КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2013 року 810/493/13-а
Приміщення суду за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 26, зал судових засідань № 1018
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Леонтовича А.М.
при секретарі - Бончева О.С.
за участю представників сторін:
від позивача: Калініченко К.І. (за довіреністю)
від відповідача: Юр В.Д. (за довіреністю)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом до проБаришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби Виробничого управління житлово-комунального господарства села Садове надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, -
В С Т А Н О В И В:
Баришівська об'єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби (далі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Виробничого управління житлово-комунального господарства села Садове (далі - відповідач) про надання дозволу на погашення податкового боргу у сумі 8320,00 грн. за рахунок майна Виробничого управління житлово-комунального господарства села Садове, що перебуває у податковій заставі.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 5 лютого 2013 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 14 лютого 2013 року.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд позов задовольнити. В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що відповідачем у встановлений законодавством строк не погашено заборгованість перед Державним бюджетом України зі сплати податку на додану вартість.
Державною податковою інспекцією вжито усіх заходів щодо стягнення з відповідача податкового боргу та пред'явлено до банку в якому обслуговується Виробниче управління житлово-комунального господарства села Садове інкасові доручення, однак оплату не було здійснено через відсутність коштів на банківських рахунках. У зв'язку з цим позивач просить суд надати дозвіл на погашення податкового боргу відповідача за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі.
Представник відповідача визнав позов у повному обсязі та пояснив, що податковий борг не був погашений у зв'язку з відсутністю коштів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, врахувавши норми закону, що діяли на момент виникнення правовідносин між сторонами, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено Податковим кодексом України від 2 лютого 2010 року № 2755-VI.
Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Виробниче управління житлово-комунального господарства села Садове (ідентифікаційний код юридичної особи 31120359) зареєстроване Баришівською районною державною адміністрацією Київської області 19 жовтня 2000 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 532608 (а.с. 9).
Згідно із довідкою про взяття на облік платника податків від 5 листопада 2012 року № 372/2012, ВУ ЖКГ села Садове перебуває на податковому обліку в Баришівській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області (а.с. 7).
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків, крім випадків, передбачених податковим законодавством, самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податкові (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до матеріалів справи, відповідачем подано до Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області наступні документи податкової звітності:
- податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2011 року від 20 вересня 2011 року № 12530, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 4951,00 грн. (а.с. 11-12);
- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2011 року від 20 жовтня 2011 року № 13793, згідно якої підлягає сплаті податкове зобов'язання у сумі 3369,00 грн. (а.с. 13-14).
Пункт 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язує платника податків самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбачено цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Докази сплати самостійно визначених відповідачем в податкових деклараціях сум в матеріалах справи відсутні.
Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та держаними цільовими фондами» від 21 жовтня 2000 року № 2181-III, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 вказаного Закону встановлено, що податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених приписів Баришівською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області вручено відповідачу першу податкову вимогу від 4 серпня 2008 року № 1/1056 та другу податкову вимогу від 28 жовтня 2010 року № 2/1106 (а.с. 10).
Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги вручено відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржено.
У силу вимог пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Ураховуючи вищезазначене, сума узгодженого податкового боргу, яку належить сплатити відповідачу становить 8320,00 грн.
Підпунктом 89.1 статті 89 Податкового кодексу України встановлено, що право податкової застави виникає у разі:
- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;
- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно (пункт 89.2 статті 89 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
Як вбачається з матеріалів справи, 24 липня 2012 року посадовими особами Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області складено акт опису майна ВУ ЖКГ с. Садове № 6/19-2012. Згідно із вказаним актом, податкова застава поширюється на наступне майно відповідача: зал обрядових послуг, рік вводу в експлуатацію 1987, площа 270,62 кв. м.; котельня (гараж) № 1, рік вводу в експлуатацію 1977 (а.с. 15).
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Судом встановлено, що Баришівська об'єднана державна податкова інспекція Київської області з метою стягнення податкового боргу за рахунок коштів, які перебувають у власності ВУ ЖКГ с. Садове звернулась до АТ «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві та до ПАТ «Креді Агріколь Банк» з інкасовими дорученнями від 3 серпня 2012 року № 147 (а.с. 30), від 11 вересня 2012 року № 187 (а.с. 31).
Згідно відміток банківських установ виконати інкасові доручення неможливо у зв'язку з відсутністю кошів.
Таки чином, оскільки у відповідача відсутні кошти для погашення податкового боргу у сумі 8320,00 грн., податковий борг підлягає погашенню за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Органом державної податкової служби доведено законність та обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Судом встановлено, що визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, а тому приймається судом.
Частиною 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, та враховуючи, що відповідач визнає адміністративний позов, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 9, 14, 70, 71, 86, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Надати Баришівській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області Державної податкової служби дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 8320 (вісім тисяч триста двадцять) гривень за рахунок майна Виробничого управління житлово-комунального господарства села Садове, що перебуває у податковій заставі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Леонтович А.М.
Повний текст постанови виготовлено 18 лютого 2013 року.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2013 |
Оприлюднено | 19.02.2013 |
Номер документу | 29372187 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Леонтович А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні