ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/156/13-a
"15" лютого 2013 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
судді Баранюка А.З.
при секретарі судового засідання Дудар М.В.,
за участю:
представника позивача - Ямнюка І.В.;
відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області
до малого підприємства «Хвиля»
про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області, надалі позивач, звернулась до суду з адміністративним позовом до малого підприємства «Хвиля», надалі відповідач, про стягнення фінансових санкцій в розмірі 6800,0 грн.
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що 23.05.2012 року продавець Малого підприємства «Хвиля», що знаходиться в смт. Козова, вул. Грушевського, 17, Козівського району, продала слабоалкогольний енергетичний напій «Revo» неповнолітній, чим порушила вимоги ч.2 ст.156 КупАП. Працівниками Відділення кримінальної міліції у справах дітей Козівського РВ УМВС України в Тернопільській області складено протокол про адміністративне правопорушення № 005433 від 23.05.2012 року, на підставі якого позивачем винесено рішення №190135 від 17.12.2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800,0 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надавши пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився та заперечень на адміністративний позов не подав, хоча про день, час та місце судового засідання повідомлявся судом належним чином у відповідності до вимог ст.ст. 33, 35 КАС України.
Суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому можливо розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази по справі, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 23.05.2012 року громадянка ОСОБА_2, продавець малого підприємства «Хвиля», що знаходиться в смт. Козова, вул. Грушевського, 17, Козівського району, продала слабоалкогольний енергетичний напій «Revo» неповнолітній ОСОБА_3, чим порушила вимоги ч.2 ст.156 КУпАП, про що працівниками ВКМСД Козівського РВ УМВС України в Тернопільській області складено протокол про адміністративне правопорушення № 005433 від 23.05.2012 року.
17 грудня 2012 року позивачем прийнято рішення №190135 про застосування до відповідача фінансових санкцій за продаж алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років - 6800,0 грн.
У відповідності із статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481/95-ВР ) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 15-3 Закону № 481/95-ВР забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Відповідно до ст.17 З № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.
Пунктом 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 (далі - Порядок застосування фінансових санкцій), встановлено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій, серед іншого, є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.
У відповідності із пунктом 13 Порядку застосування фінансових санкцій рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.
Відповідач рішення регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області від 17 грудня 2012 року №190135 про застосування фінансових санкцій не оскаржував.
Згідно із частиною 5 статті 17 Закону № 481/95-ВР у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Таким чином, несплачена відповідачем сума штрафу в розмірі 6800 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з малого підприємства «Хвиля» (вул. Грушевського, 17, смт. Козова, Козівський район, код 14047979) фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 6800,0 грн. (шість тисяч вісімсот гривень) до державного бюджету на рахунок р/р 31110106700282 ОКПО 37822731 код 21081100 УДКСУ у Козівському районі
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя Баранюк А.З.
копія вірна
Суддя Баранюк А.З.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2013 |
Оприлюднено | 18.02.2013 |
Номер документу | 29362067 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баранюк А.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні