cpg1251
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 лютого 2013 року Справа №827/284/13-а
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Гавура О.В.;
при секретарі - Плаксіній О.С.,
за участю: представника позивача - Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя - в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, надіслав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю;
представника відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю «Снабтехсервис» - в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлявся у встановленому законом порядку, причини не явки суду не відомі.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя до товариства з обмеженою відповідальністю «Снабтехсервис» про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя звернулось до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Снабтехсервис» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 1 123,65 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не здійснив сплату нарахованих страхових внесків за вересень 2012 року в сумі 1 123,65 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31.01.2013 р. відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31.01.2013 р. закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Позивач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, про дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву з проханням розглянути справу за відсутністю представника, на задоволенні позовних вимог наполягає.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку. Про причини неприбуття в судове засідання або про поважність причин неприбуття, відповідач суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються не надав.
Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб- учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового зв'язку з позначками "за закінченням терміну зберігання", "адресат не значиться" і таке інше, можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Згідно з частиною шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, встановивши обставини у справі, дослідивши докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є роботодавці - підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону № 2464 розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частиною п'ятою статті 8 Закону № 2464 встановлено, що єдиний внесок для платників, тобто роботодавців встановлюється у відсотках від 36,76 % до 49,7% від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами відповідно до 67 класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно з частиною сьомою статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, тобто працівників, встановлюється у розмірі 3,6 відсотка від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, утому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до пункту 3.1 частини 3 Порядку про формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010р. під № 1014/18309 (далі Порядок № 22-2) страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію його, як підприємця), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць.
Пунктом 2.2 частини другої Порядку № 22-2 передбачено, що звіт до органів Пенсійного фонду може подаватися страхувальником: в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 N 7-7. зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2007 за № 436/13703 (звіт на паперових носіях не подається); на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації; на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.
Згідно з пунктом 4.3.6 частини 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. під № 994/18289 (далі Інструкція № 21-5), нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 Закону № 2464, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Термін сплати платниками єдиного внеску, визначений пунктом 8 статті 9 Закону № 2464, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, тобто до 20 числа звітного місяця.
Платника єдиного внеску товариство з обмеженою відповідальністю «Снабтехсервис» віднесено до 23 класу професійного ризику.
Відповідно до пункту 5 статті 8 Закону № 2464, розмір єдиного внеску для товариства з обмеженою відповідальністю «Снабтехсервис» встановлюється 37,26 % від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Снабтехсервис» зобов'язано вчасно сплатити суму заявлених зобов'язань, передбачених законодавством, а саме: за вересень 2012 року у розмірі 1 123,65 грн. до 22.10.2012 р., з яких 1 024,65 грн. - нарахований єдиний внесок на суми заробітної плати нарахованої роботодавцями відповідно до класу професійного ризику (37,26%) виробництва та 99,00 грн. - сума єдиного внеску, утриманого з суми заробітної плати нарахованої працівнику (3,6%).
У встановлений законом строк, сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідачем сплачена не була.
Відповідно до пункту 6.2 частини 6 Інструкції № 21-5, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 4.3.6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 4.5.2, підпунктом 4.5.3 пункту 4.5 та підпунктом 4.6.2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Сума єдиного внеску у розмірі 1 123,65 грн., своєчасно не сплачена, визнана недоїмкою.
Відповідно до пункту 6.3 частини 6 Інструкції № 21-5, Управлінням Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя виписана вимога про сплату боргу № Ю-232 від 06.11.2012 р. та направлена на адресу відповідача, яка 08.12.2012 була повернута до позивача з приміткою " за закінченням терміну зберігання". В рахунок сплати заборгованості, зазначеної у вимозі, від боржника грошових коштів не надходило.
Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати єдиного внеску за вересень 2012 року в сумі 1 123,65 грн., з яких 1 024,65 грн. - нарахований єдиний внесок на суми заробітної плати нарахованої роботодавцями відповідно до класу професійного ризику (37,26%) виробництва та 99,0 грн. - сума єдиного внеску, утриманого з суми заробітної плати нарахованої працівнику (3,6%).
На день розгляду справи відповідачем доказів погашення заборгованості до суду не наведено.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З врахуванням зазначеного, аналізуючи законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя обґрунтовані, засновані на законі та підлягають задоволенню, а сума заборгованості - стягненню з відповідача.
Відповідно частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 20 лютого 2013 року.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя, задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Снабтехсервис» (Фіолентовське шосе, буд. 13-А, м. Севастополь, 99014, ЄДРПОУ 32226568) на користь Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя (юридична адреса: вул. Гер. Сталінграду, 56, м. Севастополь, 99059; ЄДРПОУ 22275002) заборгованість по єдиному внеску за вересень 2012 року у сумі 1 123,65 грн., з яких 1 024,65 - нарахований єдиний внесок на суми заробітної плати нарахованої роботодавцями відповідно до класу професійного ризику (37,26%) на р/р 37193023002702 та 99,00 грн. - сума єдиного внеску, утриманого з суми заробітної плати нарахованої працівнику (3,6%); 0,78 грн. - заборгованість по нарахованим фінансовим санкціям та 0, 09 грн. - заборгованість по нараховані пені на р/р 37199083002702 відкритий у Головному управлінні казначейської служби України у м. Севастополі МФО 824509, код ЄДРПОУ: 22275002.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис О.В. Гавура
Суд | Окружний адміністративний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2013 |
Оприлюднено | 22.02.2013 |
Номер документу | 29461702 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Севастополя
Гавура О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні