ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2013 року Справа № 803/221/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до колективного підприємства "Юридична контора "Віса" про накладання арешту на кошти та інші цінності в банку,
ВСТАНОВИВ:
Ковельська об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби (далі - Ковельська ОДПІ, позивач) звернулася з адміністративним позовом до колективного підприємства "Юридична контора "Віса" (далі - ЮК "Віса", відповідач) про накладення арешту на кошти та інші цінності відповідача, що знаходяться в установі банку, обслуговуючого даного платника податків.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконує вимоги чинного податкового законодавства щодо своєчасності сплати податків. За відповідачем існує податковий борг по сплаті штрафних санкцій з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1 190,21 грн. У зв'язку із невиконанням відповідачем своїх зобов'язань Ковельська ОДПІ звернулась до Волинського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ЮК "Віса" про стягнення податкового боргу в сумі 1 188,21 грн. з рахунків боржника в банках, обслуговуючих платника. Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02.03.2012 року по справі №2а/0370/311/12 адміністративний позов задоволено повністю. На виконання даної постанови суду 20.04.2012 року було видано виконавчий лист №326/2012. Відповідно до поданої відповідачем податкової декларації з податку на прибуток підприємства за II-III квартали 2012 року платником самостійно задекларовано до сплати 2 грн. 00 коп., яка відповідачем у встановлений податковим законодавством строк не сплачена та перейшла у статус податкового боргу. В подальшому позивач направляв платіжні вимоги в установу банку, де знаходиться розрахунковий рахунок ЮК "Віса", проте дані платіжні вимоги установою банку платника повернуті без виконання, оскільки на момент отримання таких вимог кошти на розрахунковому рахунку відповідача були відсутні. Відсутні також і готівкові кошти, тому Ковельська ОДПІ постанову суду в частині стягнення податкового боргу за рахунок готівки ЮК "Віса" виконати не змогла. Крім того, згідно з довідок реєстраційних органів у відповідача відсутнє будь-яке майно, а саме: нерухомість, транспортні засоби, земельні ділянки і таке інше. Отже, у зв'язку з відсутністю майна, на яке може бути звернене стягнення та за наявністю податкового боргу у ЮК "Віса", позивач просить накласти арешт на кошти та інші цінності відповідача, що знаходяться в установі банку, обслуговуючого платника податків.
Представник позивача в судове засідання не прибув, проте від нього надійшло клопотання від 18.02.2013 року за вихідним №749/10.1-011 про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не прибув, однак належним чином про дату час та місце розгляду справи повідомлявся, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №4302505959150.
Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що колективне підприємство "Юридична контора "Віса" є юридичною особою та зареєстроване виконавчим комітетом Ковельської міської ради Волинської області 30.08.1995 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №391634 та довідкою №2149 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а. с. 6).
Відповідач взятий на облік як платник податків Ковельською об'єднаною державною податковою інспекцією 22.11.1995 року за №198, що стверджується довідкою позивача від 17.11.2004 року №782 (а. с. 7).
Згідно наданого Ковельською ОДПІ розрахунку заборгованості по податках і платежах до бюджетів у ЮК "Віса" станом на 13.12.2012 року рахується податковий борг в розмірі 1 190,21 грн. (а. с. 9-10).
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02.03.2012 року у справі №2а/0370/311/12 за адміністративним позовом Ковельської ОДПІ до ЮК "Віса" про стягнення податкового боргу позовні вимоги були задоволені в повному обсязі, стягнуто з рахунків колективного підприємства "Юридична контора "Віса" в банках, обслуговуючих платника податків на користь держави кошти в розмірі 1188,21 грн. податкового боргу (а.с. 13-14). Ковельською ОДПІ було отримано виконавчий лист №326/2012 (а. с. 15).
Відповідно до поданої відповідачем податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 09.11.2012 року за підприємством задекларовано до сплати 2 грн. 00 коп. податку, який не сплачений відповідачем.
В подальшому позивач направляв платіжні вимоги в установу банку, де знаходяться розрахункові рахунки ЮК "Віса", проте дані платіжні вимоги установою банку платника повернуті без виконання, оскільки на момент отримання таких вимог кошти на розрахунковому рахунку відповідача були відсутні. (а.с. 16-21).
В матеріалах справи міститься довідка про рахунок в банківській (фінансовій) установі, який належать ЮК "Віса" (код ЄДРПОУ 20146094) та який на даний час не закритий, а саме: №26004162812 в АТ "Райффайзен Банк Авааль" у м. Києві, МФО 380805 (а. с. 8).
Крім того, згідно даних відділу Держкомзему у м. Ковелі Волинської області (лист №4636 від 11.11.2011 року), Інспекції державного технічного нагляду Волинської обласної державної адміністрації (лист №65 від 04.11.2011 року), комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" (лист №11063 від 07.11.2011 року), Управління державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Волинській області (лист №01.01.12/1421 від 15.11.2011 року) у ЮК "Віса" відсутнє будь-яке майно, а саме: нерухомість, транспортні засоби, земельні ділянки та ін. (а.с. 22-25)
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та способом, що передбачені Конституцією та законами України.
Приписами статті 87 ПК України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
У відповідності до глави 10 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 року №22, виконання банком арешту коштів, що зберігаються на рахунку клієнта, здійснюється за постановою державного виконавця чи рішенням суду (у тому числі ухвалою, постановою, наказом, виконавчим листом суду) про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, установленому законом.
Згідно п. п. 20.1.17 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
З наведеної норми вбачається, право звертатися до суду з позовом про накладення арешту на кошти, виникає у податкового органу в разі одночасної наявності таких умов: наявність у платника податків податкового боргу та відсутність майна для його погашення.
Пунктом 10.2 Інструкції №22 передбачено, що арешт за постановою державного виконавця або за рішенням суду накладається на кошти, що обліковуються за рахунками, відкритими клієнтами в банку, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку, що регулюють порядок відкриття та використанням рахунків.
Згідно п. 10.8 Інструкції якщо під час дії документа про арешт коштів до банку протягом операційного дня надійшли інші документи про арешт коштів, то він виконує їх у порядку надходження згідно з пунктом 10.6 цієї глави, а саме: залежно від наявності/відсутності коштів на рахунку клієнта, на кошти якого накладено арешт, банк здійснює такі дії: 1) якщо на рахунку є кошти в сумі, що визначена документом про арешт коштів, то банк арештовує їх на цьому рахунку та продовжує виконання операцій за рахунком клієнта. Документ про арешт коштів банк обліковує на відповідному позабалансовому рахунку; 2) якщо на рахунку клієнта недостатньо визначеної документом про арешт коштів суми коштів, то банк арештовує на цьому рахунку наявну суму коштів, обліковує цей документ на відповідному позабалансовому рахунку і не пізніше ніж наступного робочого дня письмово повідомляє орган, який надіслав документ про арешт коштів, про недостатність коштів для його виконання; 3) якщо на рахунку клієнта немає коштів для забезпечення виконання документа про арешт коштів, то банк обліковує його на відповідному позабалансовому рахунку і не пізніше ніж наступного робочого дня письмово повідомляє орган, який надіслав документ про арешт коштів, про відсутність коштів для його виконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України "Про банки та банківську діяльність" від 07.12.2000 року №2121 арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за рішенням суду про стягнення коштів або про накладання арешту в порядку, встановленому законом.
Дослідивши зазначені вище документи, а також інші письмові докази, наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення адміністративного позову у спосіб захисту, обраний позивачем.
Доказів вжиття заходів щодо погашення податкового боргу відповідачем суду не представлено, а також не надано доказів в спростування позовних вимог.
Отже, з наведених вище підстав адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про накладення арешту на кошти та інші цінності колективного підприємства "Юридична контора "Віса", що знаходяться в банку, до повного погашення податкового боргу.
Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Накласти арешт на кошти та інші цінності колективного підприємства "Юридична контора "Віса" (юридична адреса: 45000, Волинська область, місто Ковель, вулиця Олени Пчілки, будинок 29, квартира 23 (ідентифікаційний код 20146094), що знаходяться в установі банку, обслуговуючого платника податків на розрахунковому рахунку №26004162812 в АТ "Райффайзен Банк Авааль" у м. Києві, МФО 380805, в межах суми податкового боргу в розмірі 1 190 (однієї тисячі сто дев'яносто) гривень 21 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Д. Ковальчук
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2013 |
Оприлюднено | 19.02.2013 |
Номер документу | 29380709 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ковальчук Володимир Дмитрович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ковальчук Володимир Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні