оформлені зовні правильно завідомо неправдиві офіційні документи - вантажні митні декларації № № 60006/3/000124, 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року.

Після організованої під керівництвом 1-шої особи видачі зазначених завідомо неправдивих документів така можливість була створена. При цьому повноважними представниками ТОВ «Мего» у податковій декларації за лютий 2003 року, яка була подана 23 березня 2003 року по місцю реєстрації в Деснянську державну податкову інспекцію м. Києва, в графі 2.1 «Експортні операції» була зазначена загальна сума експортної поставки товарів, а в графі 17 «Усього податкового кредиту» загальна сума сформованого податкового кредиту, в тому числі, і незаконно сформованого фіктивною фірмою ПП «Інна-ТТ» податкового кредиту на суму 3999615, 00 грн. При цьому сума експортного відшкодування повністю зараховувалася в рахунок платежів з податку на додану вартість, тим самим, погашаючи для ТОВ «Мего» податкові зобов'язання за рахунок безпідставно сформованого для неї кредиту фіктивною фірмою ТОВ «Інна ТТ».

Таким чином, при вищевказаних обставинах, діючи умисно в інтересах псевдоекспортера 1-ша особа, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9О . у формі пособництва сприяли в умисному ухиленню від сплати податку на додану вартість юридичній особі ТОВ «Мего» на суму 3999615, 00 грн .

3 оформлення.

Продовжуючи злочинну діяльність згідно з розробленим ОСОБА_3 і невстановленими слідством особами планом ОСОБА_9О.в період часу з 10 по 15 квітня 2003 року, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енергофорум» у відсутності уповноваженого представника ВАТ «ЛуАЗ» підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом директора ОСОБА_18 і печаткою ВАТ «ЛуАЗ» текст договору комісії № 0603/3 від 18 березня 2003 року, згідно з яким ТОВ «Енергофорум» від імені ВАТ «ЛуАЗ» має реалізувати за межі митної території України комплексні системи регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50- 100-200 у кількості 30 штук. Згідно із зазначеним договором, комісіонер зобов'язався здійснити митне оформлення експортованого вантажу.

У той же день, продовжуючи виконання розробленого плану ОСОБА_9 , в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енергофорум» у відсутності уповноваженого представника іноземного контрагента підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом від імені директора ОСОБА_19 (Mac Lipcow) і печаткою фірми «Profitmax LLC», Оклахома, США, текст контракту № 001/4/3ВД від 11 квітня 2003 року на поставку 30 комплектів комплексних систем регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/- 50-100-200 по багаторазово завищеної вартості.

16 квітня 2003 ОСОБА_9отримав від ОСОБА_3 електронний носій з неправдивими даними, які необхідно було внести в бланки вантажної митної декларації для її подальшого оформлення на митному посту «Феодосія» Кримської регіональної митниці. У той же день, для подання вантажної митної декларації на митний пост «Феодосія», ОСОБА_9, звернувся в брокерську контору ТОВ «Факт-9», співробітники якої не були присвячені в його злочинні наміри. Знаходячись в брокерській конторі, розташованій за адресою: місто Феодосія, вулиця В. Коробкова, 2-А, використовуючи, надані для заповнення співробітниками ТОВ «Факт-9» типові бланки вантажної митної декларації, ОСОБА_9О.з співробітниками брокерської контори (не присвяченими в його злочинні плани) вніс у відповідні графи, завідомо неправдиві відомості про вартість вантажу, надані йому ОСОБА_3 .

Зазначені примірники ВМД із прикладеним комплектом документів ОСОБА_9передав митному брокеру ТОВ «Факт-9» ОСОБА_12, якому не було відомо про злочинні наміри псевдо-експортера, комісіонера та посадових осіб Кримської регіональної митниці, для подачі до оформлення на митний пост «Феодосія», що той і виконав.

Таким чином, ОСОБА_9склав завідомо неправдивий офіційний документ - вантажну митну декларацію № 60006\3\000250 від 16 квітня 2003 року в п'яти примірниках про надання їм від імені ВАТ «ЛуАЗ» для митного оформлення вивезення 30 комплектів комплексних систем регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50- 100-200 із зазначенням у цій декларації багаторазово завищеної митної вартості зазначеного товару - 10107282, 00 грн.

У той же день, 16 квітня 2003 р., ОСОБА_9 у службовому кабінеті начальника митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці ОСОБА_6 в приміщенні митного поста «Феодосія» за адресою: м. Феодосія, вул. Горького, 20-А, передав останньому надані йому ОСОБА_3 гроші в якості хабара (з розрахунку 2.5% від заявленої у ВМД вартості експортного вантажу згідно з попереднею вказівкою 1-шої особи) в іноземній валюті - 47 372, 00 долара США, які складали в національній валюті 252 682,05 грн. , а ОСОБА_6, діючи за попередньою змовою, прийняв від ОСОБА_9 ці кошти, як хабар, за виконання в інтересах ВАТ «ЛуАЗ» і ОСОБА_9 дій, що входять до компетенції співробітників Кримської регіональної митниці, а саме за митне оформлення вантажу - 30 комплектів комплексних систем регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 по багаторазово завищенії вартості - 10107282, 00 грн. .

Вказану суму хабара ОСОБА_6 згодом передав 1-шій особі, яка її розподілила за своїм розсудом між собою та рештою членів злочинної організації - ОСОБА_6, ОСОБА_20, ОСОБА_8 , ОСОБА_5

Одночасно ОСОБА_6 запропонував ОСОБА_9звернутися до головного інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_7, який спільно з ОСОБА_8 повинен був згідно злочинної домовленості оформити екземпляри вантажної митної декларації № 60006\ 3 \ 000250 від 16 квітня 2003 року, в яку ОСОБА_9, були внесені завідомо неправдиві відомості.

При цьому ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_8 отримали від 1-шої особи вказівку про прийняття до оформлення вантажної митної декларації № 60006/3/000250, поданої на митний пост «Феодосія».

В цей же час згідно заздалегідь розробленому плану, заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 отримав і виконував вказівку 1-шої особи забезпечити невтручання з боку підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в формально проведену ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 з метою конспірації злочинної діяльності процедуру митного контролю при оформленні вантажу.

Достовірно знаючи про те, що зазначена декларація містить завідомо неправдиві відомості в частині вартості експортного вантажу, ОСОБА_6 і ОСОБА_7 на виконання незаконного розпорядження 1-шої особи, 16 квітня 2003 року , о 19 годин 00 хвилин, після закінчення робочого часу, перебуваючи у приміщенні митного поста «Феодосія», розташованого за адресою: м. Феодосія, вулиця Горького, 20-А, проконтролювали прийняття до оформлення вантажної митної декларації №60006/3/000250 своїм підлеглим інспектором Кравченко О.І. для подальшого складання та видачі п'ятого примірника цього оформленого зовні правильно завідомо неправдивого офіційного документа зацікавленій особі представнику підприємства-експортера ВАТ «ЛуАЗ» ОСОБА_9

На виконання незаконного розпорядження 1-шої особи, з відома ОСОБА_6 та ОСОБА_7, інспектор Кравченко О.І. о 19 годині того ж дня прийняв від митного брокера ТОВ «Факт-9» ОСОБА_13 (не присвяченого у злочинні плани) вантажну митну декларацію № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року з завідомо для нього неправдивими відомостями для подальшого складання й видачі зацікавленій особі - ОСОБА_9

При цьому всі учасники злочинної організації реально усвідомлювали, що насправді зазначена у вантажній митній декларації № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року вартість багаторазово завищена і не відповідає дійсній вартості товару, а сама експортна операція є фіктивнлою.

ОСОБА_6, ОСОБА_7 , ОСОБА_8 навмисне не забезпечили належного митного контролю при оформленні даної декларації.

Згідно злочинному плану ОСОБА_8 отримав від ОСОБА_7 вказівку ??на проведення митного огляду оформлюваного вантажу по ВМД № 60006/3/000250, про що ОСОБА_15 справив відповідний запис у листках контролю до зазначеній ВМД. Фактично ОСОБА_7 дав зазначене завдання ОСОБА_8 виключно з метою створення зовнішньої видимості дотримання законності при здійсненні оформлення, свідомо знаючи, що ОСОБА_8 огляд проводити не буде.

ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, діючи в рамках розробленого план, навмисно не залучили до участі в огляді співробітників відділу тарифів та митної вартості, номенклатури та класифікації товарів, а також по контролю за класифікаційною роботою та прийняттям рішень по визначенню коду товарів з метою уникнути виявлення факту явного завищення вартості вантажу.

З цією ж метою вони навмисно не ініціювали проведення митного огляду (за наявності достатніх підстав для такого огляду) за участю співробітників винесеного на митний пост «Феодосія» сектора по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці.

Виконуючи вказівку керівника злочинної організації - 1-шої особи, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, зловживаючи службовими повноваженнями діючи всупереч інтересам служби при вищевказаних обставинах, здійснили оформлення вантажної митної декларації № 60006\3\000250 від 16 квітня 2003 року в режимі «Експорт-10» на 30 комплектів комплексних систем регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 із заявленою митною вартістю на суму 10107282, 00 грн.

На лицьовій стороні даної ВМД ОСОБА_8 проставив відбиток свого штампа «Під митним контролем № 141» від 16 квітня 2003 року і розписався на ньому, а також відбиток особистої номерної печатки № « 167» від 16 квітня 2003 року і розписався на ньому, тим самим, запевнивши внесення комісіонером ОСОБА_11 в вантажну митну декларацію даних , що не відповідали дійсності.

Надалі у вантажній митній декларації № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року головним інспектором відділу контролю за доставкою вантажів Кримської регіональної митниці ОСОБА_21І, якій не було відомо про злочинні наміри комісіонера ОСОБА_9, а також 1 -шої особи, ОСОБА_8 та інших учасників злочинної організації, була проставлена ??відмітка про надходження вантажу в митницю призначення у повному обсязі та про випуск псевдо-експортного вантажу за межі митної території України, а також особисту номерну печатку та підпис.

Згодом під виглядом дотримання вимог законної процедури видачі офіційних документів, 1-ша особа через загальний відділ Кримської регіональної митниці організувала видачу ОСОБА_9п'ятого примірника вантажної митної декларації № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року з відміткою про те, що задекларований псевдоекспортний вантаж був вивезений за межі митної території України, завіреного гербовою печаткою і підписом заступника начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_17 (якому не було відомо про скоєні злочини ).

Після чого, ОСОБА_9передав зазначений 5-й примірник ВМД № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року ОСОБА_3 , а той, у свою чергу, спільно з невстановленими слідством особами надав його посадовим особам ВАТ «ЛуАЗ», які, використовуючи його, незаконно зменшили податкові зобов'язання з податку на додану вартість за рахунок погашення податкових зобов'язань перед бюджетом, застосувавши нульову ставку податку на додану вартість при здійсненні псевдоекспортних операцій з продажу товару з багаторазово завищеною вартістю, безпідставно сформувавши податковий кредит при фіктивній угоді купівлі-продажу з фірмою постачальником.

Завищення вартості товару згідно злочинному плану було необхідно для створення умов для ухилення від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах ВАТ «ЛуАЗ» на суму, що становила 20% від вартості 30 штук комплексних систем регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100 -200, задекларованої у вантажній митній декларації № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року, тобто на 2 000 000, 00 грн.

Тим самим, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у квітні 2003 року була занижена на суму 2 000 000, 00 грн., Внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту фіктивною фірмою ПП «Стар-Трейд», у якої ВАТ «ЛуАЗ» придбало товар, реалізуючи попередні етапи плану злочинної діяльності, розробленої ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами.

ВАТ «ЛуАЗ» 28 лютого 2003 оформило договір № 19 з ПП «Стар-Трейд» на поставку товару - комплексних систем регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 в кількості 30 штук на загальну суму 12 000 000 грн. , у тому числі податок на додану вартість на суму 2 000 000, 00 грн.

28 лютого 2003, виступаючи згідно договору постачальником товару, ПП «Стар-Трейд» виставило ВАТ «ЛуАЗ» рахунок за комплексні системи регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 в кількості 30 штук на загальну суму 12 000 000, 00 грн., в тому числі податку на додану вартість на суму 2 000 000, 00 грн.

У той же день за накладною № РН-62 від 28 лютого 2003 року ПП «Стар-Трейд» відпустило ВАТ «ЛуАЗ» комплексні системи регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 в кількості 30 штук на загальну суму 12 000 000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 2 000 000, 00 грн.

28 лютого 2003 була видана податкова накладна № 62 від 28 лютого 2003 року продавцем ПП «Стар-Трейд» покупцеві - ВАТ «ЛуАЗ» на комплексні системи регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 в кількості 30 штук на загальну суму 12 000 000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 2 000 000, 00 грн.

Насправді зазначені договори носили формальний характер і не мали наміру створити юридичні наслідки, що випливають з їх змісту.

29 січня 2004 рішенням Дарницького районного суду м. Києва визнано недійсними первинні документи ПП «Стар-Трейд» з моменту їх складання.

Таким чином, всі операції купівлі - продажу на території України та при псевдоекспорту були реалізацією злочинних намірів ОСОБА_9під керівництвом ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб і не мали на меті здійснити поставку нібито високотехнологічного обладнання американській фірмі «Profitmax LLC», Оклахома, США.

Метою всіх псевдо-господарських операцій було створення для юридичної особи ВАТ «ЛуАЗ» можливості під виглядом нібито законної господарської діяльності - постачання обладнання за завищеною вартістю, сформувати податковий кредит на суму 2000000, 00 грн. для подальшого заниження податкових зобов'язань на вказану суму кредиту перед бюджетом України, підтвердженням чого для податкових органів України за місцем реєстрації підприємства служив оформлений зовні правильно завідомо неправдивий офіційний документ - вантажна митна декларація № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року з відміткою про вивезення за межі митної території України зазначеного вантажу.

Після організованої під керівництвом 1-шої особи видачі зазначеного завідомо неправдивого документа така можливість була створена. При цьому посадовими особами ВАТ «ЛуАЗ» у податковій декларації за квітень 2003 року, поданої за місцем реєстрації в Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію, в графі 2.1 «Експортні операції» була зазначена загальна сума експортної поставки товарів, а в графі 17 «Усього податкового кредиту» загальна сума сформованого податкового кредиту, в тому числі, і незаконно сформованого фіктивною фірмою ПП«Стар-Трейд»податкового кредиту на суму 2000000,00 грн. При цьому сума експортного відшкодування повністю зараховувалася в рахунок платежів з податку на додану вартість, тим самим, погашаючи для ВАТ «ЛуАЗ» податкові зобов'язання за рахунок безпідставно сформованого для неї кредиту фіктивною фірмою ПП «Стар-Трейд».

Таким чином, при вищевказаних обставинах, діючи умисно в інтересах псевдоекспортера 1-ша особа., ОСОБА_3 ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 , ОСОБА_5В, ОСОБА_9О.у формі пособництва сприяли в умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість юридичній особі ВАТ «ЛуАЗ» на суму 2 000000, 00 грн.,

4-5 оформлення

Продовжуючи злочинну діяльність, реалізуючи розроблений ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами план, ОСОБА_9 в період часу з 25 по 28 травня 2003 року, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника ТОВ «Мего» підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом директора ОСОБА_22 та печаткою ТОВ «Мего» текст договору комісії № 3/4/КС від 18 квітня 2003 року, згідно з яким ТОВ «Енерго-Сервіс» від імені ТОВ «Мего» має реалізувати за межі митної території України реле електромеханічні ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічні ПЕ-37 в кількості 15 700 штук. Згідно із зазначеним договором, комісіонер зобов'язався здійснити митне оформлення експортованого вантажу.

У той же день, продовжуючи виконання розробленого ОСОБА_3 спільно з невстановленими слідством особами, плану злочинних дій, ОСОБА_9, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника іноземного контрагента підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом від імені директора Девіна Бріда (Devin Breed) і печаткою фірми «Transway LLC», Кентуккі, США, текст контракту № 1/40 TW від 28 квітня 2003 року на поставку реле електромеханічного ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічного ПЕ-37 в кількості 15 700 штук. Після цього ОСОБА_9 29 травня 2003, отримав від ОСОБА_3 особи електронний носій з неправдивими даними, які необхідно було внести в бланки вантажних митних декларацій. У той же день, 29 травня 2003 року, для подачі вантажних митних декларацій на митний пост «Феодосія», ОСОБА_9, звернувся в брокерську контору ТОВ «Факт-9», співробітники якої не були присвячені в його злочинні наміри. Перебуваючи в брокерській конторі, розташованій за адресою: місто Феодосія, вулиця В. Коробкова, 2-А, використовуючи, надані для заповнення співробітниками ТОВ «Факт-9» типові бланки вантажної митної декларації, ОСОБА_9 з співробітниками брокерської фірми (не присвяченими в його злочинні наміри) вніс у відповідні графи завідомо неправдиві відомості в частині вартості переміщуваного за митну територію України товару, надані йому ОСОБА_3.

Зазначені примірники ВМД ОСОБА_9 передав митному брокеру ТОВ «Факт-9» ОСОБА_23, (не присвяченому в злочинні наміри) для подачі до оформлення на митний пост «Феодосія», що той і виконав.

Таким чином, ОСОБА_9 були складені завідомо неправдиві офіційні документи-вантажні митні декларації № № 60006\3\000375 від 29 травня 2003 р. та 60006/3/000377 від 30 травня 2003 року в п'яти примірниках про надання їм від імені ТОВ «Мего» для митного оформлення вивезення реле електромеханічних ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічних ПЕ-37 в кількості 15 700 штук із зазначенням у цих деклараціях багаторазово завищеною вартістю зазначеного товару - (по ВМД № 60006 \ 3 \ 000375 - 9369014, 40 грн. та за ВМД № 60006/3/000377 - 10817457, 20 грн., а всього на суму 20186 471,60 грн.)

У той же день, 29 травня 2003 року, в службовому кабінеті начальника митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці ОСОБА_6 у приміщенні митного поста «Феодосія» за адресою: м. Феодосія, вул. Горького, 20-А, ОСОБА_9 , діючи згідно з розробленим планом, передав ОСОБА_6 в якості хабара (з розрахунку 2.5% від заявленої у ВМД вартості експортного вантажу згідно з попередньою вказівкою 1-шої особи) надані ОСОБА_3 гроші в іноземній валюті - 94 630,00 долара США , які в національній валюті України складали 504 661, 79 грн за виконання в інтересах ТОВ «Мего» і особисто ОСОБА_9 дій, що входять в компетенцію співробітників Кримської регіональної митниці, а саме за митне оформлення вантажу - реле електромеханічного ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічного ПЕ-37 в кількості 15 700 штук по багаторазово завищеній вартісті всього на суму 20 186 471.60 грн. ), А також за видачу 5-х примірників ВМД декларанту. ОСОБА_6 прийняв зазначені гроші.

Вказану суму хабара ОСОБА_6 згодом передав 1-шій особі, яка її розподілила на свій розсуд між собою та рештою членів злочинної організації - ОСОБА_6, ОСОБА_20, ОСОБА_8 , ОСОБА_5

Одночасно ОСОБА_6 запропонував ОСОБА_9 звернутися до головного інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_7, який спільно з ОСОБА_8 повинен був згідно злочинної домовленості оформити екземпляри вантажних митних декларацій, у які ОСОБА_9 були внесені завідомо неправдиві відомості.

У той же день ОСОБА_6 спільно з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 отримали від 1-шої особи вказівку про прийняття до оформлення вантажні митні декларації № № 60006/3/000375, 60006/3/000377, подані на митний пост «Феодосія» 29 травня 2003 року і 30 травня 2003 відповідно митним брокером ТОВ «Факт -9 »ОСОБА_23, (не утаємниченого в злочинний план) за дорученням комісіонера ОСОБА_9 , спрямоване на незаконне оформлення переміщуваних через митний кордон України експортних вантажів, вартість яких у дійсності не відповідала вартості, зазначеної у ВМД.

В цей же час згідно заздалегідь розробленим планом злочинної діяльності заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 отримав і виконував вказівку ОСОБА_24 забезпечити невтручання з боку підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в формально проведену ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 з метою конспірації злочинної діяльності процедуру митного контролю при незаконному оформленні вищевказаного псевдоекспортного вантажу.

Достовірно знаючи про те, що зазначені декларації містять завідомо неправдиві відомості в частині митної вартості псевдоекспортного вантажу, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на виконання незаконного розпорядження 1-шої особи, 29 травня 2003 року о 21 годині 20 хвилин, після закінчення робочого часу, а також 30 травня 2003 року , о 15 годин 45 хвилин, знаходячись в приміщенні митного поста «Феодосія», розташованого за адресою: м.Феодосія, вулиця Горького, 20-А, проконтролювали прийняття до оформлення вантажних митних декларацій № № 60006/3/000375, 60006/3/000377 своїм підлеглим старшим інспектором Кравченко О.І.

На виконання незаконного розпорядження 1-шої особи, під контролем ОСОБА_6 і ОСОБА_7, старший інспектор Кравченко О.І. у вказаний час, перебуваючи на митному пості «Феодосія», від митного брокера ТОВ «Факт-9» ОСОБА_23, якому не було відомо про скоєння злочинів, прийняв до оформлення вантажні митні декларації № № 60006/3/000375, 60006 / 3/000377. Про те, що вартість вантажу в даних деклараціях була завищена ОСОБА_8 було достовірно відомо.

На лицьовій стороні даних вантажних митних декларацій ОСОБА_8 проставив відбиток штампа «Під митним контролем № 141» від 29 травня 2003 року і від 30 травня 2003 року відповідно і розписався на них, а також відбиток особистої номерної печатки №«167» від 29 травня 2003 року і від 30 травня 2003 року відповідно і розписався на них, тим самим, запевнивши внесення комісіонером ОСОБА_9 у вантажні митні декларації дані, що не відповідають дійсності, тобто склав завідомо неправдиві офіційні документи, оформивши їх зовні правильно.

Виконуючи вказівку керівника злочинної організації 1-шої особи, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, зловживаючи службовими повноваженнями діючи всупереч інтересам служби при вищевказаних обставин, здійснили оформлення вантажних митних декларацій № № 60006/3/000375 , 60006/3/000377 від 29 і 30 травня 2003 року в режимі «Експорт-10» на реле електромеханічні ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічні ПЕ-37 в кількості 15 700 штук із заявленою вартістю на загальну суму 20 186 471, 60 грн.

Згідно злочинному плану ОСОБА_8 отримав від ОСОБА_7 вказівку ??на проведення митного огляду оформлюваного вантажу по ВМД № 60006/3/000375 та ВМД № 60006/3/000377, про що ОСОБА_15 справив відповідний запис у листках контролю до зазначених ВМД. Фактично ОСОБА_7 дав зазначене завдання ОСОБА_8 виключно з метою створення зовнішньої видимості дотримання законності при здійсненні оформлення, свідомо знаючи, що ОСОБА_8 огляд проводити не буде.

ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_8 діючи в рамках розробленого плану навмисно не залучили до участі в огляді співробітників відділу тарифів та митної вартості, номенклатури та класифікації товарів, а також по контролю за класифікаційною роботою та прийняттям рішень по визначенню коду товарів з метою уникнути виявлення факту явного завищення вартості вантажу.

З цією ж метою вони навмисно не ініціювали проведення митного огляду (за наявності достатніх підстав для такого огляду) за участю співробітників винесеного на митний пост «Феодосія» сектора по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці.

Надалі у вантажних митних деклараціях № № 60006/3/000375, 60006/3/000377 головним інспектором відділу контролю за доставкою вантажів Кримської регіональної митниці ОСОБА_16, якому не було відомо про злочинні наміри учасників злочинної організації, була проставлена ??відмітка про надходженні вантажу в митницю призначення у повному обсязі та про випуск псевдо-експортного вантажу за межі митної території України, а також особиста номерна печатка і підпис.

Згодом під виглядом дотримання вимог законної процедури видачі офіційних документів 1-ша особа через загальний відділ Кримської регіональної митниці, розташованої за адресою: м. Сімферополь, аеропорт "Центральний", 20 червня 2003 року організував видачу ОСОБА_9 зазначених декларацій, завірених гербовою печаткою і підписом заступника начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_25, якому не було відомо про скоєні злочини.

Після цього, ОСОБА_9 передав зазначені п'яті екземпляри ВМД № № 60006/3/000375, 60006/3/000377 ОСОБА_3 , а той, у свою чергу, з невстановленими слідством особами надав їх посадовим особам ТОВ «Мего», які , використовуючи їх незаконно, зменшили податкові зобов'язання з податку на додану вартість за рахунок погашення податкових зобов'язань перед бюджетом, застосувавши нульову ставку податку на додану вартість при здійсненні псевдо-експортної операції з продажу товару з багаторазово завищеною вартістю, безпідставно сформувавши податковий кредит при фіктивній угоді купівлі-продажу з фірмою постачальником - ТОВ «Прайс» .

Посадові особи ТОВ «Мего» при пособництві ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, за рахунок придбання у постачальника товару ТОВ «Прайс» реле електромеханічного ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічного ПЕ-37 в кількості 15 700 штук незаконно сформували для зазначеної юридичної особи податковий кредит, свідомо знаючи, що вартість товару багаторазово завищена.

Завищення вартості товару, згідно злочинному задуму було необхідно для створення умов для ухилення від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах ТОВ «Мего» на суму, що становила 20% від вартості реле електромеханічного ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічного ПЕ -37 в кількості 15 700 штук, задекларованої у вантажних митних деклараціях № № 60006/3/000375, 60006/3/000377 від 29 і 30 травня 2003року, тобто на 4020483, 00 грн.

Тим самим, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ТОВ «Мего» в травні 2003 року була занижена на суму 4020483, 00 грн., Внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту фіктивною фірмою ПП «Нойс», у якій товар був придбаний ТОВ «Пеліком», у якого товар придбав ТОВ «Прайс», а потім у якого товар був придбаний ТОВ «Мего», реалізуючи по ланцюгу етапи злочинної діяльності.

15 квітня 2003 ТОВ «Мего» оформило договір № 002/2/03-П з ТОВ «Прайс» на поставку товару - реле електромеханічних ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічних ПЕ-37 в кількості 15 700 штук на суму 24136346, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4022726, 00 грн.

22 квітня 2003, виступаючи згідно договору, постачальником товару ТОВ «Прайс» виставило ТОВ «Мего» рахунок № 2 від 22 квітня 2003 року за реле електромеханічні ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічні ПЕ-37 в кількості 15 700 штук на загальну суму 24136346, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4022726,00 грн.

У той же день за накладною № 2 від 22 квітня 2003 року ТОВ «Прайс» відпустило ТОВ «Мего» реле електромеханічні ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічні ПЕ-37 в кількості 15 700 штук на загальну суму 24136346, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4022726, 00 грн.

22 квітня 2003 була видана податкова накладна № 3 від 22 квітня 2003 року продавцем - ТОВ «Прайс» покупцеві - ТОВ «Мего» на реле електромеханічні ПЕ-36 в кількості 40 500 штук і реле електромеханічні ПЕ-37 в кількості 15 700 штук на загальну суму 24136356, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4022726, 00 грн.

Зазначена податкова накладна № 8 від 24 січня 2003 року зареєстрована в книзі обліку придбання товарів (робіт, послуг) ТОВ «Мего» під № 794.

Насправді зазначені договори носили формальний характер і не мали наміру створити юридичні наслідки, що випливають з їх змісту.

6 серпня 2004 рішенням Дніпровського районного суду м. Києва визнано недійсними первинні документи ПП «Нойс» з моменту їх складання.

27 жовтня 2003 рішенням виконавчого комітету Судакської міської ради № 519 державна реєстрація ТОВ «Пеліком» була скасована.

Таким чином, всі операції купівлі - продажу на території України та при псевдоекспорті були реалізацією злочинних намірів ОСОБА_9 під керівництвом ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, фіктивними по своїй суті і не мали на меті здійснити поставку нібито високотехнологічного обладнання американській фірмі «Transway LLC», Кентуккі, США.

Метою всіх псевдо-господарських операцій було створення для юридичної особи ТОВ «Мего» можливості під виглядом нібито законної господарської діяльності - постачання обладнання за завищеною митною вартістю, сформувати податковий кредит на суму 4020483, 00 грн. для подальшого заниження податкових зобов'язань на вказану суму кредиту перед бюджетом України, підтвердженням чого для податкових органів України за місцем реєстрації підприємства служили оформлені зовні правильно завідомо неправдиві офіційні документи - вантажні митні декларації № № 60006/3/000375, 60006/3/000377 від 29 і 30 травня 2003 року.

Після організованої під керівництвом 1-шої особи видачі зазначених завідомо неправдивих документів така можливість була створена. При цьому повноважними представниками ТОВ «Мего» у податковій декларації за лютий 2003 року, поданий 20 червня 2003 року по місцю реєстрації в Деснянську державну податкову інспекцію м.Києва, в графі 2.1 «Експортні операції» була зазначена загальна сума експортної поставки товарів, а в графі 17 «Усього податкового кредиту» загальна сума сформованого податкового кредиту, в тому числі, і незаконно сформованого фіктивною фірмою ПП «Нойс» податкового кредиту на суму 4020483, 00 грн. При цьому сума експортного відшкодування повністю зараховувалася в рахунок платежів з податку на додану вартість, тим самим, погашаючи для ТОВ «Мего» податкові зобов'язання за рахунок безпідставно сформованого для неї кредиту фіктивною фірмою ПП «Нойс».

Таким чином, при вищевказаних обставинах, діючи умисно в інтересах псевдоекспортера 1-ша особа, ОСОБА_3 , ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у формі пособництва сприяли в умисному ухиленню від сплати податку на додану вартість юридичній особі ТОВ «Мего» на суму 4 020483, 00 грн.

6-7 оформлення

Продовжуючи злочинну діяльність, реалізуючи розроблений ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами план ОСОБА_9 в період часу з 24 по 28 серпня 2003 року, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника ВАТ «ЛуАЗ» підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписами директора ОСОБА_26 і печатками ВАТ «ЛуАЗ» текст договорів комісії № 33 від 28 липня 2003 року, № 29 від 10 липня 2003 року та № 30 від 10 липня 2003 року, згідно з якими ТОВ «Енерго-Сервіс» від імені ВАТ «ЛуАЗ» мало реалізувати за межі митної території України електродистанційні системи управління з магнітопроводящімі дисками ЕСУ11М в кількості 62 штук і тензометричні системи контролю статичних та динамічних навантажень ТИП С2.45.001 в кількості 43 штук. Згідно із зазначеним договором, комісіонер зобов'язався здійснити митне оформлення експортованого вантажу.

У той же день, продовжуючи виконання плану злочинних дій, ОСОБА_9, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника іноземного контрагента підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом від імені директора ОСОБА_19 (Mac Lipcow) і печаткою фірми «Profitmax LLC», Оклахома, США, текст контракту № 006/8/3ВД від 25 серпня 2003 року та контракту № 005/8/3ВД від 29 серпня 2003 року на поставку вказаного товару з багаторазово завищеною вартістю. Після чого ОСОБА_9 отримав від ОСОБА_3 електронний носій з неправдивими даними в частині вартості переміщуваного за митну територію України товару, які необхідно було внести в бланки вантажних митних декларацій. У той же день, для подачі вантажних митних декларацій на митний пост «Феодосія» ОСОБА_9, звернувся в брокерську контору ТОВ «Факт-9», співробітники який не були присвячені в його злочинні наміри .Находячись у брокерській конторі, розташованій по адресою: місто Феодосія, вулиця В. Коробкова, 2-А, використовуючи, надані для заповнення співробітниками ТОВ «Факт-9» типові бланки вантажної митної декларації, ОСОБА_9 з співробітниками брокерської фірми (не присвяченими в злочинні наміри) умисно вніс у відповідні графи, надані йому ОСОБА_3 завідомо неправдиві відомості в частині вартості переміщуваного за митну територію України товару, які йому надав ОСОБА_3 .

Зазначені примірники ВМД із прикладеним комплектом документів ОСОБА_9 передав митному брокеру ТОВ «Факт-9» ОСОБА_23 (Не присвяченому в злочинні наміри) для подачі до оформлення на митний пост «Феодосія», що той і виконав.

Внісши до декларації завідомо неправдиві відомості в частині вартості переміщуваного за митну територію України товару, ОСОБА_9 своїми підписами та печаткою ТОВ «Енерго-Сервіс» звірив все їх п'ять екземплярів, склавши завідомо неправдиві офіційні документи.

Таким чином, ОСОБА_9 склав завідомо неправдиві офіційні документи - вантажні митні декларації № № 60006/3/000677, 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року в п'яти примірниках про надання їм від імені ВАТ «Мего» для митного оформлення вивезення електроди станційних систем управління з магнітопроводящімі дисками ЕСУ11М в кількості 62 штук і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень ТИП С2.45.001 в кількості 43 штук із зазначенням у цих деклараціях багаторазово завищеної митної вартісті зазначеного товару - 20088366, 92 грн. і 9647029, 36 грн.

У той же день, 29 серпня 2003 року, в службовому кабінеті начальника митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці ОСОБА_6 у приміщені митного поста «Феодосія» за адресою: м. Феодосія, вул. Горького, 20-А, ОСОБА_9 , діючи згідно з розробленим планом, передав ОСОБА_6 в якості хабара (з розрахунку 5% від заявленої у ВМД вартості експортного вантажу згідно з попередньою вказівкою 1 -шої особи) надані йому ОСОБА_3 гроші в іноземній валюті - 278 865, 20 доларів США, які в національній валюті України складали 1486769, 82 грн. за виконання в інтересах ВАТ «ЛуАЗ» і особисто ОСОБА_9 дій, що входять в компетенцію співробітників Кримської регіональної митниці, а саме за митне оформлення вантажу - електроди станційних систем управління з магнітопроводящімі дисками ЕСУ11М в кількості 62 штук і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень ТИП С2.45.001 в кількості 43 штук (на загальну вартість 29 735 396, 28 грн.), а також за видачу 5-х примірників ВМД декларанту.

Вказану суму хабара ОСОБА_6 згодом передав 1-шій особі, яка її розподілила на свій розсуд між собою та рештою членів злочинної організації - ОСОБА_6, ОСОБА_20, ОСОБА_8 , ОСОБА_5

У цей же день ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_8 отримали від 1-шої особи вказівку про прийняття до оформлення вантажних митних декларацій № № 60006/3/000677, 60006/3/000679, поданих на митний пост «Феодосія» 29 серпня 2003 року за дорученням комісіонера митним брокером ТОВ «Факт-9» ОСОБА_23 (не втаємниченого у злочинні плани) за дорученням комісіонера ОСОБА_9 , сспрямоване на незаконне оформлення переміщуваних через митний кордон України експортних вантажів, вартість яких у дійсності не відповідала вартості, зазначеної у ВМД.

В цей же час згідно заздалегідь розробленому плану заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 отримав і виконав вказівку 1-го особи забезпечити невтручання з боку підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в формально проведену ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 з метою конспірації злочинної діяльності процедуру митного контролю при незаконному оформленні вищевказаного псевдо експортного вантажу.

Конспіруючи злочинну діяльність, ОСОБА_6 і ОСОБА_7 визнали за необхідне задіяти в незаконному оформленні вантажних митних декларацій № №

60006/3/000677, 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року, інспекторів митного посту «Феодосія» ОСОБА_14 і ОСОБА_27, не втаємничених у злочинні задуми учасників злочинної організації та представника псевдо-експортера ОСОБА_9

З цією метою ОСОБА_6 і ОСОБА_7 29 серпня 2003 доручили підлеглим їм по службі інспекторам Кондурову І.О. та Грязнової Н.С. прийняти до оформлення вантажні митні декларації ОСОБА_28 - ВМД № 60006/3/000677, ОСОБА_27 - ВМД № 60006/3/000679 для здійснення останніми лише формальної сторони митного оформлення, тобто для проставлення в п'яти примірниках зазначених декларацій їх особистих підписів, особистих номерних печаток.

Разом з тим ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в категоричній формі заборонили ОСОБА_14 та ОСОБА_27 проводити огляд заявленого в декларації псевдо-експортного вантажу, ініціювати участь в його проведенні співробітників підрозділів Кримської регіональної митниці, в тому числі підрозділів по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил, а також направляти за власною ініціативою запит з метою підтвердження високої вартості задекларованого товару та правильності його кодування у відділ номенклатури та митної вартості Кримської регіональної митниці.

Свої незаконні по суті розпорядження ОСОБА_6 мотивував тим, що всі етапи митного контролю, в тому числі і огляд оформлюваних вантажів у складі комісії, їм доручено проводити старшому інспектору Кравченко О.І. При цьому головний інспектор Кирилов І.О. власноручно зробив запис у відповідних листках контролю про те, що огляд вантажів повинен бути проведений старшим інспектором Кравченко А.І, а також головним інспектором Кічевим В.І. та старшим інспектором Павлівської М.А.

У свою чергу ОСОБА_8, посилаючись на пряме розпорядження ОСОБА_6, умисно, не дивлячись на законні вимоги ОСОБА_14 і ОСОБА_27 надати їм усі документи , що додаються до декларації, в тому числі інвойс та технічну документацію на експортовані вантажі, не надав їх останнім.

Виконуючи вказівки своїх прямих і безпосередніх начальників ОСОБА_6 та ОСОБА_7 і не знаючи про намір учасників злочинної організації незаконно оформити задекларований комісіонером ОСОБА_9 псевдо-експортний товар з багаторазово завищеною митною вартістю, інспектори Кондуров І.М. і ОСОБА_27, перебуваючи на митному посту «Феодосія» взяли до оформлення зазначені декларації відповідно о 12 годині 30 хвилин і 12 годин 45 хвилин 29 серпня 2003 року.

На лицьовій стороні прийнятої до оформлення декларації № 60006/3/000677 ОСОБА_14 проставив відтиск особистого штампа «Під митним контролем № 059», дату « 29 серпня 2003 року» і розписався на них.

У свою чергу, ОСОБА_27, прийнявши до оформлення декларацію № 60006/3/000679 проставила в ній відтиск особистого штампа «Під митним контролем № 024», дату « 29 серпня 2003 року», відбиток особистої номерної печатки № 195 з проставленням вказаної дати і розписалася на них.

Конспіруючи злочинну діяльність ОСОБА_7 віддав розпорядження завершити митне оформлення за декларацією декларацій № № 60006/3/000677 - ОСОБА_8 , а по декларації 60006/3/000679 - ОСОБА_27 , повідомивши ОСОБА_14 і ОСОБА_27 про те, що огляд і логічний контроль оформлюваних вантажів був здійснений ОСОБА_8 , який підтвердив, що оглянутий з його участю вантаж у повній мірі відповідає зазначеному в декларації опису, класифікації та коду, а також що митна вартість підтверджується технічною документацією, товаро-супровідними та товаро-транспортними документами.

При цьому ОСОБА_14 та ОСОБА_27 сумлінно помилялися в частині того, що процедура митного контролю була дотримана ОСОБА_8 належним чином згідно з чинним митним законодавством.

Після завершення митного оформлення ОСОБА_8 особисто видав представнику підприємства псевдо-експортера ВАТ «ЛуАЗ» ОСОБА_9 через митного брокера ОСОБА_23, якому не було відомо про службове підроблення , п'яті примірники вантажної митної декларації № № 60006/3/000677, а ОСОБА_27 видала ОСОБА_9 через митного брокера ОСОБА_23, п'ятий примірник ВМД № 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року з доданими комплектами документів (оригіналами товаро-супровідних та товаро-транспортних документів, магнітні носії з електронною копією цих декларацій), при цьому добровільно помиляючись, що митний огляд вантажу по оформленої нею ВМД № 60006/3/000679 був належним чином проведений

Згідно злочинному плану ОСОБА_8 отримав від ОСОБА_7 вказівку ??на проведення митного огляду оформлюваного вантажу по ВМД № № 60006/3/000677, і № 60006/3/000679, про що ОСОБА_15 справив відповідний запис у листках контролю до зазначених ВМД. Формально в листок контролю для проведення митного огляду за вказаними ВМД ОСОБА_7 також вписав головного інспектора Кічева В.І. та старшого інспектора Павлівську М.А. . Фактично ОСОБА_7 дав зазначене завдання ОСОБА_8 проводити огляд виключно з метою створення зовнішньої видимості, свідомо знаючи, що ОСОБА_8 огляд проводити не буде. ОСОБА_29 та ОСОБА_30 до огляду фактично ніхто не залучав.

ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 діючи в рамках розробленого плану навмисно не залучили до участі в огляді співробітників відділу тарифів та митної вартості, номенклатури та класифікації товарів, а також по контролю за класифікаційною роботою та прийняттям рішень по визначенню коду товарів з метою уникнути виявлення факту явного завищення вартості вантажу.

З цією ж метою вони навмисно не ініціювали проведення митного огляду (за наявності достатніх підстав для такого огляду) за участю співробітників винесеного на митний пост «Феодосія» сектора по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці.

Виконуючи вказівку керівника злочинної організації 1-шої особи, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, зловживаючи службовими повноваженнями діючи всупереч інтересам служби при вищевказаних обставин, здійснили оформлення вантажних митних декларацій № № 60006/3/000677 , 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року в режимі «Експорт-10» на електродистанційною системи управління з магнітопроводящімі дисками ЕСУ11М в кількості 62 штук і тензометричні системи контролю статичних та динамічних навантажень ТИП С2.45.001 в кількості 43 штук із заявленою митною вартістю на суму 20088366, 92 грн. і 9647029, 36 грн.

Надалі у вантажних митних деклараціях № № 60006/3/000677, 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року головним інспектором відділу контролю за доставкою вантажів Кримської регіональної митниці ОСОБА_21 (якій не було відомо про злочинні плани), була проставлена ???відмітка про надходження вантажу в митницю призначення у повному обсязі та про випуск псевдо-експортного вантажу за межі митної території України, а також особисту номерну печатку та підпис.

Згодом під виглядом дотримання вимог законної процедури видачі офіційних документів 1-ша особа через загальний відділ Кримської регіональної митниці, розташованої за адресою: м. Сімферополь, аеропорт "Центральний", 1 вересня 2003 року організував видачу ОСОБА_9 зазначених декларацій завірених гербовою печаткою та підписом заступника начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_17, якому не було відомо про скоєні злочини.

Після чого, ОСОБА_9 передав зазначені п'яті екземпляри ВМД ОСОБА_3 , а той, у свою чергу, з невстановленими слідством особами надав їх посадовим особам ВАТ «ЛуАЗ», які, використовуючи ці п'яті екземпляри декларацій незаконно зменшили податкові зобов'язання з податку на додану вартість за рахунок погашення податкових зобов'язань перед бюджетом, застосувавши нульову ставку податку на додану вартість при здійсненні псевдо-експортних операцій по продажу товару з багаторазово завищеною вартістю, безпідставно сформувавши податковий кредит при фіктивній угоді купівлі-продажу з фірмою постачальником-ПП «Інтер'єр і Ко».

Завищення вартості товару, згідно злочинного задуму було необхідно для створення умов для ухилення від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах ВАТ «ЛуАЗ» на суму, що становила 20% від вартості електродистанційних систем управління з магнітопроводящімі дисками ЕСУ11М в кількості 62 штук і тензометричних систем контролю статичних і динамічних навантажень ТИП С2.45.001 в кількості 43 штук, задекларованої у вантажних митних деклараціях № № 60006/3/000677, 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року, тобто на 5921276, 50 грн.

Тим самим, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у серпні 2003 року була занижена на суму 5921276, 50 грн., Внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко», у якій був придбаний товар, реалізуючи попередні етапи злочинної діяльності.

ВАТ «ЛуАЗ» оформило договори № 52 від 24 червня 2003 року і № 46 від 30 квітня 2003 року з ПП «Інтер'єр і Ко» на купівлю-продаж товару - електродистанційних систем управління з магнітопроводящімі дисками ЕСУ11М в кількості 62 штук на суму 24000000,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4 000 000, 00 грн., і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень ТИП С2.45.001 в кількості 43 штук на загальну суму 11527659, 00 грн., в тому числі податок на додану вартість на суму 1921276, 50 грн.

27 червня 2003 за накладною № ІН-000065 ПП «Інтер'єр і Ко» відпустило ВАТ «ЛуАЗ» електродистанційні системи управління з магнітопроводящімі дисками ЕСУ11М в кількості 62 штук на загальну суму 24 000 000, 00 грн., У тому числі податок на додану вартість на суму 4 000 000, 00 грн.

27 червня 2003року була видана податкова накладна № 65 від 27 червня 2003 року продавцем -ПП «Інтер'єр і Ко» покупцеві - ВАТ «ЛуАЗ» на електродистанційною системи управління з магнітопроводящімі дисками ЕСУ11М в кількості 62 штук на загальну суму 24 000 000, 00 грн. , у тому числі податок на додану вартість на суму 4 000 000, 00 грн.

30 квітня 2003 за накладною № ВН-000053 ПП «Інтер'єр і Ко» відпустило ВАТ «ЛуАЗ» тензометричні системи контролю статичних та динамічних навантажень ТИП С2.45.001 в кількості 43 штук на загальну суму 11527659, 00 грн., В тому числі податок на додану вартість на суму 1921276, 50 грн.

30 квітня 2003року була видана податкова накладна № 53 від 30 квітня 2003 року продавцем -ПП «Інтер'єр і Ко» покупцеві - ВАТ «ЛуАЗ» на тензометричні системи контролю статичних та динамічних навантажень ТИП С2.45.001 в кількості 43 штук на загальну суму 11527659 , 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 1921276, 50 грн.

Насправді зазначені договори носили формальний характер і не мали наміру створити юридичні наслідки, що випливають з їх змісту.

10 березня 2004 рішенням Святошинського районного суду м. Києва визнано недійсними первинні документи ПП «Інтер'єр і Ко» з моменту їх складання.

Таким чином, всі операції купівлі - продажу на території України та при псевдо-експорті були реалізацією злочинних намірів ОСОБА_9 під керівництвом ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, фіктивними по своїй суті і не мали на меті здійснити поставку нібито високотехнологічного обладнання американській фірмі «Profitmax LLC», Оклахома, США.

Метою всіх псевдогосподарських операцій було створення для юридичної особи ВАТ «ЛуАЗ» можливості під виглядом нібито законній господарської діяльності - постачання обладнання за завищеною вартістю, сформувати податковий кредит на суму 5921276, 20 грн. для подальшого заниження податкових зобов'язань на вказану суму кредиту перед бюджетом України, підтвердженням чого для податкових органів України за місцем реєстрації підприємства служили оформлені зовні правильно завідомо неправдиві офіційні документи - вантажні митні декларації № № 60006/3/000677, 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року.

Після організованої під керівництвом 1-шої особи видачі зазначених завідомо неправдивих документів така можливість була створена. При цьому повноважними представниками ВАТ «ЛуАЗ» у податковій декларації за серпень 2003 року, поданої за місцем реєстрації в Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію, в графі 2.1 «Експортні операції» була зазначена загальна сума експортної поставки товарів, а в графі 17 «Усього податкового кредиту »загальна сума сформованого податкового кредиту, в тому числі, і незаконно сформованого фіктивною фірмою ПП« Інтер'єр і Ко » податкового кредиту на суму 5921276, 20 грн.

Таким чином, при вищевказаних обставинах, діючи умисно в інтересах псевдоекспортера 1-ша особа, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9А . у формі пособництва сприяли в умисному ухиленню від сплати податку на додану вартість юридичній особі ВАТ «ЛуАЗ» на суму 5921276, 20 грн.

8 оформлення

Продовжуючи злочинну діяльність, реалізуючи розроблений ОСОБА_3 невстановленими слідством особами план ОСОБА_9 в період часу з 13 по 18 вересня 2003 року, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника ВАТ «ЛуАЗ» підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом директора ОСОБА_31 і печаткою ВАТ «ЛуАЗ» текст договору комісії № 36 від 21 серпня 2003 року, згідно з яким ТОВ «Енерго-Сервіс» від імені ВАТ «ЛуАЗ» має реалізувати за межі митної території України тензометричні системи статичних і динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 60 штук. Згідно із зазначеним договором, комісіонер зобов'язався здійснити митне оформлення експортованого вантажу.

У той же період часу ОСОБА_9, у м.Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника іноземного контрагента підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом від імені директора ОСОБА_19 ( Mac Lipcow) і печаткою фірми «Profitmax LLC», Оклахома, США, текст контракту № 0011/8/3ВД від 25 серпня 2003 року на поставку тензометричних систем статичних і динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 60 штук по багаторазово завищеною вартістю. Після цього він отримав від ОСОБА_3 електронний носій із завідомо неправдивими даними щодо вартості товару та які необхідно було внести в бланки вантажної митної декларації. У той же день для подання вантажної митної декларації на митний пост «Феодосія» ОСОБА_9 звернувся в брокерську контору ТОВ «Факт-9», співробітники якої не були присвячені в його злочинні наміри. Перебуваючи в брокерській конторі, розташованій за адресою: місто Феодосія, вулиця В. Коробкова, 2-А, використовуючи надані для заповнення співробітниками ТОВ «Факт-9» типові бланки вантажної митної декларації, ОСОБА_9 з співробітниками брокерської фірми (не присвяченими в злочинні наміри) вніс у відповідні графи, надані йому ОСОБА_3 завідомо неправдиві відомості, що стосуються вартості товару.

Зазначені примірники ВМД із прикладеним комплектом документів ОСОБА_9 передав митному брокеру ТОВ «Факт-9» ОСОБА_23, (не присвяченому в злочинні плани) для подачі до оформлення на митний пост "Феодосія», що той і виконав.

Таким чином, ОСОБА_9 був складений завідомо неправдивий офіційний документ - вантажна митна декларація № 60006 \ 3 \ 000724 від 19 вересня 2003 року в п'яти примірниках про надання їм від імені ВАТ «ЛуАЗ» для митного оформлення вивезення тензометричних систем статичних і динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2 .45.001 в кількості 60 штук із зазначенням у цій декларації багаторазово завищеною вартістю зазначеного товару в розмірі 13559686,07грн.

У той же день, в службовому кабінеті начальника митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці ОСОБА_6 в будівлі митного поста «Феодосія» за адресою: м. Феодосія, вул. Горького, 20-А, ОСОБА_9, діючи згідно розробленому плану, передав ОСОБА_6 в якості хабара (з розрахунку 5% від заявленої у ВМД вартості експортного вантажу згідно з попереднею вказівкою 1-шої особи) надані ОСОБА_3 гроші в іноземній валюті - 127 153, 85 долара США , які в національній валюті України складають 677 984 , 30 грн., за виконання в інтересах ВАТ «ЛуАЗ» і особисто ОСОБА_9 дій, що входять в компетенцію співробітників Кримської регіональної митниці, а саме за митне оформлення вантажу - тензометричних систем статичних і динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 60 штук по багаторазово завищеною вартістю, що становить 13559686, 07 грн. ОСОБА_6 згідно попередньою змовою прийняв ці гроші.

Вказану суму хабара ОСОБА_6 згодом передав 1-шій особі, яка її розподілила на свій розсуд між собою та рештою членів злочинної організації - ОСОБА_6, ОСОБА_20, ОСОБА_8 , ОСОБА_5

Одночасно ОСОБА_6 запропонував ОСОБА_9 звернутися до головного інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_7, який спільно з ОСОБА_8 повинен був згідно злочинної домовленості оформити екземпляри вантажної митної декларації № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року, в яку ОСОБА_9, були внесені завідомо неправдиві відомості.

У той же день ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_8 отримали від 1-шої особи вказівку про прийняття до оформлення вантажної митної декларації № 60006/3/000724, поданої на митний пост «Феодосія» 19 вересня 2003 року по дорученням комісіонера митним брокером ТОВ «Факт-9» ОСОБА_23, ( не посвяченим у злочинний план).

В цей же час згідно заздалегідь розробленому плану заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 отримав і виконував вказівку 1-шої особи. забезпечити невтручання з боку підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в формально проведену ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 з метою конспірації злочинної діяльності процедуру митного контролю при незаконному оформленні вищевказаного псевдоекспортного вантажу.

Достовірно знаючи про те, що зазначена декларація містить завідомо неправдиві відомості в частині митної вартості псевдоекспортного вантажу, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на виконання незаконного розпорядження 1-шої особи , 19 вересня 2003 року, о 12 годині 05 хвилин, знаходячись в приміщенні митного поста «Феодосія», розташованого за адресою: м. Феодосія, вулиця Горького, 20-А, проконтролювали прийняття до оформлення вантажної митної декларації № 60006/3/000724 своїм підлеглим старшим інспектором Кравченко О.І.

На виконання незаконного розпорядження 1-шої особи, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 інспектор Кравченко О.І. у вказаний час, перебуваючи на митному посту «Феодосія», від митного брокера ТОВ «Факт-9» ОСОБА_23 прийняв до оформлення вантажну митну декларацію № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року. Про те, що вартість вантажу в цій декларації многократно завищена ОСОБА_8 знав.

1-ша особа, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 також реально усвідомлювали що зазначена у вантажній митній декларації № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року вартість товару багаторазово завищена і не відповідає істинній вартості товару, а сама експортна операція є фіктивною.

На лицьовій стороні даної вантажної митної декларацій ОСОБА_8 проставив відбиток штампа «Під митним контролем № 141» від 19 вересня 2003 року і розписався на ньому, а також відбиток особистої номерної печатки № « 167» від 19 вересня 2003 року і розписався на ньому, тим самим, завіривши внесення комісіонером ОСОБА_9А . у вантажні митні декларації даних, що не відповідають дійсності, тобто склав завідомо неправдиві офіційні документи, оформивши їх зовні правильно.

Згідно злочинному плану ОСОБА_8 отримав від ОСОБА_7 вказівку ??на проведення митного огляду оформлюваного вантажу по ВМД № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року, про що ОСОБА_15 зробив відповідний запис у аркуші контролю до зазначеної ВМД. Фактично ОСОБА_7 дав зазначене завдання ОСОБА_8 проводити огляд виключно з метою створення зовнішньої видимості, свідомо знаючи, що ОСОБА_8 огляд проводити не буде.

ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 діючи в рамках розробленого плану навмисно не залучили до участі в огляді співробітників відділу тарифів та митної вартості, номенклатури та класифікації товарів, а також по контролю за класифікаційною роботою та прийняттям рішень по визначенню коду товарів з метою уникнути виявлення факту явного завищення вартості вантажу.

З цією ж метою вони навмисно не ініціювали проведення митного огляду (за наявності достатніх підстав для такого огляду) за участю співробітників винесеного на митний пост «Феодосія» сектора по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці.

Виконуючи вказівку 1-шої особи ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 здійснили оформлення зазначеної вантажної митної декларації № 60006 \ 3 \ 000724 від 19 вересня 2003 р.

Надалі у вантажній митній декларації № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року головним інспектором відділу контролю за доставкою вантажів Кримської регіональної митниці ОСОБА_16, (якому не було відомо про плани злочинної організації), була проставлена ??відмітка про надходження вантажу у митницю призначення у повному обсязі та про випуск псевдо-експортного вантажу за межі митної території України, а також особиста номерна печатка та підпис.

Згодом під виглядом дотримання вимог законної процедури видачі офіційних документів, 1-ша особа через загальний відділ Кримської регіональної митниці, розташованої за адресою: м. Сімферополь, аеропорт "Центральний", 22 вересня 2003 організував видачу ОСОБА_9 5-го примірника зазначеної декларації, завіреного гербовою печаткою та підписом заступника начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_17, якому не було відомо про скоєні злочини.

Після цього, ОСОБА_9 передав зазначений завідомо неправдивий офіційний документ ОСОБА_3 , а той у свою чергу з невстановленими слідством особами надав його посадовим особам ВАТ «ЛуАЗ», які на його підставі незаконно зменшили податкові зобов'язання з податку на додану вартість за рахунок погашення податкових зобов'язань перед бюджетом, застосувавши нульову ставку податку на додану вартість при здійсненні псевдо-експортної операції з продажу товару з багаторазово завищеною вартістю, безпідставно сформувавши податковий кредит при фіктивній угоді купівлі-продажу з фірмою постачальником товару - ПП «Інтер'єр і Ко».

Посадові особи ВАТ «ЛуАЗ» при пособництві ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, за рахунок придбання у постачальника товару ПП «Інтер'єр і Ко» тензометричних систем статичних та динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 60 штук незаконно сформували для зазначеної юридичної особи податковий кредит, свідомо знаючи, що вартість товару багаторазово завищена.

Завищення вартості товару, згідно злочинному плану було необхідно для створення умов для ухилення від сплати податку на додану вартість ВАТ «ЛуАЗ» на суму, що становила 20% від вартості тензометричних систем статичних і динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 60 штук, задекларованої у вантажній митній декларації № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року, тобто на 2700000, 00 грн.

Тим самим, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у вересні 2003 року була занижена на суму 2700000, 00 грн., Внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко», у якій товар був придбаний ВАТ «ЛуАЗ», реалізуючи по ланцюгу попередні етапи злочинної діяльності.

24 липня 2003 р. ВАТ «ЛуАЗ» оформило договір № 58 з ПП «Інтер'єр і Ко» на постачання товару - тензометричних систем статичних і динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 60 штук на загальну суму 16 200 000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 2700000, 00 грн.

31 липня 2003 по накладній № ІН-000071 від 31 липня 2003 р. ПП «Інтер'єр і Ко» відпустило ВАТ «ЛуАЗ» тензометричні системи статичних і динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 60 штук на загальну суму 16 200 000, 00 грн., У тому числі податок на додану вартість на суму 2700000, 00 грн.

31 липня 2003 була видана податкова накладна № 71 від 31 липня 2003 року продавцем -ПП «Інтер'єр і Ко» покупцеві - ВАТ «ЛуАЗ» на тензометричні системи статичних і динамічних навантажень з пружинним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 60 штук на загальну суму 16 200 000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 2700000, 00 грн.

Насправді зазначені договори носили формальний характер і не мали наміру створити юридичні наслідки , що випливають з їх змісту.

10 березня 2004 р. рішенням Святошинського районного суду м. Києва визнано недійсними первинні документи ПП «Інтер'єр і Ко» з моменту їх складання.

Таким чином, всі операції купівлі - продажу на території України та при псевдоекспорту були реалізацією злочинних намірів ОСОБА_9 під керівництвом ОСОБА_3 і невстановлених слідством осіб, фіктивними по своїй суті і не мали на меті здійснити поставку нібито високотехнологічного обладнання американській фірмі «Profitmax LLC», Оклахома, США.

Метою всіх псевдо-господарських операцій було створення для юридичної особи ВАТ «ЛуАЗ» можливості під виглядом нібито законної господарській діяльності - постачання обладнання за завищеною вартістю, сформувати податковий кредит на суму 2700000, 00 грн. для подальшого заниження податкових зобов'язань на вказану суму кредиту перед бюджетом України, підтвердженням чого для податкових органів України за місцем реєстрації підприємства служив оформлений зовні правильно завідомо неправдивий офіційний документ - вантажна митна декларація № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року.

Після організованої під керівництвом 1-шої особи видачі зазначених завідомо неправдивих документів така можливість була створена. При цьому повноважними представниками ВАТ «ЛуАЗ» у податковій декларації за вересень 2003 року, поданої за місцем реєстрації в Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію, в графі 2.1 «Експортні операції» була зазначена загальна сума експортної поставки товарів, а в графі 17 «Усього податкового кредиту »загальна сума сформованого податкового кредиту, в тому числі, і незаконно сформованого фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко» податкового кредиту на суму 2700000, 00 грн. При цьому сума експортного відшкодування повністю зараховувалася в рахунок платежів з податку на додану вартість, тим самим, погашаючи для ВАТ «ЛуАЗ» податкові зобов'язання за рахунок безпідставно сформованого для неї кредиту фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко».

Таким чином, при вищевказаних обставинах, діючи умисно в інтересах псевдоекспортера 1-е особа, ОСОБА_3 , ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у формі пособництва сприяли в умисному ухиленню від сплати податку на додану вартість юридичній особі ВАТ «ЛуАЗ» на суму 2700000, 00 грн.,

9 оформлення

9 жовтня 2003 наказом № 459-к начальник митного поста Феодосія ОСОБА_6 був переведений до м.Керч на посаду начальника митного поста «Керч» Кримської регіональної митниці.

14 жовтня 2003 наказом № 473-к ОСОБА_7 був переведений до м. Керч на посаду начальника вантажопасажирського відділу № 1 митного поста «Керч», а 20 жовтня 2003 ОСОБА_7 наказом № 493-к був переведений на посаду начальника вантажопасажирського відділу № 2 того ж митного поста «Керч» »Кримської регіональної митниці.

При цьому, керівник злочинної організації, 1-ша особа після переведення ОСОБА_6 на нове місце служби на посаду начальника митного поста «Керч» залишив його куратором митного поста «Феодосія», про що публічно оголосив перед особовим складом митного поста «Феодосія». Насправді ОСОБА_6 за планом 1-шої особи продовжував забезпечувати безпеку вчинення злочинів - незаконних митних оформлень вантажів на митному посту «Феодосія» для учасника злочинної організації ОСОБА_8, а також продовжував безпосередньо отримувати хабарі від представників псевдоекспортеров за налагодженою схемою для передачі їх 1-шій особі.

Продовжуючи реалізовувати розроблений ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами план злочинної діяльності, ОСОБА_9 в період часу з 17 по 21 жовтня 2003 року в Судаку АР Крим в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника ВАТ «ЛуАЗ» підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом директора ОСОБА_31 і печаткою ВАТ «ЛуАЗ» текст договору комісії № 37 від 10 жовтня 2003 року, згідно з яким ТОВ «Енерго-Сервіс» від імені ВАТ «ЛуАЗ» має реалізувати за межі митної території України модулі векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук. Згідно із зазначеним договором, комісіонер зобов'язався здійснити митне оформлення експортованого вантажу.

У той же день ОСОБА_9, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника іноземного контрагента підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом від імені директора ОСОБА_32 (Jastin Yorgens) і печаткою фірми «Geoplanet LLC», США, текст контракту № 300/10 ES від 17 жовтня 2003 року на поставку модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук по багаторазово завищеній вартісті.

Після цього ОСОБА_9 в той же день отримав від ОСОБА_3 електронний носій із завідомо неправдивими даними про вартість товару, які необхідно було внести в бланки вантажної митної декларації.

У той же день, для подання вантажної митної декларації на митний пост «Феодосія», ОСОБА_9, звернувся в брокерську контору ТОВ «Факт-9», співробітники який не були присвячені в його злочинні наміри.

Перебуваючи в брокерській конторі, розташованій за адресою: місто Феодосія, вулиця В. Коробкова, 2-А, використовуючи надані для заповнення співробітниками ТОВ «Факт-9» типові бланки вантажної митної декларації, ОСОБА_9 з співробітниками брокерської контори (не присвяченими в злочинні наміри) умисно вніс у відповідні графи, надані йому ОСОБА_3 завідомо неправдиві відомості з багаторазово завищеною вартістю товара. .

Зазначені примірники ВМД з прикладеним комплектом документів ОСОБА_9 передав митному брокеру ТОВ «Факт-9» ОСОБА_23 (не присвяченому в злочинні наміри) для подачі до оформлення на митний пост «Феодосія», що той і виконав.

Таким чином, ОСОБА_9 був складений завідомо неправдивий офіційний документ - вантажна митна декларація № 60006 \ 3 \ 000848 від 22 жовтня 2003 року в п'яти примірниках про надання їм від імені ВАТ «ЛуАЗ» для митного оформлення вивезення модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук із зазначенням в цій декларації багаторазово завищеною вартістю товару - 11584351, 19 грн.

У той же день, в будівлі митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці за адресою: м. Феодосія, вул. Горького, 20-А, ОСОБА_9, діючи згідно з розробленим планом передав начальнику митного поста «Керч» ОСОБА_6 в якості хабара (з розрахунку 5% від заявленої у ВМД вартості експортного вантажу згідно з попереднею вказівкою 1-го особи) гроші, надані йому ОСОБА_3 в іноземній валюті - 108 630,45 доларів США, а ОСОБА_6, діючи за попередньою змовою, прийняв від нього ці грошові кошти, які складають в національній валюті України 579 217, 56 грн., як хабар, за виконання в інтересах ВАТ «ЛуАЗ» і особисто ОСОБА_9 дій, що входять в компетенцію співробітників Кримської регіональної митниці, а саме за митне оформлення вантажу - модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук по багаторазово завищеній вартості.

Вказану суму хабара ОСОБА_6 згодом передав 1-шій особі, яка її розподілила за своїм розсудом між собою та членами злочинної організації - ОСОБА_6, ОСОБА_8 , ОСОБА_5

22 жовтня 2003 старший інспектор Кравченко О.І., знаходячись за місцем служби в приміщенні митного посту за адресою: вулиця Горького, 20-А , м. Феодосії АР Крим, отримав незаконне розпорядження 1-шої особи про оформлення в режимі «Експорт- 10» вантажу модулів векторного керування та реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук, заявленого у вантажній митній декларації № 60006/3/000848, в яку представником псевдоекспортера ОСОБА_9 були внесені завідомо неправдиві відомості про вартість товару.

При цьому ОСОБА_6 отримав від 1-шої особи вказівку оперативно проконтролювати та проконтролював прийняття до оформлення зазначеної вантажної митної декларації.

В цей же час згідно заздалегідь розробленому плану заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 отримав вказівку 1-шої особи забезпечити та забезпечив невтручання з боку підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в формально проведену ОСОБА_8 з метою конспірації злочинної діяльності процедуру митного контролю при незаконному оформленні вищевказаного псевдо-експортного вантажу.

Достовірно знаючи про те, що зазначена декларація містить завідомо неправдиві відомості в частині вартості псевдоекспортного вантажу, на виконання незаконного розпорядження 1-шої особи, старший інспектор Кравченко О.І. 22 жовтня 2003, після закінчення робочого часу, о 18 годин 15 хвилин,, перебуваючи в приміщенні митного поста «Феодосія», прийняв до оформлення вантажну митну декларацію № 60006/3/000848. для подальшого складання та видачі п'ятого примірника зацікавленій особі - представнику підприємства псевдоекспортера ВАТ «ЛуАЗ» ОСОБА_9

При цьому 1-ша особа, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8 реально усвідомлювали, що насправді зазначена у вантажній митній декларації № 60006/3/000848 від 22 жовтня 2003 року вартість багаторазово завищена і не відповідає істинній вартості товару, а сама експортна операція є фіктивною.

Виконуючи вказівку керівника злочинної організації 1-шої особи, ОСОБА_8, зловживаючи службовими повноваженнями діючи всупереч інтересам служби при вищевказаних обставинах , здійснив оформлення вантажної митної декларації №60006\3\000848 від 22 жовтня 2003 року в режимі «Експорт-10» на модулі векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук із заявленою вартістю на суму 11584351, 19 грн.

На лицьовій стороні даної вантажної митної декларації ОСОБА_8 проставив відбиток штампа «Під митним контролем № 141» від 22 жовтня 2003 року і розписався на ньому, а також відбиток особистої номерної печатки № « 167» від 22 жовтня 2003 року і розписався на ньому, тим самим, завіривши внесення комісіонером ОСОБА_9А . в вантажну митну декларацію даних, що не відповідають дійсності, тобто склав завідомо неправдивий офіційний документ, оформивши його зовні правильно.

При цьому ОСОБА_8, отримавши завдання на проведення огляду оформлюваного вантажу від начальника митного поста «Феодосія» ОСОБА_33 (якому не було відомо про скоєння злочинів), навмисно не виконав вказівку останнього, як це було передбачено заздалегідь розробленим 1-шою особою планом.

ОСОБА_8 , також діючи в рамках розробленого плану навмисно не залучив до участі в огляді співробітників відділу тарифів та митної вартості, номенклатури та класифікації товарів, а також по контролю за класифікаційною роботою та прийняттям рішень по визначенню коду товарів з метою уникнення виявлення факту явного завищення вартості вантажу.

З цією ж метою він навмисно не ініціював проведення митного огляду (за наявності достатніх підстав для такого огляду) за участю співробітників винесеного на митний пост «Феодосія» сектора по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці.

Після завершення оформлення зазначеної ВМД ОСОБА_8 видав на руки декларанту її 5-й примірник - документ, що містив завідомо неправдиві відомості.

Надалі у вантажній митній декларації № 60006/3/000848 від 22 жовтня 2003 року головним інспектором відділу контролю за доставкою вантажів Кримської регіональної митниці ОСОБА_16, (який не був посвячений у злочинні плани), була проставлена ??відмітка про надходження вантажу в митницю призначення у повному обсязі та про випуск експортного вантажу за межі митної території України, а також особиста номерна печатка та підпис.

Згодом під виглядом дотримання вимог законної процедури видачі офіційних документів 1-ша особа через загальний відділ Кримської регіональної митниці, розташованої за адресою: м. Сімферополь, аеропорт "Центральний", 27 жовтня 2003 року організував видачу ОСОБА_9 п'ятого примірника зазначеної ВМД, завіреного гербовою печаткою та підписом заступника начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_17, якому не було відомо про скоєні злочини.

Після чого, ОСОБА_9 передав зазначений 5-й примірник ВМД ОСОБА_3 , а той, у свою чергу, спільно з невстановленими слідством особами надав його посадовим особам ВАТ «ЛуАЗ», які, використовуючи його, незаконно зменшили податкові зобов'язання з податку на додану вартість за рахунок погашення податкових зобов'язань перед бюджетом, застосувавши нульову ставку податку на додану вартість при здійсненні псевдоекспортних операцій з продажу товару з багаторазово завищеною вартістю, безпідставно сформувавши податковий кредит при фіктивної угоді купівлі-продажу з фірмою постачальником - ПП «Інтер'єр і Ко».

Завищення вартості товару, згідно злочинному задуму було необхідно для створення умов для ухилення від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах ВАТ «ЛуАЗ» на суму, що становила 20% від вартості модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук, задекларованої у вантажній митній декларації № 60006/3/000848 від 22 жовтня 2003 року, тобто на 2304000, 00 грн.

Тим самим, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у жовтні 2003 року була занижена на суму 2304000, 00 грн., внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко», у якої ВАТ «ЛуАЗ» придбало товар, реалізуючи по ланцюгу попередні етапи злочинної діяльності.

29 серпня 2003 ВАТ «ЛуАЗ» оформило договір № 64 з ПП «Інтер'єр і Ко» на постачання товару - модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук на загальну суму 13824000, 00 грн., в тому числі податок на додану вартість на суму 2304000, 00 грн.

29 серпня 2003 по накладній № ІН-000072 від 29 серпня 2003 року ПП «Інтер'єр і Ко» відпустило ВАТ «ЛуАЗ» модулі векторного керування та реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук на загальну суму 13824000, 00 грн., в тому числі податок на додану вартість на суму 2304000, 00 грн.

29 серпня 2003 була видана податкова накладна № 72 від 29 серпня 2003 року продавцем -ПП «Інтер'єр і Ко» покупцеві - ВАТ «ЛуАЗ» на модулі векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 27 штук на загальну суму 13824000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 2304000, 00 грн.

Насправді зазначені договори носили формальний характер і не мали наміру створити юридичні наслідки, що випливають з їх змісту , тобто були по суті фіктивними

10 березня 2004 рішенням Святошинського районного суду м. Києва визнано недійсними первинні документи ПП «Інтер'єр і Ко» з моменту їх складання.

Таким чином, всі операції купівлі - продажу на території України та при псевдоекспорті були реалізацією злочинних намірів ОСОБА_9 під керівництвом ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, фіктивними по своїй суті та не мали на меті здійснити поставку нібито високотехнологічного обладнання американській фірмі «Geoplanet LLC», США.

Метою всіх псевдогосподарських операцій було створення для юридичної особи ВАТ «ЛуАЗ» можливості під виглядом нібито законної господарської діяльності - постачання обладнання за завищеною вартістю, сформування податковий кредит на суму 2304000, 00 грн. для подальшого заниження податкових зобов'язань на вказану суму кредиту перед бюджетом України, підтвердженням чого для податкових органів України за місцем реєстрації підприємства служив оформлений зовні правильно завідомо неправдивий офіційний документ - вантажна митна декларація № 60006/3/000848 від 22 жовтня 2003 року.

Після організованої під керівництвом ОСОБА_24 видачі зазначеного завідомо неправдивого офіційного документа така можливість була створена. Посадовими особами ВАТ «ЛуАЗ» у податковій декларації за жовтень 2003 року, поданої за місцем реєстрації в Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію, в графі 2.1 «Експортні операції» була зазначена загальна сума експортної поставки товарів, а в графі 17 «Усього податкового кредиту» загальна сума сформованого податкового кредиту, в тому числі, і незаконно сформованого фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко» податкового кредиту на суму 2304000, 00 грн. При цьому сума експортного відшкодування повністю зараховувалася в рахунок платежів з податку на додану вартість, тим самим, погашаючи для ВАТ «ЛуАЗ» податкові зобов'язання за рахунок безпідставно сформованого для неї кредиту фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко».

Таким чином, при вищевказаних обставинах, діючи умисно в інтересах псевдоекспортера 1-ша особа, ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8, ОСОБА_5, ОСОБА_9 у формі пособництва сприяли в умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість юридичній особі ВАТ «ЛуАЗ» на суму 2 304000, 00 грн..

10 оформлення

Продовжуючи реалізовувати розроблений ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами план злочинної діяльності, ОСОБА_11 в період часу з 25 по 30 жовтня 2003 року, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника ВАТ «ЛуАЗ» підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом директора ОСОБА_31 і печаткою ВАТ «ЛуАЗ» текст договору комісії № 38 від 30 вересня 2003 року, згідно з яким ТОВ «Енерго-Сервіс» від імені ВАТ «ЛуАЗ» має реалізувати за межі митної території України модулі векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук. Згідно із зазначеним договором, комісіонер зобов'язався здійснити митне оформлення експортованого вантажу.

У той же день, ОСОБА_11, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енерго-Сервіс» у відсутності уповноваженого представника іноземного контрагента підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом від імені директора ОСОБА_32 ( Jastin Yorgens) і печаткою фірми «Geoplanet LLC», США, текст контракту № 400/10 ES від 20 жовтня 2003 року на поставку модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 103 штук за багаторазово завищеною вартістю.

Після цього ОСОБА_11 отримав від ОСОБА_3 електронний носій з неправдивими даними щодо вартості товару, які необхідно було внести в бланки вантажної митної декларації.

У той же день, для подання вантажної митної декларації на митний пост «Феодосія», ОСОБА_11, звернувся в брокерську контору ТОВ «Факт-9», співробітники який не були присвячені в його злочинні наміри.

Перебуваючи в брокерській конторі, розташованій за адресою: місто Феодосія, вулиця В. Коробкова, 2-А, використовуючи, надані для заповнення співробітниками ТОВ «Факт-9» типові бланки вантажної митної декларації, ОСОБА_11 з співробітниками брокерської контори (не присвяченими в злочинні плани) умисно вніс у відповідні графи надані йому ОСОБА_3 завідомо неправдиві відомості з багаторазово завищеною вартістю товару.

Зазначені примірники ВМД із прикладеним комплектом документів ОСОБА_11 передав митному брокеру ТОВ «Факт-9» ОСОБА_12 (не присвяченому в злочинні наміри) для подачі до оформлення на митний пост «Феодосія», що той і виконав.

Внісши в декларацію завідомо неправдиві відомості в частині вартості переміщуваного за митну територію України товару, ОСОБА_11 своїми підписами та печаткою ТОВ «Енерго-Сервіс» завірив усі її п'ять екземплярів, склавши завідомо неправдивий офіційний документ.

Таким чином, ОСОБА_11 склав завідомо неправдивий офіційний документ - вантажну митну декларацію № 60006\3\000886 від 31 жовтня 2003 року в п'яти примірниках про надання їм від імені ВАТ «ЛуАЗ» для митного оформлення вивезення модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук з зазначенням в цій декларації багаторазово завищеної вартісті зазначеного товару - 21587796, 72 грн.

У той же день, в приміщенні митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці за адресою: м. Феодосія, вул. Горького, 20-А, ОСОБА_11, діючи згідно з розробленим планом, передав начальнику митного поста «Керч» ОСОБА_6 в якості хабара (з розрахунку 5% від заявленої у ВМД вартості експортного вантажу згідно з попереднею вказівкою 1-го особи) гроші, надані йому ОСОБА_3 в іноземній валюті - 202 440,00 доларів США в якості хабара, а ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою, прийняв від нього ці грошові кошти, які складають в національній валюті України 1079389, 84 грн., як хабар, за виконання в інтересах ВАТ «ЛуАЗ» і особисто ОСОБА_11 дій, що входять в компетенцію співробітників Кримської регіональної митниці, а саме за митне оформлення вантажу - модулів векторного керування та реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук по багаторазово завищеній вартісті.

Вказану суму хабара ОСОБА_6 згодом передав 1-шій особі, яка її розподілила на свій розсуд між собою та членами злочинної організації - ОСОБА_6, ОСОБА_8 , ОСОБА_5

31 жовтня 2003 старший інспектор Кравченко О.І., знаходячись за місцем служби в приміщенні митного «Феодосія» отримав незаконне розпорядження 1-шої особи про оформлення в режимі «Експорт-10» вантажу модулів векторного керування та реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук, заявленого у вантажній митній декларації №60006/3/000886, в яку представником псевдоекспортера ОСОБА_11 були внесені завідомо неправдиві відомості про вартість товару.

При цьому ОСОБА_6 отримав від 1-шої особи вказівку оперативно проконтролювати прийняття до оформлення зазначеної вантажної митної декларації.

В цей же час згідно заздалегідь розробленому плану заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 отримав вказівку 1-шої особи забезпечити та забезпечив невтручання з боку підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в формально проведену ОСОБА_8 з метою конспірації злочинної діяльності процедуру митного контролю при незаконному оформленні вищевказаного псевдоекспортного вантажу.

Достовірно знаючи про те, що зазначена декларація містить завідомо неправдиві відомості в частині вартості псевдоекспортного вантажу, на виконання незаконного розпорядження 1-шої особи 31 жовтня 2003 р. , о 12 годин 40 хвилин, знаходячись в приміщенні митного поста «Феодосія», старший інспектор Кравченко О.І. прийняв до оформлення вантажну митну декларацію № 60006/3/000886.

При цьому, 1-ша особа, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8 реально усвідомлювали, що насправді зазначена у вантажній митній декларації № 60006/3/000886 від 31 жовтня 2003 року вартість багаторазово завищена і не відповідає істинній вартості товару, а сама експортна операція є фіктивною.

Виконуючи вказівку керівника злочинної організації 1-шої особи, ОСОБА_8, зловживаючи службовими повноваженнями діючи всупереч інтересам служби при вищевказаних обставинах, здійснив оформлення вантажної митної декларації №60006\3\000886 від 31 жовтня 2003 року в режимі «Експорт-10» на модулі векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук із заявленою вартістю на суму 21587796, 72 грн.

На лицьовій стороні вантажної митної декларації ОСОБА_8 проставив відбиток штампа «Під митним контролем № 141» від 31 жовтня 2003 року і розписався на ньому, а також відбиток особистої номерної печатки № « 167» від 31 жовтня 2003 року і розписався на ньому, тим самим, завіривши внесення комісіонером ОСОБА_11 в вантажну митну декларацію даних, що не відповідали дійсності, тобто склав завідомо неправдивий офіційний документ, оформивши його зовні правильно.

При цьому ОСОБА_8, отримавши завдання на проведення огляду оформлюваного вантажу від начальника митного поста «Феодосія» ОСОБА_33 (якому не було відомо про скоєння злочинів), навмисно не виконав вказівку останнього, як це було передбачено заздалегідь планом, розробленим 1-шою особою.

ОСОБА_8 також, діючи в рамках розробленого плану навмисно не залучив до участі в огляді співробітників відділу тарифів та митної вартості, номенклатури та класифікації товарів, а також по контролю за класифікаційною роботою та прийняттям рішень по визначенню коду товарів з метою уникнути виявлення факту явного завищення вартості вантажу.

З цією ж метою він навмисно не ініціював проведення митного огляду (за наявності достатніх підстав для такого огляду) за участю співробітників винесеного на митний пост «Феодосія» сектора по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці.

Після завершення оформлення зазначеної ВМД ОСОБА_8 видав на руки декларанту її 5-й примірник - документ, що містить завідомо неправдиві відомості.

У подальшому у вантажній митній декларації № 60006/3/000886 від 31 жовтня 2003 року головним інспектором відділу контролю за доставкою вантажів Кримської регіональної митниці ОСОБА_21, (якої не було відомо про скоєння злочинів), була проставлена ??відмітка про надходження вантажу в митницю призначення у повному обсязі та про випуск експортного вантажу за межі митної території України, а також особиста номерна печатка та підпис.

Згодом під виглядом дотримання вимог законної процедури видачі офіційних документів 1-ша особа через загальний відділ Кримської регіональної митниці, розташованої за адресою: м. Сімферополь, аеропорт "Центральний", 3 листопада 2003 організувала видачу ОСОБА_11 п'ятого примірника зазначеної ВМД, завіреного гербовою печаткою і підписом заступника начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_17, якому не було відомо про скоєня злочинів.

Після чого, ОСОБА_11 передав зазначений завідомо неправдивий офіційний документ ОСОБА_3 , а той, у свою чергу, з невстановленими слідством особами надав його посадовим особам ВАТ «ЛуАЗ», які, використовуючи його, незаконно зменшили податкові зобов'язання з податку на додану вартість за рахунок погашення податкових зобов'язань перед бюджетом, застосувавши нульову ставку податку на додану вартість при здійсненні псевдо-експортної операції з продажу товару з багаторазово завищеною вартістю, безпідставно сформувавши податковий кредит при фіктивній угоді купівлі-продажу з фірмою постачальником ПП «Інтер'єр і Ко».

Завищення вартості товару, згідно злочинному задуму було необхідно для створення умов для ухилення від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах ВАТ «ЛуАЗ» на суму, що становила 20% від вартості модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук, задекларованої у вантажній митній декларації № 60006/3/000886 від 31 жовтня 2003 року, тобто на 4300000, 00 грн.

Тим самим, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у жовтні 2003 року була занижена на суму 4 300 000, 00 грн., Внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко», у якої ВАТ «ЛуАЗ» придбало товар, реалізуючи по ланцюгу етапи злочинної діяльності.

30 вересня 2003 ВАТ «ЛуАЗ» оформило договір № 65 з ПП «Інтер'єр і Ко» на постачання товару - модулів векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук на загальну суму 25 800 000, 00 грн., В тому числі податок на додану вартість на суму 4 300 000, 00 грн.

30 вересня 2003 за накладною № 74 від 30 вересня 2003 ПП «Інтер'єр і Ко» відпустило ВАТ «ЛуАЗ» модулі векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук на загальну суму 25 800 000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4 300 000, 00 грн .

30 вересня 2003 була видана податкова накладна № 74 від 30 вересня 2003 року продавцем-ПП «Інтер'єр і Ко» покупцеві - ВАТ «ЛуАЗ» на модулі векторного керування і реєстрації ТИП ВУ-25р в кількості 50 штук на загальну суму 25 800 000, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4 300 000, 00 грн.

Насправді зазначені договори носили формальний характер і не мали наміру створити юридичні наслідки, що випливають з їх змісту

10 березня 2004 рішенням Святошинського районного суду м. Києва визнано недійсними первинні документи ПП «Інтер'єр і Ко» з моменту їх складання.

Таким чином, всі операції купівлі - продажу на території України та при псевдоекспорті були реалізацією злочинних намірів ОСОБА_11 під керівництвом ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, фіктивними по своїй суті і не мали на меті здійснити поставку нібито високотехнологічного обладнання американській фірмі «Geoplanet LLC», США.

Метою всіх псевдогосподарських операцій було створення для юридичної особи ВАТ «ЛуАЗ» можливості під виглядом нібито законної господарської діяльності - постачання обладнання за завищеною вартістю, сформувати податковий кредит на суму 4300000,00 грн. для подальшого заниження податкових зобов'язань на вказану суму кредиту перед бюджетом України, підтвердженням чого для податкових органів України за місцем реєстрації підприємства служив оформлений зовні правильно завідомо неправдивий офіційний документ - вантажна митна декларація № 60006/3/000886 від 31 жовтня 2003 року.

Після організованої під керівництвом 1-шої особи видачі зазначеного завідомо неправдивого офіційного документа така можливість була створена. При цьому посадовими особами ВАТ «ЛуАЗ» у податковій декларації за жовтень 2003 року, поданої за місцем реєстрації в Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію, в графі 2.1 «Експортні операції» була зазначена загальна сума експортної поставки товарів, а в графі 17 «Усього податкового кредиту» загальна сума сформованого податкового кредиту, в тому числі, і незаконно сформованого фіктивною фірмою ПП« Інтер'єр і Ко» податкового кредиту на суму 4 300 000, 00 грн. При цьому сума експортного відшкодування повністю зараховувалася в рахунок платежів з податку на додану вартість, тим самим, погашаючи для ВАТ «ЛуАЗ» податкові зобов'язання за рахунок безпідставно сформованого для неї кредиту фіктивною фірмою ПП «Інтер'єр і Ко».

Таким чином, при вищевказаних обставин, діючи умисно в інтересах псевдоекспортера 1-ша особа, ОСОБА_3л. , ОСОБА_6 , ОСОБА_8, ОСОБА_5, ОСОБА_11 у формі пособництва сприяли в умисному ухиленні від сплати податку на додану вартість юридичній особі ВАТ «ЛуАЗ» на суму 4 300000, 00 грн.,

11 оформлення

Реалізуючи розроблений ОСОБА_3 з невстановленими слідством особами план злочинної діяльності, ОСОБА_10 в період часу з 25 по 30 жовтня 2003 року, перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Нафтопродукт» у відсутності уповноваженого представника ТОВ «Мего» підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом директора ОСОБА_22 та печаткою ТОВ «Мего» текст договору комісії № 03-08 від 12 серпня 2003 року, згідно з яким ТОВ «Нафтопродукт» від імені ТОВ «Мего» має реалізувати за межі митної території України автоматичні контрольно-вимірювальні комплекси серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук та тензометричні системи контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук. Згідно із зазначеним договором, комісіонер зобов'язався здійснити митне оформлення експортованого вантажу.

У той же день, продовжуючи виконання розробленого ОСОБА_3 спільно з невстановленими слідством особами плану злочинних дій, ОСОБА_10 , перебуваючи в місті Судаку АР Крим, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Нафтопродукт» у відсутності уповноваженого представника іноземного контрагента підписав наданий йому ОСОБА_3 з підписом від імені директора ОСОБА_32 (Jastin Yorgens) і печаткою фірми «Geoplanet LLC», США, текст контракту № 60/100 NP від ??27 жовтня 2003 року на поставку автоматичних контрольно-вимірювальних комплексів серії А модель TMR 86 / 024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук по багаторазово завищеній вартості.

Після цього ОСОБА_10 отримав від ОСОБА_3 електронний носій з неправдивими даними щодо вартості товару, які необхідно було внести в бланки вантажної митної декларації.

У той же день, для подання вантажної митної декларації на митний пост «Феодосія», ОСОБА_10 звернувся в брокерську контору ТОВ «Факт-9», співробітники якої не були присвячені в його злочинні наміри.

Перебуваючи в брокерській конторі, розташованій за адресою: місто Феодосія, вулиця В. Коробкова, 2-А, використовуючи, надані для заповнення співробітниками ТОВ «Факт-9» типові бланки вантажної митної декларації, ОСОБА_10 зі співробітниками брокерської контори (не присвяченими в злочинні наміри) умисно вніс у відповідні графи, надані йому ОСОБА_3 завідомо неправдиві відомості про багаторазово завищену вартість товару.

Зазначені примірники ВМД із прикладеним комплектом документів ОСОБА_10 передав митному брокеру ТОВ «Факт-9» ОСОБА_12 (не присвяченому в злочинні наміри) для подачі до оформлення на митний пост «Феодосія», що той і виконав.

Таким чином, ОСОБА_10 був складений завідомо неправдивий офіційний документ - вантажна митна декларація № 60006 \ 3 \ 000893 від 31 жовтня 2003 року в п'яти примірниках про надання їм від імені ТОВ «Мего» для митного оформлення вивезення автоматичних контрольно-вимірювальних комплексів серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук із зазначенням у цій декларації багаторазово завищеною вартістю зазначеного товару - 20092305, 41 грн.

У той же день, у приміщенні митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці за адресою: м. Феодосія, вул. Горького, 20-А, ОСОБА_10, діючи згідно з розробленим планом, передав начальнику митного поста «Керч» ОСОБА_6 в якості хабара (з розрахунку 5% від заявленої у ВМД вартості експортного вантажу згідно з попереднею вказівкою 1-шої особи) гроші, надані йому ОСОБА_3 в іноземній валюті - 188 416, 00 доларів США, а ОСОБА_6, діючи за попередньою змовою, прийняв від нього ці грошові кошти, які складають в національній валюті України 1004615, 27 грн., як хабар, за виконання в інтересах ТОВ «Мего» і особисто ОСОБА_10 дій, що входять в компетенцію співробітників Кримської регіональної митниці, а саме за митне оформлення вантажу - автоматичних контрольно-вимірювальних комплексів серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук по багаторазово завищеній вартості.

Вказану суму хабара ОСОБА_6 згодом передав 1-шій особі, яка її розподілила на свій розсуд між собою та членами злочинної організації - ОСОБА_6, ОСОБА_8 , ОСОБА_5

31 жовтня 2003 старший інспектор Кравченко О.І., знаходячись за місцем служби в приміщенні митного поста «Феодосія» отримав незаконне розпорядження 1-шої особи про оформлення в режимі «Експорт-10» вантажу автоматичних контрольно-вимірювальних комплексів серії А модель TMR 86 / 024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук, заявленого у вантажній митній декларації № 60006/3/000893, в яку представником псевдоекспортера ОСОБА_10 особою були внесені завідомо неправдиві відомості про вартість товару.

При цьому ОСОБА_6 отримав від 1-шої особи вказівку оперативно проконтролювати та проконтролював прийняття до оформлення вантажної митної декларації № 60006/3/000893.

В цей же час, згідно заздалегідь розробленому плану заступник начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 отримав вказівку від 1-шої особи забезпечити та забезпечив невтручання з боку підлеглих йому по службі співробітників зазначеного підрозділу в формально проведену ОСОБА_8 з метою конспірації злочинної діяльності процедуру митного контролю при незаконному оформленні вищевказаного псевдоекспортного вантажу.

Достовірно знаючи про те, що зазначена декларація містить завідомо неправдиві відомості в частині вартості псевдоекспортного вантажу, на виконання незаконного розпорядження 1-шої особи 31 жовтня 2003, о 15 годині 30 хвилин, старший інспектор Кравченко О.І. перебуваючи в приміщенні митного поста «Феодосія», прийняв до оформлення вантажну митну декларацію № 60006/3/000893 для подальшого складання та видачі п'ятого примірника цього оформленого зовні правильно завідомо неправдивого офіційного документа зацікавленій особі - представнику підприємства псевдоекспортера ТОВ «Мего» ОСОБА_10.

При цьому 1-ша особа , ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8 реально усвідомлювали, що насправді зазначена у вантажній митній декларації № 60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року вартість вантажу багаторазово завищена і не відповідає істинній вартості товару, а сама експортна операція є фіктивною.

Виконуючи вказівку керівника злочинної організації 1-шої особи, ОСОБА_8, зловживаючи службовими повноваженнями діючи всупереч інтересам служби при вищевказаних обставинах, здійснив оформлення вантажної митної декларації №60006\3\000893 від 31 жовтня 2003 року у режимі «Експорт-10» на автоматичні контрольно-вимірювальні комплекси серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричні системи контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук із заявленою митною вартістю на суму 20092305 , 41 грн.

На лицьовій стороні цієї вантажної митної декларації ОСОБА_8 проставив відбиток штампа «Під митним контролем № 141» від 31 жовтня 2003 року і розписався на ньому, а також відбиток особистої номерної печатки № « 167» від 31 жовтня 2003 року і розписався на ньому, тим самим, завіривши внесення комісіонером ОСОБА_34 в вантажну митну декларацію даних, що не відповідали дійсності, тобто склав завідомо неправдивий офіційний документ, оформивши його зовні правильно.

При цьому ОСОБА_8, отримавши завдання на проведення огляду оформлюваного вантажу від начальника митного поста «Феодосія» ОСОБА_33 (якому не було відомо про скоєння злочину), навмисно не виконав вказівку останнього, як це було передбачено заздалегідь розробленим 1-шою особою планом.

ОСОБА_8 , також діючи в рамках розробленого плану навмисно не залучив до участі в огляді співробітників відділу тарифів та митної вартості, номенклатури та класифікації товарів, а також по контролю за класифікаційною роботою та прийняттям рішень по визначенню коду товарів з метою уникнути виявлення факту явного завищення вартості вантажу.

З цією ж метою він навмисно не ініціював проведення митного огляду (за наявності достатніх підстав для такого огляду) за участю співробітників винесеного на митний пост «Феодосія» сектора по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці.

Після завершення оформлення зазначеної ВМД ОСОБА_8 видав на руки декларанту її 5-й примірник - документ, що містить завідомо неправдиві відомості.

Надалі у вантажній митній декларації № 60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року головним інспектором відділу контролю за доставкою вантажів Кримської регіональної митниці ОСОБА_16, (який не був посвячений у злочинні плани) була проставлена ??відмітка про надходження вантажу в митницю призначення в повному обсязі та про випуск експортного вантажу за межі митної території України, а також особисту номерну печатка та підпис.

Згодом під виглядом дотримання вимог законної процедури видачі офіційних документів 1-ша особа через загальний відділ Кримської регіональної митниці, розташованої за адресою: м. Сімферополь, аеропорт "Центральний", 3 листопада 2003 організував видачу ОСОБА_10 завіреного гербовою печаткою і підписом заступника начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_17, якому не було відомо про скоєних злочинах, п'ятого примірника вантажної митної декларації №60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року з відміткою про те, що задекларований псевдоекспортних вантаж вивезений за межі митній території України.

Після чого ОСОБА_10 передав зазначений 5-й примірник завідомо неправдивого офіційного документу ОСОБА_3 , а той, у свою чергу, з невстановленими слідством особами передав його посадовим особам ТОВ «Мего», які, використовуючи його, незаконно зменшили податкові зобов'язання з податку на додану вартість за рахунок погашення податкових зобов'язань перед бюджетом, застосувавши нульову ставку податку на додану вартість при здійсненні псевдоекспортних операцій з продажу товару з багаторазово завищеною вартістю, безпідставно сформувавши податковий кредит при фіктивної угоді купівлі-продажу з фірмою постачальником-ПП «Нерман» .

Завищення вартості товару, згідно злочинному задумом ОСОБА_10, ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, було необхідно для створення умов для ухилення від сплати податку на додану вартість в особливо великих розмірах ТОВ «Мего» на суму, що становила 20% від вартості автоматичних контрольно-вимірювальних комплексів серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук, задекларованої у вантажній митній декларації № 60006 / 3/000893 від 31 жовтня 2003 року, тобто на 4003090, 00 грн.

Тим самим, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ТОВ «Мего» в жовтні 2003 року була занижена на суму 4003090, 00 грн., внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту фіктивною фірмою ПП «Асторія-2003», у якій товар був придбаний ПП «Колар», яка продала його ПП «Нерман», у якого його придбало ТОВ «Мего», реалізуючи по ланцюгу попередні етапи злочинної діяльності.

11 серпня 2003 ТОВ «Мего» оформило договір № 17 з ПП «Нерман» на поставку товару - автоматичних контрольно-вимірювальних комплексів серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук на загальну суму 24028056, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4004676, 00 грн.

28 серпня 2003 по накладній № 3 від 28 серпня 2003 року ПП «Нерман» відпустило ТОВ «Мего» автоматичні контрольно-вимірювальні комплекси серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричні системи контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук на загальну суму 24028056, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість на суму 4004676, 00 грн.

28 серпня 2003 була видана податкова накладна № 3 від 28 серпня 2003 року продавці ПП «Нерман» покупцеві - ТОВ «Мего» на автоматичні контрольно-вимірювальні комплекси серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів в кількості 2 штук і тензометричні системи контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 в кількості 4 штук на загальну суму 24028056, 00 грн., в тому числі податку на додану вартість на сумму4 004 676, 00 грн.

Насправді зазначені договори носили формальний характер і не мали наміру створити юридичні наслідки, що випливають з їх змісту

23 червня 2004 рішенням Солом'янського районного суду м. Києва визнано недійсними первинні документи ПП «Асторія-2003» з моменту їх складання.

Таким чином, всі операції купівлі - продажу на території України та при псевдоекспорті були реалізацією злочинних намірів ОСОБА_10 під керівництвом ОСОБА_3 та невстановлених слідством осіб, фіктивними по своїй суті і не мали на меті здійснити поставку нібито високотехнологічного обладнання американській фірмі «Geoplanet LLC», США.

Метою всіх псевдогосподарських операцій було створення для юридичної особи ТОВ «Мего» можливості під виглядом нібито законної господарської діяльності - постачання обладнання за завищеною вартістю, сформувати податковий кредит на суму 4003090, 00 грн. для подальшого заниження податкових зобов'язань на вказану суму кредиту перед бюджетом України, підтвердженням чого для податкових органів України за місцем реєстрації підприємства служив оформлений зовні правильно завідомо неправдивий офіційний документ - вантажна митна декларація № 60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року.

Після організованої під керівництвом 1-шої особи видачі зазначеного завідомо неправдивого офіційного документа така можливість була створена. Посадові особи ТОВ «Мего» у податковій декларації за жовтень 2003 року, поданої за місцем реєстрації в Деснянську районну державну податкову інспекцію в м. Києві, в графі 2.1 «Експортні операції» вказали загальну суму експортної поставки товарів, а в графі 17 «Усього податкового кредиту »загальну суму сформованого податкового кредиту, в тому числі, і незаконно сформованого фіктивною фірмою ПП« Асторія-2003 »податкового кредиту на суму 4003090,00 грн. При цьому сума експортного відшкодування повністю зараховувалася в рахунок платежів з податку на додану вартість, тим самим, погашаючи для ТОВ «Мего» податкові зобов'язання за рахунок безпідставно сформованого для неї кредиту фіктивною фірмою ПП «Асторія-2003».

Таким чином, при вищевказаних обставинах, діючи умисно в інтересах псевдоекспортера 1-ша особа, ОСОБА_3 , ОСОБА_10, ОСОБА_6 , ОСОБА_8, ОСОБА_5, у формі пособництва сприяли в умисному ухиленню від сплати податку на додану вартість юридичній особі ТОВ «Мего» на суму 4003090, 00 грн.

Підсудний ОСОБА_3 у судовому засіданні вину не визнав та пояснив , що він не має ніякого відношення до злочинів, описаних в обвинувальному висновку. З усіх осіб , вказаних в обвинувальному висновку, йому знайомий тільки ОСОБА_11 та ОСОБА_10Решта осіб йому не знайомі, і ніяких справ з ними він ніколи не мав. Знайомство його ОСОБА_11 та ОСОБА_10 відбулося в той час, коли він допомагав своїй дівчині придбати квартиру для її батьків у Криму. З ними у нього зав'язалися дружні стосунки.

ОСОБА_3 не відомо жодна посадова особа компанії ТОВ "Мего" або ВАТ "ЛуАЗ". Ніяких справ цих фірм він не вів. У зазначений час (2000 - 2003 р.р.) він працював у м.Києві на друкарні і займався питаннями поліграфії. У коло його обов'язків не входила діяльність на території Криму або взаємодія з Кримської митницею. Друкарня не мала жодних стосунків з компаніями ТОВ "Мего" або ВАТ "ЛуАЗ" та іншими компаніями, прелічинимі в обвинувальному висновку. Фантастичні суми, зазначені в обвинувальному висновку, йому взагалі нізвідки було б взяти, і він ніколи не оперував такими грошима.

Пред'явлене йому обинувачення викликає сумнів у реальності встановлених слідством подій. Майнову вигоду згідно обвинувальному висновку отримували компанії ТОВ "Мего" і ВАТ "ЛуАЗ" шляхом формування податкового кредиту, але слідство не надало доказів його прічетності до цих компаній. У силу вказаних причин бачиться сумнівним дача немислимих хабарів в інтересах ТОВ "Мего" та ВАТ "ЛуАЗ". Також не встановлено джерело цих сум.

Єдині особи, які мали господарські відносини з експортерами та отримували матеріальну вигоду, обумовлену договорами комісії, були директори фірм-комісіонерів ОСОБА_11 та ОСОБА_10, які , на відміну від нього, були службовими особами. Вони були обізнані про характер зовнішньоекономічних угод і на досудовому слідстві явно зменшили свою роль в інкримінованих подіях шляхом зведення напраслени на нього.

Підсудний ОСОБА_10 вину визнав частково та пояснив що з ОСОБА_3 вони познайомилися у 2002 році в м.Судаку. ОСОБА_10 був директором і засновником ТОВ "Нафтопродукт". ОСОБА_3 цікавився нерухомістю , і він допоміг йому з придбанням квартири в м.Судаку , після чого вони почали спілкуватися. Через деякий час ОСОБА_3 запропонував ему занятися зовнішньоекономічною діяльністю. Завданням ОСОБА_4 було прийняття та відправка товару. ОСОБА_3 привозив йому різні документи, які він підписував, в т.ч.. це були договори з ТОВ «ЛуАЗ» і ТОВ «Мего». При цьому ОСОБА_10 представників цих підприємств не бачив. Оформлення вантажів відбувалося в м.Феодосії: спочатку в брокерській фірмі ТОВ «Факт-9», а потім на митниці. На митниці вантажі додивлявся інспектор Кравченко. Після цього машина з вантажем опечатувалася та відправлялася у м.Сімферополь до аеропорту. В аеропорті, у вантажному терміналі , працівник митниці розпечатував машину з вантажем звіряв вантаж , переглядав пакет документів. Після цього ОСОБА_10 заповнював ряд документів, пов'язаних з вильотом вантажу, після чого вантаж відправлявся за кордон. У той же день ОСОБА_10 відправляв факс за кордон, після чого цього вони з ОСОБА_3 прощалися. Назад в ОСОБА_2 ОСОБА_10. його не відвозив. Винагороди від ОСОБА_3 він не отримував.

Незважаючи на невизнання вини ОСОБА_3 та часткове визнання вини ОСОБА_10 їх винність підтверджується зібраними доказами.

Свідок ОСОБА_5 пояснив суду, що в 2003 році він працював заступником начальника відділу по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил. В один із днів літа 2003 року, начальник Кримської регіональної митниці , ОСОБА_24, викликав його до себе в кабінет. Очікуючи в приймальні він бачив , що , з кабінету вийшов незнайома йому людина. ОСОБА_24 сказав, що це шанована людина з Києва, яка курирує оформлення експорту у Феодосії. У наступному , ознайомлюючись з матеріалами кримінальної справи, по якій ОСОБА_5 був обвинуваченим, він побачив фототаблицю, на якій була людина , про яку говорив ОСОБА_24 і прочитав його прізвище, це був ОСОБА_3 Цю людину він упізнав. Більше з ним ОСОБА_5 не стикався. У судовому засіданні він також упізнав ОСОБА_3 як людину, яку бачив в кабінеті ОСОБА_24 і про яку розповідав вище. Однак, в той час ОСОБА_3 був більш повнішим і на голові у нього було темне волосся.

В судовому засіданні ОСОБА_5 також підтвердив свідчення, які він давав у ході досудового слідства (т. 70 а.с. 271-275,) згідно з якими він визнав себе винним в участі у злочинній організації і вчинених такою організацією злочинах (крім отримання хабарів та пособництві в ухиленні від сплати податків псевдоекспортерамі) і пояснив, що його роль зводилася до забезпечення учасникам злочинної організації ОСОБА_6, ОСОБА_35А . і ОСОБА_8 на митному посту «Феодосія» можливості безперешкодно здійснювати псевдоекспортні оформлення товарів із багаторазово завищеною митною вартістю, а також здійснювати заходи щодо конспірації їх злочинної діяльності. Злочинну організацію очолював начальник КРМ ОСОБА_24 Зі слів ОСОБА_24 він зрозумів, що ОСОБА_3 виступав в ролі замовника незаконних митних оформлень псевдоекспортних вантажів із завищеною вартістю. Коли при ОСОБА_5 ОСОБА_3 виходив з кабінента ОСОБА_24, останній, вказавши на ОСОБА_3 , сказав, що він оформляє на митному посту «Феодосія» фіктивні експортні вантажі й якого рекомендували дуже поважні люди. Зі слів ОСОБА_24 йому також було відомо, що ОСОБА_3 мав прямий вихід на начальника митного поста «Феодосія» ОСОБА_6 , а також ОСОБА_7 та ОСОБА_8. Зі слів ОСОБА_24 йому відомо, що ОСОБА_24 направляв ОСОБА_3 до ОСОБА_6. Мова йшла про те, щоб не оглядати вантажі . На початку червня 2003 ОСОБА_5 в аеропорту Борисполя, коли був затриманий вантаж, оформлений на митному посту «Феодосія» інспектором Кравченко О.І. , бачив ОСОБА_3 в зоні митного контролю. Зі слів ОСОБА_24 ОСОБА_3 сам усував причини своїх прорахунків з вантажами і хабарами, які повинні були платитися за пропуск вантажу. Там же ОСОБА_5 бачив комісіонера ОСОБА_9 , який знаходився разом з ОСОБА_3 та співробітниками Бориспільської митниці. Сам ОСОБА_5 там виконував роль спостерігача ОСОБА_24 , що б доповісти, як буде врегульовано скандал, тобто виконає ОСОБА_3 гарантії чи ні.

Крім того, згідно набраному чинності вироку Феодосійського міського суду від 27.04.2012 р. по обвинуваченню самого ОСОБА_5 той пояснював, що його участь у злочинній організації була вимушеною , через службову залежність від ОСОБА_24 Зі слів ОСОБА_5 він не брав безпосередньої участі в митному оформленні експортних вантажів. Хабарів він не отримував і не був посередником в отриманні хабарів іншими підсудними. В одній з розмов з ОСОБА_24 той натякнув ОСОБА_5, що на митниці є люди, які непогано заробляють і прозвучали прізвища трьох співробітників: ОСОБА_8, ОСОБА_35 і ОСОБА_6 Самому ОСОБА_5 не поступало від ОСОБА_24 пропозицій підзаробити.

Митне оформлення вантажів за завищеною вартістю мало на меті формування в подальшому незаконного податкового кредиту з ПДВ підприємствами, які були частиною злочинного ланцюжка, що дозволяло їм ухилятися від сплати цього податку до бюджету .Зі слів ОСОБА_5 злочинну організацію ОСОБА_24 сформував до кінця 2002 року. Метою створення ОСОБА_24 злочинної організації було отримання хабарів за надання послуг різним комерційним структурам ухилитися від сплати податку на додану вартість при здійсненні псевдозовнішньоекономічної діяльності, використовуючи механізм митних оформлень експортних вантажів з багаторазово завищеною вартістю.

ОСОБА_24 здійснював керівну роль в організації оформлень псевдоекспорту, а ОСОБА_6 , як довірена особа ОСОБА_24, контролював здійснення незаконних митних оформлень. Про роль ОСОБА_6 підсудний ОСОБА_5 також пояснив, що, коли першого призначили на посаду начальника митного поста «Керч», він фактично продовжував керувати митним постом «Феодосія». Про таке рішення повідомив особисто ОСОБА_24 на нараді керівного складу восени 2003 року.

Кандидатури учасників злочинної організації ОСОБА_35 і ОСОБА_8 були особисто схвалені ОСОБА_24 і підбиралися начальником митного поста ОСОБА_6 з розрахунку особистої відданості, а також доступу до необхідних етапів митного оформлення процедури «фіктивного експорту» для вчинення посадових злочинів під виглядом звичайних митних оформлень в режимі «Експорт-10». ОСОБА_35 ставив завдання і контролював ОСОБА_8 , а також сам брав участь в митних оформленнях. ОСОБА_8 безпосередньо здійснював митні оформлення.

Роль ОСОБА_5 в злочинній організації зводилася до забезпечення решті учасників ОСОБА_6, ОСОБА_35 і ОСОБА_8 на митному посту «Феодосія» можливості безперешкодно здійснювати псевдоекспортні оформлення товарів із багаторазово завищеною вартістю, а також здійснювати заходи щодо конспірації та прикриття їх злочинної діяльності. Він усвідомлював, що сама злочинна діяльність, в якій він брав участь, носила складно організований характер.

Зі слів ОСОБА_5 він не розробляв планів незаконних оформлень, а просто брав участь в нав'язаних йому ОСОБА_24 обов'язків в разі активізації співробітників по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил на митному посту «Феодосія» творити перешкоди останнім для забезпечення можливості оформлення псевдоекспорту ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8

Свідок ОСОБА_11 пояснив суду, що у жовтні 2002 року у м.Судаку він познайомився з ОСОБА_3 , який уговорив його стати директором ТОВ «Енергофорум" та зайнятися діяльністю, пов'язаною з експортом товару. За це йому обіцяли винагороду у вигляді 0,02% від суми угод . При цьому ОСОБА_3 йому роз’яснив , що ОСОБА_9 будє тільки підписувати документи, а з митницею на всіх рівнях домовленість вже була. Після отримання згоди з боку ОСОБА_9 ОСОБА_3 надав йому вже підписані керівниками ТОВ "ОСОБА_17 і ТОВ" Мего ". документи: договори купівлі-продажу, договори комісій , рахунки-фактури . Самих керівников вказаних підприємств він ніколи не бачив . Після цього з пакетом документів вони з ОСОБА_3 прямували до м.Феодосія. У Феодосії вони найчастіше бували у другій половині дня, де подавали документи для оформлення в брокерську контору ТОВ "Факт-9", а потім до митного посту «Феодосія» . Коли оформлялися документи , ОСОБА_9 під час кожного оформлення ходив до кабінету ОСОБА_6 , де передавав йому пакети з грошима (долари США) , які йому перед цим давав ОСОБА_3 у якості хабарів за митне оформлення вказаних вантажів,

Митне оформлення закінчувалося після 18:00. Їм виносили документи працівники митниці. Потім вони їхали до м.Сімферполя , де в Кримській мітниці , в аеропорту , ставили на 5-ті екземпляри ВМД печатки . Після чого він вказані документи віддавав ОСОБА_3 , який потім їх відвозив до м.Киева , де передавав представникам ТОВ «Мего» , або ВАТ«ЛуАЗ» .

Розміри хабарів , які ОСОБА_9 носив до ОСОБА_36, визначав начальник Кримської митниці ОСОБА_24, до якого двічи його посилав ОСОБА_3 При цих зустрічах в кабінеті ОСОБА_37 в м.Сімферополі в аеропорту «Центральному» ОСОБА_24 передавав для ОСОБА_3 записки з цифрами з розміром хабарів . Спочатку цей розмір з зими 2003 р. був 2.5% , а потім з літа 2003 р. - 5% . Всього ОСОБА_9 приймав участь у 10 вказаних оформленях , які проходили по одній схемі.

Крім того, згідно набраному чинності вироку Феодосійського міського суду від 27.04.2012 р. по обвинуваченню самого ОСОБА_38 за вказаними епізодами , де він повністю визнав свою вину , він пояснював, що у жовтні 2002 року він працював в м.Судаку на підприємстві ТОВ "Універсалсервіс", керівником котрого був ОСОБА_39, який познайомив його з ОСОБА_3, а останній умовив його стати директором ТОВ «Енергофорум» та ТОВ "Енергосервіс" і зайнятися діяльністю, пов'язаною з експортом товару. При цьому підприємства, які необхідно було очолити ОСОБА_11 повинні були виступати в якості комісіонерів-посередників між українськими підприємствами ВАТ "ЛуАЗ" і ТОВ "Мего" та іноземними контрагентами . При цьому ОСОБА_3 пояснив, що ОСОБА_11 буде тільки підписувати документи і передавати гроші в якості хабарів митникам, а всією організацією буде займатися він сам. З митницею на всіх рівнях домовленість вже була . За це ОСОБА_11 було обіцяно винагороду в розмірі 0,02% від суми угод. Пакети документів привозив ОСОБА_3 до м.Судак ,а ОСОБА_11 за вказівкою ОСОБА_3 в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енергофорум» або ТОВ «Енергосервіс» у відсутності уповноважених представників ВАТ «ЛуАЗ» і ТОВ «Мего» підписував надані йому ОСОБА_3 з підписом директора та печаткою ТОВ «Мего» і ТОВ «ЛуАЗ» тексти договорів комісії, згідно з якими ТОВ «Енергофорум» або ТОВ «Енергосервіс» від імені ТОВ «Мего» або ВАТ «ЛуАЗ» повинні були реалізувати за межі України різні товари. Згідно із зазначеними договорами, комісіонер зобов'язувався також здійснити митне оформлення експортованих вантажів. Одночасно з договорами комісії ОСОБА_11, у м.Судаку, в односторонньому порядку від імені ТОВ «Енергофорум» або ТОВ »Енергосервіс» у відсутності представників іноземних контрагентів підписував надані йому ОСОБА_3 контракти на поставку товарів, узятих на комісію з підписами і печатками закордонних фірм. Говорячи про ці товари, ОСОБА_11 в судовому засіданні зазначив, що вони представляли собою нікому не потрібне утильсировину, з дуже високою вартістю і ОСОБА_11 це розумів, він також розумів, що ці договори, які він підписував, є фіктивними . Після цього ОСОБА_11 отримував від ОСОБА_3 електронні носії з неправдивими даними щодо вартості товарів, які необхідно було внести в бланки вантажних митних декларацій, для чого він в той же день за вказівкою ОСОБА_3 звертався в брокерську контору ТОВ «Факт-9» в г.Федосіі, де брокери (не присвячені в злочинні плани) за даними з вказаних електронних носіїв заповнювали вантажні митні декларації та вносили у відповідні графи декларацій завідомо неправдиві відомості в частині вартості переміщуваного товару. Зазначені примірники ВМД із прикладеним комплектом документів ОСОБА_11 передавав митним брокерам ТОВ «Факт-9» ОСОБА_12 або ОСОБА_23 (не посвяченим у злочинні наміри) для подачі до оформлення на митний пост «Феодосія», що ті й виконували Таким чином, ОСОБА_11 розумів, що їм за допомогою непосвячених брокерів складалися ВМД з неправдивими відомостями про вартість товарів (при цьому вартість товару була завищена багаторазово).Після цього ОСОБА_11 за вказівкою ОСОБА_3 ходив до митного поста «Феодосія», де в службовому кабінеті начальника поста ОСОБА_6 , діючи згідно з розробленим планом за вказівкою ОСОБА_3 , передавав ОСОБА_6 в якості хабара гроші в великому конверті формату А-4 в іноземній валюті - доларах США , які йому перед цим давав ОСОБА_3 . При цьому ОСОБА_11 розумів , що дає ці гроші ОСОБА_6 в якості хабара за митне оформлення зазначених вантажів з багаторазово завищеною вартістю. Після цього брокер займався з інспекторами митниці оформленням товарів. Найчастіше це відбувалося наприкінці робочого дня. Вантаж додивлявся працівниками митниці, майже весь час це робив ОСОБА_8 Після того як отримували документи, на офісі брокерської фірми ОСОБА_11 знімав з них копії, завіряв їх, після чого ці документи без оригінала 5 примірника ВМД він передавав ОСОБА_3 , а 5-й примірник залишався у нього для того, щоб згодом проставити відмітку Кримської регіональної митниці після випуску вантажу за митну територію України. Після того , як ОСОБА_11 проставляв таку відмітку, він віддавав 5-й примірник ВМД ОСОБА_3

Розміри хабарів, які ОСОБА_11 передавав ОСОБА_6 , заздалегідь визначав начальник Кримської митниці ОСОБА_24 ( у % від вартості експортованого вантажу). З ОСОБА_24 ОСОБА_11 двічі зустрічався за вказівкою ОСОБА_3 в службовому кабінеті ОСОБА_24 у м. Сімферополі , у аеропорті «Центральний» . Це сталося перший раз в один із днів лютого 2003 року, а потім (після затримання партії вантажу на Бориспільській митниці) в один з днів червня 2003 року.. При цих зустрічах ОСОБА_24., нічого не кажучи, передавав ОСОБА_11 записки для для ОСОБА_3 з розмірами хабарів в доларах США у відсотковому відношенні від вартості експортних вантажів, зазначених у вантажних митних деклараціях, а саме: перший раз було вказано 2,5%. , а другий раз - 5%. Спочатку вантажі оформляли у Феодосії, а відправляли за кордон у м. Борисполі (поза зоною дії Кримської митниці), тому і ставки хабарів були в 2.5% від вартості товару, а після затримання вантажу в Бориспільській митниці, вантажі стали відправляти через аеропорт у Сімферополі, тому розмір хабарів зріс до 5%. ( оскільки і оформлення і випуск вантажу відбувався в зоні дії Кримської регіональної митниці) . Даючи хабарі і підписуючи документи з відомостями, які не відповідали дійсності, ОСОБА_11 розумів, що діяльність, в яку його втягнув ОСОБА_3 є злочинною. ОСОБА_11 Д, А, розумів, що своїми діями здійснюють пособництво ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ» в ухиленні від сплати ПДВ. При цьому, механізм ухилення йому разьяснив ОСОБА_3 наступним чином.Першою в ланцюжку цього механізму була фірма-продавець, або як її називав ОСОБА_3 , фірма-«пустишка», створена тільки для видимості і яка потрібна була для підтвердження походження товару з високою вартістю. Згодом її ліквідували, щоб замести сліди походження товару з високою вартістю. Після фірми-«пустишки» було необхідно проходження фіктивних угод по придбанню та поставки зазначених товарів з високою вартістю через легальні фірми-прокладки для того, щоб остання угода з поставки експортного вантажу імпортеру виглядала легальною, тобто для того, щоб заплутати сліди. Причому, ці фірми-прокладки продавали товар один одному з мінімальною накруткою, практично ніякою. Вантаж, який збиралися експортувати за завищеною вартістю надходив на склад в м.Судак за адресою: провулок Сірний, 12. Склад орендувався всіма фірмами-прокладками. Фактично, це потрібно було для того, щоб підтвердити рух товару від однієї фірми до іншої і знаходження товару в місті ОСОБА_2. Товар поставлявся за один-три дні до його митного оформлення на митному посту міста Феодосія, а усі договори між фірмою-«пустишкою» та фірмами-прокладками , а також фірмами-експортерами (ТОВ «Мего» і ТОВ «ЛуАЗ») підписувалися директорами фірм-прокладок і ОСОБА_9А в один день задніми числами, як і акти прийому-передачі і специфікації. Всі ці договори із заздалегідь проставленими датами, підписами та печатками контрагентів надавав ОСОБА_3 Підсудний ОСОБА_11 , відповідно , підписував усі документи, які він йому надавав, тобто договори комісії з ТОВ «Мего» і ТОВ «ЛуАЗ», а також договори з імпортерами. Ніхто з тих осіб, чиї імена і підписи значилися в контрактах, він не бачив. При цьому він повністю усвідомлював, що займається протиправною діяльністю, і що всі угоди, які він укладав є фіктивними. ОСОБА_3 охоче пояснював ОСОБА_11 питання конспірації. Коли той питав, для чого вся «возня» з вантажем, якщо митники навіть не бачать вантажів в очі, а якщо і бачать завантажені транспортні засоби, то навіть не знають, чи ті самі це вантажі чи ні. ОСОБА_3 пояснював , що найголовніше у всій схемі це саме оформлення митних декларацій. Але тільки цього замало, потрібно, щоб не тільки в п'ятих примірниках було проставлено про те, що вантажі вивозяться, але і щоб дані надійшли в електронну базу Державної митної служби. А ці дані, зі слів ОСОБА_3 , в цю базу можуть внести , якщо « експортери не будуть ганяти порожняк або оформляти повітря». Самі товари, згідно показань ОСОБА_11, практично не мали товарної вартості і навіть в якості утилізованого сировини не могли виступати в якості предмета експортних операцій .

ОСОБА_11 також показав, що основним етапом в реалізації злочинної діяльності псевдоекспортних поставок, було оформлення на митниці вантажних митних декларацій з внесеними в них завідомо неправдивими відомостями в частині вартості товарів та випуск вантажів за межі митного кордону України, без яких весь розроблений механізм ланцюга фіктивних угод не мав би сенсу. Саме митне оформлення працівниками митних органів псевдоекспортних вантажів реалізовувало весь складний механізм «фіктивного експорту», ??дозволяючи створювати видимість нібито легальної експортно-господарської діяльності. При цьому ОСОБА_11 пояснив, що завідомо неправдиві документи, а саме вантажні митні декларації, оформлені в експортному режимі, повинні були мати всі необхідні реквізити митних органів, тобто бути оформленими зовні правильно, формально підтверджуючи високу митну вартість та вивезення товарів за митну територію України, саме це було основною умовою, у зв'язку з чим, він під керівництвом ОСОБА_3 і за участю посадових осіб Кримської регіональної митниці робив службове підроблення.

За участю ОСОБА_11 сталося десять оформлень , а одне оформлення ОСОБА_3 за такою ж схемою провів за участю ОСОБА_40 , його земляка з м.Судак, якого також завербував ОСОБА_3 . ОСОБА_11 розумів, що ОСОБА_3 працює не сам по собі, а представляє якісь серйозні структури. Завдяки незаконним діям посадових осіб митного поста «Феодосія» ОСОБА_6, ОСОБА_35 і ОСОБА_8 організатору фіктивного експорту ОСОБА_3 вдалося здійснити його безперервність. Вивезений за митну територію України псевдо-експортний вантаж надходив на ліцензійні митні склади в Угорщину і зберігався там за мінімальною митною вартістю, та затребувався через те, що реальні імпортери були відсутні, після чого без застосування ввізного мита знову ввозився на Україну для повторного використання в якості псевдокспортного вантажу з багаторазово завищеною вартістю. Такі товари використовувалися для оформлення неодноразово .Электричні реле перетинали кордон України кілька разів. Вся поставка товарів за кордон була фіктивною за своєю суттю. Насправді не було ніяких імпортерів, так як ці товари були фікцією і дійсно нікому не були потрібні. Як пояснював ОСОБА_9 ОСОБА_3 імпортери існували лише на папері. ОСОБА_11 не вдавався в деталі, чию абревіатуру і імена використовував ОСОБА_3 ОСОБА_11 просто знав, що насправді ніяких угод з поставки, тобто з експорту не існує .

Свідок ОСОБА_17 , бувший заступник начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_24 , в суді пояснив , що у 2003 році він працював заступником начальника Кримської регіональної митниці. Протягом 2003 року на митному посту "Феодосія" було оформлено декілька вантажних митних декларацій з явно завищеною митною вартістю. Після оформлення цих декларацй, п'яті екземпляри з підписом інспектора контролю доставки вантажу, про те що вантаж фактично вибув за митну територію України, надавали ОСОБА_17 на підпис, які він підписував , після чого на його підпис ставили печатку .

Ці п'яті екземпляри ВМД потрібні були для надання в податкові органи для відшкодування ПДВ. У двох випадках вивіз вантажу був здійснений через аеропорт - Сімферополь, як пункт пропуску за митну територію України. За цими двома епізодами начальник КРТ ОСОБА_24 ставив свідку завдання, щоб грузи пропускалися без затримок, як висловлювався ОСОБА_24, "у режимі найбільшого сприяння". ОСОБА_17 також пояснив, що ОСОБА_3 бачив неодноразово в приймальні у ОСОБА_24 ОСОБА_3 виглядав не так, як в цей час . Тоді він був одягнений у спортивну футболку та спортивні штани. На голові у нього було волосся. З ОСОБА_3 він ніколи не спілкувався. Після виходу ОСОБА_3 з кабінету, ОСОБА_24 при свідку подзвонив начальнику митного посту «Феодосія» ОСОБА_6 та сказав , що приїде людина по оформленню і щоб він його прийняв, прізвище він не називав. Оформлень було 10 чи 11, по яких вартість вантажу явно не відповідала дійсності , а була завищена . Про те, що існувала злочинна група, свідок зробив висновок після свого звільнення з митної служби, керівником злочинної групи був начальник КРТ ОСОБА_24, до групи входили працівники митного поста "Феодосія" ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , які були задіяні в оформленні та організації оформлень на МП "Феодосія". На митному посту все організовував ОСОБА_6, а Кирилов та ОСОБА_8 безпосередньо оформляли і брали участь в оформленні. У 2004 році при розмові з ОСОБА_6 той говорив, що за ці оформлення він возив гроші ОСОБА_24 . З його слів гроші приносили йому декларанти. ОСОБА_5, як заступник керівника відділу по боротьбі з контрабандою сприяв тому, щоб співробітники цього відділу на МП «Феодосія» не брали участь у комісійних оглядах вантажів по вказаним оформленням . ОСОБА_3 у ОСОБА_24 свідок бачив на початку 2003 року. Начальник КРМ його особисто з ОСОБА_3 не знайомив. Коли він побачив ОСОБА_3 в кабінеті у ОСОБА_24, він був в окулярах, одягнений у спортивну футболку і спортивні штани, і на голові було темне волосся. ОСОБА_3 свідок впізнав по фотознімку, який йому надавали в ході слідства . Свідок зрозумів , що ОСОБА_24 і ОСОБА_3 вели розмову про вказані оформлення. ОСОБА_3 свідку запам'ятався своїм виглядом, а також тим , що ОСОБА_24 шанобливо до нього ставився, що з іншими було нечасто.

В ході судового розгляду були оголошені показання свідка ОСОБА_17 , які він давав під час досудового розслідування (т.27 а.с. 40-46, т. 34 а.с. 166-183, т. 63 а.с. 310-319), та які він підтвердив у судовому засіданні. Згідно з цими показаннями начальник Кримської регіональної митниці ОСОБА_24 створив у ввіреному йому підрозділі митних органів умови, що сприяли вчиненню злочинів, пов'язаних з оформленням експортних вантажів з багаторазово завищеною митною вартістю і для цього була створена злочинна група з числа підлеглих йому по службі посадових осіб з різним обсягом службових повноважень . Для успішного здійснення своїх злочинних намірів начальник Кримської регіональної митниці ОСОБА_24, який проводив вигідну йому кадрову політику, також робив спроби втягнути в злочинну діяльність його та ОСОБА_41 (заступника начальника Кримської регіональної митниці, начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил) . При свідку ОСОБА_24 повністю підтвердив своїми словами міркування ОСОБА_6 про те, що у нього, тобто ОСОБА_6, був раніше гарний заробіток, коли вони з ОСОБА_24 заробляли за його словами від 2,5% до 5% від заявленої митної вартості у вантажних митних деклараціях за експортними вантажами. Всі учасники злочинної організації, створеної ОСОБА_24 за участь в здійсненні незаконних оформлень експортних вантажів із завищеною митною вартістю отримували свої частки від хабарів, які визначалися ОСОБА_24 в залежності від ролі кожного у спільній злочинній діяльності. Про це ОСОБА_17 знав зі слів ОСОБА_6 , який теж не називав конкретних цифр, але і не заперечував, що заробляє разом з ОСОБА_24 на експортних оформленнях у Феодосії. Це було для багатьох абсолютно очевидним фактом. Зі слів ОСОБА_6 свідку також було відомо, що його накази виконували на митному посту «Феодосія» дві людини - це ОСОБА_35 та ОСОБА_8 Крім цього свідок показав, що начальник Кримської регіональної митниці ОСОБА_24 неодноразово протягом 2003 року намагався залучити його в злочинну діяльність, пропонуючи йому особисто контролювати процес незаконних митних оформлень експортних вантажів з багаторазово завищеною митною вартістю з метою забезпечення гарантії невтручання в процес здійснення митного контролю підрозділів Кримської регіональної митниці. Свідок також пояснював, що зі слів ОСОБА_24 в розмовах в кінці 2002 року, коли він пропонував ОСОБА_41, заступнику начальника Кримської регіональної митниці, начальнику відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил , зайнятися прибутковим бізнесом, а саме прикривати незаконні оформлення з боку очолюваного ним підрозділу по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил, ОСОБА_24 називав процентні ставки заробітку, а саме 2,5% і 5% від митної вартості оформлюваних експортних вантажів, тобто хабарі, які можна отримати при здійсненні зазначених митних оформлень експортних вантажів. За цим же питанням приблизно в серпні-вересні 2002 р. ОСОБА_17 викликав у свій офіс батько ОСОБА_24 - ОСОБА_42 . Через це свідок вважає, що злочинну групу всередині Кримської регіональної митниці та, зокрема на митному посту «Феодосія», ОСОБА_24 створив наприкінці 2002 року. А початкову розмову з ним і ОСОБА_41 з пропозицією брати участь в у незаконних оформленнях експортних вантажів, тобто контролювати процес і розробляти заходи безпеки для здійснення задуманого, ОСОБА_24 запропонував в листопаді 2002 року. Свідок навідріз відмовився від такої пропозиції, так само як і ОСОБА_41 До свідку після цього випадку ОСОБА_24 став ставитися зневажливо як би натякаючи на те, що даремно зробив його своїм заступником і що , очевидно, пора його замінити, а ОСОБА_41 він відверто третирував. ОСОБА_24, ОСОБА_5 і ОСОБА_6 були розроблені не тільки здійснювані заходи конспірації при оформленнях експортних вантажів з багаторазово завищеною митною вартістю, але і моделі поведінки на слідстві у випадку, якщо їхня злочинна діяльність буде розкрита. ОСОБА_17 також пояснював, що після звільнення з митних органів йому стало відомо багато чого від ОСОБА_6, ОСОБА_24 і того ж ОСОБА_5 про справжні масштаби скоєних цими людьми злочинів, про які вони говорили як про добре налагоджений бізнес, тобто поро митні оформлення за винагороди від експортерів у вигляді хабарів.

Свідок ОСОБА_17 неодноразово бачив у кабінеті начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_24 підсудного ОСОБА_3, який намагався вирішити питання про проведення оформлень на митному посту «Феодосія» без доглядів вантажу. Всі вантажі оформлялися на митному посту «Феодосія» фактично за їх відсутності та без догляду. Це було розпорядження ОСОБА_24 і ініціатива ОСОБА_6 Про оформлення після 18 годин ОСОБА_24 розпоряджався в присутності ОСОБА_17 і давав про це ОСОБА_6 вказівки у телефонному режимі . Метою організації ОСОБА_24 оформлень експортних вантажів з багаторазово завищеною митною вартістю на митному посту «Феодосія» протягом 2003 року було отримання хабарів, які він за своїм розсудом розподіляв між підлеглими, які брали участь у незаконних митних ОСОБА_6 говорив свідкові, що неодноразово возив батькові начальника Кримської регіональної митниці великі суми грошей в доларах США. За словами ОСОБА_6 «Пачки купюр не поміщалися в барсетку ...».

Свідок ОСОБА_41 пояснив суду, що у 2003 році він працював заступником начальника КРМ--начальником відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил. Протягом 2002-2003 років на МП "Феодосія" оформлялися різні вантажі на експорт із завищеною фактурною вартістю. Ці грузи оформлялися у Феодосії, потім вантажі слідували до певного пункту пропуску України з метою вивозу за межі України , спочатку це був аеропорт Бориспіль , а потім кілька випадків було в аеропорту Сімферополя. Транспортний засіб пломбувати у Феодосії , потім вантаж довозили на транспоті до пункту пропуску, там перевантажували на літаки , і вантаж далі летів за межі України. У зв'язку з цими оформленнями свідок ОСОБА_41 викликався до начальника КРМ ОСОБА_24,з тим , щоб співробітники його підрозділу "лояльно" ставились до оформлення цих вантажів. В один з таких випадків, коли він був запрошений до начальника митниці ОСОБА_24 , він бачив там чоловіка, який був представлений як ОСОБА_3, представник судакськіх фірм. З метою мінімізації транспортних витрат розмова йшла про те, що вантажі, які їхали за межі Криму, пломбувати в іншому місці, щоб не «висвічувати» їх біля ТП "Феодосія". Свідок ОСОБА_41 упізнав в судовому засіданні в підсудному ОСОБА_3 - людину , про яку розказував вище., При цьому ОСОБА_41 зазначив , що в 2002-2003 роках ОСОБА_3 був повніше і у нього на голові було волосся більше середньої довжини, а одягнений він був у спортивний костюм. У спортивних костюмах до ОСОБА_24 ніхто не заходив, тому ОСОБА_41 і запам'ятав ОСОБА_3 Свідок у вказаний час бачив ОСОБА_3 в кабінеті ОСОБА_24 у зв'язку з організацією експортних оформлень через митний пост «Феодосія». Про те, що розговор йшов саме про ці оформлення свідкові розповів сам начальник КРТ ОСОБА_24 Оформлялися якісь реле. Вартість вантажів була завищена в десятки разів. Коли ОСОБА_41 прийшов до кабінету ОСОБА_24., то ОСОБА_3 вже там знаходився. ОСОБА_24 представив його як людину з Києва, який працює в інтересах Судакських підприємств і організовує роботу по експортному оформленію вантажів. При цьому ОСОБА_24 дуже шанобливо розмовляв з ОСОБА_3

ОСОБА_24 , ОСОБА_6 і ОСОБА_17 розповідали свідкові, що за ці оформлення ОСОБА_43 отримував від 2.5% до 5% від суми угоди. Винагороди (хабарі) від експортних оформлень отримував ОСОБА_6 і відвозив їх начальнику КРТ ОСОБА_24 При цьому ОСОБА_6 зазначав, що ОСОБА_24 його жорстко контролював. ОСОБА_3 і ОСОБА_24 хотіли мінімізувати транспортні витрати. Після затримання машини з вантажем в Борисполі, вантаж стали переправляти через аеропорт в Сімферополі. Коли експортний вантаж оформляли у Феодосії і відправляли за кордон через Бориспіль, то ставка винагороди (хабарів) була 2.5% від вартості вантажу, а коли вантаж відправляли через аеропорт у Сімферополі, то ставка хабарів була 5% від вартості вантажу.

Свідок ОСОБА_41 також додав , що неодноразово звертав увагу ОСОБА_24 на те , що офрмлення експорту вантажів за завищеною вартістю - це неправильно і розумів, що за це «неправильно» ОСОБА_24 отримує хороші гроші. Від участі в подібних оформленнях ОСОБА_41 відмовився. Після цього ОСОБА_24 знайшов заміну ОСОБА_41 в особі ОСОБА_5 , і коли в Борисполі затримали експортований вантаж із завищеною вартістю, який був оформлений на митному посту «Феодосія» ОСОБА_24 послав ОСОБА_5 в Бориспіль "гасити пожежу». Про ОСОБА_41 і ОСОБА_17 начальник КРМ ОСОБА_24 говорив, що вони недоумкуваті і що з ними грошей не заробиш. Своє негативне ставлення до зазначених оформленнь експортних вантажів із завищеною вартістю ОСОБА_41 ОСОБА_24 висловлював , але «здати» ОСОБА_24 (повідомити правоохоронним органам) у ОСОБА_41 не вистачило сміливості.

Після того, як ОСОБА_41 відмовився виконувати розпорядження ОСОБА_24 стосовно експортних оформлень , цим став займатися ОСОБА_5, про що ОСОБА_5 сам сказав, що його про це просив ОСОБА_24 , і у нього не вистачило сміливості йому відмовити.

Свідок ОСОБА_41 також пояснив, що підсудного ОСОБА_4 знає як директора одного з судакських підприємств, його у той же період ОСОБА_41 бачив біля кабінету у ОСОБА_24 при якомусь оформленні. ОСОБА_24 у присутності ОСОБА_41 сказав ОСОБА_10 , що «всі умови залишаються колишніми , їдь до Феодосії і розрахуйся з ОСОБА_6В.», а також що «гроші повинні бути сплачені до оформлення» . Тим самим ОСОБА_41 зрозумів , що ОСОБА_10 повинен відвезти ОСОБА_6 хабар. Свідок також відзначав, що з ОСОБА_3 ОСОБА_24 поводився дуже люб'язно, а з ОСОБА_10 нешанобливо.

У приймальні ОСОБА_24 свідок ОСОБА_41 також бачив ОСОБА_11 і йому відомо, що гроші ОСОБА_6 возили декларанти - ОСОБА_9 та ОСОБА_10 .

Свідок ОСОБА_44 пояснив суду, що одну людину, яка знаходилася в залі суду, він знає як ОСОБА_4 - директора судацької фірми, назву якої не пам'ятає, а другу людину він також знає як ОСОБА_3 . У 2003 році на МП "Феодосія" проходили оформлення експортних вантажів із завищеною вартістю, з метою незаконного відшкодування ПДВ. Експортерами товарів із завищеною вартістю були підприємства, зареєстровані в ОСОБА_2, директором якого з цих підприємств був ОСОБА_10 , свідок не пам'ятав. Прізвище «Безродній» йому була відомо з документів. Особисто з ним свідок не знайомий, але при цьому він його бачив на МП "Феодосія" при експортних оформленнях. Так само при цих оформленнях був присутній і ОСОБА_3 , його свідок неодноразово бачив в розташуванні МП "Феодосія" і по його поведінці було видно, що ця людина курирує експортні оформлення. ОСОБА_3 у 2003 році свідок три рази бачив точно: влітку і восени. На той момент він був одягнутий у спортивну куртку, спортивні штани і спортивне взуття На голові у нього були темне волосся, стрижене некоротко , і він носив окуляри в темній товстій оправі. Про те, що його звуть ОСОБА_3 свідок ОСОБА_44 дізнався при впізнанні за фотознімками в ході досудового слідства. Свідок також пояснив, що у вказаний час ОСОБА_3 спілкувався з ОСОБА_6 . Про те, що вони говорили про оформлення експортних вантажів, свідку пізніше особисто розповів сам ОСОБА_6 ,який йому також розповідав про ОСОБА_11 та ОСОБА_45 як про експортерів. Коли на митному посту оглядали машину з експортним вантажем при цьому серед людей, що оформляли на нього документи, був присутній і ОСОБА_3 , і свідок звернув увагу , що ОСОБА_3 був чимось незадоволений. ОСОБА_11 з ОСОБА_3 був завжди, а ОСОБА_45 свідок бачив разів зо два в різні дні: один раз - в коридорі митного поста., а другий - в кабінеті ОСОБА_6 . Коли бачив ОСОБА_4 , то він також був разом з ОСОБА_3 . Свідок бачив як ОСОБА_3 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 виходили з кабінету ОСОБА_6 . ОСОБА_11 і ОСОБА_10 на той момент були директорами фірм-експортерів. ОСОБА_3 свідок ОСОБА_44 бачив, як мінімум, три рази: перший раз - з балкону будівлі митного поста «Феодосія» перед митним постом, другий раз - з ОСОБА_11 і ОСОБА_10 , коли вони виходили з кабінету ОСОБА_6В, а третій раз - в коридорі другого поверху приміщення митного поста «Феодосія».

Зі слів ОСОБА_6 свідку відомо, що при незаконному оформленні експортних вантажів той мав певну винагороду у розмірі 2,5% або 5%. від стоімості вантажу.

ОСОБА_6 не приховував від ОСОБА_44 , що отримував гроші від декларантів. Один раз у його присутності ОСОБА_6 у своєму кабінеті розкривав пакет з грошима, які були загорнуті в папір. При цьому він пояснив, що це «зарплата» від ОСОБА_11 за експортні оформлення. При цьому про механізм отримання грошей ОСОБА_6 ОСОБА_44 не розповідав. Але повідомляв, що гроші, які він отримував від декларантів, «не поміщуються у барсетку». ОСОБА_44 також бачив, що ОСОБА_6 зустрічався з ОСОБА_10, але при цьому не бачив, щоб він отримував від ОСОБА_45 хабарів.

Свідок ОСОБА_46 , начальник Кримської регіональної митниці після ОСОБА_24 , у суді пояснив , що до осені 2003 року він працював начальником МП "Ялта". Потім перейшов до апарату Кримської регіональної митниці .Участі в оформленні вантажів не приймав. Але йому було відомо, як співробітнику митниці, що у 2003 році відбувалося оформлення експорту різних товарів із завищеною вартістю. Основною метою якого було відшкодування ПДВ. У вересні 2003 року від заступника начальника КРМ ОСОБА_17 і від ОСОБА_41 він дізнався, що в Криму відбуваються митні експортні оформлення ввантажів з завищеною вартістю. Від начальника Кримської митниці ОСОБА_24 була команда не втручатися в ці оформлення, що це «не вашого розуму справи». ОСОБА_5 виконував обов'язки заступника начальника відділу по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил. Проводив перевірку щодо оформлення експортних вантажів на митному посту «Феодосія», брав участь в ній, і літав до Києва, коли там затримали партію вантажу. ОСОБА_41 - людина досить обережна, він розумів, що існує проблема в цих оформленнях і потрібно розібратися, що відбувається. Були моменти, коли йшли перевірки, коли працювала слідча група, ОСОБА_24 збирав частину особового складу митниці , яка мала відношення до експортних оформленнь і давав настанови, які необходно давати свідчення, та пояснювати таким чином, щоб «прибрати тінь з митниці» . Зі слів свідка ОСОБА_24 говорив, звертаючись до співробітників "ви не хвилюйтеся, тут замішані такі люди, що все буде нормально". ОСОБА_24 був дуже впливовий. ОСОБА_6 був досить амбіціозною людиною, він бажав робити кар'єру, тому у ОСОБА_24 з ОСОБА_6 були добрі стосунки. ОСОБА_6 з ОСОБА_24 спілкувався напряму, в деяких питаннях ОСОБА_6 навіть ігнорував заступників ОСОБА_24

Свідок ОСОБА_46 також в суді підтвердив свої показання , які він давав у ході слідства (т. 70 а.с. 117-121) про те, що вплив ОСОБА_24 на підлеглих було настільки великим, що співробітники митниці були готові на виконання будь-яких, у тому числі і незаконних розпоряджень останнього. Він також повідомив, що начальник відділу контрабанди і порушення митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_41 розповідав йому, що тому стало відомо про порушення процедури митного контролю співробітниками митного поста «Феодосія» при проведенні митного оформлення експортних вантажів з явно завищеною вартістю. Коли ОСОБА_41 намагався перевірити факти, які стали йому відомі , ОСОБА_24 в дуже грубій формі заборонив йому це робити і, взагалі, втручатися без його відома в роботу митного поста «Феодосія». При цьому, всі питання, що стосуються роботи очолюваного ОСОБА_41 підрозділу, ОСОБА_24 доручив заступнику начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці ОСОБА_5 , який за завданням ОСОБА_24 особисто вилітав в Бориспіль на початку літа 2003 року, коли оформлений на митному посту «Феодосія» вантаж був затриманий і, за словами ОСОБА_41, повинні були порушити кримінальну справу про замах на контрабанду.

Свідок ОСОБА_46 також показав, що ОСОБА_24, делегував частину своїх повноважень заступникам, зокрема для підписання вантажних митних декларацій з незаконним оформленням, уникаючи, таким чином, необхідності особисто ставити підпис на офіційних документах, які містять неправдиву інформацію.

ОСОБА_24 неодноразово намагався чинити тиск на свідка ОСОБА_46 , щоб той не давав правдивих свідчень про роль ОСОБА_24 в зазначених оформленнях. Свідок заявив йому, що буде робити те, що вважатиме за потрібне і не збирається розділяти делеговану їм відповідальність, яку він вміло розподіляв між заступниками. Заступник ОСОБА_24 , ОСОБА_17 підписував вантажні митні декларації за експортними вантажами. Декларації спеціально підсовували ОСОБА_17 згідно ідеї ОСОБА_6, щоб у разі розкриття незаконних оформлень делегувати йому частину відповідальності і вивести ОСОБА_24 з під удару, тобто, щоб у ОСОБА_24 була офіційна можливість заявити про свою непричетність до зазначених оформленням експортних вантажів із завищеною вартістю

Свідок ОСОБА_46 також пояснив, що ОСОБА_24 організував з підлеглих згуртовану групу для скоєння посадових злочинів. Без чіткого розподілу ролей і узгоджених дій посадових осіб митниці було б неможливо безперешкодно здійснити оформлення подібного масштабу експортних вантажів із завищеною вартістю. Контроль за невтручання в процедуру зазначених оформлень з боку підрозділів по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил, ОСОБА_24 особисто доручив ОСОБА_5, заборонивши начальнику підрозділу ОСОБА_41 здійснювати організацію законної процедури контролю зазначених оформлень.

Крім цього, свідок ОСОБА_46 зазначив що у 2003 році згідно з діючим митним законодавством наказам і інструкціями Державної митної служби України, а також сформованій практиці здійснення митного контролю за оформленням експортних вантажів існував дієвий механізм перешкоджання оформленню «фіктивного експорту».

Зі слів ОСОБА_46 при оформленні фіктивного експорту співробітниками митного поста «Феодосія» були грубо порушені вимоги Митного Кодексу України, наказу № 561 Державної митної служби України, технологічної схеми і ряду інших наказів та інструкцій. Перш за все, зазначені оформлення проводилися в позаурочний час без відповідних офіційно оформлених наказів і розпоряджень з боку начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_24 з порушенням черговості етапів, час проведення доглядів, яких фактично не було. Єдиний законний і дієвий механізм протистояння фіктивному експорту - це чітке дотримання вимог всіх наказів та інструкцій і неухильне проходження процедури митного контролю. В даному випадку кричущі порушення процедури митного контролю ОСОБА_35, ОСОБА_6 ОСОБА_8 в наявності.

ОСОБА_46 таже пояснив, що від ОСОБА_41 йому було відомо , що експортери, зацікавлені в незаконних митних оформленнях експортних вантажів з багаторазово завищеною вартістю згодом, після проведених оформлень, надаючи у відповідні податкові інспекції п'ятий екземпляри вантажних митних декларацій, доводили нульову ставку податку на додану вартість, тобто, по суті, ухилялися від сплати податку на додану вартість. ОСОБА_41 розполагав такими відомостями від ОСОБА_6 і частково від ОСОБА_24

Свідок ОСОБА_33 , колишній заступник начальника митного поста «Феодосія» (ОСОБА_6В.), в суді пояснив, що в 2003 р. ОСОБА_3 бачив в районі МП «Феодосія», коли він підїжджав до митного посту на автомобілі в період оформлення декларацій по відшкодуванню ПДВ. При цьому він спілкувався з ОСОБА_11 , поруч знаходився хтось із співробітників вантажного напрямку ОСОБА_8 або ОСОБА_35

ОСОБА_33 також підтвердив в ході судового засідання свої свідчення на слідстві (т. 25 а.с. 28-37 і т. 30 а.с. 200-207) про те, що ОСОБА_6 говорив йому про те, що він абсолютно спокійний стосовно оформлень експортних вантажів із завищеною вартістю, оскільки незаконність подібних оформлень дуже важко довести.

Про те, що на МП «Феодосія» КРМ почалися експортні оформлення товарів, фактурна вартість яких перевищувала реальну, він дізнався практично відразу після перших оформлень тобто в самому кінці 2002 р.. З приводу цих оформлень він відразу поставив питання начальнику митного поста ОСОБА_6 , висловивши свої сумніви в їх законності. На що ОСОБА_6 відповів, що всі ці оформлення здійснюються за прямою вказівкою начальника КРМ ОСОБА_24 при цьому він додав, щоб ОСОБА_33 не ліз в ці оформлення . ОСОБА_33 також було відомо про те, що співробітники вантажного напрямку ОСОБА_35 і ОСОБА_8 здійснювали оформлення вантажних митних декларацій з явно завищеною вартістю, отримуючи хабарі за проведення поверхневої процедури митного контролю в частині проведення комісійних оглядів та виявлення невідповідності митної вартості вантажу , заявленої в декларації. ОСОБА_8 дуже просив ОСОБА_7 дати йому можливість брати участь у оформленнях експорту товарів з явно завищеною вартістю, оскільки за це він отримував від ОСОБА_7 гроші. Гроші за такі оформлення платили декларанти, тобто давали хабарі за те, щоб не виявлялися які-небудь порушення, в тому числі реальна ціна товару.

Свідок ОСОБА_47, колишній співробітник митного поста «Феодосія» в судовому засіданні упізнав ОСОБА_3 , якого. навесні 2003 р. бачив у кабінеті начальника митного поста «Феодосія» ОСОБА_6 Він також бачив ОСОБА_3 в той період разом з ОСОБА_11 біля будівлі митниці. ОСОБА_3 тоді був повніше з волоссям і в окулярах, одягнений був у спортивний костюм. ОСОБА_11 він також бачив у кабінеті ОСОБА_6, якого той представив як комерсанта і ОСОБА_2.

Свідок ОСОБА_47 також підтвердив свої свідчення дані ним у ході досудового слідства (т. 70 а.с. 176-192), згідно з якими він пояснював, що злочинною організацією, в яку з працівників митниці входили ОСОБА_6, ОСОБА_35, ОСОБА_8, ОСОБА_5 керував начальник КРМ ОСОБА_24 Ця злочинна організація займалася фіктивним експортом. Це поняття знайоме кожному митнику. Суть цієї схеми полягає в тому, що на МП «Феодосія» у позаурочний час, таємно для більшості співробітників відбувалося оформлення експортних вантажів з багаторазово завищеною вартістю, хоча вантажі практично вартості не мали, або були утильсировиною. За це члени злочинної організації отримували хабарі за тарифом 5% від вартості товару, зазначеної в декларації, якщо вантаж випускався за кордон через пункт попуски «Аеропорт Сімфрополь» і 2.5% - у разі, якщо вантаж йшов через пункт пропуску іншої митниці. Всі учасники злочинної організації почували себе дуже впевнено і заробляли добрі гроші на фіктивному експорті. ОСОБА_6 вважав цю злочинну схему дуже прибутковим «бізнесом». Ці оформлення він називав словами «бізнес» і «суботник», за ці оформлення він особисто отримував від комісіонерів хабарі. З приводу цих оформлень він говорив, що «гроші приходять до нього самі». Всі співробітники митного поста, що мали відношення до аркушів контролю, насправді не бачили вантажу і не оглядали його, окрім присвячених осіб (ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ). Свідок спочатку думав, що цей «бізнес» пов'язаний з контрабандою, але потім ОСОБА_8 разьяснив йому суть. ОСОБА_8 ставив пломби на контейнери, навіть не заглядаючи в них. Це було в травні 2003 р., коли ОСОБА_8 оформив якийсь фіктивний експортний вантаж якихось електроприладів, через які виник великий скандал, за який переживав ОСОБА_6 , оскільки Бориспільська митниця в пункті пропуску затримала вантаж , оформлений на МП «Феодосія» інспектором Кравченко О.І. за схемою «фіктивного експорту». При цьому ОСОБА_8 пишався тим, що він це зробив під «дахом» ОСОБА_24 , тим самим він підкреслював , що ОСОБА_24 прикриває цю злочинну діяльність. Потім цю ситуацію врегулював ОСОБА_24 , пославши у відрядження до Борисполя ОСОБА_5, заступника начальника відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил. КРМ. Свідок ОСОБА_47 також пояснював, що влітку 2003 р. йому зі слів самого ОСОБА_6 стало відомо, що той отримував хабарі від Судакських комерсантів для ОСОБА_24 , і в цих хабарях був закладений відсоток для нього, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .

Свідок ОСОБА_48p;І.О . у суді пояснив, що він визнав ОСОБА_3 та ОСОБА_10 У 2003 р. свідок працював представником брокерської фірми «Факт-9». ОСОБА_10 у той час був директором однієї з Судакських фірм та оформляв на фірмі «Факт-9» вантаж у режимі «Єкспорт». ОСОБА_3 неодноразово приїжджав разом з ОСОБА_10 а також з ОСОБА_9 . У ОСОБА_3 на той час на голові було волосся. Разом з ОСОБА_3 після роботи якось вечеряли.

Свідок також підтвердив свої пояснення в ході досудового слідства ( т. 63 а.с.81-88,140-145) . У 2002-2003 р.р. митними брокерами на ТОВ «Факт-9» працював він та ОСОБА_13 Свідок у якості декларанта подавав на МП»Феодосія» ВМД №60006/3/124, №60006/3/125, №60006/3/250, №60006/3/886-894. Ці ВМД для оформлення подавалися директором ТОВ «Енергофорум» та ТОВ «Енергосервіс» ОСОБА_9 та директором ТОВ «Нафтапродукт» ОСОБА_10 ближче до закінчення робочого часу, і вони готували листи до начальника митного посту «Феодосія» с проханням забезпечити можливість проведення митного оформлення вантажів у позаробочий час з оплатою за це. Спочатку ці вантажі відправлялися з аеропорту «Бориспіль» , а з літа 2003 р. з - аеропорту «Сімферополь». ВМД та необхідні для митного оформлення документи свідок ОСОБА_48 передавав начальнику вантажного напрямку МП «Феодосія» ОСОБА_7 , який самостійно визначав інспектора , який приймав ВМД до оформлення.

Свідок ОСОБА_13 у суді пояснив, що він визнав ОСОБА_3 та ОСОБА_10 У 2003 р. свідок працював представником брокерської фірми «Факт-9». ОСОБА_10 у той час був директором однієї з Судакських фірм та оформляв різне обладнання . ОСОБА_3 приїжджав разом з ОСОБА_10 та ОСОБА_9 ОСОБА_3 свідок бачив разів з п'ять .

Свідок ОСОБА_13 також підтвердив свої пояснення в ході досудового слідства ( т. 30 а.с.122-132 ) . У 2003 р.р. митними брокерами на ТОВ «Факт-9» працював він та ОСОБА_48 На протязі 2003 р. їм та ОСОБА_48 як митними брокерами ТОВ «Факт-9» по замовленню ТОВ «Енергофорум» , ТОВ «Енергосервіс» ТОВ ( директор ОСОБА_9 та ТОВ «Нафтапродукт» ( директор ОСОБА_10 ) надавались послуги по декларуванню вантажів по експортним операціям. Свідком особисто було виконано біля 10 декларуваннь вантажів. Вказані підприємства у всіх випадках діяли як комісіонери. Декілька разів після вказаних митних оформлень ОСОБА_9 запрошував свідка та ОСОБА_48 відмітити успішне оформлення в кафе готелю «Лідія» у м.Феодосії. При цьому був присутній також і ОСОБА_3 , якого називали «Кіт». Пізніше свідок взнав , що того звали «Андрій». В кафе платив весь час ОСОБА_3 Крім того , кожен із разів , коли оформлялись ВМД ОСОБА_3 весь час знаходився неподалеку. Декілька разів свідок чув , як ОСОБА_3 просив ОСОБА_9 , щоб той поторопив їх с ОСОБА_48 при оформленні декларацій , і у свідка ОСОБА_13 склалася думка , що ОСОБА_3 контролював увесь процес і фактично був представником комітента.

Про незаконні митні оформлення учасниками злочинної організації експортних вантажів з багаторазово завищеною вартістю з метою імітації законною та якісної процедури митного контролю свідчать оголошені в суді свідчення фахівців в галузі митної справи свідків ОСОБА_49 (т. 33 а.с. 196-197), ОСОБА_50, (т. 29 а.с. 63-72) , ОСОБА_51 (т. 29 а.с. 52-56) ОСОБА_52 (т. 29 а.с. 40-45) ОСОБА_53 (т. 29 а.с. 34-39) ОСОБА_54, (т. 29 а.с. 28-33) ОСОБА_55 (т. 29 а.с 22-27) ОСОБА_56 (т. 29 а.с. 10 - 15). ОСОБА_57 (т. 32, л.д. 125-132). Згідно з цими показаннями на митних постах Кримської регіональної митниці ще влітку 2002 року була введена дієва практика протидії спробам суб'єктів зовнішньо-економічної діяльності в незаконному відшкодуванні податку на додану вартість у зв'язку з чим, всі митні оформлення експорту вантажів вартістю понад 50 000 грн. проводилися з обов'язковою участю підрозділів по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил. Посадові особи вантажних відділів та напрямків митних постів у обов'язковому порядку при оформленні експортних вантажів з митною вартістю понад 50 000 грн. повинні були погоджувати такі оформлення з оперативним відділом відділення по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил Кримської регіональної митниці, представники якого повинні були брати участь у комісійному огляді вантажів, про що робилася обов'язкова позначка в актах таких оглядів.

Згідно з висновками комісії про результати службової перевірки митного оформлення експортних вантажних митних декларацій на митному посту «Феодосія» Кримської регіональної митниці в 2003 році, викладених в акті від 31 травня 2006 року, затвердженому начальником Кримської регіональної митниці ОСОБА_46, при митному оформленні на митному посту «Феодосія» головним інспектором Кириловим І.О. і старшим інспектором Кравченко О.І. були допущені грубі порушення вимог наказу Державної митної служби України від 14 жовтня 2002 року за № 561, яким затверджено «Порядок здійснення митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації», що дозволило суб'єктам зовнішньо-економічної діяльності завершити оформлення завідомо неправдивих офіційних документів-вантажних митних декларацій № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року, № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року, № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року, № 60006/3/000375 від 29 травня 2003 року, № 60006/3/000377 від 30 травня 2003 року, № 60006/3/000677 від 29 серпня 2003 року, № 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року, № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року, № 60006/3/000848 від 22 жовтня 2003 року, № 60006/3/000886 від 31 жовтня 2003 року, № 60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року. Кількість прийнятих рішень ОСОБА_58 та ОСОБА_8 , а також їх системність і спрямованість свідчать, що останні свідомо спільно з бувшим керівником митного поста «Феодосія» КРТ допускали порушення і створювали належні умови для їх існування, чим сприяли субьектам ЗЕД у здійсненні ними своїх намірів, спрямованих на завершення митного оформлення (т. 2 а.с. 270-312),

Фіктивність фінансово-господарської діяльності мережи фіктивних фірм для легалізації ланцюга товарних угод купівлі-продажу, що підтверджували зовні високу товарну вартість майбутніх предметів псевдоекспортних операцій підтверджено показаннями свідків, оголошеними у судовому засіданні , які згідно із зазначеними договорами, виступали в якості директорів підприємств, але які насправді були директорами цих підприємств тільки формально і фактично підприємницької діяльності не здійснювали і зазначених договорів не підписували.

Так, директор ПП «Нойс» свідок ОСОБА_59 показав, що дійсно в 2002 році в Дніпровській районній державній адміністрації міста Києва він зареєстрував приватне підприємство «Нойс», але в наступному господарську діяльність він не вів з причини відсутності початкового капіталу. Крім того , в травні 2003 року ОСОБА_59 скористався послугами невстановлених осіб з перереєстрації підприємства та переоформив ПП «Нойс» на ім'я ОСОБА_60 Договорів купівлі-продажу та поставки на протязі 2002-2003 року ОСОБА_59 як директор ПП «Нойс» не укладав і не підписував.

( т. 64 а.с. 205-211)

Свідок ОСОБА_60 пояснив, що ніколи не набував приватне підприємство «Нойс», не був його директором і ніякого відношення до його діяльності не мав. Приблизно в 1996-1997 році ОСОБА_60 втратив у громадському транспорті свій паспорт громадянина України, яким, по всій видимості , скористалися невстановлені особи при перереєстрації ПП «Нойс» на ім'я ОСОБА_60

(т. 30 а.с. . 54-59)

Сідок ОСОБА_61 показала, що приблизно влітку 2003 року на прохання свого випадкового знайомого ОСОБА_8 віддала йому свій паспорт громадянина України, який він використовував з метою реєстрації на ім'я ОСОБА_61 приватного підприємства «Асторія-2003». Фактично ОСОБА_61 підприємницькою діяльністю не займалася, справи підприємства не вела. Вона тільки кілька разів на прохання зазначеного ОСОБА_8 підписувала надані їм документи, не вникаючи в їх суть.

(т. 30 а.с. 182-184)

Свідок ОСОБА_62 пояснила, що приватне підприємство «Стар-Трейд» було зареєстровано на її ім'я на прохання її випадкових знайомих приблизно на початку 2003 року. За обіцяну ними винагороду ОСОБА_62 погодилася надати свій паспорт громадянина України та підписати пакет документів, необхідний для реєстрації підприємства. Як випливає зі слів ОСОБА_63, підприємницькою діяльністю від імені ПП «Стар-Трейд» вона ніколи не займалася і не планувала займатися. Крім цього, кілька разів на прохання вказаних знайомих ОСОБА_62 як формальний директор ПП «Стар-Трейд» підписувала документи, не вникаючи в їх суть. Серед цих документів були договори, звіти до податкової інспекції і кілька разів - порожні бланки документів. Приблизно в травні 2003 року ОСОБА_62 звернулася до цих знайомих з вимогою перереєструвати ПП «Стар-Трейд» на іншу особу, у зв'язку з чим, 22 травня 2003 року ПП «Стар-Трейд» були перереєстровано на ім'я ОСОБА_64 за відсутності особи, на ім'я якого переоформляти підприємство.

(т. 34 а.с. 271-276)

Свідок ОСОБА_65 пояснив, що в 2002 року, погодившись на пропозицію випадкового знайомого ОСОБА_55, відчуваючи в той період часу матеріальні труднощі, за винагороду надав свій паспорт громадянина України для подальшого реєстрації на його ім'я приватного підприємства «Інтер'єр і Ко». При цьому, як пояснив ОСОБА_65, ніякої підприємницької діяльності від імені підприємства він не здійснював, але кілька разів ОСОБА_55 надавав на підпис ОСОБА_65 договори та інші документи, які ОСОБА_65 підписував, не вникаючи в їх суть. Приблизно в 2004 році ПП «Інтер'єр і Ко» ОСОБА_55 було перереєстровано на ім'я ОСОБА_66, який при виконанні самої процедури перереєстрації в нотаріальній конторі не був присутній.

(т. 30 а.с. 32-35)

Багатократне завищення вартості псевдоєскпортних товарів підтверджується матеріалами виконаного міжнародного доручення про правову допомогу з Угорської Республіки, згідно якими експортні вантажі, що відправлялися українськими фірмами «Енергофорум», «Енерго-Сервіс», і які були оформлені на митному посту «Феодосія» Кримської регіональної митниці , зберігалися на ліцензійному митному складі м. Комора з митною вартістю на багато разів нижче, зазначених в інвойсах і товарно-супровідних документах.

Згідно з міжнародними товарно-транспортними накладними зазначені експортні вантажі, зокрема реле марок «ПЕ-36», «ПЕ-37», «ПЕ-38», неодноразово перетинали митний кордон України в обох напрямках, тобто після здійснення псевдоекспортних операцій, товари з ліцензійних митних складів м. Комора Угорщини поверталися в Україну.

(т. 45 а.с. 1-286)

Як випливає з матеріалів перевірки, які надійшли з Служби митної та фінансової охорони Угорської республіки митна вартість товарів, оформлених старшим інспектором Кравченко О.І. на митному посту «Феодосія» не відповідає митній вартості товарів, що надійшли на ліцензійний митний склад в Угорської Республіки, а саме:

- за вантажною митною декларацією № 60006/3/000677 від 29 серпня 2003 року ( комісіонер ОСОБА_9 ) вантаж на склад в м. Комора (Угорщина) надійшов з вартістю, зазначеною в товаросупровідних документах в 2 787 долара США. Вивезення вказаного товару на територію України бло здійснено 15 жовтня 2003 з вартістю 2790 доларів США

- за вантажною митною декларацією № 6006/3/000848 від 22.10.2003 ( комісіонер ОСОБА_9 ) вантаж на склад в м.Комора (Угорщина) надійшов з вартістю, зазначеною в товаросупровідних документах в 2 700 доларів США. Вивезення вказаного товару на територію України був здійснений 6 листопада 2003 з тією ж вартістю 2700 долара США.

- за вантажною митною декларацією № ВМД 6000/3/000886 від 31 жовтня 2003 р ( комісіонер ОСОБА_9 ) вантаж на склад в м. Комора (Угорщина) надійшов з вартістю, зазначеною в товаросупровідних документах в 4 326 доларів США. Цю вартість враховували при постановці товару на склад. Вивезення вказаного товару на територію України був здійснений в два прийоми: перший 6 листопада 2003 з вартістю 1 974 долара США, другий - 10 листопада 2003 з вартістю 2 352 долара США

- за вантажною митною декларацією № 60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року ( комісіонер ОСОБА_10 ) вантаж на склад в м. Комора (Угорщина) надійшов з вартістю, зазначеною в товаросупровідних документах в 6 320 долара США. Вивезення вказаного товару на територію України бло здійснено 6 листопада 2003 з вартістю 10730 доларів США

(т. 35 а.с. 2-10)

В той же час згідно змісту оформлених ОСОБА_67 вантажних митних декларацій № 60006/3/000677 від 29 серпня 2003 року, № 60006/3/000848 від 22 жовтня 20003 року, № 60006/3/000886 від 31 жовтня 20003 року, 6000/3/000893 від 31 жовтня 2003 р і прикладеними до них документам - інвойсам, товарно-транспортним накладним , вартість зазначених товарів відповідно становила:

- За ВМД № 60006/3/000677 від 29 серпня 2003 року - 5651 796,00 доларів США,

- За ВМД № 6006/3/000848 від 22.10.2003 - 2172 609,00 доларів США,

- За ВМД 6000/3/000886 від 31 жовтня 2003 р-8340528, 00 доларів США.

- За ВМД 6000/3/000893 від 31 жовтня 2003 р-3768320, 00 доларів США.

(т .52 а.с.21-22, 126-128, т.50 а.с. 197, 203, т.52 а.с. 30-31,33)

Як випливає зі змісту Єдиної митної декларації Угорщини експортного вантажу - 295 ящиків електричних реле марки «ПЕ-37», митна вартість вантажу, оформленого на митному посту «Феодосія» Кримської регіональної митниці складає 2950 ОСОБА_46.

(т. 45 а.с.278).

Тоді як згідно змісту зазначеної вантажної митної декларації № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року, доданого до неї інвойсу та товарно-транспортної накладної митна вартість експортного вантажу 295 ящиків - 29500 штук електричних реле марки «ПЕ-37» становить 71817750, 00 (сімдесят один мільйон вісімсот сімнадцять тисяч сімсот п'ятьдесят) Російських рублів.

(т. 4 а.с. 123, 125)

Як випливає зі змісту Єдиної митної декларації Угорщини експортного вантажу - 30 комплектів регуляторів газу високого та низького тиску РДБК 50-100-200 митна вартість вантажу, оформленого на митному посту «Феодосія» Кримської регіональної митниці складає 2100 ОСОБА_46.

(т. 45 а.с.133).

Тоді як згідно змісту зазначеної вантажної митної декларації № 60006/3/000250 товарно-транспортної накладної митна вартість експортного вантажу 30 ящиків регуляторов газу високого та низького тиску становить 59 100 000 Російських рублів.

(т. 40 а.с. 189, 194, 197 т. 45 а.с. 17,)

Виконання ОСОБА_24, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_35 і ОСОБА_8 навмисних дій в інтересах ОСОБА_3, ОСОБА_11 і ОСОБА_40, спрямованих на пособництво в ухиленні псевдо-експортерами вантажів від сплати податку на додану вартість в особливо великому розмірі, підтверджується актами перевірок, проведених на вимогу органу досудового слідства.

Так, згідно акту перевірки дотримання посадовими особами митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці вимог нормативних актів при проведенні митних оформлень експортних вантажів з вантажних митних декларацій № № 60006/3/000124-000125 від 26.02.2003, 60006/3/000250 від 16.04 .2003, 60006/3/000375 від 29.05.2003, 60006/3/000377 від 30.05.2003, 60006/3/000677 від 29.08.2003, 60006/3/000679 від 29.08.2003, 60006/3/000724 від 19.09 .2003, 60006/3/000848 від 22.10.2003, 60006/3/000886 від 31.10.2003, 60006/3/000893 від 31.10.2003 при проведенні оформлень зазначених декларацій було порушено вимоги Митного кодексу України та наказів Державної митної служби України.

В результаті проведених перевірок встановлено, що інспектором Кравченко О.І. при митному оформленні вантажів за вищевказаними деклараціями були порушені вимоги ст.ст. 21, 24, ч. 2 ст. 24 Митного кодексу України та п. 2.5 наказу Державної митної служби України № 198 від 6 травня 1995 року в частині здійснення митного огляду вантажів поза зоною митного контролю. Так, згідно акту перевірки, «наявні листи контролю проведення митного оформлення вказують на те, що у всіх випадках друга стадія шостого етапу митного оформлення даних ВМД« митний огляд»був здійснений співробітником митного поста« Феодосія »ОСОБА_8 . На майданчику поряд з будівлею митного поста «Феодосія». ... Під час роботи комісії не встановлено наявність жодного документа, яким би майданчик перед митним постом «Феодосія» визначалася як зона митного контролю ». Зазначені порушення співробітника митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці ОСОБА_8 «... сприяли завершенню митного оформлення вантажів на митному посту« Феодосія »Кримської регіональної митниці у 2003 році».

(т. 59 а.с. 2-12)

Згідно акту про результати перевірки дотримання посадовими особами митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці процедури митного оформлення під час розміщення на складі товарів, заявлених з вантажних митних декларацій № № 60006/3/000124-000125 від 26.02.2003, 60006/3/000250 від 16.04.2003, 60006/3/000375 від 29.05.2003, 60006/3/000377 від 30.05.2003, 60006/3/000677 від 29.08.2003, 60006/3/000679 від 29.08.2003, 60006/3/000724 від 19.09.2003, 60006/3/000848 від 22.10.2003, 60006/3/000886 від 31.10.2003, 60006/3/000893 від 31.10.2003, а також під час вивезення товарів за межі митної території України в пункті пропуску «Аеропорт-Сімферополь »,« найважливішою умовою, при якому став можливим вивіз вантажу за межі митної території України є невикористання керівництвом Кримської регіональної митниці в особі ОСОБА_24 і ОСОБА_41 своїх прав і можливостей, наданих їм наказом Державної митної служби України № 573 від 17.10.2000, яким затверджено «Порядок замовлення, видачі, зберігання, обліку та використання спеціального митного штампа «переогляд», незважаючи на наявність достатніх підстав і реальних можливостей для організації здійснення митного контролю у формі переогляду (ст. 22 Митного кодексу України), який здійснюється з метою забезпечення дотримання, зокрема підприємствами та їх посадовими особами, порядку переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів (ст. 21 Митного кодексу України) ».

(т. 59 а.с. 13-32)

Невідповідність вимогам нормативно-правових актів України порядку формування податкового кредиту з податку на додану вартість за результатами проведення протягом лютого-жовтня 2003 року операції купівлі-продажу товарів та подальшого псевдо-експорту цих товарів підприємствами псевдоекспортерами ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ» підтверджується довідками Державної податкової адміністрації в місті Києві про проведені дослідження обставин формування зазначених податкових кредитів з податку на додану вартість.

Так, згідно з довідкою про проведения Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій по вантажних митних деклараціях № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року та № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 ТОВ «Мего» (код ЄДРПОУ 30518592), встановлено , що «загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в лютому 2003 року, була занижена на суму 3999615,00 грн. через незаконно сформований податковий кредит, отриманий в результаті операцій з ПП «Інна ТТ».

(т. 61 а.с. 1-5)

Згідно з довідкою про проведеня Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій за вантажною митною декларацією № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року ВАТ «ЛуАЗ» (код ЄДРПОУ 05808592), становлено , що « загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у квітні 2003 року, була занижена на суму 2 000 000 грн. через незаконно сформований податковий кредит, отриманий в результаті операцій з ПП «Стар-Трейд».

(т. 61 а.с. 6-7)

Згідно з довідкою про проведения Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій з вантажних митних декларацій № 60006/3/000375 від 29 травня 2003 року та № 60006/3/000377 від 30 травня 2003 року ТОВ «Мего» (код ЄДРПОУ 30518592), встановлено , що «загальна сума податкових зобов'язань з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ТОВ «Мего» в травні 2003 року, була занижена на суму 4020483, 00 грн. в результаті безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Нойс».

(т. 61 а.с. 8-16)

Згідно з довідкою про проведення Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій за вантажною митною декларацією № 60006/3/000677 від 29 серпня 2003 року ВАТ «ЛуАЗ» (код ЄДРПОУ 05808592), встановлено , що « загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у серпні 2003 року, була занижена на суму 4 000 000 грн. у результаті незаконно сформованого податкового кредиту, отриманого в результаті операцій з ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 61 а.с. 17-20)

Згідно довідки про проведення Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій за вантажною митною декларацією № 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року ВАТ «ЛуАЗ» (код ЄДРПОУ 05808592), встановлено , що «загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ« ЛуАЗ »у серпні 2003 року, була занижена на суму 1921276, 00 грн. у результаті незаконно сформованого податкового кредиту, отриманого в результаті операцій з ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 61 а.с. 21-25)

Згідно з довідкою про проведений Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій за вантажною митною декларацією № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року ВАТ «ЛуАЗ» (код ЄДРПОУ 05808592), встановлено , що «загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у вересні 2003 року, була занижена на суму 2700000, 00 грн. у результаті незаконно сформованого податкового кредиту, отриманого в результаті операцій з ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 61 а.с. 26-29)

Згідно з довідкою про проведення Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій за вантажною митною декларацією № 60006/3/000848 від 22 жовтня 2003 року ВАТ «ЛуАЗ» (код ЄДРПОУ 05808592), встановлено , що « загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у жовтні 2003 року, була занижена на суму 2304000, 00 грн. у результаті незаконно сформованого податкового кредиту, отриманого в результаті операцій з ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 61 а.с. 30-33)

Згідно з довідкою про проведений Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій за вантажною митною декларацією № 60006/3/000886 від 31 жовтня 2003 року ВАТ «ЛуАЗ» (код ЄДРПОУ 05808592), встановлено , що « загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у жовтні 2003 року, була занижена на суму 4 300 000, 00 грн. у результаті незаконно сформованого податкового кредиту, отриманого в результаті операцій з ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 61 а.с. 34-37)

Згідно з довідкою про проведений Державною податковою адміністрацією в місті Києві дослідження обставин формування податкового кредиту з податку на додану вартість при проведенні експортних операцій за вантажною митною декларацією № 60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року ТОВ «Мего» (код ЄДРПОУ 30518592), встановлено , що « загальна сума податкових зобов'язань з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ТОВ «Мего» в жовтні 2003 року, була занижена на суму 4003090, 00 грн. в результаті безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Асторія-2003».

(т. 61 а.с. 38-44)

Факт незаконного формування підприємствами псевдо-експортерами податкового кредиту з податку на додану вартість та подальше підтвердження для податкових органів застосування нульової ставки з податку на додану вартість при псевдо-експорті вантажу, здійсненого посредствам незаконного митного оформлення співробітниками Кримської регіональної митниці та митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці за отриманя ними від ОСОБА_3 через ОСОБА_11 та ОСОБА_40 хабара в особливо великому розмірі, підтверджується висновками судово-економічних експертиз і додаткових судово-економічних експертиз, проведених під час досудового слідства по кримінальній справі, а саме:

висновком судово-економічної експертизи № 103 від 8 листопада 2006 року, згідно з яким при здійсненні фінансово-господарської операції з поставки комплексів кліматичних 1К22 у кількості восьми комплектів на загальну суму 9595200, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість 1599 200, 00 грн., ПП «Інна ТТ» було безпідставно сформовано податковий кредит для ТОВ «Хіменергоінвест», ТОВ «Пеліком» і ТОВ «Мего». Зазначений товар в подальшому був експортований за межі митної території України ТОВ «Мего» згідно вантажної митної декларації № 60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року із застосуванням ставки « 0» відсотків з податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в лютому 2003 року, була занижена на суму 1595200, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інна ТТ».

(т. 46 а.с. 5-19)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 1 від 09 лютого 2010 року встановлено, що ТОВ «Мего» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією №60006/3/000124 від 26 лютого 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в лютому 2003 року, була занижена на суму 1599200, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інна ТТ».

(т. 65 а.с. 9-17)

Висновком судово-економічної експертизи № 104 від 8 листопада 2006 року, згідно з яким при здійсненні фінансово-господарської операції з поставки реле електромеханічних «ПЕ-37» у кількості 29500 штук на загальну суму 14402490, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість 2400415, 00 грн. , ПП «Інна ТТ» було безпідставно сформовано податковий кредит для ТОВ «Хіменергоінвест», ТОВ «Пеліком» і ТОВ «Мего» . Зазначений товар в подальшому був експортований за межі митної території України ТОВ «Мего» згідно вантажної митної декларації № 60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року із застосуванням ставки « 0» відсотків з податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в лютому 2003 року, була занижена на суму 2400415, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інна ТТ».

(т. 46 а.с. 45-74)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 2 від 09 лютого 2010 року встановлено, що ТОВ «Мего» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією №60006/3/000125 від 26 лютого 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в лютому 2003 року, була занижена на суму 2400415, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інна ТТ».

(т. 65 а.с. 24-31)

Висновком судово-економічної експертизи № 3205 від 3 листопада 2006 року, документально підтверджується формування ВАТ «ЛуАЗ» податкового кредиту з ПДВ у частині віднесення суми ПДВ у розмірі 2 000 000,00 грн. до податкового кредиту з ПДВ від вартості придбаних у ПП «Стар-Трейд» комплексних систем регуляції тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 в кількості 30 штук на загальну суму 12 000 000,00 грн. Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 29.01.04 визнано недійсним статут ПП «Стар-Трейд» з моменту його реєстрації та свідоцтво № 37605799 про реєстрацію платника податку на додану вартість з моменту внесення до реєстру в зв'язку з тим, що діяльність ПП «Стар -Трейд »за період його функціонування суперечить чинному законодавству. Господарська операція з продажу для ВАТ «ЛуАЗ» комплексних систем регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 в кількості 30 штук на загальну суму 12 000 000,00 грн., В т.ч. ПДВ - 2 000 000,00 грн. була здійснена ПП «Стар-Трейд» у вищезгаданий період.

Таким чином, факт нездійснення вищевказаної операції підтверджує необгрунтованість формування податкового кредиту з ПДВ ВАТ «ЛуАЗ» в частині віднесення суми ПДВ у розмірі 2 000 000,00 грн. до податкового кредиту з ПДВ від вартості придбаних у ПП «Стар-Трейд» комплексних систем регулювання тиску газу РДБКІНС/ВГ/-50-100-200 в кількості 30 штук на загальну суму 12 000 000,00 грн., які в подальшому були експортовані за межі митної території України (ВМД № 60006/3/000250 від 16.04.03).

(т. 46 а.с. 79-89)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 4 від 17 лютого 2010 року встановлено, що ВАТ «ЛуАЗ» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією № 60006/3/000250 від 16 квітня 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

(т. 65 а.с. 52-66)

Висновком судово-економічної експертизи № 102 від 8 листопада 2006 року, згідно з яким при здійсненні фінансово-господарської операції з поставки реле електромеханічних «ПЕ-36» у кількості 40500 штук і реле електромеханічних «ПЕ-37» у кількості 15700 штук на загальну суму 24 122 898, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4020483, 00 грн. ПП «Нойс» було безпідставно сформовано податковий кредит для ТОВ «Пеліком», ТОВ «Прайс» і ТОВ «Мего». Зазначений товар в подальшому був експортований за межі митної території України ТОВ «Мего» згідно вантажних митних декларацій № 60006/3/000375 від 29 травня 2003 року та № 60006/3/000377 від 30 травня 2003 року із застосуванням ставки « 0» відсотків по податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в травні 2003 року, була занижена на суму 4020483, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Нойс».

(т. 46 а.с. 98-127)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 3 від 09 лютого 2010 року встановлено, що ТОВ «Мего» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортних операцій з вантажних митних декларацій № 60006/3/000375 від 29 травня 2003 року та № 60006 / 3/000377 від 30 травня 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначених операціях зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в травні 2003 року, була занижена на суму 4020483, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Нойс».

(т. 65 а.с. 38-45)

Висновком судово-економічної експертизи № 110 від 25 грудня 2006 року, згідно з яким, всупереч положенням пп. 7.2.1, 7.2.3, 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, п.п. 2, 5, 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 165 від 30 травня 1997 року, ВАТ «ЛуАЗ» включено до складу податкового кредиту з податку на додану вартість витрати по сплаті податку на додану вартість з придбання 62 електродистанційною систем управління з магнітопроводнимі дисками, серії ЕСУ11М, що не підтверджується податковою накладною, виписаною ПП «Інтер'єр і Ко» на суму 24 000 000, 00 грн., в результаті чого, згідно з пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, підприємством завищено суму податкового кредиту в розмірі 4 000 000, 00 грн. Зазначений товар в подальшому був експортований ВАТ «ЛуАЗ» за межі митної території України згідно вантажної митної декларації № 60006/3/000677 від 29 серпня 2003 року із застосуванням ставки « 0» відсотків з податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у серпні 2003 року, була занижена на суму 4 000 000, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 46 а.с. 132-150)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 5 від 17 лютого 2010 року встановлено, що ВАТ «ЛуАЗ» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією № 60006/3/000677 від 29 серпня 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у серпні 2003 року, була занижена на суму 4 000 000, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 65 а.с. 73-87)

Висновком судово-економічної експертизи № 111 від 25 грудня 2006 року, згідно з яким, всупереч положенням пп. 7.2.1, 7.2.3, 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, п.п. 2, 5, 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 165 від 30 травня 1997 року, ВАТ «ЛуАЗ» включено до складу податкового кредиту з податку на додану вартість витрати по сплаті податку на додану вартість з придбання 43 тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001, що не підтверджується податковою накладною, виписаною ПП «Інтер'єр і Ко» на суму 11527659, 00 грн., в результаті чого, згідно з пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, підприємством завищено суму податкового кредиту в розмірі 1921276, 50 грн. Зазначений товар в подальшому був експортований ВАТ «ЛуАЗ» за межі митної території України згідно вантажної митної декларації № 60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року із застосуванням ставки «0» відсотків з податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у серпні 2003 року, була занижена на суму 1921276, 50 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 47 а.с. 4-23)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 6 від 17 лютого 2010 року встановлено, що ВАТ «ЛуАЗ» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією №60006/3/000679 від 29 серпня 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у серпні 2003 року, була занижена на суму 1921276, 50 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 65 а.с. 94-107)

Висновком судово-економічної експертизи № 112 від 25 грудня 2006 року, згідно з яким, всупереч положенням пп. 7.2.1, 7.2.3, 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, п.п. 2, 5, 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 165 від 30 травня 1997 року, ВАТ «ЛуАЗ» включено до складу податкового кредиту з податку на додану вартість витрати по сплаті податку на додану вартість з придбання 60 тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001, що не підтверджується податковою накладною, виписаною ПП «Інтер'єр і Ко» на суму 16 200 000, 00 грн., в результаті чого, згідно з пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, підприємством завищено суму податкового кредиту в розмірі 2700000, 00 грн. Зазначений товар в подальшому був експортований ВАТ «ЛуАЗ» за межі митної території України згідно вантажної митної декларації № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року із застосуванням ставки « 0» відсотків з податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у вересні 2003 року, була занижена на суму 2700000, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 47 а.с. 28-46)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 7 від 17 лютого 2010 року встановлено, що ВАТ «ЛуАЗ» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією № 60006/3/000724 від 19 вересня 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у вересні 2003 року, була занижена на суму 2700000, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 65 а.с. 114-127)

Висновком судово-економічної експертизи № 113 від 25 грудня 2006 року, згідно з яким, всупереч положенням пп. 7.2.1, 7.2.3, 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, п.п. 2, 5, 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 165 від 30 травня 1997 року, ВАТ «ЛуАЗ» включено до складу податкового кредиту з податку на додану вартість витрати по сплаті податку на додану вартість з придбання 27 модулів векторного управління та реєстрації ТИП ВУ-25р, що не підтверджується податковою накладною, виписаною ПП «Інтер'єр і Ко» на суму 13824000, 00 грн., в результаті чого, згідно з пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, підприємством завищено суму податкового кредиту в розмірі 2304000, 00 грн. Зазначений товар в подальшому був експортований ВАТ «ЛуАЗ» за межі митної території України згідно вантажної митної декларації № 60006/3/000848 від 22 жовтня 2003 року із застосуванням ставки « 0» відсотків з податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у жовтні 2003 року, була занижена на суму 2304000, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 47 а.с. 51-68)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 8 від 17 лютого 2010 року встановлено, що ВАТ «ЛуАЗ» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією № 60006/3/000848 від 22 жовтня 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у жовтні 2003 року, була занижена на суму 2304000, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 65 а.с. 134-148)

Висновком судово-економічної експертизи № 114 від 25 грудня 2006 року, згідно з яким, всупереч положенням пп. 7.2.1, 7.2.3, 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, п.п. 2, 5, 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 165 від 30 травня 1997 року, ВАТ «ЛуАЗ» включено до складу податкового кредиту з податку на додану вартість витрати по сплаті податку на додану вартість з придбання 50 модулів векторного управління та реєстрації ТИП ВУ-25р, що не підтверджується податковою накладною, виписаною ПП «Інтер'єр і Ко» на суму 25 800 000, 00 грн., в результаті чого, згідно з пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 від 3 квітня 1997 року, підприємством завищено суму податкового кредиту в розмірі 4 300 000, 00 грн. Зазначений товар в подальшому був експортований ВАТ «ЛуАЗ» за межі митної території України згідно вантажної митної декларації № 60006/3/000886 від 31 жовтня 2003 року із застосуванням ставки « 0» відсотків з податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала сплаті ВАТ «ЛуАЗ» у жовтні 2003 року, була занижена на суму 4 300 000, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 47 а.с. 73-87)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 9 від 17 лютого 2010 року встановлено, що ВАТ «ЛуАЗ» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією №60006/3/000886 від 31 жовтня 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ВАТ «ЛуАЗ» у жовтні 2003 року, була занижена на суму 4 300 000, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Інтер'єр і Ко».

(т. 65 а.с. 155-169)

Висновком судово-економічної експертизи № 101 від 8 листопада 2006 року, згідно з яким при здійсненні фінансово-господарської операції з поставки двох автоматичних контрольно-вимірювальних комплексів серії А модель TMR 86/024 для одноплатних напівпровідникових модулів і чотирьох тензометричних систем контролю статичних та динамічних навантажень з пружним демпфером подовжніх коливань ТИП С2.45.001 на загальну суму 24018540, 00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4003090, 00 грн. ПП «Асторія-2003» було безпідставно сформовано податковий кредит для ПП «Колар», ПП «Нерман» і ТОВ «Мего». Зазначений товар в подальшому був експортований за межі митної території України ТОВ «Мего» згідно вантажної митної декларації № 60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року із застосуванням ставки « 0» відсотків з податку на додану вартість.

Таким чином, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в жовтні 2003 року, була занижена на суму 4003090, 00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Асторія-2003».

(т. 47 а.с. 92-131)

Висновком додаткової судово-економічної експертизи № 10 від 17 лютого 2010 року встановлено, що ТОВ «Мего» не відшкодовувалися суми податку на додану вартість за результатами проведення експортної операції за вантажною митною декларацією № 60006/3/000893 від 31 жовтня 2003 року, а сформована сума податкового кредиту з податку на додану вартість по зазначеній операції зарахована в рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Згідно з висновком експертизи, загальна сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість, яка підлягала до сплати ТОВ «Мего» в жовтні 2003 року, була занижена на суму 4003090,00 грн. внаслідок безпідставно сформованого податкового кредиту ПП «Асторія-2003».

(т. 65 а.с. 176-183)

Безпідставність формування податкового кредиту з податку на додану вартість для ТОВ «Мего» і ВАТ «ЛуАЗ» за операціями з товаром, який в подальшому був вивезений за межі митної території України шляхом незаконного його митного оформлення посадовими особами Кримської регіональної митниці, підтверджується рішеннями суду про визнання недійсними статутних документів та первинних бухгалтерських та податкових документів підприємств, які виступали продавцями цього товару підприємствам-експортерам, а саме ПП «Інна ТТ», ПП «Стар-Трейд», ПП «Нойс», ПП «Інтер'єр і Ко» та ПП «Асторія -2003 », у зв'язку з тим, що засновники зазначених підприємств зареєстрували їх на прохання невстановлених осіб без мети здійснення підприємницької діяльності.

Так, рішенням Святошинського районного суду в місті Києві від 22 серпня 2003 року визнала недійсними первинні документи ПП «Інна ТТ» (статут, свідоцтво № 36351689 від 23 жовтня 2002 року) з моменту їх видачі.(т .12 л.д.31).

Рішенням Дарницького районного суду в місті Києві від 29 січня 2004 року визнані недійсними статут ПП «Стар-Трейд» з моменту його реєстрації, свидетельст № 37605799 про реєстрацію платника податку на додану вартість ПП «Стар-Трейд» з моменту внесення його в регістр платників податку на додану вартість.(т.13 л.д.180-181).

Рішенням Дніпровського районного суду в місті Києві від 6 серпня 2004 року визнані недійсними статут ПП «Нойс» і свідоцтво про державну реєстрацію ПП «Нойс», зареєстрований 30 вересня 2002 року, з дати їх реєстрації. Цим же рішенням суду визнано недійсним свідоцтво № 35604145 від 5 листопада 2002 року про реєстрацію ПП «Нойс» платником податку на додану вартість, а також первинні документи бухгалтерського та податкового обліку ПП «Нойс». Вказаним рішенням Дніпровського районного суду в місті Києві ПП «Нойс» визнано таким, що не набуло статусу юридичної особи (т.14 л.д.19-20).

Рішенням Святошинського районного суду в місті Києві від 10 березня 2004 року визнав недійсними статут ПП «Інтер'єр і Ко» (код ЄДРПОУ 32159303) з моменту його реєстрації, свідоцтво № 37606167 про реєстрацію ПП «Інтер'єр і Ко» платником податку на додану вартість з моменту внесення його в регістр платників податку на додану вартість (т.11 а.с. 29-30).

Рішенням Солом'янського районного суду в місті Києві від 23 червня 2004 року визнані статут ПП «Асторія-2003» (код ЄДРПОУ 32485721) від 06 червня 2003 року, свідоцтво № 36081174 від 2 липня 2003 року про реєстрацію ПП «Асторія-2003» платником податку на додану вартість недійсними «у зв'язку з тим, що зазначені документи ПП« Асторія-2003 »є такими, що суперечать чинному законодавству України, оскільки підприємство за юридичною адресою не знаходиться, було зареєстровано ОСОБА_61 за винагороду на прохання невстановлених осіб без наміру здійснення підприємницької діяльності » (т.19 л.д.4)

Вина підсудних також підтверджується :

- Протоколом для впізнання фотознімків від 03.08.2006 р. , де допитаний у суді свідок ОСОБА_33 опізнав ОСОБА_3 як людину , яку у 2002-2003 р.р. зустрічав на митному посту «Феодосія» у зв'зку з його участю у експорті вантажів через митний пост «Феодосія»

(т.24 а.с. 7-8)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 05.08.2006 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_44 опізнав ОСОБА_3 як людину , яку у 2002-2003 р.р. зустрічав біля на митного посту «Феодосія» під час оформлення там експорту вантажів судакськими фірмами . При цьому свідок бачив , що він спілкувався з директором судакської фірми данічевим Д.О. та по його поведінці було видно ,що він був незадоволений темпами проведення митного оформлення вантажів

(т.24 а.с. 17-18)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 03.08.2006 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_33 опізнав ОСОБА_3 як людину , яку у 2002-2003 р.р. зустрічав на митному посту «Феодосія» у зв'зку з його участю у експорті вантажів через митний пост «Феодосія»

(т.24 а.с. 7-8)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 19.11.2007 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_33 опізнав ОСОБА_68 як людину , яка у 2003 р.р. ( у період липень- жовтень) зустрічалась на митному посту «Феодосія» з начальником ОСОБА_6 з питанням оформлення експорту вантажів . Ця людина також спілкувалась з ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 При цьому свідок також пояснив , що чув від ОСОБА_6 , що ця людина приносила йому гроші за незаконні оформлення , які він виконівав по наказу Начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_24

(т.24 а.с. 116)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 19.11.2007 р. де свідок ОСОБА_41 опізнав ОСОБА_68 як людину , яка у 2003 р ( літо- осінь) була у кабінеті ОСОБА_24 та пояснив , що зі слов ОСОБА_24 ця людина займалася експортом вантажів з завищенною вартістю .

(т.24 а.с. 117)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 19.11.2007 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_44 . опізнав ОСОБА_9 як людину , яку неодноразово у 2003 році бачив в кабінеті ОСОБА_6, біля митного поста поруч з ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_69 Зі слов ОСОБА_6В ця людина приходила до нього у зв'язку з оформленнями і була «джерелом його доходу»

(т.24 а.с. 119)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 19.11.2007 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_33 опізнав ОСОБА_9 як Судакського бізнесмена, який постійно на протязі 2003 р. плотно спілкувався с начальником митного поста «Феодосія» ОСОБА_6 , який отримував від нього хабарі за організацію по наказу Начальника Кримської регіональної таможні ОСОБА_24 незаконних митних оформлень у режимі «Експорт-10» різних вантажів з многократно завищеною вартістю

(т.24 а.с. 120)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 19.11.2007 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_41. . опізнав ОСОБА_9 як людину , яку неодноразово бачив у приймальній Начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_24 При цьому свідок пояснив , що ОСОБА_24 йому розповідав , що ця людина представляла Судакські фірми при оформленні «фіктивного експорту» у режимі «Експорт -10» .

(т.24 а.с. 121)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 16.12.2009 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_13 опізнав ОСОБА_3 якого знав по призвиську «Кіт» , з яким він зустрічався при митному оформленні та декларуванні вантажів для ТОВ «Енергофорум» , ТОВ «Енергосервіс» та ТОВ «Нафтапродукт».

(т.62 а.с. 1-2)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 16.12.2009 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_13 опізнав ОСОБА_3 якого знав по призвиську «Кіт» , з яким він зустрічався при митному оформленні та декларуванні вантажів для ТОВ «Енергофорум» , ТОВ «Енергосервіс» та ТОВ «Нафтапродукт».

(т.62 а.с. 1-2)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 16.12.2009 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_70 опізнав ОСОБА_3 якого знав по імені «Андрій» , як людину , яку бачив , коли він супроводжував ОСОБА_11 та ОСОБА_10 при відвідуванні офіса брокерської фірми «Факт-9»

(т.62 а.с. 15-16)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 17.12.2009 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_71 опізнав ОСОБА_3 «Андрея» , який приїжджав до ОСОБА_65 і на складах по провулку.Сірному контролював розвантаження товарів

(т.62 а.с. 11-12)

- Протоколом для впізнання фотознімків від 17.12.2009 р. де допитаний у суді свідок ОСОБА_41 опізнав ОСОБА_3 як людину , яку у 2003 р. бачив в приймальній начальника Кримської регіональної митниці ОСОБА_24

(т.62 а.с. 13-14)

- протоколами огляду вантажних митних декларацій № № 60006/3/000125, 60006/3/000250, 60006/3/000677, 60006/3/000724, 60006/3/000848, 60006/3/000886, 60006/3/000893, згідно яким, на лицьовій стороні вантажної митної декларації є відбиток штампа митного поста «Феодосія» Кримської регіональної митниці № 141 з рукописним написом ОСОБА_8 і його підписом, поряд з яким мається відбиток особистої номерної печатки № 167 Кримської регіональної митниці з рукописної написом ОСОБА_8 та його підписом.

( т. 44 а.с. 2-3, 8-9, 12-13, 17-18, 27-28, 33-34, 44-45)

- протоколом огляду речового доказу - 3750 штук реле марки «ПЕ-36», оформлених як експортний вантаж на митному посту «Феодосія» Кримської регіональної митниці старшим інспектором митного поста ОСОБА_8 згідно вантажним митним деклараціям № 60006/3/000375 від 29 травня 2003 року та № 60006/3/000377 від 30 травня 2003 , який був досмотренний в пункті пропуску Бориспільської митниці у зв'язку з багаторазово завищеною митною вартістю і затриманий через невідповідність марки вантажів вказаних в деклараціях, а також у зв'язку з незадекларованої частиною товару в зазначеній вище кількості (т. 57 а.с. 184-219),

- Копіями вантажних митних декларацій (5-х примірників) , та матеріалами по їх оформленню ( аркушами контролю, інвойсами , контрактами і т.д.) :

ВМД 60006/3/000124 (т.4. а.с. 124 , т.51 а.с. 138-161),

ВМД 60006/3/000125 (т.4 а.с. 125 , т.50 а.с. 90-112),

ВМД 60006/3/000250 (т.3 а.с. 41 , т. 50 а.с.67-89),

ВМД 60006/3/000375 (т.4 а.с. 28 , т.50 а.с 187-207),

ВМД 60006/3/000377 (т.4 а.с. 27 , т.52 а.с. 207-228),

ВМД 60006/3/000677 (т.3 а.с. 42 , т.50 а.с. 677-222),

ВМД 60006/3/000679 (т.3 а.с. 43 , т. 52 а.с.166-186),

ВМД 60006/3/000724 (т.3 а.с. 55 , т. 51 а.с. 20-33),

ВМД 60006/3/000848 (т.3 а.с. 59 , т. 52 а.с. 123-143),

ВМД 60006/3/000886 (т.3 а.с. 60 , т. 52 а.с. 7-29),

ВМД 60006/3/000893 (т.4 а.с. 188 , т. 50 а.с. 30-40),

- правоустановчими документами ТОВ «Енергосервс» ( т.20 а.с. 7-50) , «Енергофорум» ( т. 17 а.с. 275-299), «Нафтапродукт» ( т. 16 а.с. 10-36),

- копіями протоколів зборів засновників ТОВ «Енергосервс», «Енергофорум» «Нафтапродукт» про обрання директорами ОСОБА_9, ОСОБА_10 ( т.20 а.с. 20-21, т. 17 а.с. 290, т. 16 а.с. 17)

Факти , викладені в установчій частині цього вироку також підтверджені копією вирока Федосійського міського суду АР Крим від 27.04.2012 р. , який набрав чинності , по обвинуваченню ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_5 ,ОСОБА_9 (т. 77 а.с. 195-250)

Згідно довідки, офіційний курс НБУ національної валюти по відношенню до долара США становив за станом на 2003 рік - 533, 33 грн. за 100 доларів США.

(т. 55, а с. 149-160, т. 42 а.с. 175-177, 312)

Враховуючи викладене , суд вважає доведеною вину підсудних у вказаних злочинах .

Дії підсудного ОСОБА_3 слід кваліфікувати:

- за ч. 1 ст. 255 КК України, як участь у злочинній організації, створеної з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів і участь у злочинах, вчинюваних такою організацією,

- а також за ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, як пособництво в умисному ухиленні від сплати податків, інших обов'язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах,

- а також по ч.3 ст.27 - ч.2 ст. 366 КК України (у ред. 2001 р.), як організація службового підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки ( суд вважжеє за необхідне кваліфікувати дії підсудного за ч.3 ст.27 - ч.2 ст. 366 КК України (у ред. 2001 р.), оскільки ця редакція передбачає більш м'яке поразання у порівнянні з ред.2011р.)

- а також за ч 3 ст. 27 - ч. 3 ст. 369 КК України (у ред . 2011 р.) організація давання хабара , вчинена повторно.

Дії підсудного ОСОБА_4 слід кваліфікувати:

- за ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, як пособництво в умисному ухиленні від сплати податків, інших обов'язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах,

- а також за ч. 2 ст. 366 КК України (в ред. 2001 р.), як службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складання завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки ( суд вважжеє за необхідне кваліфікувати дії підсудного за ч.2 ст. 366 КК України (у ред. 2001 р.), оскільки ця редакція передбачає більш м'яке поразання у порівнянні з ред.2011р.) ,

- а також за ч. 1 ст. 369 КК України (в ред. 2001 р.) дача хабара .

В ході судового слідства захисником ОСОБА_1 була подана скарга на дії слідчого Ткачука О.С. у зв'язку з долученням їм до матеріалів цієї справи і посвідчення їх своїм підписом ксерокопій з факсу інвойсів по ВМД № 60006/3/000677 з вартістю товару в 2787 доларів США, (т. 45 а.с. 273, т. 50 а.с. 201), по ВМД № 60006/3/000886 з вартістю товару в 4326 доларів США (т. 52 а.с. 29), № 60006/3/000893 з вартістю товару в 6320 доларів США (т. 52 А.С . 39), № 60006/3/000848 з вартістю товару в 2700 доларів США (т. 52 а.с. 125) в якості доказів , що підтверджують складання і видачу інспектором митного поста «Феодосія» ОСОБА_8 підроблених других інвойсів комісіонерам ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , а також завірення зазначених інвойсів ОСОБА_72 та ОСОБА_73

Зазначені дії слідчого захисник ОСОБА_1 просила визнати протиправними, а зазначені документи як докази неприпустимими.

Суд, допитавши у судовому засіданні слідчого Ткачука О.С. , дослідивши матеріали цієї справи, в т.ч. копії факсів зазначених інвойсів, приходить до наступного. Згідно з поясненнями слідчого ці копії факсів інвойсів були отримані Генеральною прокуратурою України в результаті виконання міжнародного доручення, тому вони були долучені до справи.

Згідно до ст.65 КПК України (у ред. 1960 р.):

Доказами по крімінальній справі є всякі фактичні дані, на підставі якіх у визначеному законом порядку орган дізнання, слідчій и суд встановлюють наявність або відсутність суспільно небезпечного діяння, вінність особини, яка вчинити це діяння, та інші обставини, що мают значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються: показаннями свідка, показання потерпілого, показання підозрюваного, показання обвинуваченого, висновка експерта, речовими доказами, протоколами слідчіх и судових дій, протоколами з відповідними додатками, складеними уповноваженими органами за результатами оперативно-розшуковіх заходів, та іншимі документами.

Фактичні дані, одержані на теріторії іноземної держави її компетентними органами при віконанні запиту (доручення) про міжнародну правову допомогу, розслідуванні крімінальної справи, переданої в Україну в порядку перейняття кримінального переслідування, або в ході діяльності міжнародної слідчої групи, вікористовуються органом дізнання, слідчім и судом як докази, одержані відповідно до вимоги цього Кодексу.

Згідно до ст. 67 КПК України (у ред. 1960 р.):

Суд, прокурор, слідчій и особа, яка проводить дізнання, оцінюють докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставинн справи в їх сукупності, керуючись законом.

Суд, прокурор, слідчій або особа, яка проводить дізнання, не оцінює порядку збирання та подання доказів компетентним органом іноземної держави при віконанні запиту (доручення) про міжнародну правову допомогу, розслідуванні крімінальної справи, переданої в Україну в порядку перейняття кримінального переслідування, або в ході діяльності міжнародної слідчої групи.

Ніякі докази для суду, прокурора, слідчого и особи, яка проводить дізнання, не мают наперед встановленої сили.

Враховуючи викладене, суд не може визнати дії слідчого Ткачука О.С. про залучення зазначених інвойсів до матеріалів справи протиправними.

Однак, враховуючи, що в матеріалах справи відсутні докази, які підтверджують те, що зазначені інвойси склав і видав ОСОБА_11 і ОСОБА_74 саме ОСОБА_8 , а також, що ОСОБА_11 та ОСОБА_10 їх заповняли за вказівкою ОСОБА_3 та посвідчували (ОСОБА_8 ОСОБА_11 ОСОБА_75. та ОСОБА_3 заперечували ці факти, почеркознавча експертиза досудовим слідством не проводилася, а суд був позбавлений цієї можливості, оскільки мав в наявності лише тільки копії з факсів), суд вважає за необхідне виключити з обвинувачення факти складання і видачу інспектором Кравченко О.І. підроблених других інвойсів ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , а також посвідчення їх ОСОБА_11 та ОСОБА_73 за вказівкою ОСОБА_3

Крім того, суд вважає за необхідне виключити з обвинувачення формулювання , що ОСОБА_11 своїми підписами та печаткою ТОВ «Енерго-Сервіс» та ТОВ «Енергофорум» посвідчив підроблені вантажні митні декларації, отримуєте замовлення, а також , що ОСОБА_10 своїм підписом та печаткою ТОВ «НАФТАПРОДУКТ» посвідчив підроблену вантажну митну декларацію, оскільки на даних ВМД немає підписів зазначених осіб та печаток зазначених підприємств, що підтверджується матеріалами справи: копіями 5-х примірників Вантажних митних декларцій, ВМД № № 60006/3/000124 від 26.02.2003 р., 60006/3/000125 від 26.02.2003 р. 60006/3/000250 від 16.04.2003 р., 60006/3/000375 від 29.05.2003 р., 60006/3/000377 30.05.2003 р ., 60006/3/000677 29.08.2003 р., 60006/3/000679 від 29.08.2003 р., 60006/3/000724 від 19.09.2003 р., 60006/3/000848 від 22.10. 2003 р., 60006/3/000886 від 31.10.2003, 60006/3/000893 від 31.10.2003 р.

Суд вважає також за необхідне виключити з обвинувачення формулювання про те, що ОСОБА_15 брав участь у складі вказаної злочинної організації по оформленню ВМД № 60006/3/000848 від 22.10. 2003 р., ВМД 60006/3/000886 від 31.10.2003 р., ВМД № 60006/3/000893 від 31.10.2003 р., оскільки вони не знайшли свого підтвердження. Згідно з вироком, що набрав чинности, Феодосійського міського суду АР Крим по від 27.04.2012 р. по обвинуваченню ОСОБА_35 та інш. по цих епізодах встановлено що ОСОБА_15 з 15 жовтня 2003 р. був переведений з посади головного інспектора митного поста «Феодосія» на митний пост «Керч» на посаду начальника вантажопасажирського відділу № 1 митного поста «Керч».Он з вказаного часу працював у м.Керч і до виробничих процесів, що відбувалися на митному посту «Феодосія» ніякого відношення не мав, роботу підрозділів митного поста «Феодосія» не курирував і на митному посту «Феодосія» не з'являвся, що підтверджено копією наказу начальника КРМ № 473-к від 14 жовтня 2003 р. про переведення головного інспектора митного поста «Феодосія» ОСОБА_7 з 15 жовтня 2003 р. на посаду начальника вантажопасажирського відділу № 1 митного поста «Керч», а також показаннями самого ОСОБА_35 та свідків.

При призначенні покарання підсудному ОСОБА_3 суд, керуючись ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості їм скоєного, роль і ступінь участі в скоєних діяннях, та вважає за необхідне призначити показрання за сукупністю злочинів у вигляді позбавлення волі.

При визначенні строку покарання суд приймає до уваги відсутність обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_3 , а також наявність обставин, що пом'якшують його відповідальність: відсутність судимості, позитивні характеристики з місця проживання та роботи, наявність нагород, вкрай незадовільний стан здоров'я - наявність ряду захворювань, в т.ч. онкологічного.

Беручи до уваги, що злочин, передбачений ч.5 ст. 27 - ч.3 ст. 212 КК України ОСОБА_3 скоєно у співучасті та він виконував при цьому роль пособника, суд на підставі ч.2 ст. 53 КК України вважає за можливе призначити йому покарання за ч.5 ст. 27 - ч.3 ст. 212 КК України у вигляді штрафу в межах санкції зазначеної статті без врахування майнової шкоди , завданої злочином.

Враховучи , що ОСОБА_3 , вчинив злочини, передбачені ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України та за ч.3 ст.27 - ч.2 ст. 366 КК України (у ред. 2001 р) не у зв'зку з його посадою , суд , керуючись роз'ясненням п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 24.10.2003 р. «Про практику призначення судами кримінального покарання» вважає неможливим призначення йому в якості додаткового покарання позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю

Враховуючи , що ОСОБА_3 з 28.01.2011 р. по 29.08.2011р. знаходився під вартою (т. 70 а.с. 230 , т. 73 а.с. 234-235) , суд вважає за необхідне зарахувати ОСОБА_3 у строк відбуття покарання час знаходження під вартою з 28.01.2011 р. по 29.08.2011р.

При призначенні покарання підсудному ОСОБА_4 суд, керуючись ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості їм скоєного, роль і ступінь участі в скоєних діяннях.

Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_4 суд не вбачає.

Обставинами, що пом'якшують відповідальність підсудного ОСОБА_4 , суд визнає відсутність судимості, позитивні характеристики з місця проживання та роботи, наявність на утриманні непрацездатних хворих батьків-пенсіонерів похилого віку, непрацездатного брата-інваліда військової служби 2 групи.

Враховуючи зазначені пом'якшуючі обставини, суд вважає можливим при призначенні покарання підсудному ОСОБА_4 призначити мінімальний штраф.

Беручи до уваги, що злочин, передбачений ч.5 ст. 27 - ч.3 ст. 212 КК України ОСОБА_10 скоєно у співучасті та він виконував при цьому роль пособника, суд на підставі ч.2 ст. 53 КК України вважає за можливе призначити йому покарання за ч.5 ст. 27 - ч.3 ст. 212 КК України у вигляді штрафу в межах санкції зазначеної статті без врахування майнового збитку, заподіяного злочином.

На підставі викладеного, керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ :

ОСОБА_3 визнати винним за ч. 1 ст. 255 , ч.5 ст. 27 - ч.3 ст. 212 , ч 3 ст. 27 - ч. 3 ст. 369 КК України , ч.3 ст.27 - ч.2 ст. 366 КК України (у ред. 2001 р), та призначити покарання:

- за ч. 1 ст. 255 КК України - 5 років позбавлення волі ,

- за ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України - штраф 400 000 грн. с конфіскацією 1/3 частини майна ,

- за ч 3 ст. 27 - ч. 3 ст. 369 КК України - 4 років позбавлення волі з штрафом 17000 грн . з конфіскацією 1/3 частини майна .

- за ч.3 ст.27 - ч.2 ст. 366 КК України (у ред. 2001 р) - 2 роки позбавлення волі . На підставі ст. 49 КК України звільнити від призначеного покарання у зв'язку із закінченням строків давності.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворих покарань більш суворим остаточно призначити покарання у вигляді П'ЯТИ років позбавлення волі з з конфіскацією 1/3 частини майна та штрафом 17 000 грн.

Зарахувати ОСОБА_3 у строк відбуття покарання час знаходження під вартою з 28.01.2011 р. по 29.08.2011р.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_3 залишити підписку про невиїзд .

ОСОБА_4 визнати винним за ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, ч.2 ст. 366 КК України (у ред. 2001 р), ч.1 ст. 369 КК України ( у ред. 2001 р.) та призначити покарання:

- за ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України - штраф 255 000 грн. з позбавленням права займати адміністративно-господарські посади строком на 2 роки з конфіскацією 1/5 части його майна .

- за ч. 2 ст. 366 КК України (в ред. 2001 р.) - 2 роки позбавлення волі з позбавленням права займати адміністративно-господарські посади строком на 2 роки . На підставі ст.49 КК України звільнити від призначеного показання у зв'язку із закінченням строків давності .

- за ч. 1 ст. 369 КК України (в ред. 2001 р.) - 2 роки обмеження волі . На підставі ст.49 КК України звільнити від призначеного показання у зв'язку із закінченням строків давності .

Міру запобіжного заходу ОСОБА_10 залишити підписку про невиїзд.

Доля речових доказів була вирішена вироком Феодосійського міського суду АР Крим від 27 квітня 2012 року по обвинуваченню ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 ОСОБА_5, ОСОБА_9 ( т. 77 а.с. 195-250).

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Суддя:

СудФеодосійський міський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення11.02.2013
Оприлюднено20.01.2014
Номер документу29353262
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-0629/11/0121

Вирок від 11.02.2013

Кримінальне

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Гаврилюк И. И.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні