1-п/289/1/13
П О С Т А Н О В А
07.02.2013 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської обл. в складі Невмержицький І. М. при секретарі Шуба В.М. участю прокурора :Ревелюка C.B.
розглянувши матеріали справи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радомишлі справу про обвинувачення :
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Малин Житомирської області, громадянина України, освіта вища, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого інженером 1 категорії спецсектору служби режиму Фабрики банкнотного паперу Національного банку України м. Малин, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,, депутата Житомирської обласної ради шостого скликання, раніше не судимого,
у вчиненні злочину,передбаченого ст.367 ч.2 КК України ,
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено,що Мешканець м. Малин Житомирської області ОСОБА_2, обіймаючи посаду генерального директора Відкритого акціонерного товариства «Автотранспортне підприємство 11845», розташованого за адресою: Житомирська область, м. Малин, вул. Кримського, 118 код ЄДРПОУ (03116677), тобто являючись службовою особою, яка здійснює виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, вчинив службову недбалість, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом громадським інтересам, а також спричинило тяжкі наслідки за наступних обставин.
Так, відповідно до протоколу №1 загальних зборів акціонерів ВАТ «АТП 11845» (Товариство) від 21.11.2007 внесено зміни до складу виконавчого органу управління Товариства: припинено повноваження Генерального директора ВАТ «АТП 1184 5» ОСОБА_4 та на посаду Генерального директора Товариства призначено ОСОБА_5 Цього ж дня на підставі вказаного протоколу №1, ОСОБА_5 видано наказ № 5-к від 21.11.2007 про звільнення ОСОБА_4 та призначення себе на посаду Генерального директора ВАТ «АТП 11845».
21.11.2007 відповідно до протоколу №1 та наказу № 5-к Спостережною радою товариства з Генеральним директором Товариства ОСОБА_5 укладено контракт терміном дії з 21.11.2007 по 20.11.2012 з можливістю продовження терміну до п'яти років.
Пунктом 2.2. контракту визначено коло обов'язків керівника Товариства, якими ОСОБА_5 як Генерального директора ВАТ «АТП 1184 5» зобов'язано:
- неухильно дотримуватись умов контракту та здійснювати оперативне управління товариством, організовувати його виробничо-господарську, соціальну та іншу діяльність, забезпечувати виконання завдань, передбачених статутом товариства;
- організовувати надання послуг з перевезень вантажів і пасажирів та інших робіт і послуг;
- налагоджувати юридичне, економічне, бухгалтерське та інформаційне забезпечення діяльності товариства;
- організовувати виконання екологічних програм;
виконувати функції* і зобов'язання, які чинним законодавством покладаються на товариство і закріплені за Керівником.
Згідно пункту 5.1 контракту передбачено, що керівник несе особисту відповідальність за діяльність товариства.
Крім цього п.2.1 статуту ВАТ «АТП 118 4 5», затвердженого рішенням загальних зборів акціонерів N'1 від 24.12.2008, встановлено, що метою діяльності Товариства є: здійснення виробничо-господарської, комерційної та іншої діяльності в порядку і на умовах, які визначені чинним законодавством України, шляхом використання майна Товариства з метою отримання прибутку.
Згідно п.п. 2.2-2.3 статуту для реалізації мети своєї діяльності Товариство має право виконувати роботи по розчищенню земельних ділянок під будівництво, виконанню земельних робіт та підготовці ділянок для гірничих робіт, здійснювати іншу підприємницьку, комерційну або посередницьку діяльність, що не заборонена чинним законодавством, здійснювати будівництво та експлуатацію автомобільних доріг, а також за наявності відповідного дозволу здійснювати всі види діяльності, які підлягають ліцензуванню.
Відповідно до п. 8.1.2 Статуту, Генеральний директор Товариства відноситься до органів управління та несе відповідальність в межах своїх повноважень, а саме згідно п.8.4.9 вправі без довіреності здійснювати дії від імені Товариства; уповноважений керувати поточними справами Товариства; представляє Товариство в його відносинах з іншими фізичними та юридичними особами, державними органами і організаціями, веде переговори та укладає, в межах повноважень угоди від імені Товариства; укладає господарські угоди; здійснює контроль за раціональним га економічним використанням матеріальних, трудових та фінансових ресурсів; забезпечує створення безпечних умов праці для робітників Товариства, виконання законодавства про охорону навколишнього середовища; забезпечує додержання законності в діяльності Товариства; вирішує питання фінансово-господарської та виробничої діяльності Товариства, а також згідно п. 8.4.10 видає накази та інші розпорядчі документи щодо діяльності Товариства.
Крім цього на ОСОБА_5 як на директора ВАТ «АТП 11845», відповідно до положень Розділу № 1 Випуску № 1 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників,
затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України N336 від 29.12.2004 року, покладено ряд обов'язків, згідно яких він повинен: знати закони, постанови, укази, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування, які регулюють порядок діяльності підприємства; профіль, спеціалізацію й особливості структури підприємства; податкове та екологічне законодавств; кадрові ресурси підприємства; порядок укладення і виконання господарських та фінансових договорів, галузевих тарифних угод, колективних договорів та регулювання соціально- трудових відносин; трудове законодавство, а також зобов'язаний: керувати згідно з чинним законодавством виробничо-господарською та фінансово- економічною діяльністю підприємства, відповідати за наслідки прийнятих рішень, збереження та ефективне використання майна підприємства, а також фінансово- господарські результати його діяльності; забезпечувати виконання
підприємством усіх зобов'язань перед державним та місцевим бюджетами, державними позабюджетними соціальними фондами, а також виконання господарських і трудових договорів (контрактів); забезпечувати додержання законності та інше.
Таким чином ОСОБА_5, перебуваючи на посаді Генерального директора ВАТ «АТП 11845», тобто являючись службовою особою, на яку контрактом та статутом Товариства покладено обов'язки, пов'язані з виконанням організаційно- розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, не пересвідчившись у наявності необхідних документально підтверджених повноважень на представництво інтересів суб'єкта господарської діяльності - товариства з обмеженою відповідальністю «ПАТЕК ФИЛИПП» м. Миколаєва, у вересні 2010 року провів переговори з невстановленими слідством особами, які переслідуючи особисті інтереси, видали себе за представників вказаного товариства та за результатами переговорів надав згоду на оплатне виконання силами і засобами очолюваного ним автотранспортного підприємства земляних робіт в с. Дубовик Радомишльського району Житомирської області, а також забезпечення доставки будівельних матеріалів у вказаний населений пункт. Після цього ОСОБА_5, виконуючи досягнуту домовленість щодо проведення необхідного обсягу будівельних робіт, особисто розробив та виготовив два примірники договору №14 від 28.09.2010, які надав невстановленим слідством особам для їх заочного підписання директором TOB «ПАТЕК ФИЛИПП» ОСОБА_6 Відповідно до умов п.1.4, розробленого ОСОБА_5
договору №14, Замовник - TOB «ПАТЕК ФИЛИПП» зобов'язувався забезпечити Підрядника - ВАТ «АТП 11845» необхідною дозвільною документацією, а згідно умов п. 1.7 Договору Підрядник в особі ОСОБА_5 підтверджує, що у нього наявні всі дозволи і ліцензії для виконання робіт, зазначених у договорі.
Після цього, генеральний директор ВАТ «АТП 118 45» ОСОБА_5, не маючи будь-яких достовірних відомостей щодо офіційної належності вищевказаних невстановлених слідством осіб до TOB «ПАТЕК ФИЛИПП», а також особисто або через підпорядкованих йому працівників не пересвідчившись у легітимності підписів директора TOB «ПАТЕК ФИЛИПП», що містились у примірниках договору №14 та відтисків печатки даного товариствй, не переконавшись в наявності дозвільної документації, необхідної для виконання вказаних у договорі будівельних робіт, тобто неналежним чином виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, 01.10.2010 доручив працівнику ВАТ «АТП 11845» ОСОБА_7 провести з використанням техніки ВАТ «АТП 1184 5», а саме екскаватора марки «VOEVO EC3 60BLC», передбачений договором № 14 обсяг будівельних робіт, а також самоусунувшись, делегував функції керівництва роботами вищевказаним невстановленим слідством представникам TOB «ПАТЕК ФИЛИПП». В свою чергу вказані невстановлені слідством особи, користуючись безконтрольністю з боку керівництва ВАТ «АТП 11845», цього ж дня повідомили водію екскаватора вказаного автотранспортного підприємства про необхідність проведення земляних пошукових робіт у межах смуги відведення автомобільної дороги в с. Дубовик Радомишльського району, а саме на ділянці км 21+200 автомобільної дороги 0- 061844 «Радомишль - Потіївка», власником якої є Служба автомобільних доріг у Житомирській області.
Виконання зазначених земляних робіт з використанням техніки ВАТ «АТП 118 4 5» станом на 01.10.2010 призвело до часткового руйнування вищевказаної ділянки автодороги, а саме пошкодження земляного полотна автодороги об'ємом 320 м3, покриття автодороги площею 12 м2 та металевого огородження бар'єрного типу протяжністю 12 погонних метрів, однак цього ж дня виконання робіт було припинено у зв'язку з втручанням представників власника автодороги - Служби автомобільних доріг у Житомирській області.
Крім цього, комісією, до складу якої увійшли представники Служби автомобільних доріг у Житомирській області, філії «Радомишльській райавтодор» та інспектор ОДР ВДАІ Радомишльського PB УМВС України в Житомирській області, 01.10.2010 встановлено ряд порушень вимог законів України «Про дорожній рух» та «Про автомобільні дороги», які відображено у акті від 01.10.2010.
Так, зокрема у акті «На випадок порушення законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги»» від 01.10.2010 вказано, що роботи на автодорозі, які виконані екскаватором на замовлення TOB «ПАТЕК ФИЛИПП», проведено без погодження Служби автомобільних доріг у Житомирській області та без ордеру на право їх виконання, місце виконання робіт не огороджене необхідними дорожніми знаками та напрямними пристроями, чим створено серйозну загрозу безпеці дорожнього руху. Крім цього - і ~ : ; : Т-- tersest з;:г&:за:-:гі плянюг автомобільної дороги за галуне?: гсеузкгосіз га прзаернзгх акту від 01.10.2010 вручено Генералы-: гіг/ ллехтгоу H АГ АГГ 11345» ОСОБА_5, про що г стани ли зроблено зтллозотну зілпгку в акті комісії.
Гачином, станом на 21.10.2010 Генеральний директор ВАТ «АТГ 11:4с » ОСОБА_5. особисто пересвідчився у тому, що: зазначені з договорі №14 роботи не є будівельними, а являються пошуковими земляними роботами, пов'язаними із пошуком та ідентифікацією зразків бойової техніки часів Другої Світової війни; вказані пошукові земляні роботи розпочаті у межах смуги відведення автомобільної дороги, у зв'язку з чим їх проведення потребує погодження Служби автомобільних доріг у Житомирській області та ордеру на право їх виконання, тобто отримання необхідних дозвільних документів, а також ознайомився з вимогою комісії про відновлення зруйнованої ділянки автомобільної дороги і тому, усвідомлюючи відсутність законних підстав для подальшого виконання умов договору N'14, надав вказівку про припинення робіт і транспортування екскаватора ВАТ «АТП 11845» з с. Дубовик Радомишльського району до іншого об'єкту.
Після цього ОСОБА_5, усвідомлюючи, що невстановлені слідством представники TOB «ПАТЕК ФИЛИПП» станом на 01.10.2010 приховали від нього важливу інформацію про характер і 'місце проведення робіт, а також не повідомили про відсутність у них, передбачених чинним законодавством дозволів, тобто ввели його в оману, мав реальну можливість запобігти подальшому незаконному руйнуванню ділянки автодороги «Радомишль - Потіївка» шляхом внесення корегувань до умов договору №14 від 28.09.2010 та здійснення безпосереднього контролю за отриманням замовником необхідної дозвільної документації або повної відмови від подальшого виконання умов вказаного договору.
Разом з цим, ОСОБА_5, будучи обізнаним про те, що передбачені договором № 14 від 28.09.2010 земляні пошукові роботи, тобто роботи у смузі відведення автомобільних доріг, відповідно до вимог ст. 37 Закону України «Про автомобільні дороги» та ст. 2 6 Закону України «Про дорожній рух» можуть бути проведенні лише після отримання дозволу органів державного управління автомобільними дорогами, попереднього погодження з підрозділами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України та ордеру, який видається відповідним дорожнім органом, тобто, будучи обізнаним про те, що проведення пошукових земляних робіт у смузі відведення автодороги в с. Дубовик Радомишльського району необхідно погодити в Службі автомобільних доріг у Житомирській області та до початку робіт отримати ордер на право їх проведення, не перевіривши наявність вказаної дозвільної документації та не отримавши її, як це передбачено п.1.4 вищевказаного Договору, 13.10.2010 повторно доручив водію екскаватора ВАТ «АТП 118 45» ОСОБА_7 вибути до с. Дубовик Радомишльського району для продовження земляних пошукових робіт у смузі відведення автомобільної дороги, а також самоусунувшись, знову делегував функції керівництва земляними роботами вищевказаним невстановленим слідством представникам TOB «ПАТЕК ФИЛИПП».
В свою чергу водій ..артиненко В.І., виконуючи вказівку Генерального директора ВАГ «АГП 11845» ОСОБА_5 та використовуючи для її виконання техніку вказаного автотранспортного підприємства, а саме екскаватор марки «VOLVO EC360BLC», 14.10.2010 продовжив пошукові земляні роботи у смузі відведення автодороги, які тривали до 21.01.2010.
Як наслідок проведення зазначених земляних пошукових робіт, що виконувалися за вказівкою Генерального директора ВАТ «АТП 11845» ОСОБА_5 у смузі відведення автодороги без погодження Служби автомобільних доріг у Житомирській області та отримання ордеру на право їх виконання, призвело до руйнування на км 21+200 ділянки автомобільної дороги 0-061844 «Радомишль- Потіївка» в с. Дубовик Радомишльського району Житомирської області та утруднення обстановки і умов життєдіяльності мешканців с. Дубовик Радомишльського району Житомирської області і тим самим завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам територіальної громади с. Дубовик, тобто громадським інтересам, а також спричинило тяжкі наслідки, які полягають у заподіянні матеріальних збитків державі в особі власника дороги - Служби автомобільних доріг у Житомирській області на загальну суму 152 238 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_5 свою вину в інкримінованому злочині,передбаченому ч.2 ст.367 КК України визнав повністю та розкаявся у вчиненому.
Окрім визнання своєї вини, винуватість підсудного ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ст.367 ч.2 КК України доведена повністю та стверджується матеріалами
справи, а саме:
-протоколом огляду місця події від 01 жовтня 2010 року з доданою фототаблицею;
(т.1 арк.спр.12 )
-протоколом огляду місця події від 25 грудня 2010 року з доданою фототаблицею;
(т.1 арк.спр.4 4-45 )
-протоколом огляду місця події від 01 жовтня 2010 року з доданою фототаблицею;
(т.5 арк.спр.133-135 )
За місцем проживання та роботи підсудний ОСОБА_5 характеризується позитивно.
Обставин,які б обтяжували покарання ОСОБА_5 судом не встановлено.
Обставиною,яка пом»якшує покарання ОСОБА_5 є його щире каяття.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про повну доведеність вини ОСОБА_5 у вчиненні ним злочину, передбаченого ст.367 ч.2КК України, а саме- службова недбалість,тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов»язків через несумлінне ставлення до них,що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним Законом правам,свободам та інтересам окремих громадян або державним інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_5 - адвокат ОСОБА_9 заявив перед судом клопотання,просив суд звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки, а справу закрити.
Підсудний ОСОБА_5 з заявленим клопотанням погодився і підтримав його.
Прокурор Ревелюк C.B. заявлене клопотання підтримав.
Погоджуючись з думкою прокурора, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки.
Приймаючи до уваги, що злочин, передбачений ч. 2 ст. 367 КК України відповідно до вимог ст.12 КК України класифікується як злочин середньої тяжкості, негативні наслідки від скоєного ОСОБА_5 злочину усунені ним особисто, на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене ним діяння втратило суспільну небезпечність, а сам ОСОБА_5 перестав бути суспільно небезпечним,а тому суд приходить до висновку про доцільність звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності у відповідності з ст. 7 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. 7, 282 КПК України, ст. 48 КК України,-
.
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 367 ч.2 КК України, внаслідок зміни обстановки так як ця особа перестала бути суспільно небезпечною, а справу щодо неї - закрити.
Зняти арешт,накладений досудовим слідством на наступне майно ОСОБА_5:
автомобіль марки «НІССАН АЛМЕРА КЛАСІК»,2007 р.в.,д.р.н.НОМЕР_1,земельну ділянку площею 0,0647 Га,кадастровий номер- 1823410100:01:002:0325 на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯИ №106092 від 18.12.2009 року,житловий будинок,що розташований за адресою:АДРЕСА_1 ;
Суд також знімає накладений арешт на майно домашнього вжитку: холодильник «САМСУНГ», мікрохвильова піч «EJI ДЖІ», кухонний гарнітур, телевізор «ТОШІБА», телевізор «EJI ДЖІ», шафа 3-х дверей,м»який куточок,диван,спортивний тренажер,комод,спортивний тренажер,пральна машина «ІНДЕЗІТ».
Запобіжний захід до вступу Постанови в законну силу суд залишає ОСОБА_5 попередній - підписка про невиїзд.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд протягом семи діб з моменту її оголошення. .
Суддя Невмержицький І. М.
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2013 |
Оприлюднено | 21.02.2013 |
Номер документу | 29416550 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Невмержицький І. М.
Кримінальне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Невмержицький І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні