Справа № 815/1216/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2013 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бутенко А.В., розглянувши в письмовому провадженні справу за поданням Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до приватного підприємства «Раміз» про стягнення коштів у розмірі 3677,10 грн,
В С Т А Н О В И В:
До суду з поданням звернулась Білгород-Дністровська об'єднана державна податкова інспекція Одеської області Державної податкової служби (далі ОДПІ) до приватного підприємства «Раміз» (далі ПП) про стягнення коштів у розмірі 3677,10 грн. мотивуючи його тим, що відповідач перебуває на обліку, як платник податків. ПП «Раміз» згідно з довідкою позивача, має податковий борг перед бюджетом в сумі 3677,10 грн. Податковий борг за спеціальне використання поверхневих та підземних вод у розмірі 3677,10 грн. виник в результаті несплати суми грошових зобов'язань самостійно нарахованих платником податків у поданій ним податковій декларації за спеціальне використання поверхневих та підземних вод від 08.11.2012 року, а саме за ІІІ квартал 2012 року у сумі 3677,10 грн. Позивач обґрунтовує свої вимоги, зіславшись на обставини, які зазначені у поданні та просить суд стягнути кошти за податковим боргом , виходячи із вимог ПК України.
Представник Білгород-Дністровської ОДПІ справу просив розглядати за його відсутності за наявними у справі матеріалами (а.с.3).
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно (а.с.32). Про причини не явки суду не повідомив.
Згідно з п.3 ч.1 ст.183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Відповідно до ч.7 ст.183-3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі, суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню. Розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання, тому судом, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України справу розглянуто у письмовому провадженні.
Дослідивши наявні в справі письмові докази, суд встановив наступне.
ПП «Раміз» зареєстровано Білгород-Дністровським міськвиконкомом Одеської області 21.11.2003 року (а.с.4) та перебуває на обліку у Білгород-Дністровській ОДПІ Одеської області Державної податкової служби з 27.04.2004 року за № 2514 (а.с.5).
Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі ПК) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно з п.п.16.1.3., 16.1.4. п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 36.5 ст.36 ПК передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Судом встановлено, що ПП «Раміз» є боржником перед бюджетом та згідно з розрахунком податкової заборгованості, відповідач має податковий борг перед бюджетом в сумі 3677,10 грн. (а.с.14).
Податковий борг за спеціальне водокористування у розмірі 3677,10 грн. виник в результаті несплати суми грошових зобов'язань, самостійно нарахованих платником податків у поданій ним податковій декларації за спеціальне використання поверхневих та підземних вод від 08.11.2012 року, а саме за ІІІ квартал 2012 року (а.с.20-22).
Згідно з п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. п. 59.1, 59.3, 59.4, 59.5. ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Так, на адресу підприємства направлено податкову вимогу №183 від 27.11.2012 року (а.с.16), яка отримана директором ПП «Раміз» 14.12.2012 року (а.с.17).
Згідно з п.95.1. та п.95.2 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Судом також встановлено, що в обліковій картці боржника, за ПП «Раміз» значиться недоїмка по збору за водокористування у сумі 3677,10грн.(а.с.18-19).
Станом на дату звернення Білгород-Дністровської ОДПІ Одеської області Державної податкової служби з позовом до суду заборгованість ПП «Раміз» набула статусу податкового боргу і підлягає стягненню за рішенням суду.
Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до довідки, ПП «Раміз» має 3 відкритих рахунки в банківських установах станом на 02.02.2013 року(а.с.13).
Відповідно до довідки ОДПІ від 31.01.2013 року №1099/1900 ПП «Раміз» звітує регулярно (а.с.15).
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що подання Білгород-Дністровської ОДПІ обґрунтовано, відповідає закону та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що подання Білгород-Дністровської ОДПІ Одеської області ДПС підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Подання Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби задовольнити.
Стягнути кошти за податковим боргом з приватного підприємства «Раміз» (67700, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Нова, 10а, Код ЄДРПОУ 32629388) в сумі 3677 (три тисячі шістсот сімдесят сім) гривень 10 коп. на рахунок 33115357700011, одержувач платежу УДКС Одеської області, МФО 828011 з розрахункових рахунків у банках: 26001500047805 ПАТ «Креді Агріколь Банк» МФО 300614; 26054054406756 Южне ГРУ ПАТ КБ «Приват Банк» м. Одеса, МФО 328704; 26003054409793 Южне ГРУ ПАТ КБ «Приват Банк» м. Одеса, МФО 328704.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Бутенко А.В.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2013 |
Оприлюднено | 20.02.2013 |
Номер документу | 29415114 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бутенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні