Постанова
від 11.02.2013 по справі 810/225/13-а
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2013 року 810/225/13-а

Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Заступника Бориспільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Євронафтопродукт" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся заступник Бориспільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Євронафтопродукт" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

Прокурор належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 19).

Позивач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 20).

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 21).

Згідно пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умов, що справа не розглядається судом за місцезнаходження відповідача.

Відповідачем не подано заперечення проти позову або заяви про визнання позову у передбачений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження.

Дослідивши наявні матеріали справи, та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для прийняття рішення в порядку скороченого провадження, виходячи з наступного.

З матеріалів справи встановлено, що постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 липня 2012 року №1014-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, за невиконання розпорядження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів на Відкрите акціонерне товариство "Євронафтопродукт" накладено штраф у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень. Крім цього, даною постановою винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (а.с. 8).

З вищевказаної постанови вбачається, що відповідно до Акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 26 червня 2012 року № 1030-ЦД-1-Е встановлений факт порушення відповідачем вимог статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункту 1, глави 7, розділу 5 "Положення про розкриття інформації емінтентами цінних паперів", затвердженого Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року за №97/13364.

Даний акт міститься в матеріалах справи (а.с. 9).

Зазначена постанова відповідачем у встановленому законодавством порядку оскаржена не була, сума штрафу - не сплачена.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України від 23.02.2006 року № 3480-ІV «Про цінні папери та фондовий ринок».

Відповідно до статті 40 Закону України від 23.02.2006 року № 3480-ІV «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента -річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок; перелік власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій.

Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.

Строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591.

Згідно з пунктом 1 глави 7 розділу V зазначеного Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії -у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні -у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії -не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідачем не було розміщено регулярну річну інформацію за 2010 рік на веб-сайті загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua (термін розміщення регулярної річної інформації за 2010 рік до 04.05.2011 року), що підтверджується актом №195-ЦД-1-Е від 06.03.2012 року про порушення на ринку цінних паперів.

Порядок та строки розгляду Комісією справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів, а також винесення розпорядження про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів, визначаються Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 11 грудня 2007 року № 2272 (далі - Правила).

Відповідно до пункту 5 розділу І Правил, уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.

Згідно пункту 1,3 розділу VІІ Правил, розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Згідно підпункту 1.6 пункту 1 розділу XVII Правил, за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній

інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів, до юридичних осіб застосовуються фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розділом XVIII Правил визначений порядок виконання постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів. Так, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку

Статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно зі статтею 71 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім розгляду справ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкту владних повноважень.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 33, 70, 71, 72, 86, 94, 183 2 , 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Євронафтопродукт" вул. Привокзальна, 9, м.Бориспіль, Київська область, 08300, ЄДРПОУ 23581844 на користь центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку вул. Горького, 51, м.Київ, 03680 заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям в сумі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя /підпис/ Басай О.В.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.02.2013
Оприлюднено18.02.2013
Номер документу29362091
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/225/13-а

Постанова від 11.02.2013

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 17.01.2013

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні