cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"19" лютого 2013 р. Справа № 918/114/13-г
Суддя Торчинюк В.Г. розглянувши матеріали справи
за позовом Приватного акціонерного товариства "РЕНОМЕ"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Видавнича Група "Ракурс"
про стягнення заборгованості в сумі 16 519 грн. 28 коп..
В засіданні приймали участь:
Від позивача: Колонтирський М.М. (довіреність б/н від 30.01.2013р.).
Від відповідача: не з'явився.
Суть спору: позивач - Приватне акціонерне товариство "РЕНОМЕ" звернулося в господарський суд Рівненської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Видавнича Група "Ракурс" про стягнення 25 500 грн. 00 коп. заборгованості та 965 грн. 52 коп. 3% річних.
04 лютого 2013 року представник позивача подав заяву, в якій, в зв'язку зі сплатою відповідачем суми боргу в розмірі 10 000 грн. 00 коп., зменшує розмір позовних вимог та просить стягнути з відповідача на користь позивача 15 500 грн. 00 коп. заборгованості та 965 грн. 52 коп. 3% річних. Судом дану заяву прийнято до розгляду.
19 лютого 2013 року представник позивача подав заяву, в якій, в зв'язку зі збільшенням періоду нарахування 3% річних, збільшує розмір позовних вимог та просить стягнути з відповідача на користь позивача 15 500 грн. 00 коп. заборгованості та 1 019 грн. 28 коп. 3% річних. Судом дану заяву прийнято до розгляду.
В судовому засіданні 19 лютого 2013 року представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав вказаних у позовній заяві та з урахуванням вищевказаних заяв.
Представник відповідача в судове засідання 19 лютого 2013 року не з'явився, відзиву на позов не подав. Проте, до господарського суду повернувся конверт, в якому відповідачу за адресою: м. Рівне, вул. Чорновола, буд. 14, офіс 16 було направлено ухвалу від 05 лютого 2013 року, з довідкою відділення підприємства зв'язку: "По закінченню терміну зберігання".
Разом з тим, з поданого позивачем витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 01 лютого 2013 року вбачається, що місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Видавнича Група "Ракурс": м. Рівне, вул. Чорновола, буд. 14, офіс 16. Вищезазначена обставина свідчить про неподання відповідачем органу реєстрації всупереч пункту 5 статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" відомостей про зміну фактичного місцезнаходження. Таким чином, негативні наслідки за вказане порушення покладаються на відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавнича Група "Ракурс".
Відповідно до статті 64 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Отже, за змістом вищезазначеної норми відповідач завчасно та належним чином був повідомлений про місце, дату та час судових засідань, крім того, останньому надавалося достатньо часу для подання відзиву на позовну заяву, письмових пояснень та додаткових документів.
Слід також зазначити, що за частиною 1 статті 69 ГПК України спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви. Чергове відкладення розгляду справи спричинить до виходу за межі встановленого статтею 69 ГПК України строку.
За таких обставин, суд не вбачає за необхідне відкладати розгляд даної справи та відповідно до статті 75 ГПК України здійснює її розгляд за наявними в ній матеріалами без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд-
ВСТАНОВИВ:
01 вересня 2011 року між Приватним акціонерним товариство "РЕНОМЕ" (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Видавнича Група "Ракурс" (виконавець) було укладено договір про виготовлення та розміщення реклами № 56-Р (надалі - Договір; а.с. 10-12), предметом якого є організація співробітництва з метою підвищення попиту на товари, роботи і послуги замовника, розширення кола їх споживачів та збільшення обсягів реалізації, розвитку позитивного іміджу замовника, зміцнення його ділової репутації (пункт 1.1. Договору).
Відповідно до пункту 2.1. Договору, виконавець зобов'язався протягом місяця з дати набрання чинності цим Договором підготувати та подати на затвердження замовнику план рекламної кампанії в друкованих засобах інформації.
Пунктом 3.3. Договору визначено, що протягом 5 робочих днів після набрання чинності цим Договором замовник сплачує виконавцю аванс в розмірі 27 000 грн. 00 коп.. якщо з будь-яких причин план рекламної кампанії не буде погоджено замовником протягом 2 місяців з дати набрання чинності цим Договором виконавець зобов'язаний повернути замовнику отриманий аванс в повному обсязі.
Згідно пункту 5.2. Договору, цей Договір набирає чинності з моменту підписання і діє до 31 грудня 2011 року. У випадку, якщо на момент спливу строку дії Договору окремі із зобов'язань сторін залишилися невиконаними, чинність Договору продовжується на рік в частині невиконаних зобов'язань незалежно від волі сторін.
На виконання умов Договору позивач сплатив відповідачу аванс в розмірі 27 000 грн. 00 коп., що підтверджується банківською випискою по особовому рахунку позивача (а.с. 17-19).
Відповідач, в свою чергу, не виконав взяті на себе зобов'язання по Договору - не підготовив та не подав на затвердження позивачу план рекламної кампанії в друкованих засобах інформації, в зв'язку з чим, позивач звертався до відповідача з листом № 16 від 30 січня 2012 року щодо повернення авансу (а.с. 13, докази отримання відповідачем а.с. 14-15).
В серпні 2012 року відповідачем частково було повернено позивачу аванс в розмірі 900 грн. 00 коп., а саме: 02.08.2012р. - 500 грн. 00 коп. та 23.08.2012р. - 400 грн. 00 коп., що підтверджується банківською випискою по особовому рахунку позивача (а.с. 20-21).
Листом від 17 грудня 2012 року (а.с. 16) відповідач гарантував позивачу повернення залишку авансу до 20 січня 2013 року, однак повернув аванс частково в сумі 10 600 грн. 00 коп., а саме: 21 грудня 2012 року - 600 грн. 00 коп. та 29 грудня 2012 року - 10 000 грн. 00 коп., що підтверджується банківськими виписками по особовому рахунку позивача (а.с. 22, 28).
Таким чином, станом на час розгляду справи в суді, залишок неповернутого відповідачем позивачу авансу становить 15 500 грн. 00 коп..
Крім того, на підставі частини 2 статті 625 ЦК України позивач нарахував відповідачу 3% річних за період з 01 листопада 2011 року по 18 грудня 2013 року (з урахуванням часткових повернень відповідачем суми авансу) в розмірі 1 019 грн. 28 коп. (розрахунок а.с. 40).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини справи і давши їм оцінку, господарський суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.
Відповідно до статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Частиною 2 статті 530 ЦК України передбачено якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений момент пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Згідно із статтею 526 ЦК України та статтею 193 ГК України - зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності до статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 612 ЦК України - боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом, при цьому статтею 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 615 ЦК України у разі порушення зобов'язання однією стороною друга сторона має право частково або в повному обсязі відмовитися від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом. Одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання. Внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання частково або у повному обсязі відповідно змінюються умови зобов'язання або воно припиняється.
Статтею 1212 ЦК України встановлено, що особа яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно.
Згідно статті 625 ЦК України боржник не звільняється за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
З огляду на вищевикладене в сукупності вбачається, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 15 500 грн. 00 коп. заборгованості та 1 019 грн. 28 коп. 3% річних стверджуються Договором, іншими матеріалами справи і підлягають задоволенню на підставі ст.ст. 509, 526, 530, 615, 625, 837, 1212 ЦК України та ст.ст. 173, 193 ГК України.
Позов обґрунтований і підлягає задоволенню в сумі 16 519 грн. 28 коп.. На відповідача на підставі статті 49 ГПК України покладаються витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 720 грн. 50 коп..
Керуючись ст.ст. 49, 81-1, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Видавнича Група "Ракурс" (33027, м. Рівне, вул. Чорновола, буд. 14, офіс 16, код ЄДРПОУ 36922025) на користь Приватного акціонерного товариства "РЕНОМЕ" (33022, м. Рівне, вул. Костромська, буд. 25, код ЄДРПОУ 13975944) - 15 500 грн. 00 коп. заборгованості та 1 720 грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Рішення підписане суддею "20" лютого 2013р..
Суддя Торчинюк В.Г.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2013 |
Оприлюднено | 21.02.2013 |
Номер документу | 29443291 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Торчинюк В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні